Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaFrancouzský prezident navrhuje blokovat weby jako boj proti „falešným zprávám“

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Francouzský prezident navrhuje blokovat weby jako boj proti „falešným zprávám“

Francouzský prezident Emmanuel Macron navrhl k řešení problému „falešných zpráv“ na platformách sociálních médií extrémní opatření – blokování celých webů.

Gizmodo hlásí, že francouzský prezident Emmanuel Macron ve středu při projevu k žurnalistům oznámil svůj plán zavést novou legislativu, která by se snažila během volebních cyklů regulovat „falešné zprávy“.

...

Macronův plán měl řadu prvků konstruovaných k boji s dezinformacemi na sociálních médiích včetně „nouzových právních úkonů“, které by vládě umožnily přímo „falešné zprávy“ odstraňovat z webů, aneb weby zcela blokovat.

Macron během své řeči řekl: „Pokud chceme ochránit liberální demokracii, musíme být silní a mít jasná pravidla.“ Pokračoval: „Když se šíří falešné zprávy, je možné jít k soudci… a je-li to odpovídající, odstranit takový obsah, vymazat účty uživatelů a nakonec takový web třeba i zablokovat.“

Macron by rovněž nasadil i méně autoritářská opatření boje s falešnými zprávami jako vyšší transparentnost na platformách sociálních médií ohledně investic do reklamy, když by se technické společnosti přinutily veřejně odhalovat identitu inzertů používajících jejich platformy a omezit výdaje na politické reklamy během volební kampaně.

Mnohé platformy sociálních médií už začaly s kroky v tomto směru. V říjnu Facebook začal vyžadovat další identifikační informace od politických inzertů, aby tak přesně určil, kdo si ty inzeráty na jejich platformě během volebního cyklu kupuje.

Podobně i Twitter ve stejný měsíc oznámil to samé, že budou publikovat další informace o nákupčích kampaní na jejich platformách včetně identity nákupčích inzerátů a částek utracených za kampaň. Twitter rovněž plánuje uživatelům umožnit prohlížet si detailnější informace o reklamách, které na ně cílí, a vyžaduje, aby politické reklamy byly otevřeněji označené jako politické inzeráty.

Ač někteří argumentují, že by Macronova legislativa mohl rozdrtit šíření dezinformací během politických kampaní, tak je precedent blokování webových stránek, které publikují dezinformace při politických kampaních, velice nebezpečný. Země jako komunistická Čína už zavedly systém blokování webových stránek známý jako „Velká čínská firewallová zeď“, který blokuje čínským občanům přístup k mnoha webovým stránkám mimo tuto zemi včetně Facebooku a Twitteru. Naposledy to byla íránská vláda, kdo začal s rušením přístupů k webům sociálních médií ve snaze zabránit protestujícím v koordinaci akcí. Jak daleko francouzská vláda ve snaze kontrolovat politické projevy na internetu opravdu zajde, to se teprve uvidí.

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+56 # olinka215 2018-01-09 12:07
Pokud mu jde o opravdu falešné zprávy, pak by musel nechat zablokovat celý mainstream :-))) A hlavně pokaždé vrazit pár facek všem těm prolhaným politikům, kteří je vypouští ze svým prolhaných tlam, čili i sám sobě, nejlépe hned po probuzení. Čistě jako prevenci :-)))
Čiší z nich naprosté zoufalství a beznaděj, proto se uchylují k cenzuře
protiproud.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # John Maxwell 2018-01-09 12:25
Ahoj Olinko
Nejde mu o zprávy , žádnému politikovi nejde o zprávy ,jde jen o maskování práce proti lidem a lhaní o ideálu demokracie která neexistuje v žádném západním státě, většina rozumných lidí to ví a vidí k čemu to vede.
Miliony lidí .... mrtvých ve jménu "demokracie"
Miliony lidí .... hladovějících ve jménu "demokracie"
Miliony lidí .... nemocných ve jménu "demokracie"
Miliony lidí .... bez práce ve jménu "demokracie"
Miliony lidí .... atd ....
Tak co ta zas*aná "demokracie" vlastně je .... čiré prach sprosté zlo nekoukajíc vpravo ani na vlevo chorobné zničující zlo ...
Lidi vidí ,slyší nejsou hlupáci ... a ať si blokují co chtějí informace se vždy dostanou tam kam mají namířeno a o to víc poštvou lidi proti sobě a jejich schizofrenické výkřiky to už nezmění jen urychlí nevyhnutelné ...demokracie opravdu chcípá jak kobyla a jen už reflexivně kope kolem sebe v agónii před smrtí ...

Ikona demokracie jedno z největších měst UssA v pravdě demokratické ukázce Los Angeles ...
Kapitalismus, který vám neukážou. I toto je Los Angeles dneška (VIDEO)
Nenechte se zmást. Na videu nejsou záběry z liberijské Monrovie nebo z Haiti, ale z periférie jednoho z center světového kapitalismu, které nám mainstream denně prezentuje jako jedno nejlepších míst k životu na planetě.
Video zachycuje průjezd ulicemi čtvrti Skid Row amerického Los Angeles.
youtu.be/hjQY0lMmNbE
eurasia24.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # olinka215 2018-01-09 12:32
Ahoj Johne, to já přeci vím=))
Jen mi to nedalo a musela jsem...
Protože už při první zmínce o falešných zprávách, z úst jednoho z největších lhářů, se ve mně vaří krev.
Drtivá většina lidí buď ví, nebo minimálně tuší, co je záměrem, čeho tím chtějí dosáhnout a tak mi připadá zbytečné to pořád dokola opakovat
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # John Maxwell 2018-01-09 12:43
Olinko , ja vím :) proto jsem napsal, že většina lídí ví a chápe , politici lžou jen co ty tlamy otevřou ... a ta malá opravdu malá částečka která by chtěla něco změnit nemá zatim šanci ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Pavel Blaheta 2018-01-09 13:08
Johne také by se dalo napsat:
Miliony lidí mrtvých - ve jménu demokracie
Miliony lidí hladovějících - ve jménu boje proti hladu
Miliony lidí nemocných - ve jménu boje proti nemocem
Miliony lidí bez práce - ve jménu boje proti nezaměstnanosti
atd. atd.
Jsou to krypli a navíc - stále nám před oči tlačí to kouzelné slůvku "demokracie", ale o tom to není - existuje možnost porovnávat systémy
Demokracie - totalita
Kapitalismus - socialismus
Jenže nám vnutili nepravdivou tezi, že demokracie u nás rovná se kapitalismus, ale tak to není. U nás byl kdysi tzv., socialismus ale víceméně totalitární, a nyní zde je ryzí kapitalismus víceméně formálně demokratický, leč to "demokratický" je nutno dát do uvozovek. Takže znovu a naposled pro všechny pomaleji chápající - napříště nebudeme směšovat dva různé pojmy - hospodářský systém a společenské zřízení.
Hospodářský systém rovná se Kapitalismus nebo socialismus a společenské zřízení rovná se Totalita nebo demokracie.
A pohybujme se prosím napříště v těchto rámcích.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # .lak 2018-01-09 13:18
Totalita nebo demokracie, kapitalismus versus socialismus, ono se provázaně prolíná jako odstraňování konkurence nebo proklamovaná spolupráce, skutek utekl a kam to došlo. S pravdou a láskou kavárníků již málem do inkvizice konqisty.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # John Maxwell 2018-01-09 13:20
Pavle ja jsem, ale nechtěl porovnávat sociální systémy to mi příjde zhola zbytečné.
Demokracie v uvozovkách je psáno proto, že to je něco co se tak tváří a mluví se o tom všude brání se to zuby nehty, ale do reliaty demokracie to má hodně daleko, demokracie to neni ani kapitalismus to neni, ten už pokročil na korporátní fašismus a jede na něm celej západ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Vít Henoch 2018-01-09 13:59
Ve jménu, ve jménu, Maxi. Ti, co dodnes netuší, co je to ta demokracie, neví dodnes v jakém jménu se vlastně modlí. Dodnes Mi nikdo z nich nevysvětlil, jaké tedy má ten bůh jméno, v jehož jménu se modlí. Pokud bylo stvořeno zvíře, oživil ho Natan. Pokud se narodilo dítě, oživil ho Natan a jeho Duše se ale narodila jak z Duší svých rodičů energií jejich lásky, tak z jejich těl. Já jsem se tak taky narodil a Duši mám z jejich lásky, ne ve jménu. Natan vznikl na pomezí neživé, anorganické, přírody a živé, organické přírody. O hřebíku v živém stromě jsem vám už vyprávěl Henoch. Tam Natan začínal svůj život. Je nyní ve všem živém a dalo by se říci, že je Otcem všeho živého. V anorganické přírodě je ale rovněž živý Duch. Je to Petros, žije pouze z lásky se svou Ženou, jinak by Země neměla svou rotaci. Jiné planety o Petrose přišly a rotace, která je podmínkou života na nich ustala. Mokud se věřící tedy modlí alespoň k Matce Přírodě, Matce Zemi, Matce Moudrosti, tak se dostanou i k Petrosovi. Pokud poděkují za svůj život Natanovi, bude rád. Pokud ale se modlí ve jménu a jméno neznají, ozve se jim například toto v jejich mysli: " Víš kdo já jsem ? Jsem tvůj bůů-h, chlapečku !!! Jsem ten z Desatera, chápeš ! Jen ve mne budeš věřit a zlatem tě zasypu, neboť jsem, který jsem !"
Věř, nevěř, ověřuj, prověřuj, ať nenaletíš ve jménu na jméno.

Natan z rodu Natanů
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Vít Henoch 2018-01-09 14:02
Sorry, oprava; o hřebíku a stromě vám už vyprávěl Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # John Maxwell 2018-01-09 14:05
Neřikej mi chlapečku !!! Citace:
Víš kdo já jsem ? Jsem tvůj bůů-h Jen ve mne budeš věřit a zlatem tě zasypu
hnědoch ....satanáš !!!
Štímová , Bostlová , Henochu .... vemte si medikamenty zas máte absťák.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Vít Henoch 2018-01-09 16:48
Well Maxwell.

Když nevíš kudy kam, řešíš to práškama nebo chlastem ?

Natan
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # .lak 2018-01-09 18:44
A hele taky V H
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Vít Henoch 2018-01-09 23:25
Nojo, jaku, taky VH. Ale je nás povícero. Jsme rodina, tak se střídáme u jednoho přihlášení. Jsme Petros, Vít, Henoch, Mír, Harmonie, Moudrost, Natan, Atan, Satan, Geos, Ježíš, Pravda a Viktor.

Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # .lak 2018-01-09 23:33
Na ja abiste neukroutyly klyku u orchestryjómu. Yak to dyjeláte
s párem tenisek
Ňjoumálně protestuji protože má být victorka a modřenek s u.
www.youtube.com/.../

www.youtube.com/.../ 1:20:08
Ať počítám jak počítám tak vám chybí dva do dvou tuctů. Nebo vidím dvojmo. A trojediných je nad schopnosti třináctidimenzi onálního spočítat hukary. Ale do dydlací se nemontujte, nemáte copy paste.
www.google.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Vaclav2 2018-01-09 16:54
aha, chtěl by vše zakamuflovat, aby se neproneslo jaký má bordel v Paříži...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Alois 2018-01-09 23:21
TO JE DEMOKRACIE EU
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Přemek 2018-01-10 12:04
Makronka netuší, jak snadné je blokovat ji...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás