Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaAstronauti zjistili cizí život na trupu Mezinárodní kosmické stanice

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Astronauti zjistili cizí život na trupu Mezinárodní kosmické stanice

Na povrchu Mezinárodní kosmické stanice (ISS) zjistili záhadná stvoření, o kterých astronauti tvrdí, že jsou mimozemského původu.

Ruský kosmonaut Anton Škaplerov, letový inženýr expedice ISS, potvrdil, že vědci při odběrech vzorků z povrchu stanice, zjistili cizí formy života.

Rt.com hlásí:

V rozhovoru s TASS řekl, že tyto mikroorganismy by mohly přijít z vnějšího kosmického prostoru.

„Bakterie, které tam při startu modulu ISS nebyly, byly zjištěny ze stěrů,“ řekl Škaplerov. „Ty přiletěly odněkud z kosmu a usadily se na vnějším povrchu trupu.“

Kosmonaut dodal, že ty vzorky se teď studují a vypadají bezpečně.

Škaplerov řekl, že některé mikroorganismy ze Země dovedou přežít i ve vakuu a v rozmezí teploty od -150°C do 150°C.

Tyto bakterie asi náhodou uniky do okolního vesmíru, když se dělaly experimenty ‚Test‘ a ‚Biorisk‘, během nich se na trup ISS instalovaly zvláštní podušky a ponechaly se tam po několik let, aby se zjistilo, jaké budou mít podmínky ve vesmíru tento materiál dopady.

Avšak v květnu během experimentu ‚Test‘ zjistili, že se na ně nachytaly stopy bakterií s původem na Zemi – od Madagaskaru – a planktonu z Barentsova moře.

Vědci to tedy vysvětlili, že to je důsledek jevu zvaného ionosférický vznos, v němž jsou látky z povrchu planety vynášeny do vrchních vrstev atmosféry.

Takže po těchto objevech ruská kosmická agentura Roskosmos stejně jako jiní vědci začali navrhovat zvýšení hranice zemské biosféry na 400 kilometrů výšky z dosavadní výšky 20 kilometrů.

Zdroj: rt.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+27 # r.m. 2017-12-02 13:07
to byly stopy po slimácích
-3 # samo war 2017-12-02 13:47
+18 # .lak 2017-12-02 16:15
To se podělanému galaktníkovi natrhli gatě.
+12 # John Maxwell 2017-12-02 16:43
Bakterie chuděra s vírou na štastný život si spletla koráb, tento bohužel neletěl k Marsu a ještě ji klidně seškrabujou no to je teda výchova ...
+12 # Piovarči 2017-12-02 18:52
Kam až sa dostanú pozemské mikróby. To už sú zavlečené možno aj na Marse:-)

V Sýrii to posledné dni značne stagnuje s postupmi Sýrskej armády. Do konca roka tam zrejme ISIL neporazia.
Sýrska armáda chce vyčistiť okolie na vidieku Damašku.

Táto mapa poskytuje ucelený pohľad na vojenskú situáciu vo vrecku Beit Jinn v južnej Sýrii. Mesta Beit Jinn je pevnosť Hayat Tahrir al-Shamm v západnej Damasku vidieku. V súčasnosti Sýrskej Arabskej Armády (DSP) a jeho spojenci pracujú na zvýšenie tlaku, na teroristické skupiny v oblasti, a prinútiť militantov prijať evakuácie dohody.

Turecké media Odhaľujú Umiestnenie 13 Hlavnách Skladov Munície, Ktoré Patria Sýrskym Demokratickým Sílám
translate.yandex.com/translate
ISIS Plánuje Presunúť svoj "Chalifát" do Líbyie
translate.yandex.com/translate

1. decembra, ruského Tu-22M3 strategické bombardéry udreli na ISIS targest v Sýrskej provincii Deir Ezzor.
Podľa ruského Ministerstva Obrany, šesť strategických bombardérov hit ISIS' príkaz miest a pracovných síl. Všetky označené ciele boli zničené.
-4 # samo war 2017-12-02 16:41
?????????????????
www.youtube.com/.../
+3 # Pavel 2017-12-02 22:02
Můžete mi prosím někdo vysvětlit jednu věc? Mezinárodní vesmírná stanice letí nad Zemí ve výšce cca 400 Km.Dle Wikipedie to je výška kde začíná termosféra Země. V termosféře se teplota pohybuje mezi 1000-1600 C (dle některých Webů při velké aktivitě Slunce až 2600C). Jak se to celé uchladí? Jaké mají chlazení kosmonauti co jdou ven do kosmu? Teplota roztavení kovů hliníku, mědi, zlata, mosazi atd je cca kolem 1000C. Jak to že se to celé netaví? Nebo je to všechno jinak?
Dík za vysvětlení.Hezk ý den)
+7 # Che 2017-12-02 23:18
Mily Pavle,
teplota je charakterizovan a kinetickou energii atomu. Jeden kubicky centimetr hmoty ma kolem 10**24 atomu (to je 10 a 24 nul.). Kdyz tu hmotu ohrejes a vezmes ji do ruky, tak se spalis. Ve vesmirnem (interstelarnim ) prostoru je jen malo atomu s vysokou kinetickou energii. Interstellare Materie ma velmi nizkou hustotu, podle posice (kde by se to merilo) i jen jeden atom na kubicky metr i mene. Kineticka energie takovych osamelych atomu odpovida (pocetne) vysoke teplote, ale nestaci na nejake roztaveni (nebo i ohrati) objektu, ktere se v interstelarnim prostoru pohybuji.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás