Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaCNN se v podivném článku ptá, zda je papež František „posedlý“ ďáblem

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

CNN se v podivném článku ptá, zda je papež František „posedlý“ ďáblem

Jeho tweety a homilií o ďáblu, Satanu, Žalujícímu, Zlovolnému, Otci lží, Pradávném hadovi, Pokušiteli, Svůdci, Velkém drakovi, Nepříteli nebo prostě i „démonovi“ je už slušná hromada.

Pro Františka není ďábel jen mýtus, nýbrž reálná osoba. Mnozí moderní lidé mohou papežova kázání o ďáblovi vnímat jako přezíravou kulturní přetvářku, lhostejnost nebo nanejvýš se na ni dívat se shovívavým údivem.

Ovšem František sám mluví o ďáblu neustále. Nevěří, že by šlo o mýtus, nýbrž je to reálná osoba, ten nejstrašlivější nepřítel církve.

Několik mých teologických kolegů řeklo, že to s ďáblem a peklem už trochu přehání! Mohli bychom se ptát, proč k čertu se ten papež František k princi démonů tolik upíná?

Tento inteligentní jezuitský papež se noří až do hlubin takových teologických vod, do jakých se jen málo moderních katolických kleriků odváží vůbec vstoupit.

Františkova zjevná zaujatost ďáblem není ani tak otázka teologická či eschatologická, jako je to volání do zbraně, vybízení k okamžitým činům, nabídka konkrétních kroků v boji s ďáblem a s vládou zla v dnešním světě.

František ve svých homiliích lidi silně varuje, aby se nenechávali odradit a chopili se nadějí, aby postupovali s kuráží a neupadali do vyznání negativity nebo cynismu.

Vychází z fundamentálních náhledů svatého Ignáce z Loyoly, zakladatele Tovaryšstva Ježíšova, papežovy vlastní věroučné rodiny. Papež František se svými neustálými odkazy na ďábla odchyluje od současného učení této církve, která je zatím buď velice potichu o ďáblovi a jeho temných způsobech, nebo jej redukuje na pouhou metaforu.

V prvních měsících Františkova pontifikátu v roce 2013 se Zlovolný objevoval v jeho poselstvích zcela pravidelně. Ve svém hlavním projevu ke kardinálům, kteří ho zvolili, jim tento argentinský pontifik připomněl: „Nechť nás nestrhne k pesimismu ta hořkost, kterou nám ďábel nabízí každý den.“

Během několika dnů homilií v kapli Vatikánského domu pro hosty se papež podělil o ďábelské příběhy s malou kongregací ohromeně stržených posluchačů, neboť on dělal z tabuizovaných témat homilie. Nabízel návody, jak se vyhýbat démonově strategii: Zaprvé, je to Ježíš, kdo bojuje s ďáblem.

Zadruhé je to tak, že „nelze získat vítězství Ježíše nad zlem a ďáblem zpola,“ neboť Kristus v Matoušově evangeliu řekl: „Kdo není se mnou, je proti mně, a kdo se nedruží se mnou, je ztracen.“

Papež zdůrazňoval, že nesmíme být naivní: „Démon je mazaný: nikdy není zavržený navždy, k tomu dojde jen v poslední den.“

František rovněž ve svých homiliích vysílal volání do zbraně: „Ďábel existuje i v 21. století a z evangelia je třeba se poučit, jak proti němu bojovat,“ varoval s dodatkem, že křesťané by neměli být ohledně způsobů využívaných zlem „naivní“. Ďábel není žádný relikt minulosti, řekl pontifik.

František s uznáním ďáblovy mazanosti jednou kázal: „Ďábel je inteligentní, zná teologii lépe, než všichni teologové dohromady.“

Před davem lidí v Palmovou neděli v roce 2013 se tento nově zvolený papež dokonce odvážil říci, že když křesťané stojí před soudy, je Ježíš poblíž, ale to je „i nepřítel – tedy ďábel,“ který „přichází často přestrojený za anděla a potutelně k nám promlouvá.“

Naposledy 12. července, kdy měl připravený text, co má přednést (svým typickým způsobem místo toho přišel s mistrovským, nepředepsaným projevem k 600 000 mladých lidí na shromáždění v Paraguayi), kdy papež přednesl popis toho, jak ďábel pracuje:

„Přátelé: ďábel je mistr uměleckého provádění triků. Dává slib za slibem, ale nikdy je nesplní. Nikdy opravdu neudělá to, co říká. Nedostává svým slibům. Přiměje vás, abyste chtěli věci, které vám dát nemůže, ať už jich dosáhnete, nebo ne. Přimějte vás, abyste vložili své naděje do věcí, které vás nikdy neučiní šťastnými.“

„Je to mistr uměleckého provedení triků, protože nám říká, že musíme opustit své přátele a nikdy se za nikoho nepostavit. Vše je založeno na zdání. Přiměje vás, abyste si mysleli, že vaše hodnota závisí na tom, kolik toho vlastníte.“

František od počátku svého papežství varuje, že kdokoliv chce následovat Ježíše, musí si být vědom reality existence ďábla.

Život každého křesťana je neustálou bitvou proti zlu, zrovna tak, jako Ježíš během svého života musel bojovat proti ďáblu a jeho mnoha pokušením.

Podle Františka konečným cílem ducha zla je, že nechce naše svátosti, nechce křesťanské svědectví, nechce, abychom byli žáky Kristovými.

Papež František si nás všechny přeje všemi těmi odkazy na ďábla a na všechny ty jeho převleky probudit do reality. Ďábel je tak často aktivní v našich životech i v církvích, kdy nás zavléká do negativity, cynismu, zoufalství, duchovní skouposti, smutku a nostalgie.

Musíme na ďábla reagovat stejně jako Ježíš, který odpověděl Slovem božím. S princem tohoto světa člověk nemůže vést dialog.

Dialog je nezbytný mezi námi, je nezbytný kvůli míru, je to přístup, který musíme mít mezi sebou, abychom naslouchali jeden druhému, abychom porozuměli jeden druhému. Dialog se rodí z laskavosti, z lásky.

Ale s Princem temnoty člověk dialog vést nemůže; člověk může jen odpovědět Slovem božím, které nás ochrání.

Během jeho pontifikátu se ďábel dočkal návratu a za Františkovy služby hraje důležitou roli. František myslí ďábla smrtelně vážně! A využívá každé příležitosti, kterou může, aby ďáblovi řekl, aby vypadl z našich životů a z našeho světa.

Není to ale tak, že by se František upínal k moci zla, ani není uhranutý filmy o Harrym Potterovi, ani touhou po dalších dílech filmu „Vymýtač ďábla“, papež se ani nedívá na televizi!

Všechno to pokušení, o kterém František tak často mluví, je realistickou odvrácenou stranou srdce v poselství tohoto argentinského papeže ke světu, které je prodchnuto vznešeností, milosrdenstvím a přítomností Boha, jakožto i víry v něj. A tyto mocnosti jsou daleko větší než ďáblovy fígle.

Zdroj: cnn.com, snews.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+22 # Vít Henoch 2018-01-07 18:14
Tak to vypadá, že neexistenci ďábla v církvi nahradil František existencí ďábla v církvi. Tabuizované oteplení církve, vyhnání Benedikta těmi, kteří církev oteplili, pokud si svět dobře vzpomíná, aby církev mohla nerušeně hřešit i tím, že postavila na hlavu učení Mého Syna, se nyní bojí ďábla. Bodejď by ne, když mu církevní hodnostáři naletěli a spolkli jeho pobídky ke hříchu i s navijákem ? Teď se bojí hlava nwo církve, protože zjišťuje, že je to pravda, že nelze sloužit dvěma pánům. Muž roku 2013 nemůže vést Ježíšovu církev. Pokud bych proměřil těmi etalony, co mám, podle chování věřící nwo církve, tak bych tam nenalezl ani jednoho člověka, ale stádní zvířátka včele s kozlem. Nyní mohu ohlásit, že etapa oddělení kozlů od ovcí je u konce a nastává etapa apokalyptická, očistná. Jak jsem řekl, první bude Česko, ale protože si sami stvořili Ducha Svatého svého národa, nebude to pro ně očistec. Následovat bude západ Evropy, takže jsem zvědav na Římského boha ve Francii se svou kámoškou z Němec.

Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # John Maxwell 2018-01-07 21:37
Církev tolik proklamovaná a tolik všemožně uznávaná od založení vždy v pozadí dějů při genocidách národů a vnucování vůle vládců kteří to s lidmi nikdy nemysleli dobře , vymyslet odvěké nepřátele pro blaho své toť pointa církve na ovládání mas s cílem být vždy na vrcholu řizení .... podbízet desátek jako úplatek otroka k zpovědi zločince z celého národa k vrcholu blaženém vedem Vás do války , k hrůze všem mizerné úplatky , co nám to namlouvá ďábel se chechtajíc nicotná lúza tvá v dobru se skrývajíc , neschopná odolat život si nechá brát ... dobro ty ďáble nikdy nepokoříš ..... to je světlo a z toho máš strach ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # r.m. 2018-01-07 22:09
církev je koncentrovaná směs hnusu a hlouposti
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # .lak 2018-01-07 22:36
A nově zvěstovatele VH. To V jako vítězství si virtuálně nepřetáčejte, pocákal by při vyvrcholení display pohrobek ale i jako příbuzný skutečného byť záporného hrdiny bych si pro něj došel a s (mon)diem v čechách to nebyla vzdálenost do hodiny, nazdar. Alespoň nemusím startovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Martin 2018-01-08 01:50
Time je dobře informován…www.ragauian.cz/.../

je to přesně tak, jak ten zloděj křičí chyt'te zloděje -- Franta sám je Antikrist a tohle vše je jen odvádění pozornosti.... evidentně to na ovčany funguje dobře :-(měli byste vědět že církev už ve 4. století překroutila Kristovo učení naruby, což má jednoduchý logický efekt Franta sám je Antikrist... NEVŠIMLI JSTE SI JEŠTĚ ŽE VE VE SKUTEČNOSTI JE VATIKÁN TIÍM HLAVNÍM PROPAGÁTOREM ISLAMIZACE EVROPY? ISLÁM = NOVÉ NEVOLNICTVÍ, NOVÁ CÍRKEVNÍ TOTALITA! jezuité byli vždycky v čele všech satanských aktivit a Franta je poctivý jezuitský satanáš... ANO JSOU PRO TO DŮKAZY:

www.ragauian.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # .lak 2018-01-08 03:13
My technochnokrati víme pokud nás dojmou budou počítat časová pásma.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # .lak 2018-01-08 03:33
tuhle adresu jsem hledal
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Janinna 2018-01-07 23:42
"Přemýšlející ateista, který žije podle svědomí, sám neví, jak blízko je k Bohu. Protože dělá dobro bez očekávání odměny. Na rozdíl od věřících pokrytců." (Hans Christian Andersen).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # John Maxwell 2018-01-08 09:40
++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # r.m. 2018-01-07 22:06
Když něco píše CNN vedená pod novým chazarským majitelem vyžraným Chazarem Zuckerem, bude to zřejmě naopak.
Frantova věta Přiměje vás, abyste si mysleli, že vaše hodnota závisí na tom, kolik toho vlastníte. je přímý direkt na tyhle stepní zrůdy
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # .lak 2018-01-07 23:59
Ukazuje to že hodnoty (ne)jistot v eu virtuál jsou, no co? Ano, virtuální. www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Jaris 2018-01-08 06:56
Papez Franta je jakasi figurka na sachovnici velmistra Dabla. Ostuda kdysi respektovane cirkve.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Vít Henoch 2018-01-08 14:21
Máš pravdu Jaris,

v tom Bergogliovi je nyní Duše Bergoglia a jednoho mrtvého v Duši. Oba jsou lidé, kteří Mi vlastně prokázali službu v tom, že vám rozkryli svou touhou po nové nwo církvi pravdu o tom, co se v církvi vlastně dělo. Můj Syn odtamtud dostával živé jenom přes svátosti a eucharistii, protože jinak jejich Duše by nazachránil. Ty plky, kterých se drželi především kněží začal hlásat již brzy po smrti Mého Syna na kříži, Irenej. Samozřejmě svatý nikdy nebyl. Před ním lidé znali ještě Matku Moudrost. Chodila tehdy po Zemi v těle. Tento Irenej jí přepadl a oslepil. Vzal ji její oči a prohlašoval se za svatého. Irenej byl zrůda, která chtěla Zemi jenom pro sebe. Kdo jim vadil, byla jak Moudrost, tak Já a Mé děti. Byl to boj se zrůdami a nás bylo velmi málo. To, co čtete o Křesťanech, jak byli předhazováni lvům, zabíjeni inkvizicí, dívky páleny na hranicích a označeny jako čarodějnice, upálení Mistra Jana Husa za to, že věděl, že tyto zrůdy si chtěly postavit v Římě honosný chrám a vybíraly peníze z odpustek, ...pokračujte dál... Já jsem byl u nich první na řadě.

Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Monika 2018-01-08 09:20
To bude mluvit Satan Franta sám o sobě !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Che 2018-01-08 09:57
Citace:
„Přátelé: ďábel je mistr uměleckého provádění triků. Dává slib za slibem, ale nikdy je nesplní. Nikdy opravdu neudělá to, co říká. Nedostává svým slibům. Přiměje vás, abyste chtěli věci, které vám dát nemůže, ať už jich dosáhnete, nebo ne. Přimějte vás, abyste vložili své naděje do věcí, které vás nikdy neučiní šťastnými.“
Tohle padne jako ulite na kazdeho politika, takze to jsou ti dablove. A papez vlastne k nim taky patri.

Chtel jsem si precist zdroj teto slataniny, ale ukaze se pohybujici se ryba.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás