Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPentagon se obává reakce Ruska v případě útoku na Sýrii, píše americký deník

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Pentagon se obává reakce Ruska v případě útoku na Sýrii, píše americký deník

Američtí vojáci nechtějí otevřenou konfrontaci s Ruskem, která bude možná v případě útoku na Sýrii, píše list The Los Angeles Times.

Pentagon zkoumá několik variant použití vojenské síly odvetou za předpokládané použití chemických zbraní v Dúmě. Ministerstvo obrany USA chce přitom zabránit scénáři, při němž by mohl při útoku zahynout někdo s ruských vojenských příslušníků, kteří se nacházejí v Sýrii.

Jednou z variant je útok na infrastrukturu syrských vojáků, soudí bývalý úředník Pentagonu Derek Chollet, který měl na starosti syrskou otázku v administrativě bývalého prezidenta USA Baracka Obamy. Za podobného vývoje událostí by se podařilo konfrontaci zabránit, varuje-li americká strana ruské vojáky o útoku předem.

Rozhodne-li se však prezident USA Donald Trump pro soustředěný útok za použití nejen střel s plochou dráhou letu, ale také vojenského letectva, pravděpodobnost potenciální srážky s Moskvou se jenom zvýší, dodává další specialista.

„Pokud v důsledku amerického útoku zahyne někdo z Rusů, zamíří Moskva na americká vojenská letadla a na infrastrukturu v tomto regionu," podotýká list.

Zdroj: latimes.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+36 # Jarin G. 2018-04-12 10:04
Žádná válka nebude! Tečka.
Zbrojaři zase ostrouhají!
Možná se ještě chvíli bude uSSa koalice předvádět, ukazovat svaly, cenit zuby a budou v tom pokračovat stále, třeba jen jinde ve světě, třeba zase v KLDR (oni bez toho ani být nemůžou). Světový konflikt z toho nevznikne. Nezapomeňme, kdo je jejich soupeř: Rusko v čele s největším stratégem na světě, gosudarem V.V. Putinem!!! Doporučuji si všimnout jeho KLIDU. Já nevidím žádný strach, žádnou hysterii. Jen rozvahu, klid a trpělivost.
A oni ti západní "hrdinové" také chtějí žít!
Mimo jiné, ale velice důležit é:
Prečo Čína necíti potrebu výraznejšie Rusku pomáhať v Sýrii
Ruslan Karmanov, žijúci v Honkongu na portáli RusVesna vysvetlil, prečo Čína necíti potrebu výraznejšie pomáhať Rusku v Sýrii. Číňania sú proste presvedčení, že Rusi sa situáciu v Sýrii bez problémov vyriešia.
Namiesto pseudoodborníko v na Facebooku, Číňania pracujú s faktami a reálnymi údajmi. Číňania vedia, že Rusi nie sú na dne a ich výzbroj nepredstavujú zhrdzavené kalašnikovy. Všetci tí, ktorí si zúfajú, že Čína nechce Rusku pomôcť vlastne naznačujú, že Rusko je slabé a potrebuje v boji proti Američanom pomoc. Ak by to tak naozaj bolo, Číňania by sa úplne ináč správali aj na politickej scéne, pretože by vedeli, že nemajú ako americký tlak ustáť, sú osamotení a že Američania sú naozaj superveľmocou.
Lenže Američania žiadnou superveľmocou nie sú a Rusi majú situáciu v Sýrii pod kontrolou. Ak vypukne otvorený konflikt medzi Ruskom a USA, do ktorého sa zapojí aj NATO, Číňania s istotou vystúpia na strane Ruska. Nie preto, lebo sú s Ruskom priatelia na život a na smrť, ale preto, lebo po likvidácii Ruska by boli ďalším cieľom arogantných Američanov.
Takže tvrdenia “Rusko potrebuje pomoc, pretože je slabé, proti slabým Rusom stoja Američania s modernými lasermi” sú úplnou hlúposťou. Číňania pozorne sledujú medzinárodnú situáciu, majú prehľad o tom čo sa deje v Sýrii. Keď Putin povedal, že situáciu má Rusko pod kontrolou, znamená to, že situácia je naozaj pod kontrolou.
Okrem toho, Čína už jasne vystríhala Západ pred agresiou voči Sýrii. Číňania odmietajú klamstvá Západu o použití chemických zbraní zo strany Asada proti civilnému obyvateľstvu. Číňania takisto otvorene odmietajú nezmyselné použitie sily a hrozieb, podľa čínskych slov vojenské riešenie situácie v Sýrie k ničomu nevedie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Láda 2018-04-12 10:31
S vysvětlením čínského postoje nesouhlasím. Spíše se mi jeví jako vykrucování a taktické vyčkávání. A Číně by nejvíce vyhovovalo, kdyby vypukla válka mezi Ruskem Evropou a USSA. Tím by se největší rivalové totálně oslabili, čímž by se Čína stala bez ztráty kytičky nejmocnější na světě. Na pomoci zničenému světu by se napakovala stejně jako USSA na 1. a 2. sv. válce.
Rusko nemůže zvládnout v Sýrii 600 střel s plochou dráhou letu vystřelených ve stejný čas. Cína už dávno měla byt se svými vojáky v Sýrii, pomahat " udržovat pořádek" a žádná válečná tažení na Sýrii od kačera a francouzského pindíka by se nekonala !!. Toť mi říká selský rozum, ale nemusím mít pravdu :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Audit 2018-04-12 10:40
Máš pravdu!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Piovarči 2018-04-12 22:10

Ghuta je celá oslobodená

Duma je bez ozbrojenej opozície v Damašku sa bude lepšie žiť a dýchať.
Celkovo viac 3,354 členov Jaysh al-Islam a 8,642 členov ich rodín, ktorí boli evakuovaní z Dumy.
Trump chce odrazu počkať na medzinárodnú vyšetrovaciu komisiu tak že útok nebude
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # tora 2018-04-12 14:22
Absolutne nemas pravdu.Musis si uvedomit,ze Cina sedi na baliku americkych a evropskych deviz a cennych papiru. Poskodi sve dluzniky a muze si s tema papirkama jit tapetovat namesti klidu.
Naopak. Cina se nemicha schvalne, protoze rusko a cina si role vymenili. A obema to pomaha i ideologicky. Jenze zatimco probiha medialni valka, tak rusko enormne posiluje vojensky a cina ekonomicky. Musis si uvedomit, ze cina ma uplne jine paky. Staci v krajsi nouzi vyhodit na trh obrovsky balik cennych papiru a amerika je za par tydnu v obcanske valce, protoze amici budou velmi brzo bezdomovci. Dnes je vse propojene se vsim a je chybou se zamerovat jen na jednu cast skladanky. Kdyz ale clovek sleduje treba diplomaticke protokoly, tak je postoj Ciny velmi jasny. Napriklad dozivotni mandat cinskemu prezidentovi byl jednoznacne tah jak ukazat zapadu, ze zustava dal v pozici clovek, ktery jde vedle ruska, protoze bylo jasne ze Putin vyhraje volby. A byl to prave soucasny cinsky prezident, kdo ukazal a dal najevo priklon ciny k rusku, a odklon od zapadu. Navic cina si buduje medialni obraz statu se silnym muzem. Je to psychologicka valka,ale jsou to veci, ktere je treba rovnez cist. A ze teda rusko cinska agenda pokracuje je evidentni. Pocitam ze i v rusku se zmeni mandat prezidenta a nakonec bude dozivotni. Co samozrejme bude zapad prezentovat jako diktaturu,ale pomuze mu to asi tak, jako trumpovi druha dira do prdele. Je spousta veci ktere je treba sledovat. Od burzy, pres cinske investice, az po vydani Nikulina. VSe se vsim souvisi. Navic jedine cinske pujcky ve vysi nekolik miliard americkych dolaru kazdy den davaji americe moznost, ze vubec nekam pluji ci letaji. Tyto penize jdou obratem zbrojarum v americe. A ti vedi, ze rozesrat si velkeho sponzora jako je cina, neni priliz rozumne. Tim ale nevyluciji ze se v americke armade objevi nekdo komu rupnou nervy jako jedinci. Ale takovych incidentu uz v minulosti bylo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jarin G. 2018-04-13 09:17
Super!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Dost3 2018-04-12 12:12
Citace:
Pentagon se obává reakce Ruska v případě útoku na Sýrii, píše americký deník
Asi i právem-připomeň me si Putinův projev jen ohledně ponorek:

„V Rusku byl vytvořen bezpilotní podvodní aparát, který se může pohybovat prakticky na jakoukoli vzdálenost ve velmi velké hloubce a na mezikontinentál ních vzdálenostech na rychlostech, které násobně převyšují rychlost ponorek, nejmodernějších torpéd a všech druhů nejmodernějších hladinových plavidel. Prostě fantazie."

Soudě podle videa prezentace bude tyto nevelké drony do oblasti vypuštění transportovat ponorka. Po oddělení od nosiče aparáty nabírají hloubku a směřují k cíli, kopírují přitom tvar dna, což ztěžuje jejich odhalení hydroakustickým i prostředky, které má protivník k dispozici. Podle všeho se jedná o jednorázový aparát, který exploduje spolu s objektem, na který útočí. Tento systém se může používat jak proti skupinám lodí, tak i proti objektům bojové infrastruktury.

Kdo ví, kolik jich už číhá ve Středozemním moři, třeba právě pod USS neckami.

A řekněme si něco i o raketě Tomahawk:

Vůbec první „ostré“ bojové použití Tomahawku přišlo roku 1991, kdy bylo ve válce v Perském zálivu vypuštěno 288 střel s oficiálně uváděnou přesností zásahů 85 %. Posléze byly tyto střely odpáleny proti Srbsku, Afghánistánu, Súdánu, několikrát opět proti Iráku, v roce 2009 na objekty v Jemenu a roku 2011 proti Kaddáfího Libyi. V současnosti je hlavním dodavatelem střel Tomahawk firma Raytheon, ale na projektu se podílí i společnost Boeing.
Řízená střela Tomahawk má válcový tvar a je uzavřena v hermetickém kontejneru, který se dá umístit do svislé šachty na hladinové lodi či ponorce nebo do ponorkového torpédometu; malý počet plavidel v minulosti nesl i externí vypouštěcí trubice ABL (Armored Box Launcher).
Více zde: militarybox.cz/.../...
Ze svislé šachty či torpédometu je střela „katapultována“ tlakem vzduchu či vody. Jakmile opustí odpalovací zařízení a dostane se nad hladinu (v případě vypuštění pod vodou), zažehne se urychlovací raketový motor na tuhé palivo, který je po asi dvanácti sekundách práce odhozen. Jeho úkolem je dostat Tomahawk do letové rychlosti a výšky, kde jej následně udržuje v zádi umístěný letový proudový motor typu Williams F107-WR-400. Ten je schopen pohánět střelu rychlostí téměř 900 km/h. Kromě spuštění letového motoru dojde i k rozklopení nosných ploch, takže Tomahawk pokračuje k cíli fakticky jako malé proudové bezpilotní letadlo. Hlavní výhodu této zbraně představuje relativně vysoká letová rychlost a malá výška letu, protože střela vlastně kopíruje terén a létá téměř „ve výšce korun stromů“. K cíli navíc obvykle nemíří přímo, nýbrž po speciálně naprogramovanýc h trasách, díky kterým se může „schovávat“ v terénu a vyhýbat se oblastem se silnou protivzdušnou obranou. Tuto navigaci za letu zajišťuje populární systém TERCOM (Terrain Contour Matching), jenž srovnává reálně snímaný obraz terénu s údaji, jež jsou uloženy do paměti střely před jejím odpálením. Podobně funguje také koncové navádění DSMAC (Digital Scene Matching Area Correlation), což je optický senzor, který střelu navede na objekt podle předem uložené fotografie. Pozdější verze dostaly ještě terminál družicové navigace GPS, což v kombinaci s DSMAC zajišťuje přesnost zásahu do 10 m.

Více zde: militarybox.cz/.../...
Parametry střely Tomahawk
Typ motoru F107-WR-400
Max. tah motoru 2,67 kN
Délka bez urychlovače 5,5 6 m
Délka s urychlovačem 6, 25 m
Průměr trupu 0,53 m
Rozpětí křídla 2,62 m
Hmotnost bez urychlovače 118 0–1310 kg
Hmotnost s urychlovačem 14 50–1590 kg
Hmotnost hlavice 450 kg
Rychlost letu 600–890 km/h
Výška letu 15–30 m
Maximální dolet 460–2500 km
Přesnost zásahu do 10 m
Parametry se liší podle verze střely a profilu mise.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # josh (xy) 2018-04-12 13:58
Amíci si vzali velké sousto, tady budou muset couvnout,...ale myslím, že po těch všech ukázkách v minulosti si určitě naivně pro svět najdou nějakou bolístku, kterou jim žere jen vlastní lid, který je veden k jednoduchosti, aby byl tvárný tak, jak by si to představovali i s Evropou a zbytkem světa.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Dědouch11 2018-04-12 12:38
++++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # balwan 2018-04-12 10:49 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Dagmarenka 2018-04-12 13:34
youtu.be/VTmWXcxI78U
Zdravím všechny dobré lidi na AC24
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Piovarči 2018-04-12 22:23
Ahoj Dagmarenka:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Sumo 2018-04-12 14:07
Ako sa podľa Vás zachová Turecko, dovolí vojskám NATO (USA) operovať z ich územia alebo sa pridá na stranu Ruska v boji proti globálnemu terorizmu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Monika 2018-04-12 14:52
Pánové dneska dost prší necháme to na jindy prosim !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jarin G. 2018-04-12 23:19
Tak jsem se zasmál a posílám ti obrázek amerického orla:

a fotečku Nikki:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás