Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaFanoušci a média zmateni po výkonu lyžařky. Jak se mohla vůbec dostat na olympiádu?

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Fanoušci a média zmateni po výkonu lyžařky. Jak se mohla vůbec dostat na olympiádu?

Len 33-ročná lyžiarka Elizabeth Swaneyová skončila v pondelok v kvalifikačných pretekoch do finále U-rampy na poslednom 24. mieste, napriek tomu dosiahla presne to, čo chcela: zúčastniť sa olympijských hier.

Rodenej Američanke reprezentujúcej Maďarsko chýbalo po dvoch základných jazdách viac ako 40 bodov na postupové 12. miesto do finále.

Nepredviedla žiadny náročný trik, ktorý by jej priniesol dostatočný počet bodov, len sa jednoducho spúšťala po stenách U-rampy s tým, že prišla do cieľa bez pádu.

Za svoj predvedený výkon získala 31,4 bodu, čo bolo ešte o 13,6 menej, ako mala predposledná Laila Friis-Sallingová, ktorá dokonca dvakrát spadla.

Swaneyová po svojom výkone podľa agentúry Reuters povedala: “Nekvalifikovala som sa do finále, takže som skutočne sklamaná. Pracovala som na tom niekoľko rokov.”

Na olympiádu sa totiž chcela dostať aj cez iné zimné športy, štartovala už aj za Venezuelu a tentokrát už na olympiáde za Maďarsko, kde majú korene jej starí rodičia. Známa sa stala aj tým, že bola jednou z kandidátok na post guvernéra Kalifornie spolu s Arnoldom Schwarzeneggerom.

Lyžovaniu sa začala venovať ako 25-ročná. Aby nazbierala potrebné kvalifikačné body pre olympiádu, zúčastňovala sa obrovského množstva súťaží, aby aspoň bod po bode aj bez predvedených trikov získala potrebný počet a zaistila si nomináciu v top30 a postup. S finančnými prostriedkami jej pomáhali aj online darcovia prostredníctvom zbierky.

Jej najlepší výsledok prišiel v pretekoch Svetového pohára v Číne, keď skončila 13. z 15 športovcov, zatiaľ čo väčšina jej olympijskej konkurencie súťažila na inom podujatí Grand Prix USA na Copper Mountain alebo na Dew Tour.

“Je to česť súťažiť na olympijských hrách a som naozaj nadšená, že môžem súťažiť s ostatnými úžasnými ženami z celého sveta,” povedala Swaneyová. “Chcem ostatným ukázať, že freestyle lyžovanie je možné a nikdy nie je príliš neskoro na to, aby ste sa dostali do tohto športu a pomohli iným, aby snívali a napredovali v športe v Maďarsku. Dúfam, že to môže byť základ na inšpiráciu pre ostatných.”

Kým fanúšikovia a médiá zostali zmätení po Swaneyovej výkone, jej konkurentky ju naopak podporili v účasti na olympijských hrách. “Ak sa chystáte venovať čas a úsilie byť tu, potom si zaslúžite byť tu rovnako ako ja,” odkázala jej Kanaďanka Cassie Sharpeová, ktorá sa kvalifikovala na prvom mieste.

Swaneyová potvrdzuje: “Pracovala som naozaj tvrdo, aby som sem prišla medzi 24 najlepších žien na svete. Takže to beriem ako motiváciu.” Využila jednoducho dieru v systéme, že stačí nazbierať body v množstve súťaží a môže sa dostať na vytúženú olympiádu.

Zdroj: hs.sk

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-5 # balwan 2018-02-20 17:41
+23 # .lak 2018-02-20 18:10
Na triky bych tam poslal mozkové atlety sněmovny.

Ale to by je tam musel povolávacím rozkazem umístit prezident, neměl ministr obrany modrou? Tak ti by zajišťovali industriálně nutný týl s nosítky. A možná vybrané zpravodajce aby sdělili bezprostřední zážitky z akce.
+15 # John Maxwell 2018-02-20 18:59
Cituji .lak:
Na triky bych tam poslal mozkové atlety sněmovny.


Laku naprosto souhlas
+15 # Jarin G. 2018-02-21 00:00
Já přidám něco k těmto Astmatickopolit ickým hrám (AH) poznámku.
Líza, rodilá uSSačka, jen ukázala, že tyto hry jsou jen jedna velká šaškárna, která se sportem jako takovým (Rychleji,..... ) už nemá mnoho společného. Daleko víc má společného s politikou!
Mě už nechávají výsledky v klidu, i když kdysi, kdy byl sport sportem, bych i vstal ve 3 hodiny ráno, jen aby mi něco neuteklo!
Omlouvám se Ester, ta za to nemůže, ale skákat kvůli tomu nebudu!
Jediné co mě těší, že astmatici z Norska mají 11 zlatých (celkem 29 medailí) a ti co to vše zničili, Kanada 8 (celkem19 medailí) a uSSa 5!!! zlatých (celkem 12 medailí). Docela slabota, že?
Návrh na obnovení ZOH:
+6 # jirik 2018-02-20 18:22
Lze předpokládat, že pokud by se chtěla kvalifikovat za USA nejspíše by neprošla, proto šla za Maďarsko...
Na tomto videu vypadá trochu bych řekl prkenně, no potřebovala by se řádně uvolnit a získat sebedůvěru
youtu.be/p5hLtADhNOk
to že jezdí po soutěžích získávat zkušenosti je jen dobře......
+5 # chromolibden 2018-02-21 07:35
Presne Jirik ????
+7 # sipo 2018-02-20 20:37
no a co sak freestyle ne ? :D :D
+9 # petr kajnar 2018-02-20 22:37
to je dobře, ať hlupáci, co žerou sorošovy propagace o olympiádách, si myslí, že je to světové! Mne už to konečně probralo, a nějaký světový sport mne nevzbudí!
Ale jinak, té Swayneové to přeju, zjistila kde je systemová chyba, a tak bojuje po svém, a ještě ji pomáhali i přátelé...tak atˇ...
+9 # Erich 2018-02-21 08:29
Tak to je jasné,určitě zde chybí ta základní podstatná informace, že se jedná o přeoperovaného chlapa ,lesbu ,nebo osobu s nevyhraněnou pohlavní orientaci...
S tím nás Goebelsovize jistě obeznámí v nejbližších chvílích a nezapomene zdůraznit jak je to krásné a přínosné pro společnost,soul ožit s osobou stejného pohlaví.
Jedině tihle jedinci mají v současné realitě naději na úspěch...
Ale jsem opravdu zklamán jak málo nebílých osob na zimní olympiádě vystupuje,vždyť ti úžasní sjezdaři z Ghany slaví úspěchy napříč celým Německem, to jak se každý den sjedou před nádražím nemá obdoby...
+4 # acidjoe 2018-02-21 12:24
Veškeré olympiády mi přijdou jako nehorázné plýtvání prostředky a penězi. Co se potom děje s těmi narychlo postavenými olympijskými vesničkami? Zejí prázdnotou, chátrají....... ... Staví se jen pro tuto příležitost. Jaká marnivost...... .........

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás