Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaGenerální tajemní Rady Evropy navrhuje zrušit sankce proti Rusku

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Generální tajemní Rady Evropy navrhuje zrušit sankce proti Rusku

Nor Thorbjorn Jagland, generální tajemní Rady Evropy, navrhuje zrušit sankce proti Rusku, neboť má oprávněnou obavu, že Rusko ukončí členství v Radě Evropy, v organizaci, dohlížející na dodržování základních lidských práv a svobod.

Rada Evropy, přední prodemokratický orgán v Evropě, zvažuje zrušení sankcí, které byly uvaleny na Rusko za ruskou agresi na Ukrajině, protože po vystoupení Ruska z Rady Evropy, by se nemohli Rusové obracet na tento orgán při řešení dodržování základních lidských práv a svobod v Rusku.

Moskva požaduje, aby její hlasovací práva byla obnovena v parlamentním shromáždění Rady, která dohlíží na Úmluvu o lidských právech z roku 1949 a Evropský soud pro lidská práva. Rusko bylo svých práv zbaveno po připojení Krymu v roce 2014.

Thorbjorn Jagland, generální tajemník rady, cestuje po evropských hlavních městech a varuje před vážným rizikem, že by Moskva mohla zrušit své členství v 47-členném orgánu, pokud její požadavky nebudou splněny. To by zbavilo 140 milionů Rusů přístupu k soudu ve Štrasburku, kde na všechny kauzy, připadá asi třetina z Ruska.

"Bylo by opravdu velmi, velmi špatné, kdyby Rusko mělo odejít, protože Úmluva a soud jsou pro ruské občany velmi důležité," řekl Jagland v rozhovoru pro FT, "pro Evropu to bude negativní vývoj, protože budeme mít Evropu bez Ruska. Byl by to velký krok zpět pro Evropu. "

Ukrajina a její příznivci však varují, že opětovným přijetím Ruska do shromáždění Rady Evropy bez trestu za Krym nebo za konflikt na východní Ukrajině, Moskvu určitě potěší.

Říkají, že by rozhodnutí Evropské rady mohlo spustit řetězovou reakci k oslabení sankcí ze strany dalších orgánů, zejména EU. "Byla by to první díra ve zdi," řekl jeden ukrajinský představitel.

Rada Evropy je nezávislá na Evropské unii a funguje na principu diskuze a hledání společných řešení v ekonomických, sociálních, kulturních, vědeckých, právních a administrativních otázkách a v udržování a rozvoji základních lidských práv a svobod. Přistoupení Ruska do Rady v roce 1996 bylo považováno za klíčový úspěch po skončení studené války. V Radě Evropy je 47 zemí Evropy. Tato instituce dále zahrnuje šest pozorovatelských zemí: Vatikán, Kanadu, USA, Mexiko, Japonsko a Izrael.

Rusko v létě pozastavilo každoroční platbu ve výši 33 milionů euro do celkového rozpočtu 450 milionů euro. Jagland řekl, že v lednu nebude potvrzen nový evropský komisař pro lidská práva, pokud nebude Rusko hlasovat.

Valentina Matvijenková, předsedkyně Rad federace, ruské horní komory, nedávno varovala, že Moskva by mohla přestat akceptovat rozhodnutí evropských soudů, pokud by nemohla hlasovat o úřednících a soudcích. Rusko již schválilo zákon umožňující ruskému ústavnímu soudu neřídit se rozsudky ze Štrasburku.

Jagland odmítl zvěsti, že by se s ním moskevští úředníci scházeli na soukromých schůzkách. Varoval však, že odmítnutí Moskvy platit do rozpočtu nebo odmítání soudních rozhodnutí by mohlo vést k odchodu Ruska z jeho vlastní iniciativy nebo na návrh jiných států.

"Myslím si, že se to může stát," řekl Jagland,“ je to velká politická otázka a takový vývoj nechceme.“

"Nikdo nechce dát signál, že akceptujeme připojení Krymu. Nejde o podkopání této principiální pozice. Ale musíme udržet náš mandát i do budoucna. Naším úkolem je chránit lidská práva v Rusku a na Krymu nebo tam, kde lidé žijí na evropském kontinentu," zdůraznil Thorbjorn Jagland.

Bývalý norský premiér naléhá na dialog mezi evropskými ministry a shromážděním Rady o řešení tohoto problému před tím, než shromáždění rozhodne v lednu o prodloužení ruského zákazu hlasování. V parlamentním shromáždění probíhají také rozhovory o obnovení ruských volebních práv a někteří vedoucí členové zahájili procedurální kroky pro jejich obnovení.

Oponenti bezpodmínečné dohody s Ruskem tvrdí, že by to vytvořil precedens pro ostatní, kteří jsou obviněni z blokování demokratických principů, jako je Maďarsko a Polsko, Turecko a Ázerbajdžán, kteří mají vážné spory se svojí Radou.

Ti, kteří jsou proti bezpodmínečnému obchodu, se také obávají, že obnovení práv Ruska před ruskými prezidentskými volbami v březnu bude darem Putinovi.

Ukrajina tvrdí, že ruské hrozby na stažení svého členství z Rady Evropy jsou pouze prázdnou hrozbou. Dmytro Kuleba, velvyslanec Ukrajiny v Radě Evropy varuje, že smíření "bez toho, že by Moskva zaplatila nějakou cenu, bude znamenat, že se tato organizace zdiskredituje a to jak na Ukrajině, tak v celém regionu".

"Pokud se tak stane, Ukrajina přezkoumá naše vztahy s Radou Evropy," dodal Kuleba.

Tanya Lokšinová ze společnosti Human Rights Watch v Moskvě uvedla, že aktivisté se stále častěji obávají, že Moskva opustí Radu Evropy.

"Evropský soud byl nejúspěšnějším mechanismem mezinárodní ochrany lidských práv v Rusku,“ řekla Lokšinová. Byl to "soud poslední instance“ v situaci, když nemůžete nalézt spravedlnost u vlastních soudů."

Zdroj: pz.cz

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+44 # Dědouch11 2017-11-28 09:32
Jaglandovi, jde o blaho ruských občanů...
+42 # Fanny 2017-11-28 09:58
Cituji Dědouch11:
Jaglandovi, jde o blaho ruských občanů...

No to bezesporu,tihle lidumilové jdou jen po penězích.
Kde jsou lidská práva Kosovců,Rusů na Ukrajině,když je tam stříleli jako králíky,kde byl Evropský soud,na co si pořád ti idioti hrají,komu chtějí namluvit takové bludy,tomu věří jen [...]i typu J.Jandy a spol.
+37 # Piovarči 2017-11-28 10:44
Presne kde sú keď sa prevalila kauza s odstrelovačmi z Gruzie, ktorým dávali inštrukcie USA operativci pri strielaní do ľudí na Majdane. Zabili tam takmer 80 ľudí a ani priznanie tohoto faktu samotnými účastníkmi gruzínskymi odstrelovačmi ich nehne k ničomu ani sa to poriadne nedostane do médií.
Zločinecký cirkus to je celá EÚ i Rada Európy.

V Eufratskom kotli padla ďalšia bašta

Kotlu na západnom brehu Euphratu hrozí úplný kolaps. Tiger Sily majú retaken počet obcí v Euphrates Valley a ovinuté teroristov v len ISIS-v držbe mesta v oblasti – Quriyah.

Skôr, Tiger Síl a ich spojenci oslobodili Gharibah, Dablan, Wadi Fulaytah a Vysoký Tafran v rovnakej oblasti.
Hneď, ako vládne sily uzatvoria kotol bude pokračovať ich postup pozdĺž Euphratu s cieľom dostať sa k mestu al-Bukamal nachádzajúcemu sa neďaleko Irackých hraníc.

Všetko závisí na Tigrích silách. Vojská južnejšie nejaké pokroky v okolí Al-Bukamal neprevádzajú aspoň o tom nie sú žiadne správy

Sýrskej Arabskej Armády (DSP) a jeho spojenci oslobodili obce Quriyah z ISIS v provincii Deir Ezzor, Sýrske Ministerstvo Obrany oznámilo 28.novembra.

Quriyah bol posledným útočiskom ISIS v tejto oblasti. Jeho oslobodením už kotol viac neexistuje. Správa ešte nie je potvrdená videami a fotografiami ale zrejme je kotol už kaput a Tigrie sily sa môžu konečne pohnúť ďalej na juh k Al-Bukamal
Armáda v Al-Bukamale sa už mala dávno presúvať na druhý breh Eufratu ale akosi sa tam nič nedeje.
translate.yandex.com/translate
Pozrite aj na túto mapu pre prehľad situácie
syria.liveuamap.com/
Aspoň že už ten kotol konečne padol inak je Sýrska armáda v posledných dňoch strašne ťažkopádna. Na druhej strane to ide Kurdom jedna radosť

Sýrska armáda po kúskoch postupuje v severnej Hame. Celú tú zelenú plochu na mapke majú v pláne postupne obsadiť až po to letisko vľavo hore
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+24 # LubinenKremlBot 2017-11-28 11:12
Ahoj Pio dík, vidím že ti to už maká ,gratuluji a hodně dobrých zpráv.
+19 # Jarin G. 2017-11-28 12:31
Připojuji se k Lubimu!
+6 # Piovarči 2017-11-28 20:39
Ďakujem hoši idem na tom ruskom prekladači
+36 # Dagmar 2017-11-28 10:41
Jaglandovi jde jenom o ty miliony, které Rusko odmítlo platit do slavné rady Evropy. O nic jiného těm debilům nejde!
+31 # Dagmar 2017-11-28 10:43
Ještě jsem zapomněla napsat, že pokud se Rusko nevrátí do RE , tak ta bude muset snížit o několik tisíc pracovních míst.......Takž e tady je to pravé ořechové....
+27 # LubinenKremlBot 2017-11-28 11:10
Keci v kleci jde jim jen o koryta, prachy a moc jako vždy špína je to.Máte pravdu Dagmar
+19 # Janinna 2017-11-28 16:08
No jasně, že má Dagmar pravdu, protože se opravdu nejedná o žádné drobné.
Nejlepší na těch veletočích je ten údajný důvod - v Rusku se zhorší situace s lidskými právy hned u 140 mil. lidí, kteří ztratí možnost se odvolávat ke Štrasburskému soudu.
Tak dojemná péče, to se jen tak nevidí.
Milánkové se drobátko přepočítali, mysleli si, že Rusko přileze ke "křížku".
Jo, až naprší a uschne.
Vrátí se až samo uzná za vhodné, až jim budou vráceny všechny pravomoci a dalším krokem by mohla být ruština jako jeden z oficiálních jazyků v Radě Evropy:))
+14 # olinka215 2017-11-28 17:42
Ahoj Jani, taky mi to připadá jako zděšené kvíkání čuňat, ( nechce se mi říct přímo prasat, byť si to myslím) kterým pomalu,ale jistě dochází, že se jim korýtko nebude zdaleka plnit tak, jak byli zvyklí. A to ještě není všechno, kdyby šlo jen o plná korýtka, ale ono jde i o ta teplá místečka, kde mají korýtka umístěna. To samo o sobě naznačuje, že se kvíkot bude stávat častějším a ustaranějším
+11 # Janinna 2017-11-28 18:57
Zdravím Olinko, no jen to klidně řekněte a to budete opravdu hooodně mírná:))
Teplá místečka, tučná kontíčka, doživotní rentičky - to víte takovou "újmu" na sobě nemohou připustit.
Možná jim dochází, že by jim také časem, až "pohár přeteče" mohlo jít i o kejháček
+5 # Piovarči 2017-11-28 20:51
Nech len kvičia:-)
+4 # Janinna 2017-11-28 21:33
A nejenom oni Pio:))
+24 # Jarin G. 2017-11-28 11:13
Ahoj Dášo! TREFA!!!
Jako vždy jde o peníze až v prvé řadě!
+5 # Piovarči 2017-11-28 20:54
Krásny obrázok Jarine. Peniaze by mali začať na Vianoce takto snežiŤ z oblohy. To by sa páničkovia dosrali:-)
+21 # John Pitralon 2017-11-28 12:40
Ano, nakopat záď. Těm fašistickým západním [...]ům nejde o žádnou pravdu a spolupráci, ale jen o usmolených x euro...
+3 # Monika 2017-11-29 05:26
Hej dědulo nechte jsi svoje sankce které jste na Rusko navalili potáhnou dolů pouze Evropu ! No a Rusko jsi nechá 33 milionů Euro na co vás také platit lůzou jedna !
0 # samo war 2017-11-29 05:35
+1 # Přemek 2017-11-29 22:47
Jagland mj. prokazuje, že jakékoli vyjádření kyjevského režimu je pro stále více kormidelníků Evropy pouhým štěkáním prašivých psů.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás