Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaTvrdá odpověď Ruska v OSN ohromila Západ. Před Putinovým projevem, tak s nimi ještě nikdo nemluvil...

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Tvrdá odpověď Ruska v OSN ohromila Západ. Před Putinovým projevem, tak s nimi ještě nikdo nemluvil...

V předvečer 1. března, krátce před zahájením poselství Vladimíra Putina Federálnímu shromáždění, se v Radě bezpečnosti OSN konalo další zasedání k syrskému urovnání a situaci ve Východní Gutě.

Pokud se ale americká strana naivně domnívala, že proběhne stejně jako všechna předchozí, ruští představitelé již věděli, co řekne prezident Ruska ve svém projevu, a věděli, že rozložení sil se ve světě po jeho projevu zásadně změní.

Diplomacie, jak je známo, je pokračováním války. A pokud ve vojenské oblasti u jedné ze stran vznikne převaha (a ta u Ruska po vystoupení prezidenta oficiálně vznikla), pak diplomaté dostávají možnost, aby se nežinýrovali ve výrazech. Rubikon byl překročen...

Stručný obsah projevů delegátů za Ameriku:

"Asadův režim znovu použil plyn chlorin jako zbraň ..."

"Ani Asad, ani Rusko, ani Írán nedělají nic pro zlepšení situace ve Východní Gutě ..."

"Rusko, Írán i Asad nadále útočí v této oblasti v rozporu s požadavky Rady bezpečnosti OSN ..."

Stručně řečeno, typická rétorika a totální obviňování Ruska ze všech hříchů ... Ba co víc, na konci si američtí delegáti vůbec dovolili neskrývanou drzost: "Víme, co na to odpoví Rusko. Řeknou, že ve Východní Gutě jsou radikální teroristé, ale ve skutečnosti pod touto záminkou jen Rusové nadále nevybíravě zabíjejí tisíce nevinných lidí".

Rubikon byl překročen, mikrofon byl postoupen ruské straně a v sále OSN se rozpoutala bouře ...

Vasilij Nebenzja, zvláštní zástupce Ruska: "Vyslechl jsem projev náměstka generálního tajemníka OSN a americké zástupkyně. Pro začátek bych chtěl využít této příležitosti a položit jednu otázku. Odkud máte náměstku generálního tajemníka tyto podivné informace o civilních obětech?

Podle syrských úřadů například pouze za 22.leden bylo zabito v Damašku 12 lidí (rukama "opozice"), ale podle vašich údajů 11 osob zahynulo za celý měsíc! Kdo jsou vaši informátoři? "Bílé přilby" nebo co? A nyní vy (dívá se na zástupkyni USA). Americká delegace dnes, jako ostatně vždy, věnovala svůj projev Rusku. Ano, a dokonce řekla, že prý ví, o čem bude Rusko hovořit ... Ne kolegové ... Nevíte, o čem budeme dnes hovořit, a to mě velmi těší ...

Takže oč půjde. V únoru Rada bezpečnosti jednomyslně přijala rezoluci, která měla zlepšit humanitární situaci v Sýrii, a to zejména v těch oblastech, kde je stále nebezpečí vojenských střetů.

Ale mnozí zde přítomní velmi rádi selektivně citují její rozhodnutí. Přičemž vynechávají ty body, které se jim nehodí.

Tak tady to máte přátelé, cituji: "Všechny strany syrského konfliktu jsou povinny zastavit bojové akce a okamžitě zahájit působení ve prospěch garantovaného příměří". Tak ale právě PŘED tím jsou VŠECHNY STRANY povinny dohodnout dobu, zóny a rozsah humanitárních pauz. Dohodnout se na provádění těchto postupů.

Vysvětlím to ještě jednou, pokud to někdo nepochopil. Jakékoli pauze musí předcházet předběžná dohoda stran. Požadavky USA na náhlé zastavení bojů svědčí buď o nepochopení, či o jejich spekulování s lidskými tragédiemi. Dospívám k závěru, že americká delegace tuto rezoluci ve svém projevu překroutila.

Jaká může být spolupráce po tom, co jsme od nich vyslechli?

Rusko jednostranně oznámilo stanovení ve Východní Gutě každodenních hodinových humanitární přestávek, dělá všechno možné pro jejich úspěšné fungování, zřídilo dočasná ubytovací střediska a lékařská stanoviště, zorganizovalo pohotovost brigád rychlé pomoci, poskytlo automobilové dopravní prostředky a vyzývá Mezinárodní výbor Červeného kříže a další uznané humanitární organizac, aby se zapojily do tohoto procesu. Avšak hned první den ozbrojenci využili vyhlášené pauzy a přešli do útoku, a druhý den zahájili minometné ostřelování koridoru, určeného pro humanitárních operace. Ani jediný člověk nemohl opustit nebezpečnou zónu a americká delegace tady sedí a říká, že tam nejsou teroristé a že obyvatelé údajně trpí v důsledku akcí vládních sil!

Ozbrojenci ledacos věděli a byli prokazatelně informováni o tom, co neměli vědět. A když je to tak, očekáváme přesné záruky ohledně toho ze strany vnějších podporovatelů ozbrojenců, to znamená záruky těch, kteří se nyní nacházejí a sedí v tomto sále.

Chcete zahájit příměří? Splňte to, co jste slíbili - proveďte definitivní vymezení teroristických organizací. Odlište svou opozici od teroristů. Pokud se od sebe tak liší, tak by to nemělo být obtížné (říká s úsměškem).

Teroristé jsou přece zákonným cílem vojenských operací a nebudeme s nimi jednat v rukavičkách.

Jiná věc je, pokud jen chcete rozžhavit informační pozadí svými řečičkami. Celkově si mohu jen stěží představit, jaká hysterie by se nyní děla v západních médiích, kdybychom tuto rezoluci neodsouhlasili a nepřijali ...

Co je ale překvapující, že dokonce i teď, kdy byla rezoluce přijata, se naši západní partneři tváří, že vše, co je v ní napsáno, se týká výhradně Damašku a Ruska.

Poslechněte, vy šampióni lidumilnosti, kde jste najednou vzali představu, že máte výlučné právo nám přednášet o humanismu a svobodě projevu?

Pro začátek, právě v amerických médiích vznikají všechny světové fejky, jedinou otázkou je, kde byly všechny vaše tiskové služby, když americké letectvo srovnávalo Rakku se zemí? Kde jsou všechny vaše nářky, když od té doby, co v tomto městě nejsou teroristé, uplynuly měsíce, ale stále je nevyhovující pro život? Navíc nám nyní přicházejí nové zprávy o civilních obětech v důsledku leteckých úderů koalice v provincii Dajr az-Zaur. To je co, pro vás druhořadí lidé? Nebo smrt nevinných lidí od demokratických bomb, to je bezvýznamné a není to hodno pozornosti? Ale možná si myslíte, že taková smrt je pro ně dokonce čestná?

Celkově takto, vyzýváme a trváme na tom, aby OSN okamžitě poslalo do Rakky hodnotící komisi a aby koalice, která de facto tuto oblast kontroluje, zajistila pro to všechny podmínky. Také očekáváme, že koaliční velení místo vytváření kvaziadministrativ v oblastech osvobozených od DAEŠ zpracuje plán jejich předání do odpovědnosti ústřední moci. Vždyť vy osobně jste v tomto sále mluvili o nedotknutelnosti suverenity a územní celistvosti Sýrie, že? (Dívá se na delegaci USA). Kromě toho to bylo mnohokrát potvrzeno Radou bezpečnosti OSN.

No a za třetí, očekáváme okamžité otevření přístupu humanitární pomoci na Amerikou okupované území kolem vojenské základny Al-Tanf.

Ruská strana dělá víc než celá americká koalice dohromady, přičemž mají ale USA tu drzost, aby od nás cosi jednostranně žádaly. Představitel Estonska cosi požadoval, nevím, neposlouchal jsem. Britský ministr zahraničí si vůbec usmyslel, že je prokurátor, když naší zemi vyhrožoval. To on, zdá se, nařídil svolání našeho dnešního zasedání?

(Zvedá hlavu, dívá se na Američany a Brity a říká)

Žádná z vašich zemích vůbec nic neudělala pro mír v Sýrii. Jste vůbec alespoň schopni ovlivnit někoho z těch, kteří se nazývají "umírněnou opozicí"? No samozřejmě že ne. Potoky slz vám kanou jen tehdy, když je další bašta bojovníků smíchaných s teroristy ohrožena! V tom případě začínáte vyvíjet nebývalou aktivitu! Vaším skutečným cílem je svržení syrského režimu uznaného OSN. Pro vás jsou jakékoli zmínky o jeho úspěších v boji proti terorismu, přičemž na jeho vlastním území, děsivé můry. A abyste zastavili přibližování míru, jste ochotni udělat cokoliv. Tak teď mě dobře poslouchejte: víme o připravované chemické provokaci s cílem obvinit Damašek. Také víme, jaké porady se za tímto účelem konají, kde probíhají a kdo se jich účastní. Všichni zde jsou si dobře vědomi toho, že chemické útoky Asad vůbec nebotřebuje. Jen vytrvale hledáte důvod pro vojenskou intervenci a zdůvodnění vojenských úderů na Sýrii. Znovu o tom začali mluvit američtí oficiální představitelé.

Nám je to zřejmé a je jasné, na co je zaměřena vaše intelektuální aktivita.

V této souvislosti vás varujeme - zanechte své špinavé hry, pro vás se to může stát velkou chybou.

Chcete skutečný mír? Přidejte se k úsilí Moskvy".

Zdroj: zen.yandex.ru, nr.cz

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+192 # Wiloni 2018-03-10 16:24
Den před projevem Putina.
Nebenzja to řekl hezky
"Nevíte, o čem budeme dnes hovořit, a to mě velmi těší ... "
Sice to pořád ještě není Čurkin, ale pokud vytrvá, tak se i zkušenosti dostaví.
A nejlepší na tom je, že již druhý den té koalici šašků zamrznul úsměv.
Dokonce si asi někteří museli nechat vyměnit fotku na pasech a občankách, protože se jim pěkně protáhly ksichty.
-32 # balwan 2018-03-10 16:25
+171 # diamond 2018-03-10 17:02
"Poslechněte, vy šampióni lidumilnosti, kde jste najednou vzali představu, že máte výlučné právo nám přednášet o humanismu a svobodě projevu? "
Tato otázka by měla být západním humanizátorům pokládána dnes a denně, ze všech stran,aby se z ní podělali vzteky... Nikdo je nepověřil, nikdo jim nedal právo a právo síly, které dlouho uplatňovali vůči jiným, najednou přestává působit.
Což těm lidskoprávním [...]ům nebrání v tom neustále rozesírat svět, Evropu a teď i Slovensko.
+143 # Vladimír57 2018-03-10 18:08
Vasilij Nebenzja, výborně, sláva Rusku. Už byl nejvyšší čas označit tu bandu špinavců.
+53 # Vít Henoch 2018-03-10 19:49
Rusko pomáhá Sýrii, USA říká, že pomáhá Sýrii. Rusko pomáhá civilistům v Sýrii, USA říká, že pomáhá civilistům v Sýrii. Rusko chrání režim Syrského prezidenta, USA říká cosi o prezidentovi suveréní země tak, aby to vypadalo, že chce pomoci i s nějakými spojenci. Rusko pomáhá Sýrii a jeho spojencem jsou vládní vojska Sýrie. USA má za spojence ???.....uprchlí ky z Ugangy, Keni, Lybie a dalších afrických a islámských zemí, kteří za jejich peníze míří do Evropy, protože ta má být další na řadě, až se to zmákne s tou nevděčnou Sýrii, která si dělá co chce, bez toho, aniž by už konečně zkolabovala a ještě si dovolila požádat Rusko o pomoc. Kde to jsme, přátelé ? Amerika si odpoví sama, pohledem do ....

Henoch
+82 # Vlastimil Matouš 2018-03-10 19:58
Vasilij Nebenzja povedal obyčajnú pravdu, ktorú však naše médiá NIKDY nepovedia, dokiaľ bude SR v NATO!!! My už teraz na Slovensku vieme, že nám môže pomôcť už len druhé Slovenské národné povstanie! Inak sa ľudia pravdu NIKDY nedozvedia!!! Treba sa spojiť proti riťolezeckým prisluhovačom Spojených štátov amerických!!!
+56 # Piovarči 2018-03-11 00:42
To treba. Treba vytvoriť front proti zvráteným hodnotám Západu a to čo najskôr
Ešte nikto nič nevyšetril a demonštranti už majú svojho vraha

Kde sme sa to dostali?
Obviňovať hocikoho bez dôkazov?
Toto je na žalobu
Fico rozhodne vrah nie je. Vraha dvoch mladých ľudí treba hľadať niekde celkom inde.
+22 # Wiloni 2018-03-11 02:18
Pošli tam přítele Popa.
Ten jim vysvětlí, kde dělají chybu.
Mohl by je přesvědčit, aby nemysleli, což by sice bylo nošením dříví do lesa (protože z toho davu nemyslí absolutně nikdo), ale zase by si mohl napočítat stoprocentní úspěšnost (vzhledem k výše napsanému).
+79 # olinka215 2018-03-10 20:33
Rusko je čím dál tím víc odvážné. Pryč je doba, kdy se s nadějí obracelo na " západní partnery". Konečně pochopilo, že jen tím, že bude co nejhlasitěji říkat, jak se věci mají, může dosáhnout svých cílů.
Ruští diplomaté jsou nepřekonatelní, počínaje Lavrovem, přes Zacharovovou až po Nebenzju, ten se mi jeví být ještě odvážnějím, než byl Čurkin. Jeho řeč v OSN musela být šokem nejen pro SSA a GB,ale i pro jejich následovníky a nohsledy, kteří by si ke svým páníčkům nic takového nikdy nedovolili. Přesně předložená fakta a především znalost plánů SSA,kterými chtěli rozpoutat ještě větší peklo, je jen jedním z důvodů, proč "spojencům" zhořkl úsměv, tím hlavním byl Putinův projev a demonstrace nových zbraní. To načasování bylo naprosto dokonalé
Ještě něco naprosto neuvěřitelného..
cz.sputniknews.com/.../...
+58 # LubinenKremlBot 2018-03-10 20:50
Přesná dikce a hlavně přesný popis stavu věcí kolem Sýrie , bez servítek a tak to má být , ikdyž ti nafoukanci ussa fašist partaje nejsou zvyklý na něco podobného již léta , je to je jediná správná cesta k úspěchu sil rozumu a lidskosti .
+41 # Monika 2018-03-11 01:37
Potom to projevu Nikki kobyli hlava měla pěnu vzteky u huby a zapomněla i hřechtat ! Nebenzja vyslovil co celí svět již dávno ví že tento spolek hraje pouze pro USA a dalši státy musí držet hubu a šoupat pouze nohama ! Opět gól do branky Rusko !

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás