Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaJemenští rebelové „po vyhlášení války“ hrozí útoky na Saúdskou Arábii

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Jemenští rebelové „po vyhlášení války“ hrozí útoky na Saúdskou Arábii

Předválečné napětí na Středním východě narůstá skoro tak rychle jako ceny ropy… a to dost vyhovuje saúdské královské rodině, která je ochotná riskovat i světovou válku, pokud by to znamenalo, že vyžene ceny ropy zase do trojciferných čísel.

Den poté, co Saudská Arábie v pondělí varovala, že jí Libanon vyhlásil válku, protože došlo k útokům na toto království ze strany šíitské skupiny Hizbolláh, a kdy krátce poté Saúdové u Rijádu sestřelili cosi, o čem tvrdí, že byla Íránem vyrobená balistická raketa vystřelená jemenskými rebely.

Tak v úterý Íránem podporovaní rebelové Houthiů hrozí odvetou proti přístavům a letištím ve Spojených arabských emirátech a v Saúdské Arábii, která tento týden uzavřela jemenské pozemní i námořní hranice.

Snímek z videa šířeného pro-Houthijskou televizí Al Masirah v Jemenu zobrazující balistickou střelu údajně vypálenou na Saúdskou Arábii.

„Všechna letiště, přístavy, hraniční přechody a oblasti s jakoukoliv důležitostí pro Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty budou přímým cílem našich zbraní, na což máme legitimní právo,“ uvádí se v prohlášení zveřejněném politickou kanceláří rebelů a předané AFP.

Prohlášení Houthiů přichází den poté, kdy Saúdská koalice oznámila, že jako odvetu za sestřelenou balistickou raketu zamířenou na mezinárodní letiště v Rijádu uzavřela všechny jemenské hranice.

Houthijští rebelové v Jemenu

Jak jsme referovali už včera v noci, Saúdy vedená koalice, která vede v Jemenu bojové operace už od roku 2015, v komentáři k sobotnímu útoku Houthiů uvedla, že „vypálení této rakety považuje za válečný akt proti tomuto království,“ a že si vyhrazuje právo na odvetu vůči Íránu, který je za tento útok odpovědný, což Teherán rozhodně popřel.

Později saúdskoarabský korunní princ Mohammed bin Salman rovněž Teherán obvinil z údajných dodávek zbraní Houthiům, k čemuž Teherán opáčil, že tvrzení Rijádu jsou „v rozporu s realitou.“ V tomto prohlášení se odrážely i poznámky pronesené americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který Írán obvinil ze střílení raket prostřednictvím jemenských rebelů.

Jemen zachvátila surová válka mezi vládou a rebely Houthiů podporové i vojenskými jednotkami loajálními k bývalému prezidentovi Ali Abdullahovi Salehovi, která trvá od roku 2015, kdy koalice podporovaná Saúdskou Arábií na žádost prezidenta Abd Rabbuh Mansur Hadiho tuto zemi neustále letecky bombarduje.

V pondělí Organizace spojených národů ohlásila, že Saúdy vedená koalice zabránila letům s humanitární pomocí do této válkou sužované země.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+39 # Jarin G. 2017-11-07 22:14
Není nikdo v ČR, kdo téhle problematice rozumí více, než Tereza Spencerová. V podstatě jde o to, že Saudové v režii svého páníčka se snaží vyvolat další válečný konflikt ve prospěch zbrojního průmyslu. uSSa do toho samozřejmě nepůjdou, mají své zástupné armády, (nebo si je rychle vytvoří, v tom jsou machři), které bude podporovat zejména zbraněmi.
V Sýrii a Iráku už ty války skomírají. Zbrojařské koncerny v uSSa ale musí přeci vydělávat! Podívejte se, jak se "Kačer" zubil, když mu Japončíci kývli na nové kontrakty o nákupu zbraní z uSSA! Hubu od ucha k uchu, divže toho Japonce nespolkl.
Ale "mírový" prodej zbraní nestačí. Je potřeba válečné konflikty. Co by to asi udělalo s amíckou ekonomikou, kdyby byl alespoň na chvilku mír? Totální kolaps, krize jako stehno! A asi by to do krize uvrhlo celý náš "demokratický" svět, závislý na těch zelených papírkách.
Tak jednoduché to je!
Saúdská „Horečka sobotní noci“: Libanon, princové, raketa z Jemenu
literarky.cz/.../...
Čeká Saúdy na konci tunelu světlo, nebo jen protijedoucí vlak?
literarky.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # .lak 2017-11-07 22:36
Každopádně cestofka výletníků a osadníků br seladon s nekonečným tiskem € pro ně jim funguje.

A multikuturalism us? Je vás polovina ženy nakopejte ty své hloupé voly do koulí než si vás zotročí zvaní privilegianti.
czechfreepress.cz/.../...
Jestli mají denní útoky na 400? v londoně muslima s kyselinou na nezaburkované tak co.

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # r.m. 2017-11-07 23:49
Čeká Saúdy na konci tunelu světlo, nebo jen protijedoucí vlak?
literarky.cz/.../......
Ani jedno. Je to čínský lampión.
-
A průhledný jsou jak křišťál z Novýho Boru před privatizací. Drzým a logickým krokem by mohla být válka v Libanonu. Ne nutně s Libanonem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # .lak 2017-11-08 00:07
Hele princátkům a princeznám adorace dědičné je to jedno, jejich rodoví destabilizují svět s debily petrodolaru a vlastně cestofku se zaručeným tiskem € otročícíh kafírů v euálu zařídili a ti idioti ani neví která bije, co. Pyjrátům ve škole feťákům vylízaným s ohanbím ani neřekli, ne?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Janinna 2017-11-08 00:14
:)) saudská královská rodina má 25 000 členů, z toho asi 7 000 princů.
Při těch čistkách a fofru jakým jsou likvidováni jim tam za chvíli žádné princátko nezbude.
Saudové a Izrael "spí v jedné posteli":))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # .lak 2017-11-08 00:33
Voni mají postaráno o levobočky milejší těch zpachantělých dojičů jich starších na dosah strčené u sluhů a ty s invencí upírů okolí a ne jim plodičům.

Bonus z AEnews více tam. Mazalové "diskuze" mají představy automatizace 4. generace naprosto pitomými představami vědomí v odosobněných karosách snad vagónků pro havíře bez citu nad rozumem a vůlí, bez dědičné historie a souvztažnosti k přírodě fauny a flóry i "neživé přírody v robůtkách "emil, příšerně děsný prvoplánový jednoduchý trubky až ostudy bytí a vědomí vůbec pokud si i nepletou pojem a průjem .ráči na facky lopatou ve věčnosti a nekonečnosti vesmíru vskutku idiotských přístupů a vjedci tedy dokáží zaskočit i s jimi pohrkanými trouby představy ráje předpeklím hovada bezectná bez špetek studu snad s představami zběsilých pádivostí ohromujících zisků. Koho, čeho tržníci vydrbaný a vydrbávající totál cokoliv od ekonomických marasmů po orby válečnými pluhy pro vítězství snad nad zexploatovanými a zdehonestovaným i paraziti.
aeronet.cz/.../..., jo ale neberou co jim hlavy nevezmou postrkovaného elektronu k božství zázračně no a asi cpou rozum do UI bez citu s očekáváním snad pokrmů bohů ambrosie a nápoje nektaru s požitky nesnesitelné rozkoše rush inklinačně a variabilně jenom elekronvody ani světlovody s ignorací rozumu, vůle a časové posloupnosti vývoje všeho a zopakuji ve fauně, flóře i "neživé přírody a souvislostí informací v čase věčnosti a nekonečnosti vesmíru jed no dušší s kalkulem ohromení okolí kejklíři. Natož užasného bioelekro chemickofotonov ého organismu na úrovni s DNA kdy s přečtením genetického kódu se jim nezodpovědělo skoro nic a naběhlo nepoměrně otázek a RNA s mitochondriemi a jak zjišťují i vůlí vědomím měněnou trubky. www.youtube.com/.../ To ten fiktivní mýtický v rozletu možností zcela v protikladu vaším ubohým postojům smradů nádeníků dio/zeus co se proměnil v býka aby svedl venuši zrozenou z mořské pěny svého díla měl nepoměrně větší invenci hulváti hlupáctví binárního kódu zapnuto vypnuto či 0/1 dle zvyšilovaných kryplovin s proměnou tedy nyní kvantově. A urazit mne primitivové ((adorace komp, ajped, ajfoun žebráků zbožnění kartiček pohyblivých obrázku a hardwérovou akceleraci 3D obrazu mám, tam je jen kousek primitivní mechanikou to nechat šmajdat mezi vámi, posedlými vyloženě telecími představami snad hačačat, z čeho?, nechápete snad! Diskuska aeronet i s tamní exhibicí blbosti adorace UI mne na čásek nadzvedla a opravdu asi nic pitomějšího než vychovaní formanti svých jednoduchých pravd a ještě kreténštějších cílů snad ani nemůže být. )) //f pindostanu mají největší technologický trhák profitu dřevěné jídelní hůlky do číny tak už konečně přestaňte být ulítlí// nemohou dlouho, už se směji.
www.youtube.com/.../

Sasin
Všechny tyto a podobné odpudivé činnosti, co vedou národ do hanby a poroby, pramení ze snahy podržtašek, systémových chcípáků a porobené vrchnosti zalíbit se svému pánu. Jiný důvod podrazáctví je nepřípustný. Hotové

P.S. Veškerá agenda odvádějící blboně od základních životných otázek je nepřípustná. Zábava až po zajištění soběstačnosti a navalení podílů na naší neprodejné půdě a rozpočtu s podporou ochrany zájmů normálních lidí, psaním svých potřeb sečítaných ve společném zájmu s ostatními normálními lidmi od naší mámy a našeho otce. Hotové.

P.P.S. Gdo z blboňů je svině, nereagujte, víme o tobě, že jsi. Pro blboně, kteří se sviní stávají průběžně pochopte to už konečně svojí lopatou na krku, že s pijavicema žádné dohody dělat nelze. Pro kontrolní odpověď strčte nohy mezi pijavice a zkuste s nima dohadovat soběstačné otázky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # r.m. 2017-11-08 00:43

Muhammad bin Salmán, vrchní mozek mocné Sau-údské arabské americké kolonie.
Tenhle hrdlořez už asi 50 princů podmáznul nebo zavřel - saúdské banky začaly zmrazovat účty všech zatčených už v pondělí, reuters.com/.../...
Já si pořád myslím, že je to těma utěrkama na hlavách.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Janinna 2017-11-08 01:03
Zajímavý rozbor a kouknutí "do kuchyně" saudských genetických Titánů:
medium.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # LubinenKremlBot 2017-11-08 05:58
.laku tvrdí se ,že saudové jsou jedním ze semitských kmenů ,který volil ne judajismus ale islám,taktéž vatikán je plný těchto ,,vyvolenců''co ž ledacos vysvětluje.Jsou prostě všude a ve všem ,kde o něco jde.Však po ovoci poznáme je.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Dědouch11 2017-11-08 09:41
Tedy, .laku, to je kláda! :D
+++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # eli 2017-11-08 03:55
Syria, je pod kontrolou, Afganistan a Irak tiez, postupuje sa dalej. Plan z roku 2011, ktory zverejnil General Wesley Clark, sa v podstate nezmenil. Zmenilo sa len poradie dolezitosti. Po porazke neokonov v poslednych prezidentskych volbach v Amerike, marsalsku palicu prevzal opat Izrael. V koordinacii Kremla, Bieleho domu a Riyadhu, zatah na Iran, je viac, ako evidentny. Retorika Donalda a Netanyahu, nedavna navsteva Salmana v Moskve, nasvedcuje tomu, ze Iran, sa vojne nevyhne. Je obkluceny zo vsetkych stran, tazisko vojny sa prenesie do Saudskej Arabie, ktora ma zrejme oslabit jeho vojensky potencial a pripravit podmienky na konecny zatah Izraela. Otaznou zostava len skutocnost, do akych rozmerov tato vojna moze prerast? Zatial prevlada nazor, ze Iran, jadrove zbrane nema a ak by aj nejake mal, nebude zrejme schopny prerazit protivzdusnu obranu Izraela, ktoru zabezpecuje Putin. Tato vojna bude len asi predzvestou celosvetovej jadernej katastrofy, pretoze po Irane, pride na rad Severna Korea a Cina.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # LubinenKremlBot 2017-11-08 05:51
Eli vaše analýza je více než zajímavá ale roli Vladimíra vidíte jako kolaborantskou , co Vás k tomu vede?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # eli 2017-11-08 07:10
Lubi, to je velmi obsirne tema, ktore zahrnuje vela historickych a inych dostupnych literarnych svedectiev a dokumentov, od babylonskeho talmudu, ktory je v podstate akymsi navodom na dosiahnutie nadvlady nad svetom, az po vznik a rozpad sovietov, svetove vojny, vznik neokonzervatizm u v US, ktory sposobil rozkol vo svetovom zidovskom hnuti, jeho vplyv na politicky vyvoj v Rusku, po rozpade sovietov atd. O tychto udalostiach bolo napisane vela politickych komentarov, rozborov a uvah, vela roznych dokumentov a kniziek. Ide ciste len o nazor, ktory bol formovany na zaklade tychto dostupnych informacii, nazor, ktory nic nedokazuje a nic nevyvracia. Mozem mat pravdu a mozem sa mylit, to necham na posudenie inym, preto sa aj vlastne zapajam do diskusii na roznych webovych strankach, len kvoli tomu, aby som tieto svoje nazory konfrontoval s nazormi inych. Napokon, myslim, ze my vsetci hladame pravdu, bez ohladu na to, odkial pride, my vsetci sme za spravodlivost, bez ohladu na to, kto je za a kto je proti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # LubinenKremlBot 2017-11-08 08:15
Eli děkuji za vysvětlení, rozhodně by to odpovídalo tomu ,že jde ve finále o jedno jediné a to boj o lidské duše a jejich ponechánï ve světě ovládaném satanem.Na to nám dávajï vysvětlení východní duchovní směry , zvláště Vèdy.Ten ,který nás chce zachovat v nevědomosti proto udělá vśechno a jeho služebníci již obsadili téměř veškerou nejen světskou moc .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Sirea 2017-11-08 22:44
Protivzdušnú obranu si Izrael nevie zabezpečiť sám? Pochybujem... Zasahuje ďaleko za svoje územie...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # LubinenKremlBot 2017-11-08 05:38
Jari+++++++++++ +++ Jestřábům neocons po vyslovení slova mír naskáčou po celém těle puchýře ve velikosti mexického dolaru . Světový mír je pro ně nepředstaviteln á skáza světa, jednoduše řečeno mají to přesně naopak jak to máme My.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # .lak 2017-11-08 09:08
Faleš, přetvářka, intriky a ohlupování je práce 911.náctek, tedy kromě již www.chelemendik.sk/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Vaclav2 2017-11-08 09:19
jarin
samozřejmě... tady je ještě něco co spěchá, proto ty snahy na více místech, a to že do 5.12. musí vyřešit ten všemi mastmi mazaný us kongres strop dluhu...
bude to zajímavé, asi si najdou zase nějakou kličku s čím zdůvodní zvýšení stropu, ale čím víc to budou oddalovat tak tím víc to bude jednou hořet...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # .lak 2017-11-08 09:07
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás