Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNěmecko otevírá první liberální mešitu, kde se muži, ženy a gayové modlí společně

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Německo otevírá první liberální mešitu, kde se muži, ženy a gayové modlí společně

Vizí Seyran Ates je liberální mešita, kde se mohou všichni muslimové modlit společně – ženy i muži, sunnité i šíité, normální i gayové – a ta se už téměř stává realitou, přičemž se tato 54letá dcera tureckých gastarbaiterů v Německu téměř dostává do extáze, když vstupuje do světlem zalité místnosti, aby tam proběhly její závěrečné úpravy.

„Nemohu ani zažívat větší euforii, je to splnění snů,“ řekla Ates s úsměvem, když se dotkla koberce, který tři turečtí dělníci pokládali v čerstvě vymalované místnosti.

Velice známá bojovnice za ženská práva a právnice Ates bojovala osm let, aby zařídili místo k modlitbám pro progresivní muslimy v Německu, kde mohou odložit své náboženské konflikty a zaměřit se na své sdílené islámské hodnoty. Tato mešita, která se otvírá v pátek, bude pro liberální muslimy v Německu první svého druhu, říká Ates.

„Tento projekt má už dlouhé zpoždění,“ řekla tento týden během interview s Associated Press. „Dochází k tolika islámskému terorismu a k takovému množství zla ve jménu tohoto náboženství… je důležité, abychom i my, moderní a liberální muslimové, ukázali veřejnosti svoji tvář.“

Tato mešita se jmenuje Mešita Ibn-Rush-Götheho, což vzniklo kombinací jmen středověkého andaluského filosofa Ibn Rushda a německého spisovatele Johanna Wolfganga Götheho. Leží na rušné nákupní ulici v imigrantské čtvrti Moabit, která je poseta indickými a vietnamskými restauracemi a středovýchodními kavárnami.

Návštěvníci hledající minaret nebo pokoušející se jít za hlasem volání muezzina budou hledat marně. Tato mešita zaujímá velký sál ve třetím patře starého luteránského kostela.

„Pro začátek jsme si tento sál pronajali na jeden rok,“ řekla Ates.

V Německu žije více než 4 miliony muslimů, většina z nich je z Turecka, ale jsou i z Balkánu, ze Středního východu a ze Severní Afriky.

Většina z nich začala do Německa přicházet v 60. letech, aby mu pomohli přebudovat ekonomiku po II. světové válce. Ač mělo Německo původně v úmyslu je po pár letech poslat domů, mnozí zůstali a přivezli si i rodiny. Později Německo od roku 2015 vzalo více než 1 milion uprchlíků, většina z nich z muslimských válkou rozervaných zemí jako Sýrie, Irák a Afghánistán.

Vztahy mezi křesťanskou většinou obyvatelstva a muslimskou menšinou se začaly komplikovat. Napětí zvýšilo několik teroristických útoků vykonaných v Německu muslimy ve jménu extremistické skupiny Islámský stát. Běžnou věcí se staly razie na radikální muslimské spolky a jejich zákazy i se zatýkáním podezřelých extremistů.

Ates řekla, že tato nová mešita bude místem liberalismu, kde budou všichni vítáni a budou si rovni. Ženy nebudou muset nosit šátky, budou moci kázat jako imámice a svolávat věřící k modlitbám stejně jako muži.

„Nebudou tu žádná nenávistná kázání proti demokracii,“ řekla Ates. Místo toho budou příznivci moci vyjadřovat své pochybnosti o své víře a přistupovat ke svému vyznání se smyslem pro rozum místo slepé oddanosti, řekla.

Ates, která už byla postřelená, kvůli čemuž skoro zemřela, když pracovala v roce 1984 jako poradkyně tureckých žen a napadl ji jeden rozzuřený manžel, zavrhuje všechny potenciální obavy z hrozeb nebo kritiku konzervativnějších muslimů.

„Dostala jsem přes sociální média několik zpráv převážně plných sprosťáren,“ řekla. „Ale 95 procent ohlasů bylo krásných a pozitivních.“

Turci stejně jako Kurdové a Arabové na to věnovali peníze, podnikatelé jí volali, aby jí nabídli pomoc s vytvořením jména a reklamou a několik středovýchodních restaurací jim pošle jídlo zdarma pro jejich iftar k úlevě od ramadánu o páteční noci, řekla.

Sestra Ates přinesla před pár týdny 30 zelených modlitebních koberečků z Istanbulu a z Indonésie, interiéroví architekti jí nabídli služby k přestavbě těch 90 metrů čtverečních tohoto sálu.

Do budoucna, jak ona, tak její kolegové, sní o vybudování skutečné mešity s několika modlitebními místnostmi pro věřící a pro různé islámské sekty, a také pro akademii oddané vzdělávání liberálních imámů, jak mužů, tak žen.

Ates sama bude v pátek na otvírací ceremonii kázat.

„Začnu letos na podzim studovat islámskou teologii a arabštinu,“ řekla. „Chci se sama stát imámem.“

Zdroj: breitbart.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+43 # John Maxwell 2017-06-18 10:35
No asi to nebude dlouho otevřené ,muslimové si nenechaj prznit víru západem ...je to jen další polínko do konfliktu západu a Islámu ...
K dokonalosti chybí už jen prasečí hody ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # Jan Kadlec 2017-06-18 11:52
Podívej se, jak dekadentní je západní společnost z pohledu muslimů. A dělá s tím někdo něco? Vůbec nic... Myslíš si, že nějaká mešita pro buzíky by je po tom všem vyvedla z míry? Pochybuji... A vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se tato mešita stala cílem útoku nějakého "teroristy", aby svět jasně viděl, že něco podobného si muslimové prostě líbit nenechají... A tím teroristou samozřejmě myslím teroristu made by CIA...

Ještě bych si dovolil zareagovat na to, cos mi psal nedávno pod jiným článkem. Jak jsi přišel na to, že kam muslimové přijdou, tam se snaží prosadit islám jako jediné náboženství? Ještě před pár lety nikdo pomalu ani nevěděl, co to islám je. Jenom u nás žije přes 20 000 muslimů. A tím "žije" myslím žilo dávno před začátkem mediální masáže. Nikdy jsem si žádných požadavků na zavádění islámu nevšiml. Vždycky se najdou jednotlivci, fanatici. A někdy se dokonce těmto fanatikům dá prostor v médiích. Ale podstatná je většina. A většina muslimů si tady prostě jen tak žije a do ničeho se nesere, to je holý fakt.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # John Maxwell 2017-06-18 12:23
Už jsem to psal několikrát , dával odkazy na články a Ty meleš pořád jedno a to samé ,dle Tebe je Islám tolerantní víra kde korán berou symbolicky či jak si to napsal to samé i se zákonem šaria ten je součástí viry a ty k tomu napíšeš "když je chápou symbolicky, vznikne harmonie a mír..." to je, ale blbost ...
Zjisti si informace o Islámu .... Muslimové musí podle Džihádu prosazovat slovo Proroka všude, kam přijdou a musí šířit jeho víru...a Šaría je muslimy považována za Alláhův zákon, a proto je nadřazena zákonům ....
PS:Nevím co nechápeš, že se bojuje na více frontách , a rozdíl v tom že u nás jich je jen zatím podle tebe 20000 a nic se neděje neznamená ,že se nic neděje a věř, že až jich tu bude víc budou jasně slyšet i vidět ...nepůjde to ututlat...
K tý dekadenci západu a Islámu už jsem taky psal je to čistě záměr jak oslabit co nejvíc Evropu aby nebyla schopna sama rozhodovat a bránit se ,ale to zaprodanci vědi a počítaj s koryty ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # Jan Kadlec 2017-06-18 17:00
Vytáhl jsi někdy prdel z Čech? Proč jenom opakuješ rádio a televizi?
Citace:
Muslimové musí podle Džihádu prosazovat slovo Proroka všude, kam přijdou a musí šířit jeho víru...
Tohle jsou totální žvásty odtržené od reality. Já v muslimské zemi byl a nikdo mi tam nikdy islám nevnucoval. Tady u nás žije hromada muslimů, také nikomu islám necpou. Proč píšeš takové lži? Vždyť stačí otevřít oči a podívat se kolem sebe, abys zjistil, že to není pravda.

Pokud by byla pravda, to co píšeš, tak by tady nebylo 20 000 muslimů, ale 2 000 000, protože všichni by aktivně nutili svou víru i ostatním. Ale to se očividně nestalo.

To je ten problém s hlupáky, že chápou všechno doslova. Pokud je to pravda, tak proč není Rusko muslimskou zemí? Jak dokáží žít ruští muslimové v jednom státě s bezvěrci, když podle tebe mají povinnost donutit je konvertovat? Píšeš hovna a přestává mě to bavit...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # Jan Kadlec 2017-06-18 17:16
Ještě ti trošku přiložím, abys měl o čem přemýšlet...

Tohle je právě problém hlupáků, že chápou všechno doslova. Korán jsem nečetl, takže se s tebou nechci přít o tom, co v něm je nebo není. Třeba máš pravdu a skutečně tohle v koránu stojí. Ale to není vůbec důležité, protože důležité je jenom to, jak to lidé chápou. Když se podíváš do světa, tak uvidíš, že běžní muslimové tohle mají těžce u prdele. Do nikoho se neserou, nikoho ke své víře nepřesvědčují. Uvědomuješ si vůbec, že je jich víc než 1,5 miliardy? Jak to, že nejsou už všichni na planetě muslimové, když 1,5 miliardy lidí má podle tebe povinnost šířit islám? Každýmu muslimovi by stačilo "ukecat" 4-5 lidí. Proč to tedy v praxi nefunguje? No možná proto, že většina muslimů nejsou takoví kreténi, aby chápali všechno doslova.

Proč tady nepíšeš o tom, jaký magoři jsou křesťani, když upalují zvířata? To je úplně to samé. V bibli přece stojí, že se mají pravidelně konat zápalné oběti. A taky jsou tam vyjmenovány národy, které Bůh určil, že se mají [...]. Tak sakra proč se to neděje? Něco mě napadlo, možná proto, že většina lidí při čtení používá mozek...

Někteří bohužel ne a ti se pak nechají zverbovat buď od IS nebo od tajných služeb.

Jsem na tohle téma háklivej, protože pár muslimů znám osobně a fakt mě sere, když jeliman, kterej byl nejdál v Košicích, na ně hází špínu. Ale pokud ti to udělá radost, tak se příště některého z nich zeptám, proč mi ještě neuřízl hlavu a nepokusil se ze mě udělat muslima, když mu to korán nařizuje... Asi ze sebe udělám totálního kripla, ale když ho tady ze sebe můžeš dělat ty, tak já se pro tebe obětuji :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # John Maxwell 2017-06-18 19:48
Nemá cenu Tobě cokoli dál psát
Tak se dál bij do prsou za prznění děcek , stínání hlav ,vraždění ....
Zavádění Islámu ve školkách když ani jedna z jiných náboženství není dovolena kvůli náboženský svobodě je asi náhoda ,stačí se zamyslet k čemu v Evropě dochází sluníčko ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Lubinen(-33)Anti-zedník 2017-06-19 02:44
Co ti Kadlec platný, že většina muslimů je normálních , když je ženou do války proti nám vahábisti imáni placený SAE a ti obyčejný je poslechnou.To samé za 2.světové vetšina němců by byla normálních ale demon Hitler je zfanatizoval .Situace je bohužel více než podobná
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # John Maxwell 2017-06-19 08:00
Tak tak ...
A vzhledem, že Saúdskoarabský princ se vrátil z Moskvy rozčarován to nevěstí nic dobrého ...
Saúdskoarabský princ se vrátil z Moskvy rozčarován. Putin ho totálně vyšachoval
Současné překotné události na Blízkém východě mají úzkou souvislost s nedávnými setkáními saúdskoarabskéh o prince Muhammada ibn Salmána s vůdci dvou světových velmocí. Zejména s ruským prezidentem Vladimirem Putinem Salmánovy plány absolutně nevyšly – a důsledky tohoto fiaska mohou být dalekosáhlé.

Saúdskoarabský princ Muhammad ibn Salmán, který má rozsáhlé kontakty po celém světě a zcela určitě by se rád stal nástupcem svého otce, je přesvědčen, že v současné „hře“ na Středním východě drží 99 % karet v rukou USA. Všichni ostatní, včetně Ruska a Číny, jsou jen „druhořadými hráči“, Evropa pak představuje pouze jakýsi „americký přívěsek“...

eurasia24.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Cyril 2017-06-18 15:31
Kadlec, skoč z okna debile.Jestli potřebuješ šukat kozy magore, tak se klidně odstěhuj k opicím na východ, ale tady ti to nikdy a nikdo tolerovat nebude ty arabský hňupe.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Jan Pavelka 2017-06-18 14:45
hele, tady krásně vidět, jak se sionistům daří nahlodat Islám. Konkrétně - jeho zásady, postupy, ideje a samotné modlení! To není jen o tom, že už před léty začali sionisté útočit a likvidovat křesťanství přes papeže a níže všechny jejich instituce, ale ted pomalu, jako obvykle salámovou metódou i samotný Islám. Půjde to pomalu, ale jistě. Zavést demokracii do Islámu bude tvrdší oříšek. I tahle pokroková modlitebna, se ženami a gay, je dost silný úder. Když to sionistům ale vyjde, a nebudou problémy, tak po zavedení NWO, se nejen křesťanství, ale i islám, lehko zlikviduje. Podle jejich plánu teda, sorry jako...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Jan Pavelka 2017-06-18 14:49
a pardon, zapomněl jsem ještě: Co na to imámové? Jsou slepí? Myslím, že několik nul navíc na jejich bankovních účtech od sionistů, to hravě zvládne.Demokra cie jde hladce všude přes peníze, i v hlavách imámů...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jarin G. 2017-06-18 17:02
Čau Džone. Ta baba jen zapomněla dodat, že si tam ti liberálové budou moci vodit i pejsky!!! Ty mají slimáci taky rádi, asi jako členy LGBT a vepřové. A při slavnostním otevření tam budou bouchat šampáňa, jak na běžícím páse. Mírumilovný, tolerantní islám, téměř takový hipísácký, to je takový neskutečný bláboll! Jó jó, kdyby blbost kvetla.....Příš tě baba vydá "Vstřícný korán" pro všechna náboženství.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # John Maxwell 2017-06-18 20:34
Ahoj Jarine asi tak ... Když to tak sleduju tak všechna náboženství prochází existenční krizí ...a vyhraje to co umožní jednodušší ovladání ... a pekně pod vedením jediného Náboženství - Mamonu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jarin G. 2017-06-18 21:52
Tak, tak. Prachy jsou přece vždy až na prvním místě! ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Karel39 2017-06-18 10:41
Není nic nebezpečnějšího pro naši planetu Zemi, než vymodlený lidský mozek, zmagořený neustálým opakováním jakýchsi fantasmagorií a duševních slátanin našich prapraprapředků . Jak dlouho ještě bude člověk takto ubohý?
Karel
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # benares 2017-06-18 10:52
Od štvrtka berú aj pedofilov .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Ignác 2017-06-18 11:06
Další způsob jak se schovat před řešením problému. Co teď? Jej jich tam jak much, ale přiznat, že si je tam z vychcanosti od min. 60. let tahali, to ani omylem. Radši ukážeme prstem na Střední Evropu a zabalíme to do nesolidarity. Přidáme citové vydírání a bude to.
Němci se vlastními politiky u nich doma dostanou do takových kleští, že jim nakonec bude jedno kde je skutečný problém. Zřejmě zvítězí závist, že nepostižé země jsou čisté a mnohem bezpečnější ... A ta závist přeroste v nenávist nad sebou samými, že se tomu včas nepostavili. Projevovat se to ale bude zlobou a nenávistí k ostatním. Co bude další? Buď vypořádání se sebou samými, což je mnohem těžší, nebo známé pravidlo závisti "ať sousedova koza taky chcípne". A za každou cenu! Tohle je totiž známé chování zbabělců a podlých lidí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Lubinen(-33)Anti-zedník 2017-06-18 11:20
Přetvářka a faleš- tzv.,, hadí chytrost'' úlisnost a závěrečná zákeřnost to vše je společné nábożenským fanatikům a uctivačům hada satana.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Monika lkemae 2017-06-18 11:16
Aleluja ! Víte kolik množství Němců utíká do Maďarska a teď i Polska ? A ty co drželi hubu a krok jejich rodina bude brzo čokoládová! Jen by mně zajímalo jak skončí bába Merkel a jestli opravdu nemá žádné výčitky za to kam tuto zemi přivedla !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Ignác 2017-06-18 12:42
Výčitky nemá. Ona tomu co činí věří. Vemte si, jak před kamerou zlostně mrskla německou vlajkou. Jenže němci jsou jejich socialismem opilí a půjdou do konfliknu AŽ jim zahoří koudel vzadu. Zatím dobrý ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # lopota 2017-06-18 12:09
idu zvaracet!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # mark 2017-06-18 13:02
nemecko, francie, belgie, svedsko, nizozemsko jsou zvracene zeme urcene k zaniku do 50 let.... za 50 let bude v tehhle zemich prevazne vetsinove obyvatelstvo - muslimove.... To pak uvidite, vrazdy, nasili, rabovani, rezani hlav, vybuchy bomb...atd...Ty hle zeme uz ted nejsou evropske a za 50 let proste nebudou existovat, nebot v parlamentu bude vetsina muslimu a budou si delat sve vlastni zakony...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Pokémon 2017-06-18 13:14
"Smrt západu", ale to oni sami na sobě vlastně teď provádějí genocidu a opravdu se snaží.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # John Maxwell 2017-06-18 13:25
A pěkně to frčí, pedál až na podlaze ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Pokémon 2017-06-18 13:41
Ještě nejspíš Němci začnou zřizovat krizová centra na podporu přicházivších, zdecimovaných džihádistů IS, kteří utrpěli příliš velká trauma z velmi krutého postupu protiteroristic kých sil v Sýrii. Je to přece čestná povinnost od národa, který se stále stydí za vyvraždění milionů Evropanů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Pokémon 2017-06-18 13:57
globe24.cz/.../...

Chtěl bych se někoho zeptat, jestli není za nelidské zacházení a utrpení také možno požadovat miliónové odškodnění pro běžné občany Evropy, tam, kde se musejí neustále třást strachy před prchajícími a radikalizujícím i se obohatitely? Nebylo by to fér?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Dascha 2017-06-18 14:15
Kdepak, Pokémone, vůbec by to nebylo fér, protože to by bylo xenofobní, rasistické, fašistické atd.....:):):): )
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jarin G. 2017-06-18 17:13
Ano, Poky. Mnohamilionové odškodné (výpalné) se již dlouho vyplácí. Ale kupodivu se nevyplácí postiženým, běžným občanům, ale organizátorům a podporovatelům, kterým nic nehrozí za vysokými zdmi jejich super domů, které jsou střeženy ochrankou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Slovanzčech 2017-06-18 17:50
zvrácenost na druhou, slovani musí už povstat a všechnu tuhle verbeš vyhnat z naší krásné země:) buzeranti, muslimaci, levićáci, sionisti, těste se až se slovani spojí, zbyde z vás jen popel:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Dascha 2017-06-18 18:48
Předseda ruského parlamentu Volodin: " Západ geneticky nesnáší Rusko a vlastně všechny Slovany. V podstatě bojují celá staletí proti Slovanům." - Zdroj: Ruské weby a také Hlavné správy. sk
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Pokémon 2017-06-18 18:00
zahranicni.eurozpravy.cz/eu/193004-v-nemecku-se-rychle-siri-hantavirus-nakazeny-jsou-stovky-lidi/
Stuttgart - V Německu roste počet pacientů nakažených hantavirem. Podle expertů je příčinou loňská mimořádně velká úroda bukvic, které jsou hlavním zdrojem potravy pro norníka rudého. Tento hraboš je nejčastějším přenašečem hantavirů.

Myslím, že bukvice se vyskytují v celé Evropě na všech úrovních a v takových počtech, že se začínají cpát i do mešit. Akorát jsem netušil, že je žerou norníci rudí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Pokémon 2017-06-18 19:07
zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/192972-vudce-nacistickeho-nemecka-zije-jsem-adolf-hitler-70-let-jsem-se-skryval-pred-zidy-tvrdi-muz/

Lidská blbost je až neuvěřitelně děsivá. Ani se mi nechce počítat, kolik by musel mít dnes, již tehdy docela v pokročilém věku a velmi nemocný Hitler, roků. Myslím, že i leckterá želva obrovská, které se dožívají velmi vysokého věku by mu musela závidět.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás