Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaÍrán s Čínou povedou společné námořní cvičení

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Írán s Čínou povedou společné námořní cvičení

Loni v létě, když byl Syrský konflikt za Obamovy administrativy u svého vrcholu, varovala Čína neočekávaně, že je připravena do této zástupné války vstoupit, když v ohromujícím prohlášení v Xinhua hlásilo, že Peking je připraven postavit se na stranu Sýrie a Ruska proti USA vedené alianci, že Xi a Asad se dohodli, že čínské ozbrojené síly naváží se Sýrií užší vztahy a poskytnout této občanskou válkou rozervané zemi humanitární pomoc.

Vysoce postavený činitel Čínské osvobozenecké armády rovněž řekl, že se diskutovalo o výcviku syrských vojáků čínskými instruktory, když ředitel Kanceláře pro mezinárodní vojenskou spolupráci čínské Ústřední vojenské komise Guan Youfei v úterý dorazil do Damašku na rozhovory se syrským ministrem obrany Fahad Jassim al-Freij, když tehdy Xinhua dodávali: „Guan řekl, že Čína neustále hrála pozitivní roli v tlaku na politické řešení v Sýrii.

„Čínské a syrské ozbrojené síly mají tradičně přátelské vztahy a čínské ozbrojené síly jsou ochotny nadále posilovat výměny a spolupráci se Syrskými ozbrojenými silami,“ citovala Xinhua Guana.

Minulý týden, když se vlekoucí Syrská zástupná válka dále táhla, jsme referovali, že Moskva doufá, že „Čína pomůže jak s vyřešením Syrské krize, tak s obnovou této země.“

Jak 29. května řekl ruský náměstek ministra zahraničí Igor Mogulov: „Naše spolupráce s Čínou v Sýrii v několika mezinárodních záležitostech je bezprecedentní. Zablokovali jsme šest pokusů o schválení proti-syrské rezoluce v Radě bezpečnosti OSN,“ řekl Mogulov na mezinárodní konferenci „Rusko s Čínou vstupují do nové kvality bilaterálních vztahů,“ kdy dodal, že „společně voláme po mírumilovném a politicko-diplomatickém řešení konfliktů, bez dvojích standardů, jednostranných akcí nebo pokusů o svrhávání režimů. Naše přístupy jsou v souběhu mj. v neochvějném boji proti terorismu.“

A zatímco během posledních týdnů Syrský konflikt trochu zapadl do pozadí, když se rozběhla poslední krize, co zachvátila region Perského zálivu, tj. ekonomická a teritoriální blokáda Kataru jeho arabskými sousedy, tak se přes noc neočekávaně objevila Čína, když se vůbec ne překvapivě postavila na stranu největšího příznivce Asadova režimu, neboť jak hlásí AP, Íránské námořnictvo provedlo společné cvičení s čínskou flotilou u strategické Hormuzké úžiny v Perském zálivu. Bylo to od roku 2014 jen podruhé, když čínská flotila navštívila íránský přístav Bandar Abbas a přichází to ve vypjatém okamžiku, kdy Senát minulý týden schválil nové kolo sankcí proti Teheránu.

Podle íránské oficiální tiskové agentury IRNA se nedělního cvičení účastnila íránská válečná loď stejně jako dvě čínské válečné lodi a logistická loď a čínský vrtulník, který přicestoval do íránského přístavu Bandar Abbas minulý týden, s dodatkem, že toto cvičení „proběhlo před vysláním čínské flotily do Muscatu v Ománu.“ Několik dalších podrobností od RT:

Celkem čtyři plavidla a dvě helikoptéry v neděli převáděly své vojenské schopnosti během celodenních společného cvičení v této úžině propojující Perský záliv s Ománským zálivem.

Čínská flotila sestávající z torpédoborce s řízenými střelami Chang Chun, zásobovací lodi Chao Hu, fregaty Jin Zhou a helikoptéry dorazila do jihoíránského přístavu Bandar Abbas ve čtvrtek. Při tomto cvičení se k nim připojil íránský torpédoborec a vrtulník.

Cvičení, které bylo plánováno dopředu, se zaměřuje na posilování spolupráce a posilování důvěry mezi oběma námořnictvy, jak uvedl kontra-admirál Shen Haou, velitel úkolové skupiny 150 Čínského námořnictva, jak jej citovala tisková agentura IRNA.

IRNA dodala, že íránský velitel První námořní základy kontra-admirál Amir Hossein Azad při společné tiskové konferenci s velitelem čínské návštěvní flotily 150 v Bandar Abbasu v úterý večer řekl, že tyto manévry proběhnou východně od Hormuzké úžiny a severně od Indického oceánu. „Optiku“ tohoto cvičení popisoval tento velitel jako „boj proti zlověstnému jevu pirátství, obranu obchodních cest a provádění pomocných a záchranných operací, na čemž tato dvě námořnictva spolupracují a vyměňují si ohledně toho užitečné informace.“ Co zůstalo nevyřčeno, je, že Čína v podstatě straní Íránu v jeho diplomatickém sporu s Washingtonem, když ten se pro ni za uplynulý rok stal klíčovým dodavatelem ropy.

Kontra-admirál Shen Hao, velitel úkolové skupiny 150 Čínského námořnictva to potvrdil, když řekl, že „vedení těchto manévrů bylo v rámci plánování a úspěšného vedení programu vytváření ještě více přátelské a více vzájemnou důvěru posilující spolupráce mezi oběma námořnictvy Íránu a Číny.

Írán a Čínu prohlásil za dvě dávné civilizované země Asie s dlouhou historií přátelství s dodatkem, že s tím, jak si v posledních letech vyměnily dvě vysoce postavené delegace, tak spolupráce mezi oběma námořnictvy vstoupila do nové fáze.

Kromě toho v tichém předvedení podpory Kataru v jeho vlastním diplomatickém sporu, také Americké námořnictvo provedlo v Perském zálivu v sobotu společné cvičení s Katarem. Říká se, že naplánované cvičení proběhlo před vyplutím čínské flotily k Muscatu v Ománu.

Ač tyto signály nadále vyvolávají zmatek, vypadá to, že Čína čím dále více sází své karty na spolčování s osou Írán-Sýrie-Rusko, zatímco USA doufají, že předvedením vojenské spolupráce s Katarem postupně přimějí Saúdskou koalici, aby nechala věci vrátit do starých kolejí, jak to dosud bývalo.

Zdroj: zvedavec.org

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+25 # Dost3 2017-06-19 16:39
A přidat by se mohla RF, Indie, Brazílie, Argentina, Kuba, a další země dotčené
americkými "osvoboditeli s jejich vývozní demokracií a SVOBODOU.
A pokud možno, co nejblíže nim.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # XYZ 2017-06-19 18:07
zpravy.aktualne.cz/.../...

už to začíná .. bylo vcelku jasný ,že je jen otázka času kdy to muslimské teroristické šílenství začne někdo oplácet ..
čekal bych , že pozůstalý po obětech něco udělaj ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Monika lkemae 2017-06-20 13:50
Írán s Čínou by měli i společně za cvičit hlavně i v Syrii s fašistickou USA a její koalici ! Moc by to pomohlo celému světu vymazat tyhle zrůdu s povrchu zemského nebo aspoň její zelené mozky !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás