Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaMimořádný stav ve Virginii. Do davu protestujících najel řidič autem, nepokoje v ulicích

Sociální sítě

Reklama

Mimořádný stav ve Virginii. Do davu protestujících najel řidič autem, nepokoje v ulicích

Jednoho mrtvého a 19 zraněných si vyžádal dnes incident během pochodu bělošských nacionalistů v americkém státě Virginie, kde řidič autem vrazil do skupiny demonstrantů ve městě Charlottesville. Agentura AP o tom informovala s odvoláním na mluvčí místní nemocnice.

V souvislosti s dnešním protestem v Charlottesville, který vyvolalo rozhodnutí odstranit sporný památník, hlásili několik dalších zranění po vypuknutí rozsáhlých potyček, přičemž nejméně jedna osoba byla zadržena.

Virginijský guvernér Terry McAuliffe vyhlásil stav nouze a protestujících rozehnali policisté v ochranném výstroji.

Uvedené vozidlo podle svědků vrazilo do skupiny lidí, kteří přišli vyjádřit svůj odpor vůči pochodu. Místní starosta vyjádřil prostřednictvím sítě Twitter zármutek nad "ztrátou života", neuvedl však žádné podrobnosti.

Pochodům v Charlottesville měli bělošští nacionalisté vyjádřit svůj nesouhlas s odstraněním památníku věnovaného konfederační generálu Robertu Leeovi, který vyvolává v Američanech vzpomínky na otrokářství.

Reakce Trumpa

Americký prezident Donald Trump v souvislosti s násilnostmi, které v sobotu vypukly ve státě Virginie, vyzval k zastavení „nenávisti a sporů“ s tím, že je načase, aby se rány Ameriky konečně zahojily.

Americký prezident incident odsoudil, přičemž ho nazval „neslýchaným projevem nenávisti, bigotnosti a násilí“. Zároveň vyzval k "urychlenému nastolení práva a pořádku a k ochraně nevinných životů".

Trump také mluvil s guvernérem Virginie, Terrym McAuliffe, a oba se shodli, že „nenávist a nejednota musí skončit“ a to okamžitě. „Musíme zahojit rány v naší zemi,“ řekl Trump a dodal, že tyto rány jsou v Americe zakořeněny už velmi dlouho.

„Musíme se semknout jako Američané a vyjádřit lásku k našemu národu a ... opravdovou náklonnost vůči sobě navzájem,“ řekl americký prezident. Za své vyjádření si však podle agentury DPA vysloužil i kritiku, protože v nich nezmínil bělošských nacionalistů či krajně pravicové skupiny a jejich roli v celé záležitosti.

Zdroj: wp.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+29 # jakubik 2017-08-13 10:04
Napsal jsem sem ohledně primitiva "kamarad", před kterým by měl admin diskutující ochránit od neustálého ponižování, ale příspěvek byl smazán. Pravděpodobně je zde nějaký účel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # Jan Kadlec 2017-08-13 10:09
Ty radši začni víc číst zdejší články. Pak bys věděl, že chránit lidi před něčím je chyba... A tím spíš před trollem. Jak jinak se mají naučit proti trollům bránit, když s nimi nebudou konfrontováni? Když budeš dítě držet stranou od špíny a bacilů, tak potom taky onemocní hned při prvním kontaktu s nějakou nečistotou...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # chromolibden 2017-08-13 10:14
A proto, že je jakubík jineho názoru, jeho příspěvek smažem. To dává opravdu logiku Honzo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-11 # Jan Kadlec 2017-08-13 13:36
Pokud ti to připadá logické, tak toho asi o logice moc nevíš :) Nechápu, jak to souvisí s tím, co jsem napsal. Já mu dal jenom přátelskou radu, protože když se přestane zabývat zbytečnostmi, tak mu ani nikdo nebude mazat komentáře. Každý problém má různá řešení, ale nikdy jsem nenapsal ani slovo o tom, že by mazání jakýchkoliv komentářů bylo správné. Podle mě si může každý plácat co chce, je na ostatních, aby si to přebrali...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Dědouch11 2017-08-13 11:33
Ono by stačilo, kdyby ti normální pochopili, že se ho zbaví jedině tím, že ho budou přehlížet.
Ti, kteří na něho reagují, ho "živí", nahrávají mu na další snůšku debilních výronů a udržují ho tady
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # vic_nez_buch 2017-08-13 10:12
Jak někdo začne tvrdit že se musí semknout mám se na pozoru. Tyhle kecy si Doník mohl odpustit. Proč neodsoudil narušitele demonstrace? Naši presstituti je okamžitě onálepkovali jako rasisty.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+46 # chromolibden 2017-08-13 10:35
Bělošští nacionalisté v USA, dovolte abych se zasmálTak bychom si to mohli tak nějak shrnout. Nejdříve, z nějakého důvodu ať už to byl útlak, chudoba (jenž si doma sami způsobili) či vidina lepší budoucnosti, utečou z Anglie. Narazí na domorodce, kteří brání jejich pokroku a tak je postupně likvidují. No problém. Usadí se v zemi, kde se jim nechce makat, proto si přivezou afričany a zotročí je. Prohlásí zemi za svoji. Ovšem indiáům kteří se snaží zoufale přežít v rezervacích nepřidělí občanství a černochům nedovolí volit, za to je pošlou bojovat za sebe do obou světových válek. Následně dostanou hispánci stejný nápad jako předkové těchto hrdých bělochů a vydají se za lepším životem do USA. Což je špatně, protože Amerika patří bílým.

Ano je to americký cirkus se zoufalými klauny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # josh (xy) 2017-08-13 10:41
1 super;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # chromolibden 2017-08-13 22:02
Ď, že si pochopil :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Brundibál 2017-08-13 15:46
Ty vole jako chápu, že nemáš amíky rád, ale tohle to je už jinej level.
V Americe už havloidi otevřeně volají po likvidaci bělochů a to nejen na sociálních sítích. Mainstream neustále opakuje "běloští extrémisté", zatímco 90% trestné činnosti směřuje proti bělochům. Omezuje se svoboda slova, utahují se šrouby a zatímco v Evropě vraždí "auta", "náklaďáky" a "zbraně", přičemž my se nemáme vzrušovat, ale máme si na to zvyknout, tak z bílých "extrémistů" se mainstream může zbláznit.
Takže pochopte, že to co se děje amíkům nebo němcům, tak to se týká už i nás. Tady sou přece už taky české oběti terorismu, sou tady buboši a sou tady havloidi co je nám sem vozí. Tak se proberte z té nenávisti k amíkům a uvědomte si, kdo je váš nepřítel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Dědouch11 2017-08-13 17:22
A ti váleční štváči (jako třeba "Kain"), žoldáci po celém světě, kteří se rozlézají jak kobylky, to jsou snad "buboši", nebo Číňani?
Že to řídí "židáci", to je věc jiná, ale nástrojem jsou ti Amíci. Američtí žoldáci páchají zvěrstva po světě, za prachy mordují nevinné a doma jsou hrdinové, americký pronárod jim tleská.
Máš v tom hokej.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Brundibál 2017-08-13 17:33
Hokej v tom máš ty, protože mícháš jabka a hrušky. Jedna věc je to, že průměrný amík, který projde americkým "vzdělávacím" systémem je hloupý osel, který zatleská americké intervenci kdykoliv to mainstream zařídí, ale úplně jiná věc je to, když se systematicky na úrovni vysokých škol, mainstreamu a politiky připravuje genocída bílého obyvatelstva, která se netýká pouze amíků, ale bílých obyvatel obecně tzn. i tebe. Nikoho nebude zajímat, že ty si nikde nic nezabíjel nebo neschvaloval. Seš bílej? Tak drž hubu a nech se zabít. O tom je NWO. A ty běloši v Americe se bouří kvůli tomu, že oni už to cítí na vlastní kůži a tak jak my tady teoretizujeme na netu, tak oni už to tam mají v praxi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Dědouch11 2017-08-13 18:36
Když myslíš. NWO je o vyhubení bělochů? Asi nějaká modifikace, která je zatím tajná a víš o ní jen ty.
Osobně jsem přesvědčený, že ani násobná přesila čmoudů, nikdy bělochy (a zvlášť Slovany) porazit nemůže. Prostě na to nemají hlavu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Brundibál 2017-08-13 20:29
To, že neznáš kalergiho plán, což není konspirace, protože EU rozdává kalergiho ceny a kniha od kalergiho je k dispozici minimálně na netu, není můj problém.
Vytvoření tupé konzumní, smíšené nejen evropské rasy, která se nechá lehce manipulovat NWO fašismem má pro NWO velmi stěžejní význam. Proto všude ve školách už od prvního stupně až po vejšky a v médiích neustále hučí do holčiček, že se musí s černochy mísit. U nás to byla ta pohádka o princezně s pihama od Donutila, ale na západě je to o 1000% horší.
Co se týká čmoudů, tak ti sou jen zbraň NWO. Kdo je používá jako nástroj víme.
Konečným cílem je vytvoření moderní verze feudalismu, kde tupé stádo s čipem poslouchá na slovo jejich pány a nemá žádnou šanci ke vzpouře. Proto nízké IQ, téměř žádné vzdělání a žádné dějiny. Atomizovaná společnost konzumních otroků.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Dědouch11 2017-08-14 12:01
Psal jsi, že NWO, je o vyhubení bělochů. Teď, píšeš o smíchání ras, naředění IQ...
Nemyslíš, že jsou to dvě různé věci?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jaris 2017-08-15 10:10
Dedouchu a Brundibare, oba mate pravdu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # chromolibden 2017-08-13 21:59
Havloidy v Americe si nedokážu představit, mám obavu že o tom volovi nemají ani páru. Máš asi na mysli globalisty.O trestné činnosti se nemá smysl bavit, té mají jejich předkové a nejen oni na svědomí víc než dost. Svoboda v USA prakticky neexistuje, zavřou těi za pití piva na ulici, je to policejní stát a svoboda slova existuje jen omezeně. Ještě nedávno to jest v 70-80tých letech tam existovali političtí vězni. I teď ti nepohodlní prostě zmizí. O těch bílých extremistech nemá smysl psát, k t omu jsem se vyjádřil v předchozím příspěvku. Ale rád bych věděl jak si představujete provázanost vztahů, ve smyslu vlivu mezi USA či Německem a ČR. Mám dotaz, z vašeho příspěvku vyplívá, že já musím automaticky schvalovat jednání USA a bát se, že ztratí svůj vliv ve světě, protože to ovlivní naši ekonomiku a můj životní standart? A teď bych rád kdyby jste mi napsal počet a místa smrti těch českých obětí terorismu.

A k tomu terorismu, vy jste asi nepochopil kdo je ten terorista, kde se vzal a proč. Kolik teroristických atentátů se týká např. Prahy? Víte komu patří lodě jenž zachraňují vory s uprchlíky? Patří neziskovým organizacím. Kdo financuje tyhle neziskové organizace? Snad ne podle vás Rusové, kteří mají vlastní zájem na udržení stabilizované Evropy a následn ekonomické spolupráci s ní?

Toť vše. Strávil jsem večer ve fajn společnosti u piva a nehodlám si ho zkazit. Navíc ráno vstávám do práce, abych mohl odvádět daně na dotace do EU parlamentu a oni mi následně opravili chodník před barákem.

Zdarec
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Dědouch11 2017-08-14 12:03
+++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # marieza 2017-08-14 20:04
Chromo....všech ny palce hore...to bylo super shrnutí:-)...a taky suhlas s Dědouchem....NE KLIKAT NA TEHO PROVOKATERA ...to je jedina obrana ....když bude mět na kontě nula nula nic,tak ho to přestane bavit ..je jen otázka ,jestli neslouží ke zvyšování počtu odpovědí ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # chromolibden 2017-08-14 21:59
Dikec, já jsem rád když vidím ještě spřízněné duše :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jaris 2017-08-15 10:04
Chromolibden, doporucuji precist oba clanky na toto tema na AEronetu. Hlavnimi dodavateli a prekupniky cernych otroku byli, svete div se, zidaci! O tom se dnes taktne mlci a privlastek zli otrokari hodili na zada bile rase. Clanky na AE stoji skutecne za precteni pro osvetleni cele situace, co se vlastne ve Virginii deje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Jan Kadlec 2017-08-13 10:12
Auto narazilo? Tak už je to tady, vzpoura strojů přichází :D Ale vážně, proč se to píše takhle a nenapíše se normálně a pravdivě, že řidič najel do davu? Zlo páchají pouze lidé, tak proč ta neustálá snaha to hodit na nějaké neživé nebo dokonce imaginární objekty...


P.S.: Když se Amíci řežou mezi sebou, zbytek světa si může dát kafíčko :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Dascha 2017-08-13 12:36
Asi tak nějak...Že by konečně pocítili vlastní medicínu, kterou používají po celém světě, sami na sobě? Tak to jim docela přeji. A zase se ukazuje, že ten podle některých " debil" V.V. Pjakin měl pravdu.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # státní správa 2017-08-13 10:37
„Musíme se semknout jako Američané a vyjádřit lásku k našemu národu a ... opravdovou náklonnost vůči sobě navzájem,“ .......
Kdo se má semikat?! Američan jako národnost neexistuje. Jsou to jen potomci vysídlenců, vrahů, násilníků, zlatokopů .. otroků, .... pakáže z celého světa, která se klaní bohu Molochovi a Mamonu. Podle toho také má tento "stát" i osud.
Kdyby se měla tato sebranka semknout, tak jedině kvůli vraždě a penězům v jediném kostele, kde je v sakristii schován sám Satan a kazatel je rohatý v sutaně. Což tam je už dávno všem veřejně na očích.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # prasoallahpes 2017-08-13 10:51
Ano. Je to ten "správný tavící kotel" národností, který chtějí i v neonacistickém banderovském islámském multikulturním přihřátém EUroafrickém společenství.

Naši politici z TOP-09, ODS, KDU-ČSL .... a mnozí další, včetně profesorů překrucujících historii s "podnikateli" a Sorosem, který jim dává na ty nesmysly granty, o to usilují jak mohou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-15 # Nihilist 2017-08-13 13:11
Žurnalisticky velice "kvalitní" článek. Takže na demonstraci amerických nácků, kde mimochodem vlály vlajky s hákovými kříži, hořely pochodně a oslavoval se Ku Klux Klan, vjel jeden z těchto nácků do davu jejich názových oponentů. Kdyby byl útočníkem muslim, tak se to náležitě rozmázne, ale že to byl nácek, tak o tom se raději v českých i "alternativních " médiích nenapíše. Asi pokračuje skrytá "majdanizace" české společnosti....

snopes.com/.../...

www.usatoday.com/.../562760001
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Finist 2017-08-13 17:12
na pocatku byl "skvely" solarni napad odstranit sochu (vzesly z mistni university)
mmch 12.8. ma narozeniny gyorgy schwartz
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás