Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaUniklé izraelské depeše potvrzují izraelsko-saúdskou koordinovanou spolupráci k vyprovokování ohromné regionální války

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Uniklé izraelské depeše potvrzují izraelsko-saúdskou koordinovanou spolupráci k vyprovokování ohromné regionální války

Dnes ráno izraelské zprávy Channel 10 publikovaly uniklou diplomatickou depeši, která byla rozeslána všem izraelským vyslancům po celém světě, která se týká chaotických událostí, které se během víkendu začaly rozvíjet v Libanonu a v Saúdské Arábii, které začaly tím, že libanonský ministerský předseda Saad Hariri neočekávaně rezignoval, když byl předvolán ke svým mecenášům do Rijádu, což dále vedlo dokonce až k tomu, že Saúdové oznámili, že „Libanon vyhlásil Saúdské Arábii válku.“

Tato tajná depeše ambasádám psaná v hebrejštině představuje první formální důkaz dokládající, že Saúdové s Izraelci úmyslně koordinovaně eskalovali situaci na Středním východě.

Ta výbušná tajná izraelská depeše odhaluje následující:

  • V neděli, hned po šokující rezignaci libanonského premiéra Haririho, vyslal Izrael depeši všem svým ambasádám s požadavkem, aby jejich diplomati udělali vše, co jde, k vystupňování diplomatického tlaku proti Hizbolláhu a Íránu.
  • Depeše naléhala na zařízení podpory pro saúdskoarabskou válku proti Íránem podporovaným Houthiům v Jemenu.
  • Depeše zdůrazňovala, že Írán provozuje „regionální subverzi.“
  • Na izraelské diplomaty se naléhalo, aby vyzvali ty „nejvyšší činitele“ ve svých hostitelských zemích, aby se pokusili vyhnat Hizbolláh z libanonské vlády a politiky.

Vlevo: Izraelský premiér Netanyahu, Vpravo: Saúdský princ Mohammed bin Salman

Jak je už dobře známo, Saúdové s Izraelci sdílí společný zájem boje proti vnímanému íránskému vlivu a jeho expanzi na místech jako Sýrie, Libanon a Irák, což tyto někdejší historicky zahořklé nepřátele svedlo na pragmatickou cestu zamlčované spolupráce, když oba zjevně chtěli v první řadě jako svůj primární politický cíl v regionu zlomit ten tzv. „šíitský půlměsíc“. Pro Izrael by Hizbolláh už dlouho tím hlavním protivníkem, když v něm izraelští vůdci viděli rozšíření íránské přítomnosti těsně u severní hranice židovského státu.

Izraelský reportér, který tento dokument obdržel, je Barak Ravid, vyšší diplomatický korespondent Chanell 10 News. Ravid včera přes Twitter oznámil následující:

  • Publikoval jsem na kanálu 10 depeši poslanou izraelským diplomatům žádající je, aby lobbovali za Saúdy a Harira proti Hizbolláhu. Depeše byla poslána z izraelského ministerstva zahraničních věcí v Jeruzalémě všem izraelským ambasádám a drží se ohledně Haririho rezignace Saúdské linie.
  • Izraelští diplomaté dostali instrukce, aby svým hostitelským vládám podali nóty týkající se domácí politické situace v Libanonu – což je extrémně nezvyklý krok.
  • V depeši se praví: „Je třeba, abyste zdůraznili, že Haririho rezignace ukazuje, jak nebezpečný je pro libanonskou bezpečnost ten Írán a také Hizbolláh.“
  • „Haririho rezignace dokazuje, že argumentace, že účast Hizbolláhu ve vládě Libanon stabilizuje, je chybná,“ dodala depeše.
  • Depeše dává izraelským diplomatům instrukce, aby podpořili Saúdskou Arábii v její válce proti Houthiům v Jemenu.
  • Tato depeše rovněž zdůrazňuje: „To vystřelení rakety Houthiů na Rijád volá po tom, aby se na Írán a Hizbolláh vyvinul větší tlak.“

Podívejte se na dnešní hebrejské vysílání Channel 10 News, které seznamuje s izraelskou diplomatickou depeší – jejíž text je zachycen i na snímku obrazovky Channel 10 (níže) – zde.

Níže je hrubý překlad tajné depeše izraelským ambasádám zveřejněné izraelskými Israel's Channel 10 News:

„Řídící velvyslanectví: žádá se od vás, abyste naléhavě kontaktovali ministerstvo zahraničí a odpovídající vládní činitele vaší hostitelské země a zdůraznili jim, že rezignace Al-Haririho a jeho komentáře o důvodech, které jej k rezignaci přivedly, opětovně ilustruje, jak ničivou povahu Írán a Hizbolláh má a jaké nebezpečí pro stabilitu Libanonu a zemí regionu představuje.

Rezignace Al-Haririho dokazuje, že mezinárodní argumentace, že účast Hizbolláhu ve vládě je recept na stabilitu, je z podstaty chybná. Tato umělá jednota vytváří paralýzu a neschopnost místních suverénních mocenských sil přijmout rozhodnutí sloužící jejich národním zájmům.

Události v Libanonu a vypálení balistické rakety signatáři Rijádské úmluvy vyžaduje zvýšený nátlak na Írán a Hizbolláh v řadě záležitostí od výroby balistických raket až po podvracení regionu.“

Tudíž s tím, jak se na Středním východě situace dostává čím dál více do varu, to vypadá, že anti-íránská a anti-šíitská aliance spřažení mezi Saúdy a Izraelci se zaměřila na Libanon, takže zase ve vzduchu visí válka mezi Izraelem a Hizbolláhem. A válka v Jemenu se bude také nadále čím dál více eskalovat, a to teď i s rostoucí izraelskou politickou podporou. Podle komentáře Channel 10: „Depeše izraelským vyslancům rovněž žádala, aby předali neobvyklý vzkaz o podpoře Saúdské Arábii v její válce, kterou vede v Jemenu proti Íránem podporovaným rebelům.

A k tomuto všemu dochází, asi ne náhodou, zrovna v tom okamžiku, kdy je ISIS na pokraji naprostého zničení (do velké míry i rukama Hizbolláhu) a jak Izrael, tak Saúdská Arábie nedávno vyhlásily své „červené linie“ týkající se vnímaného íránského vlivu po celém regionu i široké popularity a přijímání obyvatelstvem Libanonu jako té skutečně vlastenecké síly.

To, čeho se Izrael a Saúdové děsí, je fakt, že Syrská válka Hizbolláh posílila, místo aby jej oslabila. A teď tu máme kouřící zbraň, vnitřní důkaz, že Izrael potichoučku formalizuje svou neobvyklou alianci se Saúdskou Arábií a s jejím mocichtivým a jestřábím korunním princem Mohammedem bin Salmanem.

Zdroj: zerohedge.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+66 # r.m. 2017-11-07 19:55
potvrzuje se, že cílem je chaos sám, projekt Daeš končí, jinej začíná,
Co kdyby Saudi vypadli z Jemenu? Pak by rakety nelítaly.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # jan lavicka 2017-11-08 07:12
SSSSSa se směje až za ušima, jak se jim to podařilo a jejich obětí (včetně Saudů či Izraelců) jsou jim ukradený. Kdy to ti psychopati pochopí, že být "partnerem" uSSSSSSSSSSSa znamená jen chaos, mučení, smrt, pedofilii atd.?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+52 # LubinenKremlBot 2017-11-07 20:14
Neustálé hrátky s čertem , panstvo se baví a lidstvo trpí kdo jim to dokáže zarazit?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # kojak 2017-11-07 20:25
Tyhle struktury se tu vyvíjely velmi dlouhou dobu, nejde to změnit ze dne na den :-( jestli vůbec někdy vzhledem k charakteru lidského chování. Největším spojencem těchto [...]ysynů je lidská naivita
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Pavel Blaheta 2017-11-07 21:38
Omyl "kojaku" - lidé jsou jací jsou - pořád stejní. Za vším tím svinstvem hledej Satana. Ale není to špátná zpráva, že Satan existuje. Je-li Satan musí z logiky věci existovat i Bůh. Bůh bojuje se Satanem - taková zvláštní hra to je. Může jej porazit jen když se lidé probudí a nadále Satanovi přestanou dávat svou sílu. Což se momentálně (sice pomalu, ale přece jen) děje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Ondra 2017-11-07 22:49
mas pravdu ale zaroven se i mylis.. kdyz pominu nabozensky kontext obou zminovanych postav (satan/buh).. potom mi tu vychazi jedina mozna alternativa... ani to a ani tamto.. je to jednoduchy.. pokud budes bojovat za "dobro" (buh) potom zakonite bude existovat i "zlo" (satan).. ja si s dovolenim nezvolim ani jednoho a budu sam sebou cimz vyloucim obe alternativy duality.. tuhle geopolitickou hru vyhraji jen ti kteri chapou smysl zivota.. to bohuzel muze trvat jeste par stoleti.. ale kdovi......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Vladimír 2017-11-08 01:47
svatá pravda ....navíc u nás v ČR půjde do tuhého
postoj.sk/.../...

doporučuji si poslechnout názor na budoucí vládu,Okamuru,B abiše i Zemana - velmi věrohodné.
nwoo.org/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # jan lavicka 2017-11-08 07:14
Nikdo, 99 % lidí i zde nic neudělá, zbabělý dobytek si zaslouží zacházení jako s dobytkem. Vždyť kdo z vás podal trestní oznámení jako ti skutečně užiteční lidé kvůli Lithiu?

nwoo.org/.../...

Já vím, dobytek vždy potřebuje výmluvu "to nic nezmění, nebuď naivní". Tak dobytci, kdo nedělá NIC, ať už tu nepíše vůbec! Ale to bych tu trpěl samomluvou, ale alespoň nejsem zbabělý dobytek, jsem alespoň užitečný narozdíl od vás, zbabělý, zbytečných dobytků, co jsou na planetě úúúúplně zbytečně :) Jaký je to pocit být zbabělý a zbytečný dobytek, co jen mumlá radoby "dobro"? Bez vás by se nic nezměnilo, protože jste dobytci, dobytci nikdy nic nezmění, ani když uboze existují :(

Raději ani nemějte děti, z dobytků budou zas jen dobytci :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Vladimír 2017-11-08 07:29
Jan Lavička: " Já vím, dobytek vždy potřebuje výmluvu "to nic nezmění, nebuď naivní". Tak dobytci, kdo nedělá NIC, ať už tu nepíše vůbec! " ....to je sice pravda ALE k tomu mluvení je taky třeba přidat akci a na to je lid příliš vystrašený,nebo líný a to je celý problém věci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # jan lavicka 2017-11-08 08:12
+

Však vidíš odkaz,? Cca 10 minut života to vezme, přidej se.

Ano, líný, zbabělý, podřadný dobytek. Styděl bych se být takový, ani bych si nedovolil cokoliv kritizovat, kdybych byl zbabělý dobytek plný h*ven v kalhotách, proto takový nejsem :)

Takže nikdo se přidá, zbabělí a zbyteční dobytci v tomto životě?? :) Bohužel však máte děti, z dobytků budou další dobytci :(

ps: to se týká samo jen dobytků, co opravdu NIC nedělají, tedy 99,99 % z vás :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # diamond 2017-11-08 10:15
Styděl by ses, dobře. Snad ti to i někdo uvěří.
Tvoje reálně skutky, viditelné na tomto fóru se však omezují na urážky a nadávky. Celkem nezáleží na tom, za co lidi urážíš - zda za domnělou nebo skutečnou netečnost (použít slovo "zbabělost" je příliš svalnaté) či za neshody ve způsobu výživy lidstva. A nebo v něčem úplně jiném.
Nejsem sám, kdo z tebe nemá dobrý dojem a to i přes to, že řada tvých názorů svědčí o dobrém postřehu a analytickém uvažování. A taky, jak už naznačil nepřímo pode mnou Dědouch, o příliš nízké úrovni sebekritiky a sklonům k narcisismu. Ten naštěstí nedosahuje úrovně jako u Klause a dalších politiků, ale je takový, že tě v určitých diskuzích činí nesnesitelným.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # jan lavicka 2017-11-08 10:34
Urážky a nadávky si zaslouží jen zbabělí dobytci, co nic nedělají, tedy už kejháš? :)
Narcisimus? Já jsem 6, ne 10, kolem mě jsou inteligentnější lidé. Kde je tedy narcisimus?

Hochu, tobě koukám je také velmi jednoduché něco nakecat od přestárlých, zbabělých, prskajících a hlavně zbytečných dobytků na této planetě :)

tak zase ahoj, jdu činit :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # diamond 2017-11-08 10:53
Tvoje "takyodpověď" v ničem nerozporuje to, co jsem napsal výše. Ztráta času s tebou vést nějaký smysluplný rozhovor. :(
Jen doufám, že brzy uslyšíme o tvých hrdinských činech, Che Guevaro.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Dědouch11 2017-11-08 09:53
Klídek, Vladimíre, lavice má zase záchvat sebeobdivu a chvály (nikdo to za něj neudělá...). Ono ho to zase trochu přejde a pár dní bude klid.
;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # jan lavicka 2017-11-08 10:35
Ano, zbabělí dobytci tu budou pořád, já si užívám života a činím svůj život užitečným pro lidstvo, proto tu nejsem každý den, proto jsi tu např. ty, zbytečná, dobytčí chcíplotino :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Dědouch11 2017-11-08 12:24
Lavice výjimečně jsem přečetl tvoji jako vždy "oduševnělou" reakci a zopakuji svůj někdejší návrh, který trochu vylepším.
Napiš mi na mail "Dedouch1AC24@centrum.cz" kdy a kam mohu přijet.
Pokecáme o tom, kdo z nás dvou aktivně "něco dělá", probereme tvoje hrdinství, obětavost a další superlativy, které o sobě skromně hlásáš. Já, zbytečná dobytčí chcíplotina, mentálně zaostalý, tupý, chazarský agent, stávkokazič, fízl, zbabělý psychopat, který naštěstí brzy chcípne (promiň, nepamatuji si svoji charakteristiku celou ), se vyjádřím tak, abys měl představu o mně úplnou a netápal při hledání dalších přívlastků, které by mě vystihovaly.
Potom, se tady možná budeš moci a chtít podělit o dojmy.
P. S. Hořím nedočkavostí, že uvidím osobně jednoho z té jedné desetiny procenta české populace, který není zbabělým dobytkem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # Vítězslav Crha 2017-11-07 21:13
Jemenci jsou velice srdnatí lidé a bojovníci. Mají důvod se bránit naprosto bezprecedentně a se srdcem na dlani. Já jim přeji vše nejlepší a hlavně duchovní sílu která jim dá sílu zvítězit s fašistou,který léta letoucí spolu s USA podporuje boje o Golanské výšiny,boje proti kurdům,Proti Hizballáhu a podobně. Jsou na stejné lodi jako Rusko. Světový globální srabismus je na konci cesty a vše se bortí,co zamýšleli se světem. Jenomže svět pulzuje životem a život přináší štěstí a lásku,ale také nenávist a smrt. Kdo si co vybere to sklízí. Toto platí od nepaměti a nikdo to nezmění. Každý máme to srdce natočené k někomu či k něčemu jinému. Vidím to tak,že by měl každý hledat toho svého boha,který jednou bude účtovat. A jak bude účtovat je na každém.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Pavel Blaheta 2017-11-07 21:40
I nepřítel má děvče svého Boha. A ty to brzy poznáš Johanko přeubohá.
Je to přesně tak jak píšeš Vítězslave.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Piovarči 2017-11-08 00:24
Sýria s útokom na Al-Bukamal to akosi stagnuje nie sú dostupné nové mapky len strohá správa
Sýrska arabská armáda (SAA) odrazila na svojich pozíciách severne od čerpacej stanice T2 v provincii Deir Ezzor ISIS samovražedný automobilový impozantný improvizovaný výbušný prístroj (SVBIED).

7. novembra SAA a Hizballáh obnovili svoj postup smerom k mestu al-Bukamal,
southfront.org/.../

K dispozícii je len táto mapka obnovených bojov severne od Hama, kde podla vládnych zdrojov militanti dokonca použili aj chemické zbrane
southfront.org/.../
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Jarin G. 2017-11-08 10:22
Děkuji i za tu krátkou informaci. Holt každý den není posvícení!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # r.m. 2017-11-07 23:44

Podívejme se, kde Jemen leží, spíš na břehu čeho ten stát leží a je jasný, co se tu vaří za polívku. Dozor nad cennou trasou ropných tankerů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # diamond 2017-11-08 10:39
Může mi někdo napovědět? Saudi zrušili jemenskou raketu na východ od Rijádu. Rijád je, jak koukám na jakoukoliv mapku na ser od Jemenu, potažmo Jemen leží na jih od Rijádu. Tedy bych pochopil, že raketa byla sestřelena jižně od saudského hl. města. Raketa měla být íránské výroby na bázi prastarého Scudu, tedy neočekávám nějakou vysokou manévrovatelnos t ve výšce a azimutu. Na které straně Rijádu se nachází ono letiště, které mělo být zasaženo? Podle mapy je jediné významné letiště v okolí na sever od města. Raketa vystřelená z Jemenu by tedy nutně musela svištět přes Rijád. Odkud tedy vlastně co a kam letělo? Nebo snad mají Jemenci plavidlo, které je schopno vypustit scuda z prostoru Rudého moře, aniž by bylo zachyceno saudskou marínou nebo zástupci nejdemokratičtě jších flotil na světě?
Díky za rozvinutí diskuze.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Dědouch11 2017-11-08 11:26
No jo, diamonde, když ty nad tou zprávou moc přemýšlíš a s tím Saudi moc nepočítají...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # diamond 2017-11-08 16:44
Já už jsem už taková kurva nevděčná... :(
To víš, někdo přispívá penězi na akce proti současnému globalistickému režimu, někdo se snaží otvírat jiným obzory...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # vlk samotář 2017-11-09 02:05
Celé jádro rodiny Saudů jsou bývalí členové jedno z židovských kmenů, kteří v minulosti konvertovali k Islámu.
DNA testy to potvrdily.
Takže fanatické muslimy ve světě zase řídí židi, převlečení za muslimy....!:-) )))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás