Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNásilí na ženách: Některá nepohodlná data pro zkorumpovanou OSN?

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Násilí na ženách: Některá nepohodlná data pro zkorumpovanou OSN?

Poslední (nejhorší) umístění podle Globálního genderového indexu Světového ekonomického fóra, od 128. do 144. místa, patří bez výjimky zemím s převážně muslimským obyvatelstvem, včetně Turecka na 130. místě.

Studie Ministerstva pro rodinnou a sociální politiku z r. 2016 odhaluje, že ne méně než 86 % tureckých žen trpělo fyzickým, nebo psychologickým násilím od svých partnerů, nebo rodiny.

Takže nám řekněte paní Simonovic: Opravdu turečtí muži bijí a někdy i zabíjí své ženy kvůli izraelské okupaci? Opravdu je zde nějaká "jasná souvislost" mezi zvyšujícím se počtem zaznamenaných násilností na ženách v Turecku a "Izraelskou prodlužovanou okupací?"

Panely Organizace Spojených Národů se vždy rády chovají pokrytecky. V roce 2016 se diskuse v OSN točily kolem Výboru pro postavení žen (Commission on the Status of Women - CSW), který obvinil Izrael z palestinského domácího násilí. A letošní debaty se, co do jejich nesmyslnosti, nijak nelišily. Výkonný ředitel UN Watch, Hillel Neuer oslovil na zasedání 12. června paní Dubravku Simonovic, zvláštní zpravodajku OSN pro násilí na ženách: "Paní Simonovic, to co jste prohlásila, jinými slovy znamená: 'Pokud Palestinci bijí své manželky, je to vina Izraele.'"

Na první pohled to vypadá jako černý humor, ale bohužel není. Ne jedna, ale dokonce dvě zprávy, které před UNHRC přednesla paní Simonovic obviňují Izrael za palestinské násilí na ženách, protože "přece existuje jasná souvislost mezi prodlužovanou okupací a násilím".

"Odkud berete takové informace", ptal se Neuer paní Simonovic? Určité informace existují, ale ne toho druhu, které by preferovala paní Simonovic.

Podle Globálního genderového indexu Světového ekonomického fóra se žádná převážně muslimská země neumístila mezi 50 nejlepšími zeměmi. Naopak, poslední (nejhorší) umístění, od 128. do 144. místa, patří bez výjimky zemím s převážně muslimským obyvatelstvem, včetně Turecka na 130. místě. Turecký případ je zvláště nutné zmínit, protože zvyšující se nadvláda islámské politiky v denním životě země posiluje patriarchální chování a zhoršuje genderovou rovnost už od roku 2002, kdy získal moc prezident (tehdy premiér) Recep Tayyip Erdogan. Jinými slovy, Turecko, 17. největší ekonomika světa je 15. nejhorší zemí, co se týká genderové rovnosti.

Populační fond Spojených Národů si ve své zprávě chmurně všímá:

"...ženy a dívky jsou stále předmětem násilí, zneužívání a obchodování s lidmi. Jejich přístup ke vzdělání a účast v politice je odmítána a čelí mnoha dalším porušováním lidských práv... Existence násilí na ženách se objevila jako důsledek genderové nerovnosti, jež je v Turecku značně rozšířena".

Podle průzkumu Hurriyet Daily News, z roku 2013 bylo zjištěno, že 34 % tureckých mužů považuje násilí na ženách za "občas nezbytné", zatímco dalších 28 % říká, že násilí je možno použít k ukázňování žen; spolu tedy 62% připouští násilí na ženách.

V roce 2014 oznámil ministr pro rodinnou a sociální politiku, že horká linka pro domácí násilí obdržela více než 100 000 hovorů a odhadl, že počet neoznámených případů by mohl být tři až pětkrát větší.

Studie téhož ministerstva z roku 2016 odhaluje, že ne méně než 86 % tureckých žen trpělo fyzickým, nebo psychologickým násilím od svých partnerů, nebo rodiny. Podle ministerského zjištění je fyzické násilí nejčastější formou zneužívání, protože až 70 % žen udává, že byly fyzicky napadány.

Násilí na ženách je běžnou kulturní praxí a kultura zde je směskou odvozenou jak z náboženství, tak i z politiky. Francouzi, například, si nevytvořili zvyk mlátit své ženy v důsledku německé okupace. Ani Kypřané ne, po obsazení třetiny svého ostrova Turky.

Násilí nachází zvláště úrodnou půdu ve společnostech, kde se "dominantní" kultura odvozuje z islámského konzervatizmu. Např. turecký profesor teologie Cevat Aksit prohlásil na začátku svatého měsíce Ramadán v televizi že: "Ženy, které se kvůli své menstruaci nepostí a jí na ulici během Ramadánu lze bít".

Jak na to reaguje Erdoganova vláda? Nikoli zákonnými prostředky, ale pomocí segregace podle pohlaví. V Burse, v jednom z největších tureckých měst, vznikl nedávno projekt označovat separátní vagony pro ženy v městské dopravě, aby se ženy cítily během svých cest pohodlněji.

To vše je zcela normální v zemi, kde nejpopulárnější politická figura Erdogan kdysi prohlásil že: "ženy by měly znát své místo" a že "genderová rovnost je proti lidské přirozenosti" a jeho místopředseda vlády vyzval ženy, aby se nesmály na veřejnosti.

Takže nám řekněte paní Simonovic: Opravdu turečtí muži bijí a někdy i zabíjí své ženy kvůli izraelské okupaci? Opravdu je zde nějaká "jasná souvislost" mezi zvyšujícím se počtem zaznamenaných násilností na ženách v Turecku a "Izraelskou prodlužovanou okupací?"

Burak Bekdil, jeden z význačných tureckých novinářů, nedávno vyhozený po 29 letech z předních tureckých novin, za to, že psal o dění v Turecku pro Gatestone Institute. Je člen Fóra pro Blízký Východ.

Zdroj: gatestoneinstitute.org

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-6 # Vít Henoch 2018-01-09 20:07
instagram.com/.../Bdusg-wHUob

Teď budou mít nadsamci jiné starosti než mlátit ženy ve jménu...

Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # smrťák 2018-01-09 22:02
Henoch,........ ..ukaž piču.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Vít Henoch 2018-01-09 22:41
Smrťákem se nazýváš proč ?

Henoch

Sprosťáku smrťáku
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Dědouch11 2018-01-10 10:34
Smrťáku, ty jsi vůůůůůůůl! :D
Pardon, tyzje cyp.
;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # smrťák 2018-01-10 07:22
Ahoj..:o)
Onehda jsem viděl film, kde se jakýsi vysušený ultranotorik věšel na trám.
Před tím vzal kartón z krabice a tam napsal velkým fixem.:
"...své orgány věnuji na vědecké účely.......... ....kromě ptáka. Toho mi dejte do ruky.."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # julius 2018-01-10 06:07
Ja tomu nerozumim kdyz tedy odsuzujeme to co delaji oni s eznama proc zde budeme volit ty kteri je sem prijmou?? Drgos je jasny trosjky kun hovori hezky populista kaze vodu a pije vino.Opravdu tomu nerozumim.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Vít Henoch 2018-01-10 12:58
Neboj se Jůlie,

vaše volby jsou nezákonné, protože jsou v režii státních systémů. Státní systémy nejsou národní a nikdy nebyly. Tyto systémy slouží světovládě, nikoli národům. Jdou proti Životu, proto ho mít nebudou. Celé to lhaní nyní skončí jednou pro vždy a ti, co tady mají být tu budou, odtatní musí opustit tuto planetu. Nikdy sem nepatřili, proto budou vracet to, co si zde nakradli. O to se nyní postarám svou obrovskou silou, kterou pocítí ihned, jak začne apokalypsa.

Mír
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás