Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaAmerická a britská vojska pronikají do Sýrie po boku teroristů

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Americká a britská vojska pronikají do Sýrie po boku teroristů

Sýrie je ve stavu vysoké pohotovosti kvůli nárůstu amerických vojsk na jordánské hranici v poslední době, což vypadá jako příprava na invazi z jihu a jihozápadu.

Teď už Spojené státy a Británie vstupují do jižní Sýrie z těch samých míst Jordánska, o kterých předchozí zprávy naznačovaly, že by jich mohlo být použito.

Activist Post hlásí:

Americká a Britská vojska už byla nafilmována, jak projíždí po boku džihádistické teroristické organizace Jaysh Mughawr al-Thurah, což je pobočka Svobodné syrské armády, pohraničním přechodem v gubernii Homs. Tato vojska zjevně směřovala do oblasti Hamimah. Tyto zprávy první zveřejnila tisková agentura SMART, která píše, že přibližně 150 amerických a britských vojenských příslušníků vstoupilo do Sýrie z Jordánska.

Tisková agentura SMART poskytla o svých tvrzeích video-doklady. Toto video údajně ukazuje několik vojenských příslušníků v ozbrojených Humvees, jak se zapojující do přestřelky po boku s teroristickými silami, které obsluhují i kamery. A opravdu ty povědomé výkřiky „Allahu Akbar“ je slyšet po celou dobu tohoto videa.

Hamimah je asi 90 km východně od Palmyry poblíž venkova Deir ez-Zour. Poblíž leží také město Albukamal se strategickým významem pro USA.

Pohyb těchto vojsk je významný, protože jejich cílem by mohlo být odříznout postup Syrských vojsk na Deir ez-Zour. V podstatě je to způsob, jak Syrským vojskům zabránit prolomit obležení tohoto města a zabránit jejich postupu na východ, aniž by porušili ruskou bezletovou zónu rozprostírající se nad jinými částmi této země. Zabrání-li Syrským vojskům v postupu na východ, tak tím do značné míry připraví situaci, během níž by šlo Sýrii rozkouskovat.

Přítomnost amerických a britských jednotek v této oblasti by však mohla vést i k přímé konfrontaci mezi Západem a Syrskými silami. Sýrie už opakovaně varovala před jordánskou a Západní agresí a syrská vláda nevypadá, že by byla ochotná Spojeným státům dovolit odříznout její postup na Deir ez-Zour. Některé zprávy přicházející ze Středního východu oznamují, že Syrské ozbrojené síly právě do této oblasti vysílají vojska. Tyto zprávy však nejsou potvrzené.

Tento poslední vpád do Sýrie je zase další eskalací Spojených států v jejich agresivní válce proti syrské vládě a vypadá to jako pokus vynutit „federalizaci“ Sýrie.

Podle zpráv z Financial Times ještě 29. června 2015 bylo tehdy jordánským plánem zřídit na jižní hranici Sýrie nárazníkovou zónu táhnoucí se provinciemi Deraa a Suwayada. Do této „nárazníkové zóny“ by s největší pravděpodobností patřilo město Deraa a realizovala by se zde další vtělení turecko-amerických tužeb na vytváření „militarizovaných zón“ k „oddělení nárazníkových území od vládních sil.“

Ač by se do toho zřejmě zapojila i jordánská vojska, tak by ta zóna byla převážně obsazena teroristy, jimž by se dostávalo podpory od Spojených států a Západu.

Tento plán na zničení Sýrie za využití Jordánska jakožto nástupiště se rozpracovával nejméně už od roku 1983, kdy už se psalo v dokumentech CIA, že využití Iráku na východě, Turecka ze severu, Izraele z jihu a Jordánska z jihovýchodu by bylo metodou umožňující poražení Hafeze al-Assada. Později o takové myšlence diskutoval finančnický mozkový trust (think-tank) Brookingský institut, že právě takto by šlo porazit Sýrii a Bašara al-Assada, když se využije stejná strategie (jen místo Iráku se použije ISIS) a vyvolá se „válka na velkém počtu front“, která Assadovým silám znemožní adekvátně reagovat.

Zdroj: activistpost.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+69 # Vladimír57 2017-05-17 19:45
Ta podlá svoloč nedá pokoj. Ať si Jordánsko zřídí nárazníkovou zónu na svém území!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # Piovarči 2017-05-18 01:05
Obávam sa že to nemusí dopadnúť dobre ak Irán a Rusko poriadne nepritvrdia hru
Pri leteckej základni Jiras sa to začalo konečne hýbať

Obrana ISIS rýchlo klesá pod tlakom sýrskej armády v provincii Aleppo.

Vládne sily, ktoré vedú tigrie síly Syrskej armády, oslobodili Jarama Kabíra, Durúbijy al-Kabiru, Nafiiyah, Atiru, Atiru dobytku, Mazyounat al-Humur, Tall Hassan a Jubb al-Ali.

V krajine Maskanah a oblastiach severne od neho bolo hlásených niekoľko výletov proti cieľom ISIS.
Ruské letecké spoločnosti a sýrske vzdušné sily aktívne podporujú vládny pokrok smerom k strategickému mestu Maskanah.
Tak že konečne sa to začalo hýbať. Sýrska armáda by potrebovala Tigrie sily aj na juhu na hraniciach s Irakom tam sa umiernení rýchlo rozťahujú zrejme len menia identitu z ISIL na umiernených
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # Lucif 2017-05-17 22:24
150? To je pokus o vtip? Veď toľko amerických specnazovcov sa prezlečie za ISIL a späť každú hodinu. To fakt nie je žiadna novinka. Neoconi v Sýrii už prehrali, preto Izrael tak prská, rúca sa im sen na "Veľký Izrael".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás