Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaKapacity pro migranty jsou vyčerpány, k hranicím nasadíme armádu, uvedla dánská ministryně

Sociální sítě

Reklama

Kapacity pro migranty jsou vyčerpány, k hranicím nasadíme armádu, uvedla dánská ministryně

Dánská vláda oznámila, že na ochranu hranic pro pravidelné kontroly bude využívat také armádu. Oznámení dánské vlády způsobilo nesouhlasné reakce.

...

Mluvčí skupiny Německo-dánské spolupráce z parlamentní strany SPD ve Šlesvicku-Holštýnsku Birte Paulsová kritizovala dánské plány.

"EU již požádala Dánsko o ukončení hraničních kontrol. Jsme vážně znepokojeni tím, že středopravá dánská vláda zřejmě nechce dodržovat právní předpisy Evropské unie," uvedla k rozhodnutí dánské vlády Birte Paulsová.

„Po skončení jeden a půlletého nekontrolovaného pohybu migrantů, už nejsou zapotřebí hraniční kontroly, ztratily svá opodstatnění. Přesto zažíváme postupné zpřísňování na dánské straně a zajímalo by mě, co dalšího ještě přijde. Očekávám reakci spolkové vlády,“ řekla starostka Flensburgu Simone Langeová.

Mluvčí dánské strany Alternativet ve Folketingu, Rasmus Nordqvist, mluvil o falešných signálech. V době, kdy bylo skutečně zapotřebí posílení spolupráce EU, dánská vláda postupovala špatně.

Hraniční kontroly byly v Dánsku zavedeny již v lednu 2016. Aby Dánsko nezatěžovalo příliš policii, rozhodla v Kodani o využití armády pro kontrolu hranic.

„Vláda se rozhodla, že ozbrojené síly pomůžou policii, takže máme více lidí k tomu, aby řešili významný úkol zajistit bezpečnost na našich hranicích,“ řekl dánský premiér Lars Løkke Rasmussen (Venstre). "S pomocí ozbrojených sil můžeme uvolnit policejní důstojníky pro další důležité úkoly," řekl Rasmussen. Výcvik 160 vojáků pro pohraniční stráže začal v pondělí.

Zároveň chce dánská vláda zrušit azylovou dohodu z roku 1989. Ta přikazuje příjem 500 uprchlíků ročně. Podle dánské ministryně pro imigraci a integraci, Inger Stojbergové (Venstre), kapacity Dánska byly vyčerpány a pružnější systém kvót je nezbytný.

Zdroj: pz.cz

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+52 # Josef Švejk 2017-09-14 12:59
A armádu vybavte kulomety. Budou potřeba.
+51 # mikesak 2017-09-14 13:19
Konečně dostali Dánové rozum. Narozdíl třeba od Němců a Švédů. Zachovejme se v ČR stejně.To se nám nevyplatí přijímat lidi, kteří se v budoucnu budou snažit naši zemi ovládnout. Abychom nedopadli jako ve Francii, kde se muslimské gangy připravují násilné na převzetí těchto zemí, takže v žádném případě kvóty nebrat a stejně jako Dánsko říct, že migranty nebereme a nasadit na hrancie armádu.

www.[...]/diskuse/total/124
+16 # julius 2017-09-14 13:42
No u nas se to resi zmenou identity. Je novy zakon kde kdyz zmenite identitu tak uz nejste rozeny xy Ale uz jste jen ten koho jmeno jste si zvolily.

Prikladem
Kdyz muz byl rozeny "pan Ratata" a zvolil si nove jmeno treba " pan Hadada". Tak uz neni v jeho rodnem liste ani nikde jinde uvedeno " rozeny pan Ratata nyní Hadada" ale vsude uz vystupuje v listech jen jako " pan Hadada" A tak se dela nova identita. Je to rychle nedohledatelne.
+13 # krshrc 2017-09-14 14:32
A co rodny číslo?To je hlavni identifikace,to vam se jmenem nezměni,to zustava stejne.
+2 # Ares 2017-09-14 17:52
Moje rodný číslo je: dinosaurus a to přijde předělat na muhamadali. Tím bude vyřešeno.
+3 # r.m. 2017-09-14 21:32
zvolili Julku, zvolili
+10 # Věra Štimová 2017-09-14 18:16
Armáda na obranu hranic je to, k čemu normálně armádu potřebujeme. Pokud naše armáda slouží v NATO, pak jaké hranice obhajuje ? Kdo z těch, co chtějí být zvoleni tento rozpor chce řešit ? Pokud nikdo, volím toho, kdo to tady má dát do pořádku, protože to slíbil a doufám, že si na ten pořádek vezme k dispozici tu železnou berlu a přetáhne ty, kteří sem lákají cizince přes spodní záda.
+9 # .lak 2017-09-14 18:43
www.youtube.com/.../ time 6:35 a 35:10
+10 # r.m. 2017-09-14 21:07
Okamžitě do Dánska odeslat ČR státního tajemníka Prouzu, on už jim tyhle fašistické fantasmagorie vyžene z kedluben)))

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás