Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNASA se rozhodla oživit neznámé formy života, které jsou uvězněny přes 60 tisíc let v obrovských krystalech

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

NASA se rozhodla oživit neznámé formy života, které jsou uvězněny přes 60 tisíc let v obrovských krystalech

Znovuoživení těchto organismů, které přežily uvnitř krystalů, vyvolává znepokojivé vyhlídky, že v extrémních prostředích na jiných planetách by bylo možno nalézt a znovu oživit mimozemské organismy.

Jedna z klíčových postav NASA za touto akcí a ředitelka Institutu astrobiologie při NASA Penelope Boston strávila roky zkoumáním mexického dolu Naica v Chihuhua, kde se svým týmem hledala extrémofilní formy života.

Tento důl je plný ohromných krystalů sádrovce, které vypadají tak neobyčejně, že Dr. Boston, když spatřila jejich snímky poprvé, tak si myslela, že to museli udělat ve Photoshopu.

Avšak to, co se nacházelo uvnitř těchto krystalů, ji ohromilo ještě více. Našli tam maličké tvorečky ve stavu, jaký její tým vládních vědců nazývá ‚geolatencí‘ – kdy živé organismy zůstávají v geologických materiálech životaschopné po dlouhá časová období.

Uvnitř těchto krystalů našli 100 různých organismů, z nichž většina byly bakterie. 90 procent z nich nebylo nikde na Zemi dosud pozorováno.

„K mému velkému překvapení, jsme ty věci přiměli, aby rostly,“ řekla Dr. Boston. „Bylo to pracné. O některé jsme přišli – je to prostě taková hra. Mají nějaké potřeby, které my splnit neumíme. Z tohoto hlediska to bylo opravdu, jako kdybychom něco chovali v zoo.“

Samotná tato jeskyně leží nad ohromnou kapsou plnou magmatu a teploty tam mohou v důsledku toho dosahovat až 60 stupňů Celsia. Někteří astrobiologové zašli až tak daleko, že tomu místu dali jméno „Peklo“.

V takových místech je schopných přežít jen hodně málo forem života, ale vědci objevili, že některé z těchto organismů se vyvinuly tak, že se mohou krmit sirníky a oxidy železa, manganu nebo mědi v této jeskyni.

„Opravdu nám předvádí, co náš typ života umí, pokud jde o manipulace s materiály,“ říká Dr. Boston.

„Ty potvůrky žijí v prostředí, kde se nenachází žádná organická potrava tak, jak ji chápeme. Jsou příkladem toho, že za hodně vysokých teplot si organismy kamenožroutů umí udělat živobytí z toho, že v podstatě schroupnou anorganické materiály a sloučeniny. To by možná mohlo představovat dávnou historii našeho života tady na planetě.“

Práci v této jeskyni popsala jako:

„Je to zážitek, který vás předělá. Cítíte se opravdu prapodivně. K práci to prostředí bylo opravdu tvrdé, ale na druhou to dohání až k slzám, jak je krásné. Je to jako být uvnitř geochemické dutiny zvané geoda.“

Některé z těch extrémně vzácných a neobvykle třpytivých bílých krystalů jsou dlouhé až pět metrů.

„Ty největší ani neobejmu rukama,“ dodala.

Vědci hlásí, že zachytili příznaky toho, co by šlo nazvat jako „příšerné formy života“, i v jiných jeskyních, ale vidí to tak, že vstupovat do těchto oblastí by bylo příliš nebezpečné.

Vědci z NASA vyjádřili obavy, že jejich objev dokázal, že nebezpečné potvůrky by se náhle mohly odněkud vyloupnout a udeřit na Zemi, kdyby jednoho dne odletěla kosmická loď na jinou planetu a pak se vrátila zpět.

Avšak NASA má plány přivézt vzorky hornin a ledu z jednoho z Jupiterových ledových měsíců Europa. O té se často mluví jako o jedné z nejpravděpodobnějších lokalit, kde by mohl být mimozemský život, kvůli slaným oceánům pod jejím ledovým krunýřem.

Dr. John Rummel z Institutu Seti v Kalifornii řekl, že pro takové potvůrky by bylo „dost snadné“ přežít i kosmickou cestu, kdyby byly nějak odstíněny od sluneční radiace.

„Kdybychom odvezli tyto vzorky z Europy nebo z Marsu, tak bychom je měli držet uzavřené, dokud testy nebezpečnosti neukáží, že nepředstavují žádné nebezpečí, a není tam žádný život, nebo pokračovat v uložení pod uzávěrem napořád, pokud budeme tyto materiály studovat.“

„Předpokládá se, že takový život by těžko přežil cestu na Zem; nebylo by to snadné a bylo by dost prekérní poskytnout mu potřebně vysokou míru uzavřenosti.“

Všechny tyto informace jsou děsivé, ale nejvíce šokující je fakt, že vědci NASA jsou ochotni tyto potvůrky oživovat, aniž by si lámali hlavu tím, jestli by náhodou nemohly být nebezpečné. Přes 90 procent z nich předtím nikdo ještě neviděl, ale tito vědci si zjevně myslí, že si mohou hrát na Boha, a nemusí se ani trápit úvahami nad tím, zda by tato nově objevená stvoření nemohla být nebezpečná. Kdo ví, co ještě by v té jeskyni mohlo být.

Někteří pozorovatelé už neváhali, aby nepoukázali, že ty potvůrky pocházející z jeskyně vědci doslova pojmenované „Peklo“ by třeba nemusely být z tohoto světa. Už spí v dormanci 60000 let, a jak se dostaly dolů do takové hluboké jeskyně, aby tam začaly? Někteří si myslí, že by to mohlo mít blíže ke skutečnému Peklu, než jsou vědci ochotni připustit.

Bez ohledu na to, zda mají tyto potvůrky přirozené, mimozemské nebo třeba i nadpřirozené vysvětlení, tak vláda některé z těch informací zakrývá. Jestli tento případ vědců, co si hrají na Boha, způsobí naší planetě škodu, to je dost děsivá otázka, a přitom se skoro žádná preventivní opatření nepřijímají.

Zdroj: independent.co.uk

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+2 # Vít Henoch 2018-03-12 23:38
Tak za prvé, to, co jsou ty krystaly sádrovce, je to, o čem jsem již mluvil v souvislosti s těmi podzemními chodbami po celém světě. To znamená vysrážené, pro život nebezpečné sirné výpary ve vzduchu po velké eruptivní činnosti vulkánů.
Za druhé, to, co je na obrázku za potvůrky, jsou vědci v oranžových kombinézách.
Za třetí, pokud budou vědci lézt do genomu života jako takového, vykopu je ze Země tak rychle, jak to umím a v mezihvězdném prostoru si mohou zkoumat, co chtěj.

Henoch
+13 # acidjoe 2018-03-13 08:34
Tak už by si moh konečně začít, místo keců. Koneckonců, mluví za nás především činy a nikoliv slova.
+4 # Piovarči 2018-03-13 13:27
Ono je to pre mikrobiológov nová Terra Incognita a NASA je polovojenská organizácia a štúdium nových neznámych organizmov môže priviesť na svet i novú biologickú zbraň, alebo mikróby ako tie čo vedia previesť transmutáciu kovov a vyrábajú zlato v zemi bohatej na meď. Nikdy nevieš na čo narazíš. A takéto veci a nové informácie môžu byť veľmi dôležité.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+3 # Dědouch11 2018-03-13 17:48
Máš pravdu, Pio, ale pokud objeví NASA nějakou potvoru (virus), která bude smrtelně nebezpečná a nebude proti ní obrany, skoro určitě jim uteče, nebo "uteče"...
+11 # Che 2018-03-12 23:41
Citace:
Avšak to, co se nacházelo uvnitř těchto krystalů, ji ohromilo ještě více. Našli tam maličké tvorečky ve stavu, jaký její tým vládních vědců nazývá ‚geolatencí‘ – kdy živé organismy zůstávají v geologických materiálech životaschopné po dlouhá časová období.
Uvnitř těchto krystalů našli 100 různých organismů, z nichž většina byly bakterie. 90 procent z nich nebylo nikde na Zemi dosud pozorováno.
Jinymi slovy:
americti vjedci nasli v jeskyni nejake nezname mikroorganismy, ktere ziji v hornine - nic zvlastniho, stale se objevuji nejen nezname mikroorganismy ale neznama zviratka.
+11 # julius 2018-03-13 06:25
Drzel bych se jen toho ze je mozne neco ozivit a je mozne aby to zilo i na jinych planetach. Druha vec je otazka za jak dlouho to utece s labolatori mezi lidi a co to zpusobi. Nebo se to pouzije jako bojova latka na vyhubeni lidstva. A tak asi jediny co s toho je za pocit jak dalece je to nebezpecne. protoze zname pavedce kteri nemaji dostatek mozku na to aby nejprve nasly bezpecnost jak to zastavit a jak to bezpecne zlikvidovat v pripade uniku a rozmnozeni. Oni si jen hraji za pekne penize a pak se divi az to utece jak to je mozne. Ostatne to vidima deno dene co vsechno jejich bezmyslenkovito st a nezodpovednost zpusobuje. A pak ctete clanky oni vedcinetusily oni vedci nevedely oni vedcijsou prekvapeni. tak to nejsou vedci je to banda hnoje . Vedec musi predpokladat i nemozne a byt na to pripraven
-6 # balwan 2018-03-13 06:45

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás