Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPutin prý připravuje další pekelnou hru. Na řadě mají být prezidentské volby v Mexiku

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Putin prý připravuje další pekelnou hru. Na řadě mají být prezidentské volby v Mexiku

Zdá se, že ještě existuje velká řada zemí, kde Rusko a Putin ještě nerozehráli svoji pekelnou hru s vměšováním, usuzují s jistou obsesí Američané.

Nyní jejich podezíravý a předem již odsuzující pohled padl na Mexiko.

...

S pomocí své „sofistikované propagandistické kampaně" se Moskva snaží „ovlivnit" výsledky prezidentských voleb v Mexiku se vyjádřil Trumpův poradce pro národní bezpečnost Herbert McMaster, uvedl The Business Insider. Jak deník napsal, nedávno úředník opakovaně obvinil Rusko z „destabilizujícího chování".

A jako vždy, žádný důkaz, nýbrž jde o celou smršť „názorů“, „předpokladů“ a „temných vizí“, které se přednášejí jako hotová věc.

Úředník uvedl, že u Washingtonu vyvolává rostoucí znepokojení nad „high-tech kampaněmi zaměřených na podvratné aktivity", které ruské úřady údajně rozvinuly v různých částech světa. Zejména podle McMastera Moskva rozšiřuje „dezinformace a propagandu pomocí kybernetických technologií", aby oslabila jednotu Evropy.

„Například jste to mohli sledovat nedávno během referenda o nezávislosti Katalánska," tvrdil Trumpův poradce. „První projevy (vměšování) lze vidět už v prezidentské kampani v Mexiku."

Úředník to tvrdil na nedávném setkání Nadace Jamestownského fondu. Během posledních několika týdnů se opakovaně vyslovoval k „destabilizujícímu se chování" Ruska, uvedly noviny.

Španělská vláda tvrdila, že soukromé a státní ruské skupiny používají sociální sítě k tomu, aby „poskytly tribunu separatistům" a aby ovlivnily výsledek katalánského referenda. Evropský parlament tato obvinění podpořil a uvedl, že Moskva se snaží „podkopat stabilitu" EU.

Vedoucí představitelé Katalánska odmítli předpoklady o „vnějším vlivu" a kritizovali Madrid a Brusel za potlačení voleb. Většina voličů hlasovala za nezávislost regionu, ale účast byla nízká, připomněl Business Insider.

Parlamentní a prezidentské volby v Mexiku se uskuteční 1. července. A někteří analytici a úředníci již vyjadřují obavy ohledně „možného ruského zásahu".

Blízká vazba mezi USA a Mexikem v energetické, ekonomické a bezpečnostní sféře činí z latinskoamerickou zemi „atraktivním cílem" Moskvy, která se snaží „podkopat západní svět a v něm i postavení USA". To je například závěr vedoucího výzkumného pracovníka Rady pro zahraniční vztahy Shannona O'Neilla.

Člen sněmovny reprezentantů z Texasu demokrat Henry Cuellar již vyzval k vyšetřování „ruského vlivu" na mexické hlasování. „Jako sousedé rozhodně potřebujeme vědět, zda ruské nebo jiné zainteresované osoby zasahují nebo se chystají zasáhnout v prezidentských volbách (v Mexiku)," řekl politik.

Během nedávné návštěvy ruského hlavního města však mexický ministr zahraničí Luis Videgaray uvedl, že vláda nemá žádné důkazy o plánech Moskvy „ovlivnit výsledky" nadcházejícího hlasování. Rovněž doporučil americkým úředníkům, aby se zdrželi komentování voleb v jeho zemi.

Mezitím publikace upozorňuje na skutečnost, že Rusko má bohaté zkušenosti s podporou levicových vlád Latinské Americe. Udržuje úzké vztahy s vládami Kuby, Nikaragui a Venezuely. Existuje široce rozšířený názor, že Moskva se může pokusit o podporu levicového mexického politika Andrese Manuela Lopeze Obradora. Jeho šance se značně zvýšily po volbě Donalda Trumpa. Předpokládá se, že bude lépe než jiní kandidáti vzdorovat protimexické pozici amerického prezidenta.

Ovšem pokud něco ovliňuje americko-mexické vztahy, a ve svém důsledku i samotné mexické volby, pak by se Američané zeptat někoho – třeba ve Spojených státech, kdo například chce narušit obchodní smlouvu NAFTA, nebo postavit bytelnou zeď na hranicích s Mexikem.

Zdroj: businessinsider.com, pz.cz

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+55 # Jarin G. 2018-01-08 10:47
Tak oni nedají pokoj a nedají! Ti už s tím zasahováním Rusů do voleb všude jsou vyloženě směšní a trapní! uSSácký politici jsou sebranka sebestředných a namyšlených tupců! A Amíckému národu je celkem jedno, co ti politici dělají! Hlavně když jsou všichni "COOL and HAPPY and GENDER". Tohle je už na léčení u psychiatrů! Jako kafemlejnek, furt dokola. Důkazů netřeba!
uSSa zasahují do vnitřních záležitostí snad všech zemí na světě a netýká se to jen voleb a samy řvou na RF? Viděl kdy někdo větší "dobytek"?
Tady nelze ani použít: "Zloděj volá, chyťte zloděje!"
Snad: "Zloděj a vrah volá, chyťte poctivého"!!!
V médiích se řeší Írán. Tupa kravka Niki Haleyová piští v OSN, jak je demonstrantům v Íránu ubližováno, kolik je mrtvých "demokratů". A zatím v Hondurasu zvítězil podvodem proamerický prezident, dokonce byla porušena i "Ústava" a při demonstracích proti volbám jsou mrtví. To je ale OK. To je pod uSSa vlivem, v uSSa zájmu, tak se to smí!!! Mrtvé netřeba počítat!
Desaťtisíce ľudí demonštrovali proti inaugurácii nového honduraského prezidenta
cituji: ...O opätovné zvolenie do úradu hlavy štátu sa uchádzal napriek tomu, že honduraská ústava povoľuje iba jedno funkčné obdobie. Podľa oficiálnych údajov volebnej komisie získal Hernández 42,6 percenta hlasov, kým Nasralla 41,4 percenta hlasov. Hernández má byť do svojho druhého štvorročného mandátu uvedený 27. januára.
Nasralla varoval, že politická nestabilita a povolebné nepokoje, ktoré si podľa miestnych ľudskoprávnych aktivistov vyžiadali už približne 30 mŕtvych, môžu vyústiť do občianskej vojny. ...
hlavnespravy.sk/.../1266926
Zase dvojí metr, tam mrtví nevadí, natož to řešit v OSN!
Chce se mi zase blejt, velebnosti!

P.S.: nějak mě to rozčílilo. ;o). Jdu dělat něco fyzického! Štípat dříví, to pomáhá!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Dědouch11 2018-01-08 14:21
++++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Publius Scipio 2018-01-08 16:07
Už jsi zapoměl? Jeden velmi zasloužilý US prezident pronesl památnou větu. Vím, že Somoza je parchant, ale je to náš parchant!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Přemek 2018-01-08 13:42
V poločase mexických voleb hrozí kolaps USA. To těm rusofobním psychopatům ještě nedošlo, ač dostali již několik varování. jsou totiž první na řadě likvidace. A ti, co jim po světě dělají užitečné idioty, půjdou v čele odsouzenců.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # olinka215 2018-01-08 13:44
.... Jak deník napsal, nedávno úředník opakovaně obvinil Rusko z „destabilizujíc ího chování".
Ve zvrácené americké logice Rusko destabilizuje celý svět tím, že si dovoluje ukazovat, že to jde i bez SSA. To je ten nejtěžší hřích a největší provinění, jaké si kdo, vůči USA, kdy dovolil. Proto je takovému vyvrheli nutno ukázat, že takhle by to nešlo=)))
Na jedné straně Ruskem opovrhují, zesměšňují ho, nazývají ho trpaslíkem na hliněných nohách a na straně druhé z něj mají panickou hrůzu. Z tohoto jejich pohledu je jasné, v jakém,schizofre nním stavu se USA nacházejí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Vaclav2 2018-01-08 15:14
olinka..
přesně...schizofrení stav us...jenže je problém, že ty lži dělají tak, že většina požíračů hamburgerů jim to automaticky baští
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Audit 2018-01-08 19:35
Právě dnes jsem přeložil 6 epizodu seriálu El Chapo o největším narkobaronovy. Tato epizoda pojednává o volbách v roce 2006, tak vám nevím, ale tam to mají pod taktovkou narkobaroni dodnes. Do toho nesměli klavírovat ani amíci.
Jinak seriál doporučuji, je to pecka až k neuvěření, jak to tam jede v drogách. od roku 2007 se udává 180 000 mrtvých ve válkách kartelů. Je to mazec ten seriál.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Dagmar 2018-01-08 20:15
A co tak pěkně poprosit pana Putina, aby se konečně začal vměšovat i do našich voleb? Aby tady, sakra, už konečně udělal pořádek?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Jarin G. 2018-01-08 23:29
Ahoj Dášo! Ty mě umíš taky rozesmát! Ale bylo by to hezké.
Víš, co je teď největší provinění gosudara Putina?
No přece on chce, aby ve světě vládla politika rovnocenných zemí, bez hegemonů a na základě práva, zákonů a vzájemných dohod!
To mu uSSa, které samy sebe ustavily do role "ŠÉFA" celého světa, nemohou odpustit!
A jeden vtípek:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jaris 2018-01-09 08:57
Jak ten Putin to zvladne, to je neuveritelne! Jak vidim, tak ma pod palcem kazde volby a vzdycky to ovlivni ve SVUJ prospech. Skoda jen, ze to neni pravda. Svet by byl mirumilovnejsi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jarin G. 2018-01-09 10:34
Ahoj Jaris. Musím ti něco prozradit. Oni si ho totiž Rusové naklonovali! Mají teď Putinů několik. A chudáci Američani na to ještě nepřišli!
Samo, že je to jen vtípek!
Putin sice do jiných států, kromě těch, které o to RF požádali, nezasahuje, ale i tak toho zastane neuvěřitelné množství. Přejme mu, ať mu energie vydrží co nejdéle!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jaris 2018-01-09 13:00
Zdravim Jarine, Putin bude mit v breznu volby.
Mam takovy pocit, ze dobro zacina premahat konecne zlo. Zeman urcite vyhraje, Putin take a jestli je topravda s tim nevadskym zatykacem, tak svet se otrepe od lzi a pravda KONECNE vyleze na povrch.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jarin G. 2018-01-09 22:26
Souhlas! Snad nám vše vyjde!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás