Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaJižní Korea se distancuje od USA a do hry vstupuje Rusko

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Jižní Korea se distancuje od USA a do hry vstupuje Rusko

Na Korejském poloostrově se formují nové východoasijské síly, Jižní Korea se začíná distancovat od Spojených států a chce vytvořit lepší vztahy se severem a do toho mixu vstupuje Rusko. Minulý týden šéfporadce jihokorejského prezidenta Muna oznámil, že zavedení amerického antibalistického raketového systému známého jako THAAD bude zastaveno.

THAAD byl již částečně instalován v Seongju , aby chránil Jižní Koreu proti případným útokům ze severní Koreje. Měsíc trvající kampaň proti jeho umístění, nyní pokračuje studií o jeho vlivu na životní prostředí, podle šéfporadce může trvat až dva roky než bude studie dokončena. To zvyšuje další napětí mezi Jižní Korejí a USA, americký prezident Donald Trump hrozí, že ukončí dohodu o volném obchodu mezi USA a Koreou a přinutí Soul platit za THAAD.

Zároveň Rusko rozvíjí silnější hospodářské vazby se Severní Koreou. "Rusko a Severní Korea během ledna a února letošního roku zvýšily svůj bilaterální obchod o 73 procent ve srovnání se stejným obdobím v roce 2016," uvedla ruská státní zpravodajská agentura Sputnik v květnu a dodala, že "ruské vývozy do Severní Koreje vzrostly o 149,1% ".

To bylo zveřejněno tři měsíce poté, co Čína oznámila své embargo na vývoz uhlí do Severní Koreje. Čína představuje téměř 90% zahraničního obchodu pro Severní Koreu a uhlí je nejdůležitější surovinou pro KLDR, což znamená, že rozhodnutí Pekingu dává mimořádnou váhu mezinárodním sankcím, jejichž cílem je odradit Pchjongjang od pokračování programu vývoje jaderných raket.

Severní Korea provedla ve čtvrtek desátý raketový test a pátý od doby, kdy se stal Mun prezidentem. Následující den ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil znepokojení nad další „raketovou provokací“, ale také varoval před "zastrašováním" Severu.

Taková rétorika je znepokojující, protože hlavním garantem účinných sankcí vůči severu je Čína a nyní, když se zdá, že se Čína konečně nachází „na palubě mezinárodního společenství“, tak to nyní vypadá tak, že Rusko tyto sankce podkopává zvýšením vlastního obchodu s režimem. Podle Ivana Tselichtcheva, profesora ekonomie na Niigatské univerzitě v Japonsku, to může být také myšleno jako ukázka moci.

"Stručně řečeno, Rusko chce odlišit svou zahraniční politiku od Západu a demonstrovat tak svou geopolitickou sílu a význam," řekl. Ivan Tselichtchev.

"Objektem může být Severní Korea, Sýrie nebo Kuba nebo kdokoli jiný. Na druhou stranu bychom neměli přeceňovat rozsah rozšíření těchto vztahů se Severní Koreou. Jsou nevýznamné a nesrovnatelné s vazbami mezi Severní Koreou a Čínou, " dodává profesor.

Zdroj: pz.cz

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+73 # olinka215 2017-06-13 16:13
Jižní Korea si nechala na své území dovézt, a částečně, už i nainstalovat americký útočný systém THAAD v domnění, že jí ho SSA poskytnou "zdarma". Myslela si, že bude stačit poskytnou svá území, k tomu, aby se, pod záminkou boje se Severní Koreou, mohlo pokračovat s obkličováním Ruska.
To,že jí Trump vystavil pořádný účet, ji asi pořádně překvapilo a vzhledem k tomu,jak SSA ztrácí svůj vliv a Rusko,naopak posiluje, pomalu, ale jistě mění J. Korea, své postoje
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # Historik 2017-06-13 17:35
Asi budete mít pravdu. Babrák jim slíbil rakety zadara a Doník jim vystavil mastnou fakturu. Tak se vymluvili na životní prostředí a je to.
Jen mě překvapuje- KLDR- nedodržuje protiruské sankce, nebo co, že si tam Vladimír zvyšuje exporty.
Neměl by mu někdo domluvit ? :-))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+42 # diamond 2017-06-13 17:49
Někde jsem četl, snad je to i pravda - Jižní Korea očekávala že US Thaad bude chránit Soul před severokorejským i raketami. Ve skutečnosti je Thaad určen na ochranu demokratizačně humanitárních základem USA na území Jižní Koree.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # Historik 2017-06-13 18:01
Soul je asi 30 km od hranic- zaminované frontové linie. Nevím, jestli by THAAD stíhal něco tak rychle sestřelit. Když se člověk podívá na mapu, je Jižní Korea vlastně takový cizorodý apendix mezi bývalými i současnými velmocemi- Ruskem, Čínou a Japonskem. Je jasné, že její strategický význam je obrovský.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # diamond 2017-06-13 18:12
Nevím, jaká očekávání ohledně Thaad měli jihokorejci nebo co jim Obama nakdákal. Vzhledem k tomu, že aktivovat PVO / PRO systém je rychlejší než aktivovat taktické rakety byť je krátkého nebo středního dosahu (jedna by to nebyla), něco se tím sledovalo. Je mi jasné, že pokud by Kim na to šlápl, po salvě raket a následném leteckém útoku by ze Soulu moc nezbylo. Z Pchongjangu za pár desítek minut také ne.
Význam Jižní Koree je velký - jak pro kontrolu lodní dopravy, tak pro kontrolu vzdušného prostoru v prudce zájmové oblasti. USA nemůže naivně doufat, že Japonsko bude trvale jejím nohsledem a že nebude mít zájem obnovit své zájmy v tomto koutě světa. Americký genštáb by pak mohl čelit řadě velkých problémů, kdyby se něco podělalo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Historik 2017-06-13 19:03
Z hlediska námořní dopravy je její význam ještě mnohem větší. Bavíme se o nejvyšší koncentraci lodní dopravy na světě, která okolo jejích břehů a v obou přilehlých mořích probíhá. Pokud by USA pevně a rozhodně ovládaly jak Jižní Koreu, tak sporné Spratleyovy ostrovy, mohli by Čínu kdykoli uškrtit.
Proto tak vygradovaný spor o ty ostrovy, proto projekt Hedvábné stezky a proto Čína tak urputně buduje letadlové loďstvo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Piovarči 2017-06-14 02:10
Tak že USA si už z KLDR neporadia. Nemajú šancu. Bububu už na KLDR neplatí. Postavia a otestujú také rakety aké budú potrebovať.
Pekne sa to pohlo v Sýrii je obava že USA vystrčia rožky práve tam:

Tigerské sily Sýrskej arabskej armády dosiahli veľké zisky proti teroristom ISIS v provincii Raqqah, podľa mediálneho krídla Hizballáh v Sýrii.

Tigerské sily oslobodili dediny Bir Anbaj, Abu Thawra, Rajm Askar, Jub Aziz, Jib Abud, Abu Susat, Jub al-Ghanam a dostali sa na cestu Ithriyah-Tabqah juhovýchodne od oblasti ovládanej americkým syrským demokratickým síl.
Tieto veľké zisky boli dosiahnuté uprostred malých bojov s ISIS teroristami. Jadro jednotiek ISIS väčšinou odtiahlo z oblasti začiatkom tohto mesiaca

Ten postup je naozaj impozantný....

Sýrska arabská armáda (SAA), Národné obranné sily (NDF), Liwa al-Quds a ďalšie pro-vládne jednotky postupujú v oblastiach Arak a T3 v krajine Palmyra
translate.google.sk/.../...
Inak geniálny ťah armády s postupom na Iracke hranice.

Významný iránsky veliteľ, generálmajor Qasem Soleimani, bol spozorovaný vedľa bojovníkov Hizballáhu a Liwy Fatemiyúna v oblasti severovýchodne od USA na posádke Tanf na sýrsko-irackej hranici
translate.google.sk/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # olinka215 2017-06-13 17:51
To je situace...
Vypadá to,že si každý dělá co chce a vůbec nikdo nebere zřetel na to,co chtějí SSA... .-))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Historik 2017-06-13 18:23
Přesně ! Kam bysme přišli, kdyby si každý dělal, co chce. Nám napaří EU pokutu a budeme hodní a poslušní. Kimovy by měl někdo naplácat.
Už jste četla Zemanovy perly z návštěvy Jihoč. kraje na PL ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # olinka215 2017-06-13 18:45
Četla a zase jsem se pobavila,jak s humorem, sobě vlastním, zasazuje rány, pěkně na solar=)))
A četl Vy jste PP?
Pro jistotu posílám odkaz=)))
http
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Historik 2017-06-13 19:06
To jsem ještě nestihl, ten bude ještě vonět tiskařskou černí. Pamatujete dřív na černobílé noviny? Já tu vůni úplně miloval.
Ani jsem nezaregistroval , že se zase v Německu obohacovalo. A z těch 350ti teroristů, kteří jim zmizeli...kolik se asi tak mohlo zašít k nám do protektorátu- jen taková úvaha.
A Juncker... ten je teď s Bohoušem jedna prdel. Určitě spolu upekli kromě eura pro nás i jiné dobroty. Naštěstí !!! jde bohouš od válu, to už je skoro jisté. Ale premiérem do října zůstane a to může být ještě hodně nebezpečné. Zvláště, když už nemá co ztratil a flek v Bruseli slíbený. Jako premiér může ještě podepsat jakýkoli závazný a zničující cár papíru, aby strejdovi Junckerovi vyhověl. Určitě mají spolu nějakou dohodu a to je vždy něco za něco. Platit budeme samozřejmě my.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # olinka215 2017-06-13 19:46
To víte,že pamatuju=)))
Co se Bohouše týče, tam je prostě vymalováno. Ví, že tady už si ani nevrzne, tak se činí,seč může, aby se bruselské vrchnosti zavděčil ve smyslu,po mně potopa.
Zaprodá nás a ani nemrkne. Myslím si,že je v něm zakódovaná neskutečná pomstychtivost, žárlivost a ješitnost. Možná, že do politiky vstupoval s čistými úmysly. Ale k tomu, aby obstál ve světě politiky, což je svět lží, falše a pokrytectví, k tomu je potřeba pevný charakter a rovná páteř a ani jedním ,Bohouš, nedisponuje
Nově na PL: Bohouš zase váhá a neví... :-)))
parlamentnilisty.cz/.../...

A další "Bohoušovina"
parlamentnilisty.cz/.../...

Václav Klaus protestuje proti rozhodnutí EU:
parlamentnilisty.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Historik 2017-06-13 20:11
Vy jste jako blesk, sotva to vyšlo. Moc dobrá zpráva...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Adolf Hitler 2017-06-13 17:33
Korea je jedna,jako Německo !!!!!!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Historik 2017-06-13 17:53
Před sto lety byla jedna a bylo to císařství.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Jarin G. 2017-06-13 22:04
Vietnam byl také rozdělen a už je spojený. Doufám, že časem to tak dopadne i v Korei, ale bez další války! A hlavně bez zasahování uSSa!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # chromolibden 2017-06-14 00:59
Hitlere, Německo ještě začátkem 19.tého století neexistovalo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Monika lkemae 2017-06-13 17:47
Nejen to USA udělala chybu že dala svrhnout prezidentku svým lidem udělala vše co USA na očích viděla ! Bohužel nynější prezident je pro Ruský ví že je lepši a výhodnější pro jeho stát Rusko nežli USA která neustale Koreu vydírá a roztahuje se na jejim území !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # diamond 2017-06-13 18:01
Oni se jim tam amíci roztahují opravdu na věčné časy. To není jak u nás, že bratři odjeli sami po 21 letech... Kdepak.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # DDR0 2017-06-13 18:12
Celé to je mnohem složitější a valná většiná států vítá navrát Ruska jako vyvažujícího faktoru. A SK byla a je s ČLR jen z nutnosti. Teď když se Rusko zvedá tak opět budou víc hledět k Moskvě. Už jen z praktických důvodů - závislost jen na jednom velkém spojenci není výhodná. A Čína u těchto menších asijských států budí spíš odpor, takže k mání je už dost zprofanované USA nebo obrozené Rusko. Ostatně už i Mongolsko vypustilo diplomatické pokusné balónky na svoji cenu v případě většího příklonu k Moskvě. Pro tyhle malé státy je snažší domluvit se s Ruskem než s blízkým a rozpínavým čínským kolosem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás