Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světa„Vše, o co jde, je ekonomická válka s Čínou,“ Severní Korea je jen „vedlejší představení“, tvrdí bývalý šéf-stratég Bílého domu

Sociální sítě

Reklama

„Vše, o co jde, je ekonomická válka s Čínou,“ Severní Korea je jen „vedlejší představení“, tvrdí bývalý šéf-stratég Bílého domu

Bývalý šéf-stratég Bílého domu nazval napětí se Severní Koreou jen „vedlejší“ scénou, když řekl, že Čína je s USA v „ekonomické válce,“ a tu Čína vyhrává.

Spojené státy jsou v současnosti zapojeny do „ekonomické války“ s Čínou, aby si udržely svou pozici vrcholného světového hegemona, a vypadá to, že v ní prohrávají, řekl v neočekávaném interview zveřejněném ve středu stratég Bílého domu a bývalý redaktor pravicové publikace Breitbart News Steve Bannon.

„Jsme v ekonomické válce s Čínou. Je to ve vší jejich literatuře. Oni se vůbec neostýchají říci, co dělají. Do 25 či 30 let bude jeden z nás hegemon a budou to oni, jestli budeme pokračovat jako dosud,“ řekl Bannon spisovateli a profesorovi Robertu Kuttnerovi.

„Ekonomická válka s Čínou je vše, o co jde. A my jsme na ni maniakálně soustředěni. Jestli v ní budeme dále tak prohrávat, tak jsme do pěti let vyřízení, myslím, že nanejvýš do deseti, kdy dospějeme do inflexního bodu, z něhož už nikdy nebude návratu k zotavení,“ pokračoval.

Bannon naznačoval, že současné napětí a hrozby kolem Korejské lidově demokratické republiky KLDR rovněž známé jako Severní Korea jsou jen „vedlejším představením“ ve skutečné bitvě o globální hegemonii s Čínou. Řekl, že uvnitř Trumpovy administrativy jsou tlaky, aby se využilo napětí s Koreou jako způsobu vyvíjení ekonomického tlaku na Čínu.

„My těm chlapům, Číňanům, zacláníme na hřišti. Dospěli jsme k závěru, že oni s námi vedou ekonomickou válku, a v té nás drtí,“ řekl.

Ač Trumpo opakovaně vytahoval vůči KLDR válečnou rétoriku, kdy říkal, že americký arzenál je „zajištěný a nabitý“ a že Severokorejský lid zažije „oheň a běs,“ tak Bannon přímo zavrhl potenciál pro skutečnou vojenskou konfrontaci na tomto poloostrově.

„Korejská jaderná hrozba nemá žádné vojenské řešení, na to zapomeňte. Dokud někdo nevyřeší tu část rovnice, která mi ukáže, že deset milionů lidí Soulu neumře v prvních 30 minutách pod konvenčními zbraněmi, tak nevím, o čem to mluvíme, tady už není žádné vojenské řešení, už nás dostali,“ řekl Bannon.

KLDR pokračuje ve svém programu vývoje balistických raket a jaderných zbraní i přes nátlak a hrozby požadující, aby toto úsilí zastavili. Tvrdí, že tyto zbraně fungují jako odstrašení před potenciální invazí USA nebo před pokusem o změnu režimu.

Bannon se uchýlil k vysvětlení, jak uvnitř Trumpovy administrativy vyvíjí tlak k proti-čínské ekonomické politice, jako bylo nedáno oznámené použití Sekce 301 Obchodního zákona z roku 1974 k žalobě proti čínským údajným „neférovým“ obchodním praktikám. Jeho boj probíhá i uvnitř administrativy, kde říkal, že „každý den“ bojuje proti „aparátu“, aby dotlačil ty uvnitř administrativy do své linie a na vedlejší kolej vyšoupl ty, co se nenechají.

Čína protlačuje plán „dvojího zmrazení“, do něhož by mělo patřit zastavení amerických vojenských cvičení na Korejském poloostrově, což je klíčovým požadavkem KLDR výměnou za zastavení raketových testů Pchjongjangem. V úterý mluvčí amerického ministerstva zahraničí Hether Nauert zesměšňovala představu, že by k takové dohodě mohlo snad dojít. Avšak Bannon naznačoval, že on by o takové dohodě uvažovat sice mohl, ale výhled na ni vidí jako velice vzdálený.

Trump v současnosti zdvihá domácí i mezinárodní kritiku, když dává vinu za násilnosti „oběma stranám“ při nedávných demonstracích neonacistů a bílých nacionalistů v Charlottesville ve Virginii, které vedly i k úmrtí a k četným zraněním, když bílý nacionalista vjel autem do skupiny proti-demonstrantů.

Avšak Bannon bílé nacionalisty zavrhl jako „sbírku klaunů“.

„Etno-nacionalismus – to jsou outsideři. To je okrajový živel. Myslím, že média s tím hrají zbytečně hodně,“ řekl.

Ač v tomto interview zavrhl „etno-nacionalismus“, dal jasně na srozuměnou, že vyznává ekonomický nacionalismus, jaký ztělesňuje jeho proti-čínské křížové tažení. „Když se budou levičáci zaměřovat na rasu a identitu, tak my přijdeme s ekonomickým nacionalismem a budeme moci Demokraty rozdrtit,“ řekl. „Chtěl bych, aby mluvili o rasismu každý den.“

Jako bývalý redaktor krajně pravicové publikace Breitbart News je Bannon považován za jednu z hlavních postav americké krajní pravice a hlavní ideologickou sílu uvnitř Trumpovy administrativy jako šéf-stratég Bílého domu.

Zdroj: globalresearch.ca

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+60 # Josef Švejk 2017-08-19 10:29
Soupeření pindostánu (s průměrným IQ pod sto) s Čínou (s průměrným IQ nad sto) to chce Bannone opravdu důkladnou strategii. Jak asi dopadne soutěž mezi státem s více než miliardou pracovitých a skromných lidí a 300 miliony nabubřelých, hloupých tlusťochů?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Popo 2017-08-19 10:43
Kedy už konečne ľudkovia pochopia že ten naozaj dôležitý "chliebík" pre moj vlastný život je len ten ktorý len ja sám možem zjesť. Sranda, ostatná živá príroda sa s týmto prirodzeným poznaním tiež narodí no na rozdiel od mysliaceho človeka v ňom aj celkom prirodzene zotrváva. Ako len dobre je žiť v súlade s prírodou...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Che 2017-08-19 10:56
V Americe neni kolem 270 mil. nabubřelých, hloupých tlusťochů, je tam vetsina uplne normalnich lidi jako vsude.

Ale ten system a vlada stoji za velike kulove.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # josh (xy) 2017-08-19 12:50
Ale ten system a ta vláda to z těch lidí dělá, nepotřebuje vychovávat chytré lidi, ti se nedají ovládat a okrádat. Chytré si vždy dovedli koupit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Los Pravdos 2017-08-19 10:59
Ta válka "západu s východem" stejně dříve nebo později skončí katastrofálně.

Řekněte ]NE systému, dokud je ještě čas...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Dědouch11 2017-08-19 13:17
Jdi do prdele spamere.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Piovarči 2017-08-20 16:43
Dokud někdo nevyřeší tu část rovnice, která mi ukáže, že deset milionů lidí Soulu neumře v prvních 30 minutách pod konvenčními zbraněmi, tak nevím, o čem to mluvíme, tady už není žádné vojenské řešení, už nás dostali,“ řekl Bannon.

USA už zhasli a nemôžu diktovať svoje podmienky. Strácajú strategickú prevahu aj autoritu:-) KLDR ani Čínu ale ani Rusko už nezastavia.... PREHRALI!

V Sýrii opäť letecky napadli Sýrsku armádu konkrétne Tigrie sily
translate.google.sk/.../...
Napadli tiež Iracké dobrovolnícke zbory bojujúce pri irackosýrskej hranici proti ISIL

oto je prehľad útoku ISIS na iracké sily v oblasti Al-Jamouna, ktorá sa nachádza na východ od al-Tanf na irackej strane sýrskej hranice, ktorá sa konala 7. augusta. V rovnaký deň sa ukázalo, že USA Koalícia by mohla uskutočniť militartové štrajky na Irakské populárne mobilizačné jednotky (PMU) čím koalícia napomohla ISIL
Oblasť útokov ISIS na irackej púšti je vyznačená (žltá) na nasledujúcej mape. ISIS uskutočnilo najmenej 7 relatívne veľkých útokov na irackú armádu, pretože sýrska armáda a jej spojenci dosiahli hranice, ktoré začiatkom tohto roka prekročili hranicu al-Tanf.
translate.google.sk/.../...
To už je zúfalstvo zo strany USA
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # Monika lkemae 2017-08-19 11:46
Bannon byl požádán o odchod ne odešel dnes byl propuštěn !Jinak na prvním místě v dluh opisech USA není již Japonsko ale Čina takže drží USA pěkně a pevně pod krkem !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # bigi25 2017-08-19 17:29
Ty jsi dobrej mamlas, Petko :-D
Čína je dnes ve většině odvětví největším a nejdůležitějším TRHEM na světě = největší POPTÁVKA
Už dávno není montovnou a kopírkou technologií... krejčovská dílna Evropy a USA se přesunula do Vietnamu, Barmy, Laosu a Thajska, páč v Číně je už dnes vyšší životní úroveň a dražší pracovní síla, než v uvedených zemích... Čína je např. největším a nejinovativnějš ím producentem Li-on baterií na světě

Průměrná mzda v Číně je téměř 17.000 korun (u nás asi 26 tisíc), přičemž je tam všechno o polovinu levnější, než u nás, takže podle parity kupní síly je v Číně vyšší životní úroveň, než v Česku.

Čína skupuje evropské firmy jak na běžícím páse, počet čínských turistů v Evropě každoročně raketově roste... a ty tady mektáš o milionech nezaměstnaných žebráků??? :-)
Ano, možná je v Číně přes milion nezaměstnaných žebráků, ale to je jedno promile populace... naprosto zanedbatelné číslo
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Piovarči 2017-08-20 16:49
Čínsky kozmický program jasne svedčí o ich životaschopnost i a odvážnych ambíciách.
Áno arogantný pacholek USA skončí s rozmlátenou držkou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Janinna 2017-08-19 20:55
Univerzálním principem zahraniční politiky USA je slogan - více konfliktů, více konfrontace, více nepřátel.
Čína už nechce být jen zemí s „levnou pracovní sílou“, chce dominovat i v oblasti high-tech. A je to v jejích silách.
Amerika nechce čekat až se z Číny stane největší globální hráč a plánuje vyloučit Čínu z amerického trhu a věří, že mají dost svých zdrojů (nebo ukradených), aby to ustáli bez úhony.
S vědomím dolaru za zády řídit kontrolovaný chaos a spoléhat se na to, že Čína je více závislá na USA než USA na Číně.
Čínská ekonomika je sice závislá i na USA, ale skousne vydírání? Ustoupíš jednou a budeš se sklánět stále.
Příklad mají Číňané i v Rusku, kde sankce místo, aby svrhly ruskou ekonomiku do propasti, tak vyvolaly její růst.
Čína je země s téměř neomezeným domácím trhem, ideální podmínky pro vybudování soběstačnosti.
Jediné čeho se jí nedostává je energie.
Jenže za hranicí má jednu velkou spřátelenou zemi, kde mají hodně opravdu hodně plynu i ropy.:))
V rámci své obchodní války s Čínou budou USA vyvíjet nátlak i na Evropu, projekt hedvábné stezky pro ně musí být noční můrou. A co teprve bližší spolupráce EU-Rusko-Čína.
Destruktivní politika Ameriky nás nažene do jedné náruče.
A z amerického hegemona se brzy může stát globální vyvrhel, na kterého se již teď zlobí i jinak sloužící mu Evropa, v Číně jím opovrhují, v Rusku ho nenávidí a ve většině "zdemokratizova ných" zemí by mu rádi zakroutili krkem.
Arogantní pacholek se stane obětí svých vlastních chyb.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Dědouch11 2017-08-19 21:30
+++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Zvoník54 2017-08-19 21:02
Vůbec nikdo se nezmínil o finančním dluhu USA, který údajně dosahuje již přes 20 biliard dolarů (možná už i víc!). A už vůbec se nikdo nezmínil, komu USA dluží! Ten dluh je bez války a jakékoli jiné ,,omezené" války ,,někde" ve světě, nesplatitelný. Logicky: Když nemám na to, zaplatit dluh věřiteli, a jsem mocný zločinec, budu chtít připravit věřitele o život, abych mu ten dluh nemusel platit. Čili vyvolám ve světě válku, která při smrti věřitele smaže můj dluh. Nebo znáte jinou cestu, jak se z dluhu vymanit?
Logicky:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # doneck.luhansk 2017-08-19 21:31
Petíku [...]E, zase Tě plusuju, tudíž Tvým vyblitkům nebude nikdo věnovat pozornost :) Hehehehehehe !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Čech 2017-08-20 00:01
Pro Petko Kotov : dojdi si pro drogy nebo pro nové instrukce na SS embassy. Jseš chudák, který žije jen z provokací! Ti, co mají funkční alespoň levou hemisféru mozku, už dávno ví, že tvůj sponzor je v prde.. .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # .lak 2017-08-20 09:14
K nadpisu
„VŠE, O CO JDE, JE EKONOMICKÁ VÁLKA

A když už teče budulínkům do bot šupákům vandráckým tak zběsují horkou a možná i konečnou, protože když mají vlastními úžery zahynout tak stáhnou do apokalypsy sežrání všeho všechny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás