Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPutin informoval o příčinách tragédie ponorky Kursk

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Putin informoval o příčinách tragédie ponorky Kursk

Příčinou tragédie ponorky Kursk se stal celkový špatný stav Ozbrojených sil Ruska v tehdejší době, uvedl ruský prezident Vladimir Putin.

„Po rozpadu Sovětského svazu vznikly obrovské komplikace v hospodářství, sociální sféře a v armádě. Samozřejmě tohle všechno se nemohlo nedotknout armády.

Tragédie ponorky Kursk je také projevem celkového stavu Ozbrojených sil," oznámil prezident v rozhovoru pro film „Putin" zveřejněný na sociálních sítích.

Putin sdělil, že v okamžik tragédie zrovna začal vykonávat funkci prezidenta po volbách. „Já jsem ani nevěděl, že se tam prováděla nějaká vážná cvičení. Ministr obrany zavolal a řekl, že jsme ztratili ponorku, ale už jsme ji našli a teď zahajujeme práci. Nebylo jasné, že se tam děje něco tragického. Pak se samozřejmě všechno vyjasnilo v plném rozsahu," oznámil ruský lídr.

„Proč bychom tajili záhadu. Přece dobře víme, v jakém stavu tehdy byly Ozbrojené síly a proto, upřímně řečeno, na tom nebylo nic podivného. Ta tragéde však byla obrovská a zahynulo hodně lidí," dodal.

Rovněž zdůraznil, že příčinou tragédie se stal výbuch v torpédovém úseku, požár, detonace bojových zásob a prakticky praskl trup ponorky. „Na to se ovšem nesmí zapomenout," uvedl Putin.

Prezident se přiznal, že se tehdy rozhodl popovídat si s příbuznými námořníků, aby je podpořil. „Podpořit lidi, ujistit je v tom, že uděláme všechno pro to, abychom tu ponorku vytáhli".

„Rozhovor byl opravdu velmi těžký, ale byl absolutně čestný. Maximálně čestný a otevřený. A lidé tohle zcela jistě pocítili a pochopili," sdělil Putin.

Hlava státu rovněž dodal, že mu zpočátku říkali, že ponorku nejde vytáhnout, ale on naléhal, protože to slíbil.

Ruský atomový podmořský raketový křižník Kursk se potopil v Barentsovém moři v důsledku katastrofy, k níž došlo 12 srpna roku 2000 během vojensko-námořních cvičení Severní flotily. Všech 118 členů posádky zahynulo.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+10 # vlk samotář 2018-03-12 13:58
Co jsem tak slyšel, tak prý ta "PILA" na rozřezání Kursku se vyráběla u nás ve Frýdku-Místku v podniku, který dnes vlastní zahraniční nadnárodní firma, která u nás vyráběla i tu nejvýše položenou visutou vyhlídku (konstrukci) v Číně....

Neví o tom někdo něco bližšího, protože zdroj informace jsem ztratil.
+5 # krshrc 2018-03-12 16:55
Pilu tam nedělali,dělali tam nějaký specl háky co se v nějakých dírách roztáhli a za ně potom ponorku zvedali.
zpravy.idnes.cz/.../...
+1 # vlk samotář 2018-03-12 22:17
Aha. Díky...
-6 # balwan 2018-03-12 15:28
+3 # Vít Henoch 2018-03-12 16:30
Ty ponorky s plnou polní jak z jedné strany, tak z druhé strany protivníka, Mi dělají vrásky na čele. Pokud totiž vybouchne něco v moři, či v oceánu, má to nesrovnatelně ničivější účinky pro život než pokud by výbuch nastal na souši. Jde o to, že voda, která má velkou hustotu oproti vzduchu, přenese ničivé účinky do nejvzdálenějšíc h zákoutí moří a tam život, přizpůsobený pomalým nebo téměř nehmatatelným změnám hlubin moří, rychle zahyne. Všechny ryby mají to, čemu se říká pocitová linie podél těla. Ony vnímají rozruch ve vodě na svých tělech, protože odtud očekávají svou kořist. Jsou to jemné záchvěvy vody, které ryby rozeznávají na poměrně velkou vzdálenost. Pokud ale dojde v moři k výbuchu jakýchkoli bomb, tyto živočichy to k smrti vyděsí a pak zabije. Pokud chce někdo válčit s rybami, má co dělat se Mnou. Opovažte se ničit život, který zde vznikal neskutečně dlouho a s velkými problémy byl udržován. I hustá atmosféra Země chrání vody před dopadem zničujících meteoritů. Vy, kdo si myslíte, že kvůli vám a vaší snaze zvítězit v nějaké nesmyslné válce, zabijete Mi moje drahé ryby a další stvoření, budete mít co dělat se Mnou. Zakazuji vám plašit život v Mých mořích. Ten jste nestvořili, nechránili jako oko v hlavě a netrpěli kvůli tomu, aby přežil. Zastavím vás včas, jakmile nějakou plechovku ucítím ve vodě.

Otec moří a oceánů, Kraken
+7 # Jiří Kobza 2018-03-12 19:13
balwane,co takhle navštívit specialistu?
+1 # Dědouch11 2018-03-13 11:22
Ten ho právě naučil vkládat linky z YT na AC24, otazníky a vykřičníky, aby od něho měl pokoj.
;o)

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás