Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPokud „tajný dokument“ nelže - USA nebudou válčit s Ruskem, píše Spiegel

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Pokud „tajný dokument“ nelže - USA nebudou válčit s Ruskem, píše Spiegel

V případě útoku na jednu ze zemí NATO se Washington může svobodně rozhodnout - "zapojit se do války, nebo nedělat nic", uvedl Der Spiegel a jeho článek může vyvolat značnou paniku.

Vyplývá to z tajných dokumentů „Závazek USA vůči Německu“, která se uchovává v archivu německého ministerstva zahraničí, napsal Der Spiegel. A protože všechny členy NATO si jsou „rovné“, netýká se to jen Německa, ale také všech partnerů v Severoatlantické alianci, poukazuje autor článku Klaus Vigrefe.

„Všichni za jednoho? Nebo je záruka NATO jen mýtus?" klade si mrazivou otázku německý časopis Der Spiegel.

Na jaře roku 1955, kdy Západní Německo vstoupilo do Severoatlantické aliance, Bundeswehr ještě neexistoval, tak v případě útoku Moskvy Němci upínali své naděje v první řadě na „rozhodnost Spojených států“, uvedl autor materiálu Klaus Wiegrefe.

Vzhledem k tomu, že vláda Konrada Adenauera měla „malou důvěru v Severoatlantickou smlouvu“, v tajném dokumentu „Závazky USA vůči Spolkové republice“, který se uchovává v archivu německého ministerstva zahraničí, právníci německého ministerstva zahraničních věcí vyčíslili všechny věci, k nimž „Spojené státy daly svůj souhlas“, poznamenal Wiegrefe.

Adenauerovi experti dospěli k závěru, že zákonné povinnosti Američanů jsou „poněkud skromné", pokračoval autor. „V případě útoku na jednu ze zemí NATO, zejména na SRN, se Spojené státy zavazují poskytnout podporu jen do té míry, kterou považují za nezbytnou,“ cituje Wiegrefe právníky německého ministerstvo zahraničí.

„Spojené státy rozhodnou, zda existuje útok a jaký druh vojenské pomoci půjde z jejich strany."

„Jinými slovy, v případě útoku na jednu zemi NATO se budou Američané rozhodovat podle svého uvážení - zapojit se do války, nebo nedělat nic,“ poukazuje německý novinář. A protože všichni členové NATO si jsou „rovní“, tak se to netáká jen Německa, ale také všech partnerů v Severoatlantické alianci, uvedl Klaus Wiegrefe.

Od počátku ukrajinské krize v roce 2014 německá kancléřka Angela Merkelová neúnavně vede řeči o „závazcích NATO pro každého člena aliance“.

Takovými prohlášeními se německá vláda snaží „uklidnit“ pobaltské země, které jsou „skeptické, že při konfliktu s Moskvou mohou počítat s ostatními“, napsal autor článku.

„Zároveň se text Severoatlantické smlouvy od Adenauera nezměnil. Neexistuje žádný důvod, proč ho nebrat jako před 60 lety, když mnoho moderních politologů a právníků interpretuje text smlouvy stejně, jako odborníci za Adenauera,“ uzavřel Klaus Wiegrefer, novinář Der Spiegelu.

Zdroj: pz.cz

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+60 # LubinenKremlBot 2017-11-11 11:27
Nato je hádejte na co .Na silové prosazení zájmů nosatých psychopatických grázlů a obranu dobitých uzemí revolucemi a demokracii ,která je znásilněna pro jejich zájmy .Z demokracie vyrobili prodejnou krvavou děvku, která souloží s každým ikdyž má pernamentní krámy .Samozřejmě za prachy a mnohé další brebendy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-18 # Popo 2017-11-11 11:41
Cituji LubinenKremlBot:
Nato je hádejte na co .Na silové prosazení zájmů nosatých psychopatických grázlů a obranu dobitých uzemí revolucemi a demokracii ,která je znásilněna pro jejich zájmy
Nezmysel, viď npr. Turecko & Kypr. Tak ako vždy, všetko je ináč...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Vladimír57 2017-11-11 13:07
USA se zapojí vždy a většinou tak, že podporují obě strany konfliktu.

V. V. Pjakin 5. 11. 2017
www.youtube.com/.../
Trochu slabší zvuk, ale titulky tam jsou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jarin G. 2017-11-11 22:17
Vládíku promiň! Ale musím to zavěsit do "nejvyšších"
článků
Vyhlašuji referendum k současnému stavu AC24.
Pio mě zase oznámil, že to tu, než jsem zasáhl, bylo lepší.

Piovarči 2017-11-11 20:11.............
Inak akosi málo príspevkou nezdá sa vám?
Trochu toho vzruchu to chýba. Bolo to tu také tvorívé predtým:-)

Jarin G. 2017-11-11 21:52
Pio, hádky s Kotovem byly fakt tvůrčí?
Ale asi fakt jen pro tebe! Ty skutečně snad nechceš vidět nebo vědět, co se tu ten poslední den, kdy tu byl Kotov, dělo!!!
HALO, HALO, HALO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prosím, ať každý, komu chybí Petko Kotov, mi odpoví!
A to nemyslím ani ten pokus o likvidaci AC24, jak tu vyhlásil při zneužívání cizích nicků.
Ať odpoví každý, kdo si i myslí, že je to tu teď nuda, že předtím to tu bylo lepší!
Bude-li to Vaše přání, kontaktuji redakci, ať se to pokusí vrátit do předchozího stavu!
Prosím, jen do mě!
Pio, ty nemusíš. Tvůj názor znám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Vladimír57 2017-11-11 23:31
Jarouši, čau. Mi se omlouvat nemusíš, pověsil jsi to pode mě.
Svůj názor k problematice s [...]em jsem napsal pod Olinku v článku níže a dávám v něm jasně najevo, že mi nechybí, natožpak [...] pětinásobný.
A co se týče Piovarčího, možná potřebuje někoho kdo jej nutí argumentovat. Jeho argumenty a příspěvky mají vysokou hodnotu. Snad mu ten pablb nebude chybět a nadále nás bude zásobovat informacemi. Osobně bych mu jeho stesk nevyčítal, udělal tady spoustu práce. Jsou to hodiny a hodiny, kdy mohl ležet, nebo civět na bednu. Toto je můj názor na Pia a říkám, že by mě mrzelo, kdyby toho nechal. Tož asi tak.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # John Maxwell 2017-11-11 11:38
Cituji :
Spojené státy zavazují poskytnout podporu jen do té míry, kterou považují za nezbytnou

Poslat instruktory ...
Zřidit střediska pro vyzbrojení a výcvik zastupné armády ...
Na válce jako odjakživa vždy vydělávat ať to stojí spojence co to stojí, byznys je kua byznys .... América First!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # LubinenKremlBot 2017-11-11 11:42
Věru tak
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Piovarči 2017-11-11 20:26
Na čosi tu bol ten trolík dobrí takto si len pritakávame:-)
A nemá to tu tie grády:-)
Príspevkou je poskromne
Oni by radi Rusko ekonomicky vyčerpali, aby tam následne urobili prevrat resp farebnú revolúciu, zmenu režimu voľbami. Vedia že to vojenskou cestou nepôjde
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # John Maxwell 2017-11-11 21:04
Teda Pio :), klidně to oželím než číst bláboly ...i trolit se musí umět :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # John Pitralon 2017-11-11 12:12
Západní úchylové se svojí současnou křehkou infrastrukturou nemůžou pomýšlet na žádnou válku s Ruskem. To by je vrátilo dvěstě let zpátky. Žádný facebook, žádný youtube, žádná elektřina, jen louče a petrolejky.

Unsere Mutter Unsere Vater (Eisbrecher Keine Liebe).mp4
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # arid 2017-11-11 12:38
To zas objevili ameriku. Nebo se nechávali celou dobu od politiků oblbovat.
Článek 5. hovoří jasně:
Článek 5

Smluvní strany se dohodly, že ozbrojený útok proti jedné nebo více z nich v Evropě nebo Severní Americe bude považován za útok proti všem, a proto odsouhlasily, že dojde-li k takovému ozbrojenému útoku, každá z nich uplatní právo na individuální nebo kolektivní obranu, uznané článkem 51 Charty Spojených národů, pomůže smluvní straně nebo stranám takto napadeným tím, že neprodleně podnikne sama a v souladu s ostatními stranami takovou akci, jakou bude považovat za nutnou, včetně použití ozbrojené síly, s cílem obnovit a udržet bezpečnost severoatlantick é oblasti.
Každý takový útok a všechna opatření učiněná v jeho důsledku budou neprodleně oznámena Radě bezpečnosti. Tato opatření budou ukončena, jakmile Rada bezpečnosti přijme opatření nutná pro obnovení a zachování mezinárodního míru a bezpečnosti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # John Maxwell 2017-11-11 13:36
To už dávno neplatí , členem NATO se může stát i ten stát který není stálým členem NATO.
NATO už dávno nefunguje na principu RB OSN ,to by nebyly jinač války na BV kde NATO operuje bez mandátu RB OSN právě a výlučně za pomocí tohoto bodu čímž popírá ty předešlé.

Článek 1
Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě Spojených národů, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů.
Článek 2
Smluvní strany budou přispívat k dalšímu rozvoji mírových a přátelských mezinárodních vztahů posilováním svých svobodných institucí, usilováním o lepší porozumění zásadám, na nichž jsou tyto instituce založeny, a vytvářením podmínek pro stabilitu a blahobyt. Budou usilovat o vyloučení konfliktu ze své mezinárodní hospodářské politiky a budou podporovat hospodářskou spolupráci mezi jakýmikoli smluvními stranami nebo mezi všemi smluvními stranami.
Článek 3
Aby bylo účinněji dosaženo cílů této smlouvy, budou smluvní strany, jednotlivě i společně, stálou a účinnou svépomocí a vzájemnou výpomocí udržovat a rozvíjet svou individuální i kolektivní schopnost odolat ozbrojenému útoku.
Článek 4
Smluvní strany budou společně konzultovat vždy, když podle názoru kterékoli z nich bude ohrožena územní celistvost, politická nezávislost nebo bezpečnost smluvní strany.

K doplnění informací o NATO a pozadí jednání a vzhledem k událostem aktuální:
euserver.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás