Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaProč přijeli potápěči NATO do Oděsy?

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Proč přijeli potápěči NATO do Oděsy?

Americko-ukrajinské cvičení Sea Breeze 2017 za účasti 17 zemí začalo dnes (10. 7.) v severozápadní části Černého moře a také v Oděské a Mykolajivské oblasti (na souši). Manévry se odehrávají v novém formátu free play (svobodná hra) pod velením štábu, který byl vytvořen podle standardů NATO. Cvičení se potáhne do 23. července. Účastní se ho 30 bojových lodí, 25 letounů a vrtulníků — konkrétně americké raketové křižníky Hue City třídy Ticonderoga a torpédoborec Arleigh Burke, patrolovací letoun P-8A Poseidon a další jednotky námořnictva. Dále se ho zúčastní okolo 800 amerických vojáků.

Do oděského přístavu připluly bojové lodě aliance — turecká fregata F241 Turgutreis, velká výsadková loď NL 241, ponorka a rumunská korveta Kortra-admirál Horia Macellariu. Ukrajina ze své strany zapojí okolo 10 lodí a člunů pohraniční služby. Nic velkého Kyjev nabídnout nemůže. Vlajková loď ukrajinského námořnictva Hetman Sagajdačnyj je technicky na tom špatně.

Do Oděsy přiletěly také dva dopravní letouny NATO. Americký C-130J Herkules a maďarský C-17A Globemaster III. přivezly potápěče a desítky dalších specialistů s výbavou. Intervence amerických speciálních sil probíhá velmi tolerantně — národ mlčí. Pod záminkou mnohonárodního cvičení Kyjev oficiálně dovolil vojákům NATO nacházet se na území Ukrajiny celých 365 dní v roce 2017. Raketový klín vytloukají klínem

Nehledě na nový formát „svobodných her", tématika Sea Breeze 2017 zůstala tradiční. Jedná se o „mnohonárodní operaci pro zajištění bezpečnosti v krizovém regionu" za účasti pozemních, námořních a námořních výsadkových sil a za použití protileteckých prostředků a protilodních prostředků. Všechny elementy se procvičují formálně „pro zajištění stability v černomořském regionu" (kterou, mimochodem, nikdo neporušuje).

Je očividné, že se jedná o vojenskou demonstraci síly adresovanou Rusku — konkrétně poloostrovu Krym. Je jasné, že potápěči NATO nebyli přivezeni, aby vyzvedávali potopené ukrajinské lodě. Jedná se o jednotky specnazu, „trojské koně" s ploutvemi, jejichž „herní" úkol je narušit systém spojení a řízení ruské Černomořské flotily a „otevřít dveře" Sevastopolu pro námořní výsadek aliance.

Je známo, že ukrajinští diverzanti se z Krymu nevracejí, proto nemohou předat zkušenost americkým kolegům. Protidiverzní služba černomořské flotily je vždy připravena potkat „zbloudilé" pozemní i námořní diverzanty předpokládaného protivníka. Ale i tak tato „vyšší pilotáž" — černomořský shon USA a NATO u ruských hranic vyvolává neklid.

Americký raketový křižník Hue City s výtlakem 9600 tun (délka 173 metrů, posádka 340 lidí) je vybaven bojovým informačním systémem Aegis Combat System a odpalovacími zařízeními Mk 41 pro vertikální start širokého spektra raket — od pozemních (středního a velkého doletu), až do okřídlených střel Tomahawk, protilodních a protiponorkových raket (celkově jich má na palubě 122 raket).

Raketový torpédoborec Carney o výtlaku 6630 tun (délka 153 metrů, posádka 337 lidí) je jen o málo slabší než křižník Hue City. Také má na palubě systém Aegis, 90 buněk pro protivzdušné, okřídlené, protiponorkové a protilodní rakety, dále má torpéda a děla. Bohatá zbraňová výbava umožňuje lodi vykonávat mnoho různých úkolů.

Celkově mohou jen tyto dvě americké lodě poskytnout vně-blokové Ukrajině „politickou podporu" o rozměru 212 raket, plus torpéda a děla. To je pro „regionální stabilitu" až dost. Pravděpodobně je americkým úkolem něco jiného — situaci v regionu trochu „roztopit".

Mezitím ruská Černomořská flotila sleduje americko-ukrajinské cvičení za pomoci všech prostředků, aniž by ale měnila svoji standardní činnost. Fregata Admirál Essen, která připlula do Sevastopolu 5. července ze své bojové služby v Baltu, včera opět vyplula do Středozemního moře.

Černomořská flotila má důležitější věci na práci, než je Sea Breeze 2017, ovšem „svobodné hry" amerického námořnictva a prakticky celé území Černého moře se nachází v hledáčku pobřežních systémů Bastion.

Na Ukrajině paralelně s manévry Sea Breeze 2017 pracuje delegace Severoatlantické aliance pod předsednictvím generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga. Návštěva je věnována 20. výročí podepsání Charty o zvláštním partnerství mezi Ukrajinou a NATO v Madridu 9. července 1997.

Ukrajinský prezident dnes na zasedání komise Ukrajina — NATO připomněl, že jeho země se „zákonodárně rozhodla učinit vstup do NATO prioritou zahraniční politiky". Následně však připomněl, že členství v NATO mu nikdo ani nesliboval, dále konstatoval: „Ruská agrese tlačí Ukrajinu do Severoatlantické aliance, nejprve je ale potřeba udělat reformy."¨

Ten samý den generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v Kyjevě prohlásil: „Aliance podporovala suverenitu a územní celistvost Ukrajiny, pomáhala demokratickým institucím a Ozbrojeným silám Ukrajiny. NATO v tom bude pokračovat — těsně spolupracovat s Ukrajinou v otázkách obrany, státního řízení a reforem v ekonomice." Vedení Ukrajiny aktivně lobuje za vstoupení do NATO. Byl stanoven cíl dovést k roku 2020 sféru státní bezpečnosti ke standardům aliance. Paralelně s tím ukrajinskému národu nutí myšlenku, že členství v NATO pomůže vyšit problémy země.

Cvičení Sea Breeze údajně ilustrují úspěch, přestože je toto cvičení prováděno každý rok od roku 1997 podle memoranda o vzájemném porozumění a spolupráci ve vojenské sféře mezi Ministerstvem obrany Ukrajiny a USA. Zónami těchto manévrů je Černé moře a polygony na jihu Ukrajiny. Přesto připomeneme, že když chybí činnosti vedené pravděpodobným protivníkem (masové útoky ruského letectva, použití nadzvukových protilodních raket pobřežních systémů, likvidační činnosti neviditelných ponorek Černomořské flotily, podpora pozemních vojsk Jižního vojenského okruhu a další), zůstávají manévry Sea Breeze jen imitací jednoty a vojenské moci.

Zdroj: snews.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+43 # blu 2017-07-12 11:20
moja skromna analogia na toto vojenske cvicenie:

Mna by fakt nasrdilo keby pred mojim barakom poskakovali neaky vojaci a nacvicovali li by utok ci obranu pri tom, ked si pojdem vybrat noviny z postovej schranky. Co s takym clovekom , no neprijebes mu jednu po ksichte!?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Jarin G. 2017-07-12 13:29
Partyzán vypráví: bojovali jsme proti Němcům o kotlinu! Jeden den jsme z ní Němce vyhnali my, druhý den zase oni nás a třetí den se nasral bača a vypráskal nás odtamtud všechny!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Dědouch11 2017-07-12 16:09
Tak.
Jestli si někdo myslí, že na Rusy udělá to cvičení dojem, tak se plete.
Prostě si tam NATO chvíli bude hrát a zbytečně utrácet prachy daňových poplatníků. UA už je sotva o co oškubat.
Zbytečný pokus koordinace šrotu NATO, s vraky UA.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Piovarči 2017-07-12 13:33
USA sú schopné poskakovať po dvore hocikomu. Nakladačku dostávajú v Sýrii
Tam im to moc nevychádza

Iracké sovietske sily, podporené koalíciou pod vedením USA, úplne oslobodili mesto Mosul od ISIS, prinajmenšom podľa irackých orgánov. Avšak sporadické strety stále prebiehajú vo vnútri mesta a bezpečnostná situácia v Mosule je veľmi zložitá.

V Sýrii sýrske demokratické sily (SDF) podporované USA zaútočia na mesto Raqqah v meste ISIS. Medzitým sa sýrska armáda a jej spojenci neustále rozvíjajú v púštnej oblasti v juhovýchodnej Sýrii a na vidieku mesta Palmyra.
translate.google.sk/.../...

aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jarin G. 2017-07-13 16:09
Díky za informace. Čtu dodatečně. Včera jsem tu večer nebil, tak to doháním ;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # John Maxwell 2017-07-12 11:57
Cituji AC24:
„Aliance podporovala suverenitu a územní celistvost Ukrajiny, pomáhala demokratickým institucím a Ozbrojeným silám Ukrajiny. NATO v tom bude pokračovat — těsně spolupracovat s Ukrajinou v otázkách obrany, státního řízení a reforem v ekonomice."


Pohádky ,lži a cynismus ....ono stačí, že Kyjev demokraticky vězní přes 5000 politických vězňů ...ať už jde NATO i s EU do prdele ...
Když si vzpomenu na Savčenkovou ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Vladimír57 2017-07-12 12:35
Provokovat Rusko, to je to oč běží.
A tato věta mě rozesmála, na podobnou hovadinu je opravdu nutná americká škola.
" Paralelně s tím ukrajinskému národu nutí myšlenku, že členství v NATO pomůže vyřešit problémy země."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # John Maxwell 2017-07-12 13:30
Tat tak ,Ukrajina je nástroj a nechápu jak může stát kterej je už třetim rokem udržovanej v občanské válce vůbec uvažovat o vstupu do NATO ... pokud se nepletu je to proti mezinárodním úmluvám ,a nejvíc mě pobaviila věta
NATO v tom bude pokračovat — těsně spolupracovat v....státního řízení a reforem v ekonomice ... za prvé nevěděl jsem že NATO je politický a ekonomický subjekt ,a za druhé k tomuhle se EU vyjadřila ,že Ukrajina musí zprivatizovat zbytek státních podniků a smí vyvážet jen určité množství produkce ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Piovarči 2017-07-12 13:50
O to tam kapoušom v skutočnosti ide všetko privatizovať a zmenšiť rolu štátu a umŕtviť jeho zisky na minimu aby bol štát závislí od bankstrov a prakticky bol nimi riadený.
Ukrajinci sú slepí chudáci a budú vydrancovaní úplne na hunt.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Dědouch11 2017-07-12 16:15
"Ukrajina je nástroj"

UA je oběť. Doufám, že poslední.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Sirea 2017-07-13 20:30
Ukrajina tie podniky skôr likviduje než privatizuje - kto by privatizoval podniky, ktoré nemajú odbyt (v Rusku)? Nebude to také jednoduché - naposledy sa vzbúrili nacionalisti a tak sa zhodil zo stola návrh privatizácie pozemkov, čo bola podmienka tranše - a to bude nadlho!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Jaris 2017-07-12 12:33
No co. Prijeli hledat koreny komunizmu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Věra Štimová 2017-07-12 13:07
My už v NATO jsme, tak Ukrajina je na řadě. Navíc sousedí s Ruskem, tak proto jestli chtěli nezávislost, tak ji mají, podobně jako my z Milovic. Varšavskou smlouvu nahradí smlouva s Čínou a NATO bude zase Čínská obranná aliance. Něco se o tom už v předstihu píše na varovani.org. Jak příznačný název toho dotyčného webu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Věra Štimová 2017-07-12 13:11
924. Poselství Ježíše ze dne 24. září 2013 v 11:18

ČTYŘI ČÁSTI SVĚTA, KTERÉ ZMIŇUJI, JSOU ČTYŘI VELKÉ ŘÍŠE: USA, RUSKO, EVROPA A ČÍNA

Má vroucně milovaná dcero,
čtyři části světa, které zmiňuji, jsou čtyři velké říše – Spojené státy, Rusko, Evropa a Čína. Všechna předpověděná proroctví zahrnou tyto mocnosti, ve kterých dojde ke všem otřesům v náboženských a politických strukturách.
Sýrie a Egypt se kvůli nepokojům ve svých zemích stanou katalyzátory pro větší válku, která zahrne čtyři velké mocnosti. Všechny tyto mocnosti se spojí a vytvoří jednotný režim, který bude využit k ovládnutí bohatství a obyvatel celého světa.
Náboženská válka bude ústředním bodem této kontroly a ustanovení vůdci v mých křesťanských církvích budou přemoženi a zničeni v přípravě na příchod šelmy, která bude ovládat všechny čtyři říše. Žádnému z vládců, kteří odporují Božímu Slovu, nebo kteří se snaží zničit jeho děti, nebude Bohem dovoleno zmocnit se těch, jejichž jména jsou v Knize živých. A když mluvím o křesťanech a nezbytnosti zůstat Mi věrni, zmíním také židy, protože jejich ochránce, archanděl Michael, nad nimi bude bdít a pomáhat jim přestát pronásledování, které, jako Boží vyvolený lid, budou muset také přetrpět.
Byl vytvořen Boží plán a všichni andělé a svatí v nebi se nyní připravují, aby Mi pomohli v mé misi sjednotit a chránit ty, kteří Mě milují, před velkým podvodem, jenž byl připraven k oklamání světa. Nikdy předtím nebyla zloba proti Bohu lidskou rasou tak koordinovaná, jako je tomu dnes. Nikdy předtím nebyl smrtelný člověk schopen způsobit tak mnoho utrpení uchvácením moci, aby ovládnul vše, jakou má v tomto okamžiku historie. Velké pronásledování Božích dětí, vyvolané Satanem s ochotnou podporou zla, mocichtivých mužů a žen na vládnoucích pozicích, probíhá před vašima očima. Přesto to mnoho z vás nedokáže vidět, protože jste byli oklamáni.


Váš Ježíš
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # .lak 2017-07-12 13:37
Nevím pořádně o čem to je ale ždímat evropu se vyplatí protože jinde mohou získat leda ožranou kost na rozdíl produktů ze starého kontinetu a to rozlezlí pindosové kupčíci a penězoměnci ví a užívají se skvostnými instalovanými hujery.

Chvilku se zdálo že za tisk z rotaček na produkci čehokoliv se jim vyplatila čína ale tam již vyhořeli zcela s nataženými rukami bez vlastní schopnosti industrializace pokrytí potřeb tržníci trhu trha protroublých ale stejně s pobožnými školastiky s drezůrovanými idiopatií značkových úžeru či systému dluhu a s preferencí systému zmarů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # pesimista 2017-07-12 17:08
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás