Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaTěžký propadák amerických sil?

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Těžký propadák amerických sil?

V brzkých ranních hodinách 14. dubna USA, Francie a Británie provedly masivní raketový útok na Sýrii.

Ruské ministerstvo obrany prohlásilo, že bylo vypáleno 103 křižujících střel i raket vzduch země z letadel na různé cíle po celé Sýrii s dodatkem, že 71 z nich bylo sestřeleno Syrskou protileteckou obranou (SADF).

„Podle dostupných informací bylo vypáleno dohromady 103 křižujících střel… Syrská protiletecká obrana v podstatě sestávající ještě ze sovětských zbraní úspěšně tyto údery z letounů a lodí odrazila. Sestřeleno bylo celkem 71 střel,“ řekl šéf hlavního operačního oddělení ruského generálního štábu generálplukovník Sergej Rudskoj.

Rudskoj řekl, že SADF použily k odražení útoků své protiletecké systémy S-125, S-200, Buk, Kvadrant a Osa.

Syrské generální velitelství prohlásilo, že US, Británie a Francie vypálily 110 střel, kdy rovněž dodali, že většina jich byla sestřelena.

Poskytnutá čísla vyvolávají závažné otázky.

Někteří experti, které SouthFront kontaktovala, řekli, že SADF by ani teoreticky jen za použití svých systémů S-125, S-200, Buk, Kvadrant a Osa neměly být schopni sestřelit více než 15-20% vystřelených střel. SADF prostě nemá dost prostředků a kapacit, aby ty střely sestřelovala v tak ohromných počtech.

Tak k čemu vlastně došlo?

Experti tedy poukazují, že ruské ozbrojené síly použily své špičkové systémy elektronického válčení (EW), aby ty střely během jejich závěrečné fáze letu svedly k sebezničení nárazem mimo cíl.

Největší část letové dráhy jsou křižující střely Tomahawk vedeny podle GPS. Avšak v konečné fázi letu začne ta střela používat vnitřní naváděcí systém. Během této letové fáze je střela zvláště zranitelná protiopatřeními prostředky elektronického válčení (EW).

Střely postižené zásahy systémů EW začnou vypadávat z dráhy, střelám prudce klesá rychlost, a buď se stanou snadným cílem protiletecké obrany, nebo samy spadnou.

Dalším faktorem, který nejspíš přispěl k účinnosti syrských protiopatření, je ten, že Rusko asi syrským vojskům poskytlo operační data z informačních systémů svého průzkumu, do kterého patří satelity spolu s dalšími průzkumnými prostředky. Írán nejspíš provedl to samé. Tudíž i střely, které byly vypáleny až z Rudého moře, byly okamžitě zjištěny a během celé své dráhy sledovány.

Za využití těch sledovacích dat dokáží ruské protivzdušné systémy křižující střely sestřelovat s relativně vysokou účinností.

Každopádně je ovšem 71 sestřelených raket ze 103 vypálených pro USA a jejich spojence těžký propadák. Bezpochyby nikdo z amerického vojenského vedení takovýto scénář nepředpokládal.

Budou-li data poskytnutá ruským ministerstvem obrany potvrzena, bude to poprvé v historii, kdy některá strana byla schopna odrazit hromadný útok přesycující možnosti obrany pomocí tzv. moderních, vysoce přesných střel. V případě, že by došlo mezi USA a Ruskem k přestřelce jadernými zbraněmi, bylo by Rusko schopno sestřelováním střel zabránit americkému jadernému úderu. Škody způsobené Rusku by přitom byly minimální.

Až dosud (13:15 CET) USA neposkytly k těm zprávám o 71 sestřelených střelách žádný komentář a nebyla poskytnuta ani oficiální informace o cílech a zbraních zde nasazených. Uvážíme-li, že administrativa Amerického prezidenta Donalda Trumpa miluje „propagandistické scény“, tak lze takovýto postoj interpretovat jako projev toho, že jim něco „sakramentsky nevyšlo“.

Zdroj: southfront.org

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+63 # orhore 2018-04-14 18:35
Myslím, že to byl propadák západních armád. Oni si to samozřejmě nepřipustí a budou tlachat něco o tom jak se jim to povedlo včetně všech médií.
Na té oficální stránce odkud byl přeložen ten článek je zajímavá diskuze.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+58 # Wiloni 2018-04-14 18:39
Tak oni tvrdí (ČT), že bylo cílem zlikvidovat chemické kapacity Sýrie.
O napadených letištích radši ani nemluví.
Prostě snaha udělat z toho úspěch, jenže z exkrementu bič neupleteš a když ano ..
Dál to jistě znáš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-14 # Piovarči 2018-04-14 19:01
Chlapci nesmiete sa hnevať ale toto bol prepadák Ruska. Nemala doletieť ani jedna strela to by bol USA prepadák.
Toto USA prepadák nie je skrátka zaútočili ako sa vyhrážali a Rusko tomu nedokázalo zabrániť.
Toto je prepadák Ruska.
Preto že to že zostrelili 71 rakiet nie je tak isté to všetlko môže byť súčasť vojenských spravodajských klučiek.
Rusko nedokáže ochrániť Sýriu pred takýmto útokom. Jednoducho nedokáže a takýchto útokov tu budeme mať stále viac to si píšte.
Ak mali v činnosti rušičky ako to že nimi zasiahli rakety keď tie sa pohybovali mimo dostrelu Ruských zbraní. JE to podľa všetkého blbosť. Prečo nehájili Sýriu S300 vky? Už len kvôli testovaniu.
Prečo tie ruské rušičny nedokázali prinútiť všetky strely aby popadali do mora?
Rusko predsa muselo vedieť odkiaľ bude Sýria napadnutá. USA môžu záplavou rakiet Sýriu napokon celkom degradovať. Už sa tým aj vyhrážajú a chemické útoky budú v Sýrii na každodennom poriadku a rovnako tak aj jeho odstreľovanie. Teraz si to už môžu dovoliť vedia že Rusko je v tomto ohľade celkom bezzubé.
Nemajú na to dať dolu všetky útočiace rakety
USA vojenskovýrobný komplex bude mať teraz kopec objednávok na ďalšie a ďalšie dodávky tomahavkou a USA bude takéto válčenie len vyhovovať.
A rusko si nedovolí nič, ale všetci sa ho budú snažiť zničiť pošpiniť dehonostovať a spravia z neho zločinecký štát čo sa defakto už deje.

A ľuďom je to jedno pozrite sa okolo seba všetci na to prdia každí naháňa tie svoje prachy a ani nevedia že nejaký útok na Sýriu sa vôbec konal. Dokonca ich to ani nezaujíma. Dnes som dosť cestoval a medzi ľuďmi a ani ťuk. Žiadne reakcie ani náznak.

A čo ak ide len o obojstranný výhodný kšeft:

Rusku môže vyhovovať akurát to že vzhľadom na USA útok ide cena ropy nahor. Možno tak tajne pomáha Trumpeta Putinovmu Rusku:-)
Ropa šla po útoku na 75 dolárov za barel
To je tiež pekná konšpirácia čo poviete:-)
Čím viac útokov na Sýriu Trumpeta urobí tým viac pôjde cena ropy nahor čo zvýši zisky za ropu Rusku
Možno sa chlapci dohodli aj takto:-)
V takom prípade by aj Rusku tento útok vyhovoval
Vidíš toto nikoho ešte nenapadlo
Trumpeta a Putin urobili kšeft.
Trumpeta má akcie v zbrojárskom priemysle kde sa vyrábajú tomahavky a Rusko má veľa ropy tak ten kšeft dali dohromady. Trumpeta ich vyhádže v Sýrii na miestach kde veľa škody nenarobí a Rusko zasa zarobí na stúpaní ceny ropy
Možno Trumpeta práve účí Putina podnikať....
Jastrabi musia zúriť ak im to práve došlo...:-DDDD
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+63 # Pepa 2018-04-14 19:16
Není potřeba to tak hrotit. Řekni mi, kolik letadel zasáhli, kolik PVO systémů nebo vojenské techniky zničili, nebo kolik živé vojenské síly zabili??? Vypadá to na jednu velkou nulu! Vypáleno víc než 100 raket a nic!!!
Takže tahle akce je jednoznačně velký úspěch diplomacie RF, ale hlavně si myslím, že vojáků a vojenské techniky a úplně nejvíc nových vojenských technologií Ruska.
RF jim dovolila jen tolik kolik sama chtěla, je zbytečné hysterčit...
Teda mě konkrétně z toho spadla čelist, co dnes v noci předvedli Rusové. Ona to není žádná sranda trefit sto rychle a nízko letících cílů a ještě s 50 let starou technikou.
V tom bylo něco jiného, stejně jako při loňském útoku na leteckou základnu v provincii Homs.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # josh (xy) 2018-04-14 19:30
Pio, Tady stačilo, aby Putin tak jak řekl, jim ty kocábky s ucpanýma [...]ama potopoil i s těma krásnejma raketama.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Piovarči 2018-04-14 21:07
Rusi teraz vyhlásili že bolo chybou že nepoužili S300 ale že nabudúce už nezaváhajú.
Naozaj to bola chyba lebo na ciele nemalo doletieť celkom nič to by bolo USA fiasko.
To by celkom stačilo aby sa získali rešpekt.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # r.m. 2018-04-14 23:36
to je furt dokola, tyhle ruský výhrůžky, tytyty, příště ti to ukážu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Piovarči 2018-04-15 00:02
Veď práve na to poukazujem išlo len o rakety.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+52 # Jackie28 2018-04-14 19:33
Pio všetko je v poriadku. Rusi jasné povedali že pokiaľ zomrie či i len jeden rus tak pustia odvetu. Toto je čistý prepadák USA pretože tie strely boli zostrelené zastaralimi zbraňami. Navyše potom čo pán Trumpetka trúbili o nových Smart raketkach. Každopádne ak s nimi robia silvestrovský ohňostroj pohľad stojí zato.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Piovarči 2018-04-14 21:12
Tak ale vôbec nie je isté či boli zostrelené Pentagon to vidí inak. Že nikto nepadol bolo preto že Amíci dali Rusom vedieť kam budú smerovať útoky a tieto ciele boli preto opustené.
A vôbec to nie je v poriadku ten útok bol nezákonný preto že žiadny chemický útok Sýrskych vojsk na Dumu sa nekonal a bol len zahraný ozbrojenou opozíciou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Pavel Blaheta 2018-04-14 23:13
Pio ten útok by byl nezákonný i kdyby Syrská vláda byla za tím divadlem s chemickým útokem. Je nezákonný, protože Sýrie nenapadla žádný sousední stát, natož pak Ameriku. Ale nyní, protože byla napadena, má právo (podle norem OSN) vyhlásit USA, Francii a Velké Británii válku. A ničit jejich armádu na vodě, na souši i ve vzduchu. A měl by se Assád pochlapit a tu válku Americe vyhlásit a ty torpédoborce a letadlovou loď jim potopit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # chromolibden 2018-04-15 00:21
Asad ktery by bez Ruska nebyl schopen ani porazit povstalce zasobovane SA a zapadem, si muze tezko dovolit vyhlasit valku USA, Britanii a Francii. To by pro nej byla totalni sebevrazda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # maja 2018-04-15 09:04
Presne, RF si nemohla dovoliť priamy stret, v bezpečnosnej rade OSN ju podporili len Čína, Irán a Bolívia. Všetky členské krajiny NATO vyjadrili plnú podporu raketovým útokom Spojených štátov, Británie a Francúzska na Sýriu.
Všetky, včetne Turecka, Erdogan sa posunul k západu a zdržal sa Kazachstan, Kazachstan, ktorý si USA kúpili za bezvízový režim od 1: januára 2018,
RF jednoducho mala minimálnu podporu na vykonanie odvetnej akcie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Sirea 2018-04-15 16:50
Kazachstan - ASTANA je miestom na rokovanie sýrskej vlády a "opozície!" Musí zostať neutrálna - a pri tej presile by to bolo aj tak jedno!
Trumpeta upozornil RF i Sýriu na útok - a potom vystrieľal staré rachétle - je to lacnejšie než delaborovať! A dohodol sa, kde budú vystrieľané - v už zničených budovách! He, veď sa ani nedymilo! Keby zasiahli "chemické továrne" to by bola paseka! Všade mŕtvoly!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # maja 2018-04-15 20:12
Rusi to vnímajú ako "ľadová sprcha"
vk.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Piovarči 2018-04-15 00:06
Ty dobre vieš ako aj ja že si to Sýria nemôže dovoliť. Ani Rusko Sýrii nedodá zbrane ktoré to dokážu. Rusi nechcú konflikt eskalovať.
Nedodali Assadovi ani tie S300vky aj keď všade písali že im ich dodali.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # chromolibden 2018-04-14 19:43
"A ľuďom je to jedno pozrite sa okolo seba všetci na to prdia každí naháňa tie svoje prachy a ani nevedia že nejaký útok na Sýriu sa vôbec konal. Dokonca ich to ani nezaujíma. Dnes som dosť cestoval a medzi ľuďmi a ani ťuk. Žiadne reakcie ani náznak."


Lidi jsou ve většině ignoranti, na to je potřeba si zvyknout. Dokud se jim nerozsvítí druhé slunce na obloze, nerozsvítí se jim ani v kebulích. Je to též do velké míry zapříčiněno režimem, který ani nechce aby se lidé zajímali o dění kolem nich. No na to tu máme vtíravou reklamu na půjčky a obrovská obchodní centra za účelem konzumu a "zábavy".
Stačí tam na chvilku zavítat a zvedne se ti z jejich tuposti žaludek. Co se týká českého postoje, je to jedna velká tragedie. Prostě my jsme vždycky papežštěšjí jak papež.

Pio, Rusko si nepřálo očividně přímou konfrontaci s agresorem. Co se týká těch S-300 potažmo S-400, taky mě to překvapilo. Jelikož jsem předpokládal dle zveřejněných informací, že Rusko tyto systémy Sýrii již dodalo. Což údajne plánuje až teď. Nicméně nedošlo k žádným obětím na životech a rusové si své vojáky cení. A pro velkohubého Trampa to sice znamená úspěch, ale jinak to přece ani nejde. Kapitalismus nemúže bez války fungovat, tak to prostě je.A nenažraní američané se svého "blahobytu" nikdy nezřeknou dobrovolně. No a Pan Tramp chce ukázat, že dokáže tu jejich prašivou "svobodu" bránit za každou cenu. Nejde totiž už ani tak o neocony o kterých se tady často mluví, ale hlavně o samotného Trampa a chcípající americkou kobylu, která ještě stále kope na počátku své smrtelné agónie. Jak to tady už psala Jannina, Rusko z blízkého východu neodejde a svůj vliv si udrží. Na to je ovšem potřeba chytrá zahraniční politika a rozum s rozvahou, ne jen síla a arogance. Ovšem pokud ta kobyla nepokope celý svět.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Pepa 2018-04-14 20:03
Hypotéky a spotřební půjčky můžou za:
- pachtěním se, lhostejností a přizdisráčstvím většiny lidí na zemi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # chromolibden 2018-04-14 20:57
To si pis. Zaklad je nic nedluzit!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Piovarči 2018-04-14 21:15
Chrómmolibdén to ja chápem že rusko si neprialo priamy konflikt s USA, ale rusku už Turci dali dolu lietadlo.
Chybou a to veľkou bolo že Ruské PVO nezasiahlo S300kami alebo S400vkami a na ciele by nedoletela ani raketa. Tak to malo byť.
To by bol prepadák pre USA zbrane
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # chromolibden 2018-04-14 23:32
Mezi turkem a rusy uz probehlo od te doby nekolik jednani a vysvetleni. Turecko je rusky obchodni partner.

Podle me uz melo rusko poslat do Syrie davno pozemni vojska vetsich sil. Tim by se minimalizivaly pokusy o sabotaze a provokace, navic by se zvysilo riziko zasazeni ruskych vojaku a tim snizil pravdepodobnyy utok USA. Ale Putin vi co dela.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Piovarči 2018-04-15 00:16
Chýb sa tam stalo viac jednou z nich bola aj tá že Armáda nedokázala prekročiť Eufrat a postupovať po východnom brehu a obsadiť ropné pole Omar, ktoré potom zaistili Američania pre Kurdov a Kurdi teraz túto ropu predávajú cez Irak, Turecko do Izraela.
Teraz USA priklincovali Sýrsku armádu a tá kdekoľvek bude zasahovať všade budú útoky chemickými zbraňami. A tie hieny zo západu budú opäť útočiť. A oni majú rakiet a bômb dosť. Áno možno by stálo za to tam vysadiť nejakú Ruskú diviziu, ale to sa malo stať už vtedy keď bolo treba postupovať s armádou po východnom brehu Eufratu. Ruský výsadok by vtedy na poli Omar hodne pomohol ak by predstihol Američanov ktorý to tam zaistili pre Kurdov.
A tam sa to začalo lámať v neprospech Sýrie a teraz tu máme aj vďaka tomu túto nebespečnú situáciu preto že USA budú Rusov v Sýrii a Sýrsku armádu takto blokovať stále.
Diplomacia už naozaj nič nezmôže všetko už ostalo len na zbraniach. Ten kto ukáže slabosť bude tlačený do kúta
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # chromolibden 2018-04-15 00:47
Hele rusove v Syrii zustanou. Divadlo bude pokracovat a my se mozna jeste budem divit co nam tihle mocni panove prichystaji. Dulezita je sfera vlivu a tu lze prosadit jen pomalu a postupne.

Pokud tvrdi, ze zasahli perfektne cile a to byly podle nich fabriky na vyrobu chemicke munice. Tak uz ted Asad logicky zadne chemicke zbrane nema a nemuze je pouzit. Jedine co mohou, je obvinit z dodavek Rusko. No a to uz by byl pak asi hodne velky orisek. Kazdopadne ja v zadnem pripade nechci vetsi konflikt. A neni k nemu daleko. Iran jiz prohlasil, ze tento utok nezustane bez nasledku. Jeho nepritel SA uz se do valky chtel vlozit drive. Ma za spojence Pakistan jadernou velmoc. A pakosi nenavidi Iran. Takze budme radi, ze situaci zatim ty americke [...] rozdrbaly, jen tak jak je.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Pepa 2018-04-15 01:02
chrom...
Požívat vlastní pozemní vojsko jako živé štíty, by byl pro RF hodně velký hazard a vojensky a i diplomaticky zbytečná ptákovina
Syrie má dost vlastního pozemního vojska a techniky, a nebe jistí ze země i ve vzduchu Rusové.
Všechno chce svůj čas.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Piovarči 2018-04-15 01:46
Jo ale 7 rokov neustáleho válčenia armádu unaví. V bojoch v údolí Eufratu to bolo veľmi badateľné. Vtedy by taká pomoc veľmi bodla.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Sirea 2018-04-15 16:57
Ale veď tam sú oddiely Iránskych revolučných gárd a Hizballáh, iránski generáli a zrejme aj vojaci, poradcovia, v každej oblasti sa pridávajú domobranci, hoci slabo vycvičení, ale sú! Tipujem, že okrem vojenskej polície - Čečencov sú aj v rozviedke a zrejme aj inde A po vojne ešte vyjde najavo, kto ešte - možno aj Iračania a Afganci, Libanončania...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # chromolibden 2018-04-15 11:53
Asi jo. Nejsem idbornik na valecnou strategii ani vojak.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Janinna 2018-04-14 23:32
Ahoj Pio, promiň, ale ty máš "dar" vždycky vybrat ten nejkatastrofičt ější scénář.
Nikdo by neměl házet kameny na adresu Ruska, tohle v žádném případě nebyl propadák Ruska.
Čas unipolárního světa s americkým hegemonem se blíží ke konci. Tento proces však není na jeden den.
A domácí elita USA je zvyklá ovládat a být hlavními - vždy a všude.

Pokud by Rusko bylo slabé - tak by nebyl žádný "skandál" s ruskými sportovci, nebyl by případ Skripal, nebyl by dnešní útok na Sýrii - Sýrie by byla dávno pryč,.. ...
Rusko sleduje svou politiku a "kolektivní" Západ se pokouší ho srazit na kolena. Ale nic nezískal.
Samozřejmě, že Rusko mohlo zasáhnout, ale je také možné, že jejich zásah by rozpoutal daleko větší konflikt. Tak proč nenechat výprask USA Asadovi a "zastaralým sovětským komplexům"?
Nepochybuji o tom, že syrské PVO obsluhovali ruští odborníci.

Rusko ví jaká je válka a zkáza, jaké jsou smrt a slzy.
A proto Rusko ignoruje provokace a nedovolí, aby se do války dostalo pro radost Západu.
Proč je v Sýrii?
Protože ví, že nic jiného než válku a rozvrat Ruska si Západ nepřeje, proto Putin odstrčil hranice války od Ruska stovky kilometrů.
Prioritou je i bude nepřipustit rozhoření konfrontace u ruských hranic.

Pokud nebudeš bojovat 1000 km od hranic, pak budeš bojovat 1000 metrů od hranic.
Pokud nebudeš bojovat 1000 metrů od hranic, pak budeš bojovat 1000 metrů od svého domova.
To je Putinova logika a strategie.
Rusko jde svou cestou a nebude tím větrem, který roznáší psí štěkot.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Piovarči 2018-04-15 00:22
Kamene na adresu Ruska nehádžem len si dovoľujem kritiku niektorých postupov.
Janina Bohužiaľ, scenáre sú katastrofické tak či tak, táto situácia je tu preto že sa stala reťaz chýb. Keď som Vám tu písal že Amíci to v Sýrii nevzdajú nechceli ste mi veriť a teraz je tu toto a neostane len pritom prídu ďalšie útoky. Nestačilo 100 rakiet príde tých 600 o ktorých už hovorila Ruská rozviedka alebo dôjde na to bombardovanie z veľkých výšok. USA skúšajú čo si môžu dovoliť. A vidia že to pôjde. Rusko síce robilo ramená že zostreli rakety aj ich nosiče, ale asi sa s USA dohodli inak.
Ruský zásah rakiet by nemohol rozpútať konflikt. Naopak nám konflikt stále hrozí. Skončil sa jeden útok a USA už hrozia ďalším. Vidia že si to môžu dovoliť. Na Asada USA môžu útočiť na Rusov neútočili a toto budú teraz robiť ako cez kopirák....
USA nerešpektujú medzinárodné pravidlá ani diplomatické dohovory USA aplikujú hrubú silu a vychcanosť.
Ich rakety nemali na Sýrske územie ani doletieť a to by Američanov schladilo dokonale
Mám obavu že tu už diplomatické šachy nepomôžu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Janinna 2018-04-15 01:16
Ahoj Pio, já vím, že kameny nehážeš:)
A vidíš, já dnešní datum považuji za definitivní odchod USA ze Sýrie.
Podle mého je chybou se dívat na situaci ..."tady a teď", takhle Putin přeci nepracuje.
Každý jeho tah, ale i netah, je nutno posuzovat v dlouhodobém horizontu.
Dneska dostalo opět na frak i mezinárodní právo - rezoluce Ruska neprošla.
Bylo to nad mé síly se na ty západní bandity koukat a poslouchat. Taková smečka vrahů a ještě se ohánějí mezinárodním právem. Na zvracení.
OSN s největší pravděpodobnost í čeká osud Ligy národů.
Ale......Putin, který inicioval svolání RB OSN, s tím přeci musel počítat.
A důležité také je, že Čína rezoluci podpořila. Ve většině případů se zdrží, tentokrát ne.
Většinu těch, tam u toho půlkulatého stolu, USA drží pevně pod krkem. Zatím.
Nedělejme předčasné závěry, co se může jevit jako chyba může ve skutečnosti být záměr.
Nemáme dostatek informací.
Rusko nezasáhlo určitě na rozkaz Putina, nepochybuji o tom, že kdyby zasáhlo, tak si ten útočící spolek ani neškrtne.
Otázka je proč ZATÍM nezasáhlo. Ze strachu to nebylo.
Třeba ještě nenastal ten správný čas poskytnout údaje o S-400.
A také - nezaznamenala jsem tady v diskusi - proč Putin zrovinka nedávno odvolal tolik ruských generálů?
A Putina bych v žádném případě nepodceňovala, k cíli nemusí vést jenom jedna cesta a také to nemusí být zrovna ta cesta vydlážděná a bez serpentin.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Dědouch11 2018-04-15 09:07
++++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # maja 2018-04-15 09:23
Nemôžem si pomôcť, ale deň ukončenia vojny v Sýrii je pre mňa uverejnenie článku v nemeckej tlači o vykonaní chemického útoku Assada, ktorý sa len mal uskutočniť. stalo sa to isté ako zverejnenie víťazstva Clintonovej vo voľbách. Proste GP dal na vedomie, že preberá kontrolu.
Tento nálet na Sýriu zachraňoval Trumpovi pozíciu, sú rozbehnuté obrovské tlaky na jeho zvrhnutie. Bolo dovolené Pentagonu vystreliť, ale len tam, kde to mal povolené, straty má koalícia, jedna strela stojí 1,5 mil. dolárov a náklady Ruska kompenzovali cenou ropy.
Je to len proces rozkladu USA.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Piovarči 2018-04-15 01:50
Janina a čo povieš na toto
A čo ak ide len o obojstranný výhodný kšeft:

Rusku môže vyhovovať akurát to že vzhľadom na USA útok ide cena ropy nahor. Možno tak tajne pomáha Trumpeta Putinovmu Rusku:-)
Ropa šla po útoku na 75 dolárov za barel
To je tiež pekná konšpirácia čo povieš:-)
Čím viac útokov na Sýriu Trumpeta urobí tým viac pôjde cena ropy nahor čo zvýši zisky za ropu Rusku
Možno sa chlapci dohodli aj takto:-)
V takom prípade by aj Rusku tento útok vyhovoval
Vidíš toto nikoho ešte nenapadlo
Trumpeta a Putin urobili kšeft.
Trumpeta má akcie v zbrojárskom priemysle kde sa vyrábajú tomahavky a Rusko má veľa ropy tak ten kšeft dali dohromady. Trumpeta ich vyhádže v Sýrii na miestach kde veľa škody nenarobí a Rusko zasa zarobí na stúpaní ceny ropy
Možno Trumpeta práve účí Putina podnikať....
Jastrabi musia zúriť ak im to práve došlo...:-DDDD

Ale teraz vážne
Tá USA raketová kampaň je naozaj biedna oficialne pentagon hovoril len o niekoľkých objektoch ako skladoch údajných chemických zbraní a jednom vojenskom výskumnom ústave a nikto pritom nebol zakilerovaný. Všetky tie objekty boli vyludnené.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Dědouch11 2018-04-15 09:04
+++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Sirea 2018-04-15 16:52
Mohlo to byť aj amícke lietadlo s tureckým kódom!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Jarin G. 2018-04-14 19:53
Pio, přečti si tohle:
Rusko by sa malo Trumpovi poďakovať
...Hovoria, že Trump je blázon. Ale on nie je blázon, on len žije v okruhu bláznov, ktorí sa snažia presadzovať svoje agresívne plány. Žije v permanentnom strese a tak začal robiť skutky, ktoré si mohol na kráľovskom dvore dovoliť len šašo, alebo klaun. Trump je ako obdoba dobrého vojaka Švejka ktorý nastavuje zrkadlo stupídnemu režimu amerických elít. Len takýmto spôsobom môže neutralizovať svojich nepriateľov, ktorí sú z Trumpových krokov značne zmätení......
hlavnespravy.sk/.../1372520
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # chromolibden 2018-04-14 20:05
"Žije v permanentnom strese a tak začal robiť skutky, ktoré si mohol na kráľovskom dvore dovoliť len šašo, alebo klaun."

S tím nesouhlasím. Co si asi tak může člověk představit, že obnáší funkce presidenta?

To jsou okolnosti na které musí být připravený. Je jednoduše zaprodaný. Není to Kennedy který se dokázal těm parchantům postavit a položil za to svůj život. Toho člověka si vážím, jako posledního americké presidenta. Protože se snažil být lidský.

Tramp je kašpar hájící si svoje zájmy. I když určitě lepší než Hitlary. Která brojila proti Rusku mnohem víc a smrdělo to mnohem víc světovou válkou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Piovarči 2018-04-14 21:21
To si značne idealizujete aj Trumpa. To mu dlho nevydrží a prikvačia ho k stene a bude musieť opäť útočiť.
Rusko by získalo veľký rešpekt ak by na ciele nedoletela ani raketa no neurobili to. Neurobili to aby Američanom zachovali tvár? Aby Trumpetovy držali chrbát? Aby ako že neoconi dali Trumpovi pokoj?
Oni pri tomto útoku iste neskončia.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Pepa 2018-04-14 21:31
Ne neudělali to pro Trumpa, moc fantazírujete a konspirujete, to je vadná myšlenka, ale udělali to tak, aby na jedné straně nevyložili všechny trumfy na stůl, ale zároveň na druhé USA ukázali, že na tu 100% úspěšnost mají schopnosti i kapacity a to ještě s prstem v nose.
A mimochodem, USA nedalo Rusku k útoku nic konkrétního vědět, to je jenom teď jejich zastírací manévr, taková povídačka, aby nebyli navíc před celým světem za totální trubky, když už z to mají sami naděláno v kalhotech.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Piovarči 2018-04-14 22:23
Museli dať vedieť preto že by v tom výskumnom centre pár ľudí predsa len zarvalo. Napokon ciele nahrubo ohlásili dopredu verejne
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # chromolibden 2018-04-14 23:15
Ja si nemyslim, ze to skonci jednim utokem. Cela operace stala nemale mnozstvi financi. Západ je agresorem a jak sem psal vyse, valka = zisk. To je jedno z pravidel kapitalismu. Takze bych to posuzovani nechal na pozdeji, aby se videlo co nam panove pripravi. Pokud rusove zapoji sve S-400 situace se zmeni. Rozhodne je dulezity mir a ja se radeji spokojim s potupou ruskeho vedeni, jak to oznacujes ty i kdyz ja bych to tak nevidel, nez s celosvetovou valkou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Pepa 2018-04-15 00:44
Vždyť všechno dobře dopadlo, nešilte.
Ukázali si, kdo jak na tom je a mír se zachoval.
Myslím si,že se to teď uklidní, USA začnou pomalu stahovat svoje síly a SAR bude dále postupně dobývat ztracená území z5.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Piovarči 2018-04-15 02:01
No uvidíme, ale nemyslím si že sa tak rýchlo stiahnu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # orhore 2018-04-15 10:58
Pio aby nedoletěla ani jedna raketa by bylo obtížné i pro Ruskou armádu. Tohle nejsou a ani nikdy nebudou 100% systémy obrany. I kdyby protivzdušná obrana byla více úrovňová, tak nějaké procento proletí. Takže jedním systémem se nedá ubránit tak velký prostor. Kapacitně by se to Rusům nepodařilo v krátké době vyřešit. Primárním úkolem Ruské protivzdušné obrany je vlastní obrana a né celé Sýrie. Já myslím, že v této oblasti udělali maximum když dokázali aspoň modernizovat ty stávající syrské systémy, které si velmi dobře poradily s přílétajícími střelami.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Pavel Blaheta 2018-04-14 23:17
To je pěkná blbost. Nezapomeňte, že Trump je spoluvlastníkem koncernu, který vyrábí a dodává armádě právě ty Tomahawky. Takže z toho, že jich 110 poslal sešrotovat nad Sýrii má osobní prospěch. Fabriky vyrábějí, dělají zisky a on se spolu s ostatními napakuje. A chudá Sýrie trpí. Tohle neskončilo - protože z toho má osobní prospěch dá se očekávat další vlna Tomahawků, kterým končí životnost, aby se nemusely šrotovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # chromolibden 2018-04-15 00:18
Pravda Pavle, je to pro nej tezky kseft. Stejne jako tomu bylo s Bushem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Piovarči 2018-04-15 00:48
Presne tak a pritom vyčerpávajú aj Rusko v nikdy nekončiacom boji v Sýrskej pasci. Veď toto im sľubovali.
Sú všadeprítomní v Sýrii v Iraku v Jordánsku všade okolo a Rusko tam má len malú základňu a dve letiská a kopa ozbrojenej opozácie a banditi ISILu sú stále na mnohých miestach Sýrie a USA ich prevážajú zásobujú ako potrebujú a navyše môžu aj humanitárne kedykoľvek bombardovať a trestať raketovými útokmi každý ďalší chemický útok v Sýrii a tých tam ešte bude.
Nesmiete sa hnevať ale zatiaľ je to tak
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Wiloni 2018-04-14 20:07
Pio, toto byla především dohoda mezi Trumpem a Putinem.
Trump nařídí zaútočit na cíle, které Rusům nepřipadají důležité, a ti za oplátku na to nebudou přímo zasahovat (i když je jisté, že poskytovali radarová data PVO SSA).
Pak už je to pouze na Amících, kolik raket dostanou přes syrské PVO k cíli.
Za ochranu těchto vesměs opuštěných chemiček skutečně konflikt velmocí nestál.
Letiště si dokázali syrské jednotky ochránit (nakonec koncentrace střel na ně jdoucích nebyla nijak velká).
Takže rusové dostali zdarma telemetrii a radarové signatury nových US bomb a zároveň nemuseli odkrýt vlastnosti svého vybavení.
A hlavně, tento náklep dostali jestřáby od syrské PVO, takže se nemohou vymlouvat na Rusy a jejich technologie, což musí být ještě více ponižující.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # chromolibden 2018-04-14 20:55
Presne:) Dohoda Trampa a Putina.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Piovarči 2018-04-14 21:32
Dohoda Trumpa a Putina blbosť. Rusko bolo informované o cieľoch dopredu bez akejkoľvek dohody. Na dohody čas nebol. LAvrov dosiahol aby prišla do Dumy medzinárodná vyšetrovacia komisia a USA to museli stihnúť ešte predtým ako tam dorazila, lebo potom by sa prišlo na to že žiadne dôkazy o chemickom útoku v Dume neexistujú.
Rusi už predávajú S300vky Turkom a Sýrii ich ešte nedodali? Ale kecalo sa už o tom veľakrát že ich dodali.
Rusko tentokrát neukázalo silu a to malo, stačilo dať dolu všetky tie rakety to by bol poprask
Lenže teraz to vypadá tak že Rusko len blafuje
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Wiloni 2018-04-15 06:48
Jak by měli sestřelit ty rakety Pio?
Dosah kompletu S 400 na nízko letící cíle je v případě SPDL ve výšce do 20-ti metrů asi 70 Km (nepoužívají se velké rakety s doletem 400 Km 40N6, ale 9M96E2 s max doletem 120 Km), takže střely byly opravdu mimo dosah tohoto systému.
S-400 může být nejlepší zbraní v této kategorii, ale na rozdíl od britských nemocnic, zázraky neumí.
Jediným způsobem, jak mohli rusové zasáhnout bylo to, co dělali (předávání radarových údajů syrské PVO, v kombinaci s použitím REB).
Pokud tedy nepočítám možnost likvidace lodí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Piovarči 2018-04-15 08:53
Vzhľadom na hrozbu útoku a bolo na to aj dostatok času mohlo Ruské PVO v Sýrii skúsiť pokryť väčší rozsah umiestnením svojich strojov aj na iných miestach Sýrie - Asad by iste neprotestoval. V tom vidím tie rezervy čo sa malo rozhodne uskutočniť.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Wiloni 2018-04-15 09:33
Jenže to by bylo přesně to, o co je od začátku usilováno.
Afghanizace konfliktu, ve kterém Rusko zdrojově vykrvácí.
Od začátku bylo jasně řečeno, že ruský zásah bude omezený.
Dvě základny za minimální náklady, co nejefektivněji.
To, co navrhujete vy je to, aby Rusko přebralo řešení Sýrie na svá bedra a stalo se hlavním vojenským a politickým činitelem v Sýrii.
Jenže to by jednak vedlo k rozdělení Sýrie, pak k zhroucení politické moci uvnitř Sýrie a následně k přetížení ruské zdrojové stability a nestabilitě v samotném Rusku (to s čím při vstupu Ruska do Sýrie počítal GP).
Je nezbytné, aby tím, kdo bude řídit Sýrii byla syrská politická reprezentace (a ne Ruská, nebo Iránská), stejně tak většina obranného potenciálu musí pocházet ze syrských a ne ruských zdrojů.
Protože pokud by tomu tak nebylo, pak se Sýrie stejně zhroutí ihned po odchodu této politické a vojenské vnější síly.
Rusové dělají tu část práce, která není příliš vidět, ale je pro budoucnost Sýrie velmi podstatná.
Chrání ji totiž před totálním zničením zvenčí, ke kterému by došlo, i kdyby se zázrakem v roce 2015 Assadův režim nezhroutil (pokud by Rusko nevstoupilo do Sýrie).
Ano teď občas někdo na Sýrii zvenčí vystřelí, ale musí to dělat po dohodě s Ruskem (fakticky Rusko určuje cíle, které bude tolerovat a které už ne), a přitom obnovuje obranné schopnosti Sýrie.
Rusko prostě není v pozici USA, aby pod sebou mělo spousty vazalů, kteří ochotně přijdou chcípnout za ně, pokud bude potřeba, neovládá světovou měnu, takže jeho stabilita není taková, aby si mohl dovolit se zbytkem světa bojovat na nejnižší prioritě řízení.
Nemusí se nám to líbit, ale tak to prostě je.
A to vše se snaží dělat při co nejmenších nákladech.
literarky.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Vítězslav Crha 2018-04-14 20:34
Pio Pio co to tady vyšiluješ. Prosím Tě zamysli se.. To byl od RF tak výborný tah,jaký jsem předpokládal. Nenadálý útok byl z 80% odražen a sbývající rakety odkloněny. Chápeš o co se tu hraje???? Není potřeba ukázat v začátku vše a to nejdůležitější, si drží pro případ napadení RF. Tak to jsi mě zklamal chlapče. To jsem si myslel, že máš v sobě zakořeněnou taktiku boje. To jak uvádíš, ani Jan Žižka nikdy neudělal, aby vytáhl své trumfy. To bychom to už nebyli. Nezlob se na mě, ale takovou hysterii,jakou jsi dnes předvedl, nedokáže ani moje manželka. Pochybuji,že jsi někdy na vojně přičichl k taktice boje. Je to velké umění války, která se školí ve všech zemích už po staletí. Ba ne vše je jinak a mně nezbývá, než článku dát zelenou. Ty jsi ale propadl,jako školáček záškoláček. Hysterie nemmá


ve válečném stavu co pohledávat. Tak se nezlob, jestli jsem Tě pošimtal na Tvém egu,ale je to tak,ať se Ti to líbí,či nelíbí
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Wiloni 2018-04-14 21:28
Nehledě na to, že tím získali moment překvapení v případě skutečného napadení ruských základen.
Pokud totiž Amík uvěří, že S 400 nestojí za nic, tak se to odrazí na jeho plánování a opatrnosti, což může být v krátkém konfliktu obrovská výhoda.
Doporučuji
media0.717.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Piovarči 2018-04-14 21:44
Ja som prepadol, na mňa sa ale vysrať. o mňa tu nejde. z Ruska si robia na medzinárodnej scéne teraz všetci prdel a kopú doňho preto že je údajne spoluzodpovedné za chemický útok Sýrskej armády v Dume. Západ si dovoľuje voči Rusku stále viac a viac. Pracovať mali S300vky, keďže to ako že dokázali staré systémy ktoré sú už západom okukané čo by prezradili o sebe S300 ak by všetky rakety dali dolu? Dokázali by len to že tie zbrane sú účinné a nikto by o tom viac nepochyboval. V zálohe majú predsa ešte S400. Oni sa neboja im zostreliť lietadlo a Rusko im nedá dole rakety ktoré útočia na zvrchovaný štát kvôli chemickému útoku ktorý sa ani neuskutočnil?
Však to avizovali že ich všetky dajú dolu
Takto tých Američanov v tej Sýrii nezastavia budú stále drzejší a drzejší aj na Ruskej hranici
USA rozumejú len sile a už sa aj vyhrážajú že ak Assad nebude poslúchať prídu ďalšie útoky preto že a to si píšte prídu aj ďalšie fals flag útoky chemickými zbraňami a to čoskoro.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Pepa 2018-04-14 22:03
Hlavně klid a nohy v teple.
S300, S400, a i S500 Prometheus, jsou už v Rusku překonané a proto je RF nabízí a prodává každému kdo si řekne.
Jim stačí mít systémy REB a věřte, že je v Sýrii zkouší seč jim síly stačí a Američan rakety posílá...
www.armadninoviny.cz/.../
eurasia24.cz/.../...
securitymagazin.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Piovarči 2018-04-14 22:32
No veď práve preto tie S300 mohli a mali zasiahnúť tým by len získali obchodných partnerov na ich predaj
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Wiloni 2018-04-15 06:56
Kurva Pio, JAK?
Řekni, jak měli zasáhnout?
To si fakt myslíš, že v Pentagonu sedí naprosto vylízaní de.menti?
Že naznají Technická data a přibližné možnosti systému S-400?
Proč myslíš, že šel útok přes Libanon a Jordánsko a z Rudého moře?
Oni ty rakety neposílali přes Tartus a Hnejmim.
Pokud by to tak bylo, tak si piš, že by ty rakety sestřelili (možná i stou střelbou na ty lodě), protože to by mohlo být vyhodnoceno jako útok na Ruské základny.
Proti těmto střelám nejsou velké systémy PVO moc efektivní, příliš drahá střela PVO ve srovnání s cílem, na to se hodí systémy jiné (bodové obrany), jako Pancir, Buk, Tor a podobné.
Ty musejí zaplavit Sýrii.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Piovarči 2018-04-15 09:00
Wiloni niet sa čo rozčuľovať.
JE to jednoduché už som to hore spomenul Rusko malo rozšíriť a pokryť PVO aj južnú východnú a celú západnú hranicu Sýrie. Mali na to dosť času. A nie je to technicky nemožné keďže doma musia pokrývať svojim PVO omnoho väčšie hranice.
Ak to takto neurobia tak sa bude na Sýriu útočiť aj ďalej presne takýmto istým spôsobom
A myslíš si že to takto bude dobré už nafurt že tie hranice Sýrie netreba lepšie zabezpečiť?
Západ chce aby Asad aj Rusko zaplatilo za chemické útoky. Tak sa o to bude aj naďalej snažiť.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Pepa 2018-04-14 22:07
.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Wiloni 2018-04-15 07:08
Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.
Jistě ten citát znáš.

Lid ovládá ten, kdo ovládá média.
"kopú doňho preto že je údajne spoluzodpovedné za chemický útok"
Tím, že by jim vše sestřelili by si vysloužili ještě nálepku, že brání jeho potrestání a kryjí jeho zločiny.
Navrhni řešení této Hlavy 22.
V samotné Sýrii se smějí především "efektivitě" amerického útoku. V Rusku má Putin plnou podporu a v USA se ptají, proč Pentagon použil 103 raket (min. 150 mil USD) na 3 cíle (ti, kteří tomu věří).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Piovarči 2018-04-15 09:31
Hlavu 22 je možné prekonať tým že cez hranice neprejde ani strela a nech si trepú už čo chcú o spoluzodpovedno sti aj tak je v tom rusko až po krk namočené a bude tým veľkým Zlom na ktoré sa bude Západ tak či tak neustále sústreďovať a snažiť sa ho dehonostovať a zničiť. Tie snahy neprestanú.
Istá tvrdosť by tu spravila Červenú čiaru cez ktorú žiadny vlak nejede.
Je to potrebné preto že za chvíľu budú chcieť trestať Rusko priamo na jeho území.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Wiloni 2018-04-15 10:00
Jenže to je z vojenského hlediska nemožné. Není v moci žádného systému něco takového zvládnout.
Pokud se o to pokusíš, tak to znamená obrovské náklady, které by nezvládlo ani USA (pokud by se o to pokusila byť jen ve státu velikosti Sýrie).
Do každé vesničky baterii PVO a cíl je splněn ...
Vždy bude v obraně slabé místo a nepřítel (jako třeba USA nebo Rusko) je schopen v lokální oblasti přetížit PVO natolik, že tudy prostě vždy něco proletí (samozřejmě i jeho to něco stojí, jenže USA má řadu kolonií a ovládá světovou měnu).
Tohle jsou prostě vlhké sny.
Tudy povede cesta pouze k zadlužení a ekonomickému zhroucení.
Ber to takto, útočník použije 16 raket a obrana si s tím poradí, tak útočník nasadí 32 a obrana má co dělat, použije se 64 a obrana nezvládá.
Musíš vycházet z toho, jaké jsou možnosti protivníka.
USA klidně mohlo nasadit tisíce střel, ale neudělalo to, proč, z důvodu jejich přirozené lásky k míru to jistě nebylo, takže prostě musela být nějaká dohoda mezi USA (a vazaly na jedné straně) a Ruskem, Iránem a Čínou na straně druhé, co ještě budou Rusové USA tolerovat a co už ne (a přehoupne se to ve větší konflikt).
Pokud by admiralita USA měla byť jen pocit, že si mohou napadnout Sýrii jak chtějí a mají dost sil na vypořádání se s Ruskem, tak by neváhali ani minutu a udělali by to.
Už jen to hovoří o tom, kolik respektu mají USA před Ruskem.
Ono totiž nemusíš mlátit lidi na potkání, aby jsi získal v okolí respekt.
To je vlastně ten úplně nejhorší způsob.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # chromolibden 2018-04-14 19:35


Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # josh (xy) 2018-04-14 22:52
Ještě bych tam dotesal 1945 Czech Republic
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+45 # Jarin G. 2018-04-14 18:44
Už to tu bylo víckrát! Ale opakování je ...
Trump si "zachraňoval" reputaci a to především doma, hlavně aby uspokojil "jestřáby", toužící po válce a také zbrojní průmysl. V míru se moc zbraní neprodá.
Ale nechtěl, aby se skutečně Rusové probudili a spustili odvetu. Proto nezemřel nikdo ze Syřanů, bylo jen pár zraněných a škody minimální. A okolo ruské armády létali velkým obloukem!
Opakuji to, co už tu zaznělo mnohokrát: vlk se nažral a koza zůstala celá?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Piovarči 2018-04-14 19:25
Jarin ale už sa opäť vyhrážajú. Len testovali 100večku ale môže dôjsť k ďalšej salve budú pri chuti. Rakety treba spotrebovať a Sýriu ktorá neskáče ako v USA pískajú treba zničiť. Izreael je na koni teraz môže beztrestne strieľať rakety do Sýrie kedy si zmyslí a USA to môžu robiť odteraz tiež.
Stačí aby ozborojená opozícia zahrala ďalšie chemické útoky a to bude veľmi rýchlo. USA a NATO budú teraz svorne frčať na tejto vlne.

Americká velvyslankyně při OSN prohlásila, že USA jsou připraveny opět zaútočit v Sýrii, pokud to bude nutné.

„Jsme připraveni zachovat tlak, pokud syrský režim bude natolik hloupý, aby opět testoval naši rozhodnost," prohlásila Haleyová na zasedání Rady bezpečnosti OSN.
„Mluvila jsem ráno s prezidentem (Trumpem) a on sdělil, že pokud syrský režim opět použije otravný plyn, tak USA mají nabito a odjištěno. Když náš prezident stanoví červenou linii, tak se postará o to, aby se tato červená linie dodržovala," dodala Haleyová.

Tak že akonáhle sa Sýrska armáda pohne proti rebelom máme tu ďalší zaručený chemický útok A USA už vedia že Rusko nič neurobí.
A do ulíc nepôjde nikto kvôli USA vojnovej mašinérii v Sýrii, ale proti Slovenskej vláde ktorú už označili za vládu mafiánov pôjdu do ulíc desaťtisíce presvedčené Sorošovými mimovládkami ktorým sa veľmi darí ľuďom mydliť hlavy.
Aj inokedy súdni ľudia sú už dnes ako zhypnotizovaní prozápadnou mediálnou kampaňou.
Práve teraz sa dostali Američania v Sýrii na koňa.

Pentagon tvrdí že žiadne strely neboli zostrelené

Podľa tejto verzie, USA odpálili 105 striel na údajné zariadenia s chemickými zbraňami Assadovej vlády.

76 striel – šlo na "Barzah Výskumné a Vývojové Centrum"

22 striel – "Ho Shinshar Chemických Zbraní Skladovanie Web"

7 striel – "Ho Shinshar CW Bunker"

Nikto nebol zabitý lebo o cieľoch sa dopredu vedelo

Podľa Sýrskej armády to bolo inak:
Podľa ruského Ministerstva Obrany, Syrian Air Defense Forces zostrelený 71 103 striel.

Štyri strely boli začala v oblasti Damasku Medzinárodné Letisko. Všetky strely boli zachytené.
12 rakiet, ktoré sa začali realizovať na Al-Dumayr Vojenské Letisko. Všetky strely boli zachytené.
18 strely boli začal na Baly Vojenské Letisko. Všetky strely boli zachytené.
12 rakiet, ktoré sa začali realizovať na Shayarat Vojenské Letisko. Všetky strely boli zachytené.
9 rakiet, ktoré sa začali realizovať na Mezzeh Vojenské Letisko. Päť strely boli zachytené.
16 rakiet sa začali v Homse Vojenské Letisko. 13 strely boli zachytené.
30 striel, ktoré sa začali realizovať na ciele v oblasti Barzah a Jaramani. Sedem strely boli zachytené.
southfront.org/.../syria
Ešte aj ten náš premiér sa priposral
EÚ útok schvaľuje a Rada Bezpečnosti OSN ho neodsúdila a schváľuje ho tiež
Tak že celý svet schvaluje okrem Ruska Iránu a snáď Číny a ceny ropy idú hore čo zasa vyhovuje Rusku.

Rusi banujú že nepoužili S300 vraj druhýkrát už nezaváhajú.

Chyba nemali váhať už tentokrát
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Jarin G. 2018-04-14 19:56
Pio, já bych vyčkal, kam se situace posune. My to stejně neovlivníme!
Zatím ahoj. Jdu se ženou na taneček (po 15 letech).
Zítra budeme zase moudřejší!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Piovarči 2018-04-14 21:58
Neovlivníme ale ja to zo svojho pohľadu hodnotím tak ako to vidím a to je celé. Američanom sa moc ustupuje a to je špatné. Ak sa dalo predísť tomu útoku tým že by zostrelili všetky tomahavky ak je to teda technicky vôbec možné malo sa to spraviť, ale mne sa akosi stále viac zdá že to možné asi nie je.
Alebo ak to teda možné je prečo to už konečne nepredviesť a zjednať si konečne v Sýrii rešpekt. Takto tu budú Frantíci Angláni a celá tá fašounská cháska z toho "vyspelého" západu vyskakovať do nekonečna
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Wiloni 2018-04-14 20:14
"Pentagon tvrdí že žiadne strely neboli zostrelené"

Stačí si prohlédnout vlákna a na nich nahraná videa (většina pořízena na mobilní telefony)
twitter.com/IvanSidorenko1
Aby jsi pochopil, že to, co jsem dal do uvozovek nahoře je lehce vyvratitelná lež.
Jde o záběry pouze z Damašku.
Mimochodem i "SOHR" hlásí 65 sestřelených střel, takže asi není co řešit.
Schválně si pusť záznam dnešního "speciálu" na ČRO (ranního), kde "expert" Dvořák jasně mluví o napadení minimálně dvou letišť a nějakých základen (podle místních, kteří slyšely nějaké výbuchy (sestřel raket, protože podle videí jsou letiště nepoškozené).
Teprve až v poledne, kdy bylo nejspíš jasné, že se to neodehrává moc dobře najednou na ČRO začali plácat něco o třech cílech, které byly zničeny.
Najednou nám tu US admiralita tvrdí, že na zásah 3 budov potřebovala 110 raket (7 selhalo), přičemž třeba v Barzah byly potvrzeny pouze tři výbuchy.
V situaci, kdy na objekt stejné velikosti používají rusové max 2 kalibry.
Jak říká Pjakin, pokud tě něco rozčílí a jsi ve stavu emocionální nestability, tak se napřed nějak uklidni a teprve pak začni analyzovat informace kterých se ti dostalo.
Pokud to uděláš, tak ti dojde, že prohlášení Pentagonu je jedna velká snaha zachránit si tvář, navzdory důkazům, kterých je plný internet.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Dost3 2018-04-14 20:58
Ty videa, jak jsou tomahawky likvidovány, jsou super.
Je jasné, kdo říká pravdu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Piovarči 2018-04-14 22:10
Wiloni ok asi to bude tak dali ich zrejme dolu preto že 71 rakiet poslať na jedno výskumné stredisko je asi dosť nonsens.
Ale o čo by to mali tí chrapúni Americkí horšie keby netrafili nič!!!!!
A to výskumné stredisko by ďalej stálo
Čo by asi povedali tým svojím fanúškom, takto ich stále môžu odrbávať a balamútiť, tak ako doposial odrbávajú a balamútia celý svet aj tých našich občiankov čo chodia v desaťtisícoch na tie námestia a myslia si že slušnosť zvíťazí, tak ako sme si kedysi mysleli my že pravda a láska zvíťezí.. no zatiaľ nás tu valcujú sorošove bubáky a majú navrch [...] madein USA
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Pavel Blaheta 2018-04-14 23:28
Je taky možné Pio, že Rusku nějakým způsobem vyhovuje to, že bylo zničeno to výzkumné středisko. Asi nemají své muže, kteří by kontrolovali co dělá Assad všude. My nevíme co všechno mají v Sýrii pod kontrolou a co nikoliv.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Piovarči 2018-04-15 01:00
Rusku môže vyhovovať akurát to že vzhľadom na USA útok ide cena ropy nahor. Možno tak tajne pomáha Trumpeta Putinovmu Rusku:-)
Ropa šla na 75 dolárov za barel
To je tiež pekná konšpirácia čo povieš:-)
Čím viac útokov na Sýriu Trumpeta urobí tým viac pôjde cena ropy nahor čo zvýši zisky za ropu Rusku
Možno sa chlapci dohodli aj takto:-)
V takom prípade by aj Rusku tento útok vyhovoval
Vidíš toto nikoho ešte nenapadlo
Trumpeta a Putin urobili kšeft.
Trumpeta má akcie v zbrojárskom priemysle kde sa vyrábajú tomahavky a Rusko má veľa ropy tak ten kšeft dali dohromady. Trumpeta ich vyhádže v Sýrii na miestach kde veľa škody nenarobí a Rusko zasa zarobí na stúpaní ceny ropy
Možno Trumpeta práve účí Putina podnikať....
Jastrabi musia zúriť ak im to práve došlo...:-)

Predpokladám že Assad rešpektuje Rusko a riadi sa jeho radami, ten výskumák bol ako každý vojenský výskumák na zdokonalovanie zbraní a protichemickú obranu. Assad už iste pochopil že takéto výskumáky môže mať len hlboko v podzemí inak sú mu nanič.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Piovarči 2018-04-15 09:35
Niekomu sa to nemusí páčiť ale čo ak:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Pepa 2018-04-14 21:08
ano, ANO je v příštích volbách nevolitelné...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # r.m. 2018-04-14 21:32

tohle má být důkaz úderu???
-

a tenhle fejk je taky důkaz? neblázněte američtí soudruzi, to mají být fotky z moderních zařízení? proč se zase na nich nepozná ruský tank od kombajnu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Piovarči 2018-04-14 22:36
Oni majú zábery z družíc veľmi špatné:-) Musia šetriť aby mali na tomahavky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # r.m. 2018-04-14 23:33
gugle jim mohl půjčit svoje fidlátka chudákům
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Pepa 2018-04-14 22:53
si dělají prdel...vždyť to ani nejsou fotky ze stejných míst!!!
Nevěřím, to musí bejt nějaká bejkárna.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Wiloni 2018-04-15 07:38
Tentokrát zaměstnali "grafika" s červenou fixkou ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Vítězslav Crha 2018-04-14 20:17
Ano díval jsem se večer na zprávy na TV NOVA a bylo mi z nich na blití. To jsou takové prochazarské svině,že si rád ukopnu jejich byť jedno kouli,protože víc jich stejně nemají. Jinak chci říci všem, že situace nejspíše bude hrát pro dokonalé elektronické systémy, která sestrojili lidé, kterým v USA hrozila zkáza a zmar. A to mě ze všeho nejvíc těší. Všimněte si, jak rychle byl plán sestaven na použití raket z letadel, kde škody nejsou takové. USA lidský život svých pilotů neuznává ale přeci jen se bojí o své lodě, kde je ta cena někde jinde. To samo o sobě poukazuje na naprostou neschopnost NATO, cokoliv ve východním bloku změnit. Je nejvyšší čas zlikvidovat kolaboranty a naprosté sráče ČR, kteří podporují USA za každou cenu,i za výměnu demokracie za fašismus, A tím člověkem je jak babiš,tak stropnický. Tito dva nadělají ještě tolik škod, že se z toho budeme vzpamatovávat po řadu let.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-14 # balwan 2018-04-14 18:50
??????????????
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Vítězslav Crha 2018-04-14 20:40
A ty mi balvane polib prdel, nestojíš ani za štamprli sraček.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # Monika 2018-04-14 19:00
Fašisti s USA nám opět předvedli svoji sílu v boji jak z moře i se vzduchu bylo to jako zatřást stromem a schnilé hrušky padali ve velkém počtu !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # r.m. 2018-04-14 21:37
hrušky padaly Moni a já jdu sníst sladký jabko
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Dědouch11 2018-04-15 09:16
Jedí se sladká jablka, r.m. :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Vít 2018-04-14 21:28
Útoky na Sýrii jsou podmíněny snahou zničit odpor posledních zemí. Zbývá ještě Kuba a další dvě země. Pak je přece plánován ten jejich košilatý hologram sestupující s nebe na obláčku a říkající přesně to, co František namluvil do záznamu trochu změněným hlasem, aby to nebylo poznat. Hra na Ježíše je stejně provalená a to předchozí mytí nohou všem pohanům, aby byla ta plánovaná celostvětová církev, je pro NWO prý dobré. Součástí těch pitomostí je nahnání jižanů na sever, aby viděli, jak nemohou přežít zimu, či co. Slátanina umělých mozků v prasečích tělech. Jinak se to nazvat nedá.

Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # r.m. 2018-04-14 23:35
promítat to na českým kráterem nemá smysl, my už viděli jinší zázraky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás