Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaRuský tým diskvalifikovali z olympijských her 2018

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Ruský tým diskvalifikovali z olympijských her 2018

Ruští sportovci vystoupí na hrách v jihokorejském Pchjongčchang pod olympijskou vlajkou, informuje zpráva na oficiální stránce MOV. Toto rozhodnutí učinil Mezinárodní olympijský výbor v Lausanne.

Doživotní trest dostal ruský vicepremiér a bývalý ministr sportu Vitalij Mutko, který podle vyšetřovatelů stál za státem řízeným dopingem. Nesmí už na žádné olympijské hry.

Her se budou moci zúčastnit „čistí" ruští sportovci.

MOV učinil toto rozhodnutí na základě zpráv dvou komisí, z nichž jedna prověřovala dopingové testy ruských sportovců z olympiády v Soči. Na základě výsledků práce první komise Rusko přišlo o 11 medailí a tím i přišlo o první místo v celkovém součtu. Druhá komise prověřovala informace o možném státním vměšování do ruského antidopingového systému. Obě komise zahájily svoji práci po vyšetřování WADA o zaměňování dopingových testů ruských sportovců za účasti ruské tajné služby FSB.

Nepřítomnost Ruska na hrách v Jižní Korei bude mnohem více citelné ve srovnání s letními hrami. „Rusko je jedna z mála zemí, která se snaží v zimních hrách uspět. Bez její účasti v takových druzích sportu, jako krasobruslení, lyže a hokej, to bude olympiáda s poznámkou, s méně konkurenceschopnými účastníky," píše sportovní dopisovatel Georges Longman.

Samy zimní olympijské hry jako instituce, podle Longmana, prožívají složité časy: účastní se jich okolo 80 zemí (zatímco letních se účastní okolo 200) a je stále méně měst, které je chtějí pořádat. Nemálo existuje problémů i v samotném MOV. A dopingový skandál na olympiádě v Soči 2014 „ještě více zlikvidoval důvěru a morální autoritu olympijských her", myslí si žurnalista.

Žurnalista zmiňuje, že „Rusko nadále odmítá masové užívání dopingu", ale „MOV i mezinárodní sportovní federace také odmítají vlastní licoměrnost a nečinnost vůči širokému rozšíření dopingu v mnohých sportech po dobu desetiletí".

„Dokonce i pokud Rusko z her roku 2018 diskvalifikují, tak existují značné pochybnosti o tom, že to zastaví masové užívání zakázaných látek ze strany sportovců řady zemí v olympijských disciplínách. Předchozí dopingové skandály to nezastavily," napsal v úterý Longman.

Zdroj: nytimes.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+17 # Rudolf 2017-12-05 20:27
V dopingu jsou Rusi fakt lopaty. Musí se od západu ještě hodně učit, aby příště nebyl tak snadno zjistitelný.
+62 # Janaz 2017-12-05 21:26
A na čo? Stačí podplatiť tých svätuškárov vo WADA a hneď Rusi dostanú výnimky na všetky možné dopingové látky z titulu chorôb. Však amíci a spol. to majú už dávno odskúšané.
+27 # Láda 2017-12-06 13:47
to bude mít Gabča Koukalová radost !!! Sama bůh ví proč nezávodí / nikdo neví co má s lýtkama :-) / jen jestli její současná pauze není vynucená ze stejného zištného důvodu jako u sester Williemsových, které musely na půl roku vynechat soutěže. Gabča O to víc kolem sebe kope a zviditelňuje se protiruskými názory / proč né, dnes je to ,moderní a "mocní" to vyžadují / i se ŠLEZING.REM. U něho bych to ještě chápal, vzhledem k věku už je nějaký ten rok za zenitem: Pracovat rukama neumí, proto nejjistější je zavděčit se pražské kavárně- pak se zajisté najde nějaký ten lukrativní flek za málo práce- hodně muziky. Jak tu někdo píše, divili bychom se , co amerických /a " spřátelených" sportovců užívá podpůrné látky zcela oficiálně. U některých je používání těchto " léků" tolerováno a povoleno, u jiných, hlavně ruských je stejný " lék" považován za doping. Hnus velebnosti
+94 # Janinna 2017-12-05 20:29
No... další pokus o ponížení Ruska a vyvolání nespokojenosti Rusů. Na co sází? že si Rusové řeknou - Putin vinovat?
Účast bez hymny, pod bílým kusem hadru? Jakože "inkognito"?
Bílá vlajka znamená kapitulaci - vzdáváme se.
V ruské Dumě tuto možnost označili za ponižující kompromis.
rt.com/.../...
VGTRK nebude vysílat zimní olympijské hry v roce 2018 bez účasti Ruska
"Naše pozice zůstává nezměněná - bez účasti ruského národního týmu na olympijských hrách v Pchjongčchangu nebudeme vysílat", oznámil holding.
russian.rt.com/.../...
Místopředseda Státní dumy Igor Lebeděv se domnívá, že Rusko by mělo odmítnout účast na olympijských hrách v roce 2018.
russian.rt.com/.../...

Ruský národní hokejový tým bude moci hrát na olympiádě, ale pod jiným jménem.
A co takhle - SSSR? Ani novou hymnu by se učit nemuseli.
Zítra vystoupí prezident Putin s prohlášením ohledně OH. Uvidíme co řekne.
I bych se vsadila, že vznikne "alternativa" k tomuto politicky zdiskreditované mu a předraženému spolku.

+5 # Jarin G. 2017-12-05 22:12
V článku výše máte odpověď na Váš útok v článku "Hrob na kolečkách".
+21 # Láda 2017-12-06 14:17
Jsem zvědam s čím velký stratég přijde. Jak si je namaže na chleba.Dokud dolarové rotačky v USA pojedou 24 hodin na max . výkon, dokud ničím nepodložené dolary budou sloužit k snadnému korumpování bezpáteřních chameleonů/ zvířátka, tak krásně měnící barvu mi snad přirovnání prominou/, budou se útoky proti Rusku opakovat Je obdivuhodné, jakým špinavostem , všude kde se podíváte, dokáže Rusko čelit. Věřím, že to tento národ posílí a semkne. Čína by se mohla více hlasitěji ozvat a " přijít" napomoc.
+11 # Wiloni 2017-12-06 15:49
Tak v první řadě počítám s tím, že prohlásí "bojkotovat OH nebude politikou Ruska".
Což je v pořádku, protože pak by to byla jen voda na mlýn Podpindosum.
Iniciativa k bojkotu her musí přijít buď od jednotlivých sportovních organizací, nebo ještě lépe, přímo od samotných sportovců (i když tomu moc nevěřím).
Pak to bude return, který bude mít MOV problém rozdýchat.
Nicméně mám obavy, že to tak snadno nepůjde, viz Mutkovy keci o bojkotu.
Ta svině už neví, jak víc uškodit.
+5 # Janinna 2017-12-06 21:13
Ano, to je zmetek na entou.
Jinak jste "počítal" správně - Putin už vyhlásil, že Rusko nebude bránit sportovcům zúčastnit se OH. Každý si to má vyřešit sám se sebou.
russian.rt.com/.../...
Moudrý muž, nač zákazy a stavět se do role nějakého despoty?
-11 # samo war 2017-12-05 20:34
+105 # Vítězslav Crha 2017-12-05 20:35
Zimní olympijské hry dopadnou v budoucnu jako Zlatý slavík v ČR. Ten asi také ukončí svoji slavnou kariéru. Bude mít ještě cenu do Olympíjských her vkládat tak šílené peníze,když zde probíhá další politicko-karié rní boj o koryta? Mě dostává ta demokratická doktrína společné viny. To dalece předčí i tu největší totalitu jaká kdy na zemi byla.K tomu mlsné obcházení Ruských hranic a dále se není o čem bavit.Vše je demokracie zalitá sluncem od Boha i Satana zároveň. Svět se propadá do čím dál větších sraček.
+52 # John Maxwell 2017-12-05 20:38
Safra co to je za bláboly ...AC24 .... blesk má lepší informace .... dokonce vyřadili i šneka a chudák měl pot taženej za sebou až z jueséj ....
Politizovat sport .... všeho moc škodí ...

Byl bych za to ať si udělá RF Olympiádu Asie-SNS- BRICS ať se na ty kretény vykašlou ...
+52 # Jaris 2017-12-05 22:15
OH maji byt hrami amateru a nikoliv vymakanych a nadopovanych profesionalu. Nemam rada olympijskou frasku a nesleduji ji.
+46 # Piovarči 2017-12-06 00:43
Odteraz to už nezaujíma ani mňa

Skupinový útok ruského dálkového letectva umožnil zlomit odpor teroristů u Es-Sajjalemu, zajistil tím postup syrských vojsk, informovalo ruské ministerstvo obrany.

„Skupinový útok ruského dálkového letectva umožnil zlomit prudký odpor teroristů v osídlené oblasti Es-Sajjalemu, zajistil tím velký posun syrských vojsk dopředu podél fronty," stojí ve zprávě.
cz.sputniknews.com/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+36 # LubinenKremlBot 2017-12-06 00:20
Chazarsko-sioni stický výbor, když už tak co takhle měřit všem stejným metrem , ovšem to jste nikdy neuměli, cházko zaprodaná.
-47 # Buzz Aldrin 2017-12-06 01:21
To je správné, dokud bude nacistické Rusko trpajzlíka Putina organizovaně podvádět i ve sportu, nemá na OH co dělat.
+40 # Che 2017-12-06 02:04
Idiote, jsi taky Ing. jako Dedek?
+55 # Petr 2017-12-06 02:52
Tady ukazujete, jaky jste bl*b. Rusko je mozna buhvi co. Ale naci ? Vam hrabe ? V Rusku je pres 400 narodnosti, vsichni maji skoly se svym jazyjem. Tri velka nabozenstvi ziji vedle sebe, lastne i budhizmus. Vy jste ale guma.
No Rusko a doping ? Ten Roscenko, co ma byt prave za kseftovani s drogama zavreny si zije spokojene v juesej a jako jediny svedek staci, aby ta WADA ci VADA zakazala velike zemi startovat pod svm praporem. Az ale nebude potrebny, skonci jako nejaky Sadam ci Noriega pod :):) Vseho do casu. Ale vy jste uzasny hlup*k. Typuji vas na studenta nejake prazske soukrome skoly, s predplacenou z maturitou a jako absolventa Sorosoo kurzu. Brrrrrrrrrr.
+12 # Wiloni 2017-12-06 15:55
No zas tak dlouho a v klidu asi žít nebude.
Dnes se sám odsoudil k smrti.
Dneska prohlásil, že má "strach o svůj život".
Tím vypsal bianco šek americké státní elitě na to, aby se ho v klidu zbavila.
Viníka už označil ...
+32 # Petr 2017-12-06 02:54
No. Kdyby ve sportu olympijskem dnes nevladly chechtaky, asi by se sportovci ztejme ozvali. No ale neudelaji to, protoze uz je tahaji na dolarech, jako ovce. Kde jsou ty udealy peti kruhu ? Na uctech.
+23 # Jaris 2017-12-06 03:53
Ja bych naopak doping sportovcu doporucila at vidime nejake nadlidske vykony a poradne trhani rekordu! Tito dnesni sportovci plni ulohu gladiatoru a kdyz nejaky v arene padne, nahradi ho dest dalsich. A dobrovolne.
+25 # LubinenKremlBot 2017-12-06 06:48
Ano olympiáda zapadá jednoznačně do základní teze ovládání a manipulace ''dejte jim chléb a hry''a ten chléb již bez označení otroka-čipu pod kódem 666 nedostanete bez toho aby se Vám nevryli pod kůži , vše spěje stále ještě k jednomu ...
+14 # Vladimír57 2017-12-06 09:36
Jo, spěje, ale NEUSPĚJE.
+12 # Lucif 2017-12-06 13:35
Ďalšia hnusná politická objednávka. No nebude to dlho trvať a BRICS bude mať vlastný olympijský výbor pod vedením Ruska a Číny mimo kontrolu chazarov. V týchto olympiádach budú môcť súťažiť všetci športovci, bez toho aby ich vylúčili len preto že sú američania alebo eskimáci.
+11 # Pavel Blaheta 2017-12-06 14:23
Za všechno může Putin. Já mu v květnu 2013 dobře radil ať obsadí vojensky Ukrajinu a začne hledat a stíhat střelce z Majdanu a ať tam udělá pořádek. Nemusel by padnout ten malajsijský letoun, a byl by ušetřen Donbas té hnusné války. A pokud by NATO začalo výt na Měsíc a EU vyhrožovat Rusku sankcemi tak pak obsadit i Pobaltí a Polsku dát na vědomí, aby bylo hodňúčké a zapomnělo na nějaké sankce, nebo si vezme i to navíc k tomu Pobaltí. Myslím, že by všechny státy Evropy dostaly rozum a přestaly se do Ruska navážet, protože by z něj měly strach. A nic než strach ty válkychtivé [...]y ze Západu na uzdě neudrží. No nedal si říci. Já mu již tenkrát říkal, jestli to Rusko neudělá ve snaze vyhnout se drobným bojům na Ukrajině, tak jej za pár let čeká velká a zničující válka. A hle - ukazuje se, že jsem měl pravdu. Pro upřesnění já k němu mluvil, ale on mne určitě neslyšel, protože můj hlas a ty dva tisíce kilometrů dálky - to jaksi nešlo dohromady.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás