Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaZákaz burek v Belgii potvrdil i Štrasburk: Je potřebný pro demokratickou společnost

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Zákaz burek v Belgii potvrdil i Štrasburk: Je potřebný pro demokratickou společnost

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) potvrdil dnes platnost belgického zákona z roku 2011, který zakazuje nosit na veřejnosti nikáb nebo burku - závoje zahalující celé tělo včetně obličeje.

Soudní instituce ze Štrasburku se při tomto případě inspirovala argumenty a soudním rozhodnutím přijatým v roce 2014 při podobném zákoně z Francie, který stejně zakazuje nošení burky a nikábu na veřejnosti.

ESLP se zabýval belgickým zákonem na základě dvou stížností na diskriminaci a porušování soukromí. Žalujícími stranami byly dvě ženy muslimského vyznání, jedna Belgičanka a jedna Maročanka, které zpochybnily belgický zákon ze dne 11. června 2011.

Belgičanka se také stěžovala na předpisy na místní úrovni přijaté v roce 2008 v lokalitách Pepinster, Verviers a Dison, které "kdykoli a na jakémkoli veřejném místě" zakazovaly nošení oblečení, které zakrývá lidskou tvář.

Soudci ze Štrasburku v obou případech konstatovali, že sporný zákaz si klade za cíl "zajistit podmínky soužití jako prvku na ochranu práv a svobod jiných" a že takový zákaz může být pro demokratickou společnost nezbytný.

ESLP stejně podpořil i finanční tresty pro osoby, které předmětný zákon poruší, ovšem s upřesněním, že tyto tresty nejsou automatické.

Belgický federální zákon stanovuje za opakované nošení nikábu nebo burky na veřejnosti finanční pokutu ve výši 137,50 € a až sedmidenní pobyt ve vězení. Ve Francii za neuposlechnutí zákazu nošení burky musí ženy zaplatit 150-eurovou pokutu a účastnit se výchovnými kurzech.

Zdroj: snews.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+50 # Josef Švejk 2017-07-11 21:22
V Saudské Arábii je za nošení bikin navíc 150 ran holí. Je zřejmé, že pokud uvedená pokuta cca 150 eur nebude doplněna adekvátním počtem ran holí na holou, jde o jasnou diskriminaci původního obyvatelstva v EU. Za toto opomenutí zákonodárců doporučuji, pro jejich plynulejší myšlenkový tok začít 150 ranami u nich.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # .lak 2017-07-11 23:24
Necpi nám sem kulturu neměnnou minimálně 14. stoleti v rámci polopravdy horší než lež. Editoruj si dle své blahovůle na svém servru. Určitě si chceš zařídit svůj krátký zbývající čas podle svých představ ale potencionální superkategorie neoblbuj s používáním blahovůle nóblés kterých se neznalí chytají a žel užils, jo.

Burky jo burky.
To jedna pasáž, druhou bych řekl že je fakt že podezření na kryply v případě zhovadilostí v hamburgu a že tedy používající chytré kamery na rozeznávání identifikace ksichtoknihy facebook by patrně odhalilo stabilní idiotickou armádu žoldáků co vše preventivně rozsekají v záměru placených NWO taky.
Moc lidí se bojí o [...]ech říci že jsou i podloudní. Možná nechtějí chápat že je to k životu a mají pravdu.

Jinak to zvláštní spojení filozofie a reálu ani digitálně neberu, leda jako slepou ulici, nebo cestu k lesu zavádějícím mozkovým výtokem z nouze nebo prostě z nemoci mozku nebo různých důvodů dobře myšlené, fuj. Nedostatečnosti

Chtěl jsem dodat nekuřáku abstinente ale to se omlouvám pokud se již nestalo z nepříčetnosti a vzteku okolí ukázat Qlytu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-9 # Jan Kadlec 2017-07-12 10:12
Pokrytectví světem vládne. Když se v Saudské Arábii trestá za nošení bikin (odhalování), tak je to špatně. Ale na druhou stranu je naprosto v pořádku, když se u nás trestá odhalování. Jak můžeme být lepší než oni, když prosazujeme úplně stejně idiotské zákazy? Co je komu do toho, co nosí na sobě? Jaký, ale přesně, je rozdíl mezi zahalováním a odhalováním se?

Nepište sem prosím nesmysly o bazénech a koupalištích. Bazény a koupaliště jsou soukromá zařízení, proto je věcí provozovatele takového zařízení, aby zajistil náležité dodržování hygienických norem. I když bazén vlastní město, pořád to musí řešit pouze na radnici, není to záležitost státu.

Těším se, až podobný nesmysl zavedou ta naše paka. Ihned si zamotám obličej do nějakého šátku a vyrazím na výlet do Prahy. Už takhle mi stát diktuje hromadu kravin, kdy smím přecházet přes ulici (jako kdybych byl nesvéprávný retard a nedokázal se sám rozhlédnout), kde smím a nesmím kouřit, které byliny smím a nesmím užívat (o kolik svobodnější jsou zvířata, která si mohou žrát co chtějí). Své tělo si ale vzít nenechám a vždycky si budu nosit, co budu chtít. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. A odjakživa platilo to, že se každý může obléci, jak chce. Nenechám se kvůli muslimům omezovat a jste hloupé ovce, pokud vy ano...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Věra Štimová 2017-07-11 21:56
Kdokoliv se v evropských zemích může navléknout do džihábu nebo jak se to jmenuje, muž nebo žena a pokud jde spáchat něco zlého, kdo ho uvidí a usvědčí ? Známe to přece od nás. Zloděj se vždy maskoval tak, aby byl alespoň v kapuci. Jestli si muž myslí, že žena v tom oblečení, je chráněna před sluncem, před jinými muži nebo před neznámo čím, pak jak ji ochrání, pokud mu ji někdo vymění za stejně oblečenou ? Unést nepozorovaně jeho ženu je daleko snažší, pokud všechny vypadají stejně. Prostě muž, kterého sleduje jiný muž, mu nepozorovaně odtáhne ženu, zakryje jí ústa aby nekřičela a podstrčí mu třeba ozbrojence taky takto oblečeného. On pak nic zlého netuše, jde s tímto ozbrojencem domů a jakmile zavře za sebou dveře, jeho domnělá manželka ukáže kudlu a vyžádá si nejen jeho peníze, ale i cennosti. Možná že je i v nebezpečí života. Pak totiž jeho domnělá manželka může prohlásit lékařům, že se manželovi stalo něco hrozného, že ho někdo přepadl a on chudák vykrvácel. Pak je i dům její. Jak chce kdokoli dokazovat vrahovi, že je muž a ne žena a že je vrah ? Vždyť všichni viděli jenom jejího muže, jí neviděl nikdo. Pokud bude ten vrah tvrdit, že si zavražděný vzal za ženu muže, kdo mu dosvědčí opak ? Nikdo ! Co je proti tomuto šaríja ? Pára nad hrncem, je to. Stačí, pokud mstitel má proti dotyčnému s manželkou v hidžábu něco. Třeba jen to, že opusti rodnou hroudu a jde za lepším do Evropy. Jen aby se nepřepočítal. Se zahalenou manželkou může přijít o vše i o svou vlastní důstojnost, pokud s ním mstitel zastočí v jistých klubech, církev ví, kterých. Taková je Evropa, muslimové. Jdete do jámy lvové. Proč si myslíte, že se tady každý nejenom musí legitimovat, ale každému dítěti je od narození přiděleno číslo ? Kontrola je všude ! Proč asi ? Tady se manželka nemůže ztratit jen tak, tady musí, opakuji, musí být všichni identifikováni. Snaží se maskovat kapucemi, ale díky vašim zahaleným manželkám, mají konečně možnost k činům, jakým, to záleží na nich, jenom na nich. Proč myslíte, že vás nyní soud zachraňuje ? Vděčnost by to chtělo, vděčnost. Zeptejte se na evropskou církev, co tomu říká. Že jste si o ní mysleli něco jiného ? Kde to žijete ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-18 # Hedvika 2017-07-11 22:18
V r. 1989 dostala naše semě nejhezčí dárek od r. 1918, k v prosinci 1989 usedl po Husákovi na Hrad filosof s se spanilýma očima jako dvě studánky. Tehdy jsme si řekli, že bude moderní a otevřeme se světu. Chápu strach z neznáma , to zakrytí se mi taky nelíbí ale byly jsme ted s kamarádkou v Turecku, a šli jsme na masáž a ten Turek nás masíroval dýl než 30 minut co bylo bna letáku a ani nechtěl peníze. Nejsou tedy všichni zlí, dokonce chtěl nám ukázat doma nějaké kameny, ale to jsme už nestihli protože nám jel autobus. Ale není třeba paušalizovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # chromolibden 2017-07-11 22:32
Souhlas Hedviko, oni musí dodržovat zákony tady stejně jako my u nich. A musí nutně vstřebat naši kultůru, stejně jako bychom museli my vstřebat tu jejich u nich, pokud bychom u nich chtěli žít. Jinak bohužel tady nemají místo. Jejich inteligence už zde dávno žije, spoustu doktorů z islámských zemích zde s námi žijí a pracují zde v našich nemocnicích. Přijali naši kultůru a není s nimi problém.I když si myslím, že tím vzniká právě nový problém pro jejich země odlivem inteligence.Co se týká komerční vlny přistěhovalců to je samozřejmě věc úplně jiná. Ti si přijeli pro peníze.

Jinak co se týká konkrétně Belgie. Jen ať si užijí následky svých činů napáchaných v Africe v historii a tento zákaz nic nezmění:

legacy.blisty.cz/.../...Je potřeba si povšimnout, že všechny teroristické útoky v Evropě se odehrávají v zemích západní Evropy, především nebo pouze v zemích intervenujících buď dnes nebo v minulosti na území daných států.

Kdo seje vítr, sklízí bouři.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # forbes 2017-07-11 22:44
No, ta ti podstrojila..?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # chromolibden 2017-07-11 22:51
Četl si co jsem napsal ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # forbes 2017-07-11 22:55
no, právě,..mne udivuje, že se s ná vůbec zabýváš...to jsou přeci bláboly. Si dělá prdel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # chromolibden 2017-07-11 23:03
Máš recht. Jen sem chtěl podotknout,že vyjít se s nimi dá.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Jarin G. 2017-07-11 22:41
Hedviko, ty jsi něco POŽIL!!! Tolik překlepů se u tebe zas tak moc nevidí! To musí být dobrej matroš! Napiš, prosím, co to bylo! Díky, příteli!
P.S.: cituji tě: dostala naše semě... není správně: dostalo naše sémě? Že by se rodilo plno Vaškůflašků? Sluníčkářů sen? Z toho popela, byť ve 2 urnách, už asi DNA nezískají!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # LubinenKremlBot 2017-07-11 22:59
Heduš ty naše turecká studánko .Tvá romantická vyznání Vašikovi a slimáčkům mě vždy dostanou do kolen a hlavně díky tobě nejsme všichni stejní .Ô jak sluníčkově a duhově pestré jsou tvoje postřehy nemohu ani popadnout dechu , když čtu tvá vyznání.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Jarin G. 2017-07-12 00:10
Ahoj Lubi! Jen tě chci krátce pozdravit!!! Nestíhám.
A když už mám chvíli, tak jsem tak utahaný, že si to tady jen tak tak přečtu. A ty vedra mi taky nepřidali! Až bude hnusně, pokecáme víc!!! Čus.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # .lak 2017-07-12 00:20
Paráda hedviko, za ironii světa půl.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Jarin G. 2017-07-12 00:46
Ahoj Laku, taky si myslím, že Hedvik je místní král ironie směrem k Flaškovi! Akorát se mu dnes pletli prstíky, trochu něco požil!
Nebo že by nechtěně dydloval?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # .lak 2017-07-12 11:37
Dydlacemi na de dydlace, teda obráceně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # LubinenKremlBot 2017-07-12 13:29
Cituji .lak:
Paráda hedviko, za ironii světa půl.

Zdravim .laka i Jarina ja už vůbec nestíhám , někdy mám pocit , že někdo stíhá mě a lebo sa otáčam stále stejnom kruhu či spirále?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Jiří Maxon 2017-07-12 08:37
Ctná panno Hedviko,
nebyla by prosím ještě nějaká další stejně nápaditá adjektiva k filosofovi s se spanilýma očima jako dvě studánky alias Vaškovi flaškovi?
Ctná panno Hedviko, v našm kolektivu jsi rozpoutala
bouřlivé veselí, ve kterém by jsme rádi pokračovali, tak prosím jěště něco poetické přidej!
Předem ti všichni zde děkujeme!
J. M.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # pesimista 2017-07-11 22:51
chtel bych mit vase problemy ...(ne vlastne nechtel :]) chtel bych aby jste meli ty me :]

fair play :] (nejsme lepsi)
www.youtube.com/.../
strach ovlada nas (urcite zautoci jen na vas xD???? ???? 1:40 te holcicky mi je fakt lito )
www.youtube.com/.../

obeti kultury...patri do stredoveku..tak jakovy a to co tu delate ;)

nejake nazory muslimua to kdo utrpel zatim nejvic z teroristyckych cinu (paradoxne muslimove maji nejvic obeti na zivotech viz. odkaz)

kurde neumim to najit ale je jasne ze muslimove maji vic obeti nez my ...^^ (proti tomu nikdo nic rict nemuze a tak minuskujte opice tupe ci zacnete urazet a podobne :D na nic smysluplnejsiho se stejne nezmuzete retardi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # KillerHuman 2017-07-12 01:20
Klid a mir v dusi, tak jak ty to prejes ostatnim, ti preje Killer.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Jan Kadlec 2017-07-12 09:55
Díky za tvoje názory, protože jsi asi jediný, kdo tady používá mozek... Opět musím jenom souhlasit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Jan Kadlec 2017-07-12 10:33
Jinak to první video je pecka. To je přesně to, na co tady neustále upozorňuji. A neustále narážím na opozici nechápavých hlupáků. Tohle je ale ono. Muslim sedí na lavičce a někdo na něj bez jakýchkoliv důvodů začne útočit. Podle většiny lidí je to v pořádku, protože muslimové přece taky útočí na nás, tak s tím ani nic nedělají. Vůbec je nezajímá, že tenhle konkrétní muslim není žádný terorista, má svou práci a do nikoho se nese*e. Pořád mají před očima jenom ty fanatiky, které nám předhodí média. Ale tohle není o fanaticích, protože snad každý souhlasí s tím, že je potřeba se jich zbavit. Tohle je o těch slušných, protože spousta lidí by vyháněla i ty slušné jenom kvůli jejich víře...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # LubinenKremlBot 2017-07-12 13:32
Pač korňa složijo satanovi aj s rozčildama a jejich pohunky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # LubinenKremlBot 2017-07-11 23:06
Jinak maj bobky, kdyby si někdo nasadil něco podobného a śel proti bruselslizounsk é nomenklatůře , tak raději zakážou vše co by halilo ksifty , proto to zakážou tak nějak paušálně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # prasoallahpes 2017-07-11 23:07
Magor běží pro děti s hovnem proti plátnu a má radost z demokracie zrovna jako Kylintonka a vzkazuje: "Zvykejte si."

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # prasoallahpes 2017-07-11 23:25ŘEŠENÍ, ke kterému se díky sluníčkářům a demokratům ve službách kapitálu pozvolna spěje, abychom se zadlužili a nežili si moc snadno.

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # .lak 2017-07-12 07:41
Takhle jako na tom posledním obrázku si rožnili asi před 5. lety na netu švédky "mulťáci, tedy neoblečené. (jestli to nebyl na netu fejk, určitě) Teď tam mají výjezdní burkovou ženskou vládu a zakázané volby. Skoro mi to připadá že si to realizuje šílený režisér z halivůdů.
Tedy na rozdíl odkazu antikomedií. ulozto.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # senil 2017-07-12 09:24
Na druhou stranu lidé pak neuvidí míru islamizace jejich zemí. Možná by bylo lepší, kdyby byli všichni muslimové zahaleni. Lidi by pak naplno viděli míru islamizace jejich země a výměnu obyvatelstva.

[...]/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jan Kadlec 2017-07-12 10:19
Dobrý postřeh. Samozřejmě, tento zákon je jenom další krok na cestě, kterou popisuje Valerij Viktorovič Pjakin. Udělat z lidí jednotnou masu bez vlastní kultury...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás