Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaErdogan by mohl být ve Švédsku uvězněn, jelikož tam byl oficiálně obviněn z genocidy

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Erdogan by mohl být ve Švédsku uvězněn, jelikož tam byl oficiálně obviněn z genocidy

Je to poprvé, kdy Švédsko jako země vzneslo obžalobu proti nějaké hlavě státu, když tento týden pět poslanců parlamentu z této skandinávské země oficiálně obvinilo tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdogana z genocidy.

Tito poslanci vznáší podezření, že Erdogan se dopouští válečných zločinů, genocidy a zločinů proti lidskosti proti kurdské většině v tureckém jihovýchodním regionu od té doby, kdy se v roce 2015 zhroutilo příměří mezi zakázanou Kurdistánskou stranou pracujících (PKK) a vládními silami.

Oficiální obžaloba byla podána ve švédském Úřadu mezinárodní veřejné prokuratury. Pokud se tento orgán rozhodne přistoupit k vyšetřování, mohl by na Erdogana a několik dalších tureckých činitelů jako ministerský předseda Binali Yilddirim být vydán zatykač.

Poslanec Carl Schlyter říká, že se mu líbí představa, že by Erdogan mohl mít v jeho části světa potenciálně omezenou svobodu pohybu, a doufá, že sousední země se přidají:

„Když bude mít pan Erdogan omezené možnosti potulovat se po Evropě a ovlivňovat evropské země způsobem, jakým chce, tak doufám, že to bude mít dopady na jeho politiku.“

Takovýto krok proti prezidentu Erdoganovi byl umožněn pouze díky švédskému zákonu schválenému v roce 2014, který dovoluje, aby tato země mohla jakékoliv soudní případy projednávat a rozhodovat u svých vlastních soudů včetně genocidy a zločinů proti lidskosti bez ohledu na to, kde k těmto zločinům došlo.

„Kdokoliv, kdo za účelem úplného či částečného zničení národní nebo etnické skupiny lidí zabíjí nebo způsobuje těžké utrpení či zranění je vinen genocidou,“ uvádí se v této legislativě.

PKK, která původně usilovala o domovinu pro 15 milionů tureckých Kurdů nezávislou na Turecku, zahájila své povstání v roce 1984. Od té doby v tomto konfliktu odhadem zahynulo 40 000 lidí, převážně Kurdů.

Zdroj: southfront.org

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

0 # pesimista 2017-07-14 08:03
"Poslanec Carl Schlyter říká, že se mu líbí představa, že by Erdogan mohl mít v jeho části světa potenciálně omezenou svobodu pohybu, a doufá, že sousední země se přidají:"

alespon nam je jasne co se politikum libi (moc) ...me se zas nelibi, ze se jim to libi ;/

taky to dokazuje jak jsou verejni cinitele nedotknutelni (to se mi take nelibi)

jinak to, ze muzou nekoho odsoudit bez jeho pritomnosti me vede k tomu, ze se toho da taky zneuzit (driv nebo pozdeji) pokud tohle je pravda

"„Kdokoliv, kdo za účelem úplného či částečného zničení národní nebo etnické skupiny lidí zabíjí nebo způsobuje těžké utrpení či zranění je vinen genocidou,“ uvádí se v této legislativě."
-to aby pozavirali temer celou nasi vladu a sami sebe a vudce temer vsech zemi na svete (utrpeni je totiz take to co neprimo cini)

jinak o Recep Tayyip Erdogana slysim poprve v zivote ...chtelo by to take vic faktu o tom co provedl ci udajne provedl (snazim se uvazovat objektivne) nemam zadne informace o tom...nwm a na zaklade tohoto clanku opravdu zavery delat nebudu ...a na hledani jinde mam moc rad svou pamet :D (kdybych si tam mel strkat vsechny pohlavary a jejich spiny a kostlivce, tak mam hlavu plnou...radeji si ji budu setrit na smysluplnejsi a vznesenejsi veci :] ci uzitecne/prakti cke )
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Piovarči 2017-07-14 13:10
Erdogan je nebezpečný. Nechcel by som byť v Turecku v opozícii s Kurdami má problém dlhodobo to je pravda. Preto zasahoval aj v Sýrii aby vytvoril zóny bez Kurdského obyvateľstva na svojich hraniciach. Tiež ho tam nikto nepozýval.
Výborné správy zo Sýrie - proamerické sily dostávajú na frak.

Podľa mediálneho krídla Hizballáhu v Sýrii sa sýrskej arabskej armáde (SAA) a jej spojencom podarilo presunúť vo štvrtok 21 km od svojich pozícií vo francúzskom postu v oblasti Zulf v severnej krajine Suwajdy. SAA dosiahla Jireen a zachytila ​​viac ako 200 km štvorcových.
Okrem toho SAA dokázala zabaviť Khubrat Rakbu, Abu Khashbu a Tal Makhrouta južne a juhovýchodne od hory Sis, ktorá sa nachádza v juhozápadnej púšti. Počas operácie SAA údajne zabila a zranila veľké množstvo bojovníkov Sýrskej slobodnej armády (FSA).
Z jeho strany Assoud al-Sharkia oznámil, že veliteľ známy ako Abu Saddám je v nemocnici v Jordánsku po tom, čo bol zranený počas bojov s SAA a odmietal povesti o jeho odvrátení.

No konečne Sýrska armáda zahájila operáciu a postupuje pozdĺž kurdskej línie smerom k Raqqua a Deir Ezzor no huráááá
Kráľovské sily spojene so Sýrskou arabskou armádou (SAA) začali postupovať v južnej krajine Raqqa. Podľa pro-vládnych zdrojov, domorodé sily zachytili dediny Shuweyhan a Bir Al Dahel v oblasti.
Vo štvrtok sa ďalšie zosilnenia, vrátane 2500 bojovníkov, pripojili k 4000 ďalším členom kmeňov Raqqa, ktorí v súčasnosti bojujú spolu s SAD v provincii.
Ak to bude potvrdené, SAA sa podarilo vytvoriť veľkú silu od synov Raqqa, ktorý v súčasnosti pracuje na oslobodení južnej časti provincie od ISIS.
Prítomnosť tejto sily môže zabrániť USA v aktívnych krokoch voči SAA. USA tvrdia, že šiitské milície sú tie, ktoré sa v tejto oblasti rozvíjajú. Prítomnosť tejto veľkej sily z kmeňov Raqqa môže tiež donútiť americkú koalíciu a Sýrske demokratické sily (SDF), aby sa vzdal niektorých svojich rozhodnutí týkajúcich sa budúcnosti provincie.
Na východe vidieka Hama SAA a Liwa al-Quds zachytili Um Twayneh, al-Hardanah, al-Qatshiyah a Khirbet Zainab Hills južne od cesty Ithriyah.

Vládne sily dosiahli v južnej púšti pozoruhodné zisky, opätovne získali Abu Khashbah, al Ghudaht, na Tayyáru a Ard Umm ar Rumum a nasadili bližšie k úplnému obkľučovaniu oblasti formálne ovládanej militantmi podporovanými USA.
Po vyčistení tohto vrecka sýrske velenie usiluje skrátiť prednú líniu v južnej Sýrii, aby sa uvoľnili ďalšie sily pre operácie proti ISIS.
translate.google.sk/.../...
Front sa pekne hýbe v prospech vládnych síl. A čo je podstatné k vládnym silám sa pridávajú kmene v provincii Raqqa. Je to veľká sila 6000 bojovníkov správne ich nasadili ku Kurdským líniám. Ten postup tam preto môže byť veľmi rýchli.
Správna taktika aj dolu v južnej púšti kde zároveň zmenšujú územia FSA s oddôvodnením aby mohli uvolniť sily proti ISIL. Výborný ťah. Umožňuje im to aj prímerie okolo Golanských výšin.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jarin G. 2017-07-14 22:10
Dobré zprávy. Ale já bych byl pořád opatrný. Dokud tam jsou uSSáci se "svými" Kurdy a opozičníky, tak se může stát ještě cokoliv! Dokonce bych nevyloučil ani přímý zásah USarmy leteckým bombarováním či raketovým útokem. A bacha na Izrael!!! Tam taky nevíš, co čekat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Adolf Hitler 2017-07-14 08:07
To proto,že kurdi nahradí Bim Ládina Aladina a Daeš ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Piovarči 2017-07-14 13:13
USA by radi Kurdov postavili do opozície voči Sýrskej vláde prípadne rozdelili Sýriu práve prostredníctvom tohoto etnika, kvôli svojim národným záujmom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jarin G. 2017-07-14 22:17
Ano Pio a proto je uSSa vyzbrojuje a nejen proti Daeši. Ten už je v podstatě vyřízený! Sadám jistě nebude chtít odtržení "Kurdského státu" z území Sýrie a Turci to také nepřipustí. Tam je zaděláno ještě na mraky problémů!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # zvedаvec4 2017-07-14 08:52
Co takhle odsoudit vladu Svedska ze provadi genocidu vlastnich Svedu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Monika lkemae 2017-07-14 09:57
Zvědavec : přesně řečeno ať se starají co unich dělají za genocidu slimáci a lidi nesmějí ani pipnout ! Ať konečně začnou řešít svoje zóny kam běloch nemůže vlést aby nepřišel o život !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # LubinenKremlBot 2017-07-14 10:04
Úchylné vlády ,úchylné nápady, politika úchylných neomarxistů ,názory a nařízení těchto úchyláků pomáhají likvidovat Evropu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # yastrab 2017-07-14 10:13
To je hezké,že se švédští posranci zajímají o kurdskou většinu.Doufám, že se stejnou vervou se budou zajímat o páření medvídků koala v Číně,nebo o žití původních bílých obyvatel ve Švédsku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Wiloni 2017-07-14 13:56
"Doufám, že se stejnou vervou se budou zajímat o páření medvídků koala v Číně,nebo o žití původních bílých obyvatel ve Švédsku."

To by měli.
Na rozdíl od Kurdů je Koala a etnický Švéd druhem na pokraji vyhynutí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # TenCoRikaPravdu 2017-07-14 11:31
Semka už chodí komentovat jen vypatlané xenofobní hlavy?
Jenom dobře že někdo konečně něco proti Erdogánovi dělá. Ten diktátorský kozomrd se roztahuje po světě, ze sekulárního Turecka vyrábí novou muslimsko-osman skou říši, vyvražďuje svoje názorové oponenty, Kurdy, ženy a novináře, je náš spojenec v NATO společně s SSA (mrdkoamerickým i sstáty) a taktéž se paktuje se Saudskou Arábií, státem exportujícím Islám do Evropy (a taktéž stát sekající ruce zlodějům a kamenující ženy).

Jste evidentně kusy naprosto slepých debilů. Za ty komenty na Internetech by vám ty ruce měli taky usekat, čuráci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Wiloni 2017-07-14 13:52
..."Ten diktátorský kozomrd se roztahuje po světě, ze sekulárního Turecka vyrábí novou muslimsko-osman skou říši,"...

S tím začal už Gulen.
Jde o součást procesů, která má vést k islamizaci Evropy (nové národy, nové jazyky, noví lidé).
Turecko je v tomto procesu odsouzeno k likvidaci, Izrael taky, atd.
To, jak to nakonec dopadne závisí na samotném Putinovi (vstoupil do těch procesů a má moc je převzít).
Na evropských vůdcích bohužel ne (snad ti nemusím vysvětlovat proč), a "vůdci" arabského světa jen hrají svoji roli, protože na vlastní scénář nemají (včetně Izraele).
Procesy jdou přesně tak, jak svou roli chápou "herci".
Erdogan dělá přesně to, co se od něj čeká.
Dostává Turecko na hranu občanské války a jeho konečnému rozpadu
Netanyahu dokonce ještě více ...
Ten si ten finální holokaust doslova vydupává z písku negevské pouště.
O SA nemá cenu hovořit (ta si teď snaží zachránit zadek na úkor kataru) a všichni ostatní (SEA, Bahrajn atd.) jsou v roli nesvéprávnejch loutek.
Takže co jsi nám vlastně chtěl sdělit.
To, že reaguješ přesně tak, jak potřebuje GP?
V čem se tedy od Erdiho lišíš.
Taky jen herec, hrající svoji roli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás