Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaVědcům se podařilo vytvořit křížence mezi člověkem a vepřem

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Vědcům se podařilo vytvořit křížence mezi člověkem a vepřem

Postupem, který lze považovat jedině za kontroverzní, byl v laboratoři vytvořen první hybridní vepřo-člověk. Výzkumníci úspěšně vypěstovali lidské buňky uvnitř prasečích embryí v raném stadiu vývoje, což vedlo k vytvoření prvních vepřo-lidských hybridů. Takovýmto výsledkům se říká mezidruhové chiméry.

Tento experiment ještě probíhá ve fázi svých prvních dnů, avšak vědci už věří, že tento „průlom“ by jednoho dne mohl vést k pěstování lidských orgánů v laboratořích, které by se pak transplantovaly do lidí, kteří by je potřebovali. Kdyby se to podařilo, byly by zachráněny statisíce životů.

Science Alert hlásí, že američtí výzkumníci kvůli tomuto experimentu vstříkli lidské kmenové buňky do vepřových embryí v raném stadiu vývoje. Takováto hybridní embrya pak přenesli do bachyní k donošení. Výzkumníci počkali, až se embrya vyvinou do prvního trimestru.

Po tom všem z toho vzešlo přes 150 embryí, které se vyvinuly jako chiméry. Všechna měla už vyvinuta zárodky orgánů včetně srdce a jater. Rovněž obsahovaly i malou příměs lidských buněk – přibližně 1 z 10 000 těch hybridních buněk byla lidská.

Jak řekl člen týmu Juan Carlos Izpisua Belmonte ze Salk Institutu v Kalifornii: „Naše zjištění by mohla nabídnout naději na pokroky ve vědě a medicíně poskytnutím bezprecedentní možnosti studovat rozvoj raných embryí a formování orgánů, stejně jak prorazit potenciálně novou cestu lékařským terapiím.“

Dodal: „Předvedli jsme, že přesně cílená technologie může umožnit organismům z jednoho druhu vytvářet specifické orgány skládající se z buněk jiných druhů.“

Ač reakce na tento vývoj byly smíšené, nelze ignorovat, že když už vědci udělali prvního vepřo-lidského hybrida, tak tím udělali velký skok vpřed. Teď je ještě třeba propracovat etické důsledky tohoto.

Už v roce 2015 provedl Izpisua Belmonte se svými kolegy experimenty k vytvoření mezidruhových laboratorních chimér. Tým tehdy úspěšně integroval lidské kmenové buňky do myších embryí, kdy ukazoval, že lidské kmenové buňky se mohou vyvíjet uvnitř jiných druhů. Tak v podstatě vytvořili první chiméru na světě.

Slovo chiméra pochází z řecké mytologie. Podle legendy to bylo oheň plivající monstrum vzniklé křížením Likie a Malé Asie. Nejčastěji bývá vypodobňována jako lev z kozí hlavou čnící z jedné strany jeho krku a had v ocase. Biologie popisuje chiméry jako přirozeně nebo umělé vzniklé jednotlivé organismy obsahující buňky z jiného tvora. Vědci jsou z pochopitelných důvodů chimérami fascinovaní.

Jak o tom referuje National Geographic, existují dva způsoby, jak dělat chiméry. První metoda je zavést orgány jednoho živočicha do jiného. To je riskantní, jelikož imunitní systém hostitele může způsobit odmítnutí orgánů. Druhou metodou je zavést živočišné buňky jednoho druhu do embrya jiného na embryální úrovni a nechat je vyrůstat spolu jako hybridy. To lze dělat záměrně v laboratoři nebo k tomu může docházet náhodně – jako jednou, když jistý muž neprošel svým testem otcovství, protože v lůně do sebe absorboval své dvojče.

Co se týče vepřo-lidského hybrida, Belmonte řekl: „Konečným cílem výzkumu chimér je zjistit, zda budeme moci využít kmenových buněk a technologií editace genů, abychom generovali genetiky odpovídající lidské tkáně a orgány a my jsme velice optimističtí, že pokračující práce nakonec povedou k úspěchům.“ Dodal: „Ale během tohoto procesu se dobíráme i k lepšímu pochopení vývoje druhů stejně jako lidské embryologie a chorob, k nimž je těžké se dostat jinými způsoby.“

Ta hybridní embrya vepřo-lidských hybridů z těchto experimentů se po 28 dnech vývoje usmrcují, aby se zamezilo dalším etickým problémům. Očekává se, že debata o etice tohoto bude pokračovat, jelikož Národní institut zdraví (NIH) už vydal moratorium na experimenty s lidskými chimérami, avšak nyní uvažuje o zrušení tohoto zákazu.

Přívrženci tohoto výzkumu argumentují, že tyto experimenty jsou ospravedlnitelné, protože ve Spojených státech umírá 22 lidí denně během čekání na transplantaci orgánů a někdo nový se na seznam dárců připisuje každých 10 minut.

Práce tohoto týmu byla vydána v žurnálu Cell. Na videu níže diskutují o svých výsledcích:

Zdroj: truththeory.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+46 # josh (xy) 2017-11-11 13:44
Jeden hybrid pod pracovním jménem Petko se jim dostal do oběhu, protože se tady pohyboval v diskuzích, takže je to informace staršího data ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # LubinenKremlBot 2017-11-11 15:40
Citace:
Jeden hybrid pod pracovním jménem Petko se jim dostalo do oběhu, takže je to starší info, protože už tady pohyboval v diskuzích;)
Na tento typ vjedců začínám dostávat alergii ,začínalo to klonováním a různými dalšími zvrácenostmi Podle mě překročili hranice kam až by se měl dostat člověk.Zneužití se nabízí v mnoha podobách
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # josh (xy) 2017-11-11 16:44
Prase má z lékařského pohledu velice podbné orgány. Už dnes lékaři využívají tkáně a orgány prasat v léčbě nejrůznějších lidských chorob a brzy se dočkáme i transplantace prasečích orgánů do lidského těla. Je to cesta humánější a moudřejší než např. cesta Kosovo.
Ale klonování je prasečina zavrženíhodná.
chicagotribune.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jarin G. 2017-11-11 22:08
Joši promiň! Ale musím to zavěsit do "nejvyšších" článků.
Vyhlašuji referendum k současnému stavu AC24.
Pio mě zase oznámil, že to tu, než jsem zasáhl, bylo lepší.

Piovarči 2017-11-11 20:11.............
Inak akosi málo príspevkou nezdá sa vám?
Trochu toho vzruchu to chýba. Bolo to tu také tvorívé predtým:-)

Jarin G. 2017-11-11 21:52
Pio, hádky s Kotovem byly fakt tvůrčí?
Ale asi fakt jen pro tebe! Ty skutečně snad nechceš vidět nebo vědět, co se tu ten poslední den, kdy tu byl Kotov, dělo!!!
HALO, HALO, HALO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prosím, ať každý, komu chybí Petko Kotov, mi odpoví!
A to nemyslím ani ten pokus o likvidaci AC24, jak tu vyhlásil při zneužívání cizích nicků.
Ať odpoví každý, kdo si i myslí, že je to tu teď nuda, že předtím to tu bylo lepší!
Bude-li to Vaše přání, kontaktuji redakci, ať se to pokusí vrátit do předchozího stavu!
Prosím, jen do mě!
Pio, ty nemusíš. Tvůj názor znám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # josh (xy) 2017-11-11 22:57
Jarine, já myslím, že si diskutující oddechli a teď, vklidu počtou a jdou dál, už nedávají lajky. Tobě se zdá návštěvnost na jeden článek více jak 5000 málo? Řekl bych, že jsou zde nic neříkající témata (jako např.tento) na který nestojí ani reagovat.
A Kotov, ten s neuvěřitelným klidem všechny mistrně a cíleně nasíral, i když věděd dobře, kde je pravda. Dobře věděl, kde je pravda,...a jeho to psychicky naplňovalo, dobře se bavil, zatímco mnozí si dávali obvazy a prášky a pokud se nepletu, sloužil také k ranku návštěvnosti s takto cíleným vyprovokováním s navracením těch, kteří to nevzadávají a bojují jak don Quijote.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jarin G. 2017-11-12 17:44
Díky za podporu a názor! I trolling se má dělat slušně a kvalitně!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # EvaK 2017-11-12 01:28
Neměnit, ještě se všichni nezaregistroval i.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jarin G. 2017-11-12 17:45
Milá Evo, i Vám moc děkuji za názor!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Kocour Mikeš 2017-11-11 17:59
bylo.. nebylo..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Dědouch11 2017-11-11 19:55
Jasná evoluce. Prase, se vyvinulo z člověka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # .lak 2017-11-11 14:00
Toho nadělaj, s eulanů kafíry trhem.

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # Dobrý Den 2017-11-11 14:13
U nás se to povedlo už dávno! Možná na to máme i nějaký ten patent.


Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Che 2017-11-12 00:35
Nejen v Cesku a v Rakousku uz davno vyvinuli vepřo-lidského hybrida, Erika, Porosenko a jini maji nejen veprovy intelekt, ale jsou tomu originalu se zakroucenym ocaske i vizuelne podobni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # EvaK 2017-11-12 01:28
Ta jedna je jasná, nevím co Jahve měl za práci, že takhle dopadla. Ta druhá je mi neznámá.
To je Venca neee a z pohárkem, čaj to asi nemá. Prej chlastá ten současný na hradě, tož co pak robil ten první po revoluci StB.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jarin G. 2017-11-12 17:49
Jenom poznámka!
Na tom snímku uprostřed vypadá "Štětináč", jako by měl pouta od těch policistů za ním! Velká škoda, že nééé!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Vít Henoch 2017-11-11 14:57
Tyhle pokusy tady přece už jednou byly a jak to dopadlo ? Velkou potopou a zničením všech zrůd. Přežili jenom filištínští. Byli to vlastně obři a jeden z nich bojoval s Davidem. Jejich šestiprsté stopy se dodnes nalézají i ve šlápotách brontosaurů. Mnoho chimér - člověkoptáků, je vyobrazeno v pyramidách, vedle je hned další ženolvice, sfinga a další chiméry jsou vyobrazeny, plno z nich je bláhovci uctíváno, po celém světě. Ponížení energie celé planety má vlastně kořeny právě v tom, že vyrobená těla měla, aby žila i ducha. Matematicky vzato, pokud výchozí energii Země s normálním životem odečteme od energie zrůd, co zbyde ? Voda, samá voda, po čtyřicet dní. Ten, kdo si s tímto zahrává, buď rozumí tomu, co dělá, a proto chce vlastně to, co se děje na Zemi už vlastně od zatopení Moravy v roce tuším 1997 nebo je to jenom hlupák, který plní za peníze příkazy. Takový dostatečně inteligentní laboratorní výrobek vypuštěný do přírody může těm, co ho vyrobili jednou dát pořadně přes ústa. Navíc proč asi muslimští vyznavači nesmí jíst vepřové ? Zdá se, že jejich bůh věděl...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # Buzz Aldrin 2017-11-11 15:43
Není první:

v Koreji již dávno jednoho takového vypěstovali, nejdříve se živil v Japonsku jako popelář, nyní pobíhá po Česku pod jménem Pitomio a má dokonce vlastní sektu pro mentálně zaostalé socky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Publius Scipio 2017-11-11 16:11
Laboratoře netřeba, stačí přebytek kořalky a proměna je poměrně rychlá, dokonce je i reverzní a to i opakovaně. Tak přeci vznikl výraz "zčunit se"!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # LubinenKremlBot 2017-11-11 16:47
Petkův klon poznáme držíme na 0 a nereagovat
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jarin G. 2017-11-12 17:52
Ale ne. Nechme ho Piovi pro radost! Viď, Pio! Ale "roztleskat" si ho musíš sám!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # JIŘÍ MAXON 2017-11-11 21:17
KOUKÁM... pravé foto Keťky Ko.kot_kova...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # dastin 2017-11-11 22:08
Je to bude novy druh moslemaku......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # EvaK 2017-11-12 01:24
Proč vepřo? Vepř je kastrát, nechápu proč se používají kastrovaná zvířata pro takové experimenty.

Pro elitu budou lidské orgány a pro lůzu prasata? Fuj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # .lak 2017-11-12 09:07
Ne potřebují stejný stupeň vývoje a tam by měli hledat v podsvětí u kerbera třeba. Taky jsou vítači do pekel svých kárek nemožného haraburdi šlechty s otroky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jan Hink 2017-11-12 19:07
Pár jich znám osobně
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás