Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaBlogyMarkéta Šichtařová: Konec srandy. Ministerstvo pravdy přichází

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Markéta Šichtařová: Konec srandy. Ministerstvo pravdy přichází

„...Z místa, kde Winston stál, se ještě dalo přečíst úhledné písmo, jímž byla na bílém průčelí vyvedena tři hesla Strany:

VÁLKA JE MÍR

SVOBODA JE OTROCTVÍ

NEVĚDOMOST JE SÍLA

Ministerstvo pravdy prý čítalo tři tisíce místností nad zemí a příslušně se rozvětvovalo i pod zemí...“

(George Orwell, Devatenáct set osmdesát čtyři)

České Ministerstvo pravdy zatím nemá 3 000 místností nad zemí, nýbrž „jen“ kolem 20 zaměstnanců. Ovšem zbytek zase tak daleko od předlohy není.

Povinná celoevropská Hate-Free kultura nám polopaticky vysvětluje, že teroristické útoky jsou dílem několika málo psychicky pomatených jedinců a zhoršující se bezpečnostní situace v Evropě je ve skutečnosti výkladní skříní míru.

Genderové neziskovky a norské fondy nám zase vysvětlují, že svoboda v rozhodování o svém životě je primitivním a překonaným vývojovým stupněm společnosti; šťastnější budeme, předáme-li naše děti i odpovědnost za naše rození, vzdělávání, práci, zdraví, bydlení i umírání státu. Co stát řídí, to dobře řídí a stát má tedy řídit vše až do dokonalého otroctví.

A nově zřízené Ministerstvo pravdy nám nyní tvrdí, že přenecháme-li svůj úsudek o tom, co je Pravda, státu, budeme silnější a vyzrajeme nad ruskou propagandou. Ve vzdání se vlastního rozumu prý bude naše síla.

Tohle už není parodie na Orwella. Tohle je Orwell materializovaný. Máte dojem, že přeháním? Kde že má být ono Ministerstvo pravdy?

Na základě doporučení Auditu národní bezpečnosti vznikl na Ministerstvu vnitra ČR k 1. 1. 2017 útvar nesoucí honosné jméno Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Ministerstvo uvádí, že jde o analytické a komunikační pracoviště. Náplní práce Centra je monitorování hrozeb spojených s vnitřní bezpečností státu. Tam spadají i dezinformační kampaně. Centrum bude upozorňovat na závažné dezinformace a bude směrem k veřejnosti i směrem ke státním institucím poskytovat odborná stanoviska.

To v překladu jinými slovy znamená, že Centrum bude vědět, co je a co není pravda. Bude mít patent na pravdu. Takže není divu, že na sociálních sítích se již ujala přezdívka Ministerstvo pravdy. Jenomže Pravda není černobílá a nemusí být jedna. Nemusí to být nula, nebo jednička. A často není snadné říct, kdo ji má. A snaha tvářit se, že pravda černobílá je, může být nesmírně nebezpečná. Monopol na pravdu se může až příliš snadno vymknout z ruky.

Tam, kde je jen jeden člověk nebo jedna instituce s právem „vykládat“ pravdu a „tlumočit“ informace, totiž končí demokracie a začíná totalita. Je to obecný znak všech diktátorských režimů. Ostatně každá totalita přeci měla svou variaci na „ministerstvo pravdy“. Například Němci mu za Druhé světové války říkali Ministerstvo pro lidovou osvětu a propagandu. Demokracie totiž spočívá v pluralitě, kde je mnoho názorů, kde si nikdo netroufne tvrdit, že jeden jediný názor a výklad pravdy je nadřazený těm ostatním.

Volby se blíží. Ministerstvo pravdy se už připravuje, jak bude sledovat předvolební kampaň. Nebude sledovat jen strany a organizace. Bude dle svých vlastních slov sledovat i jednotlivce například na sociálních sítích. Přesně to ovšem kdysi dělala STB: Sledovala jednotlivce a jejich nepohodlný výklad pravdy. Ministerstvo pravdy sice nebude tajnou službou, ale přesto nelze do budoucna vyloučit, že by se mohlo před volbami náramně hodit příslušnému ministrovi, pod něhož bude spadat. Úřad totiž nejspíš zcela legálně bude vstupovat do volební kampaně a z pozice oficiální „pravdy“ a vyvracení „dezinformací“ ji klidně může usměrňovat. Nebudou tím ale volby zmanipulované?

My osobně proto považujeme vznik úřadu za největší hrozbu pro svobodu a demokracii od roku 1989, a to bez nadsázky. Vlastně nechápeme, jak politici mohli vznik něčeho tak nebezpečného dovolit. Jediné vysvětlení, proč to politici dovolili, je, že jim vůbec nedoteklo, o jakou hrozbu se jedná. Teď se totiž soustředí jen na potírání toho, že všeci kradú, a ohrožení základů demokracie vnímají jen skrze obchodní rejstřík a skrze to, kdo vlastní které médium. Jenomže naprosté jádro ohrožení demokracie jim zcela uniklo.

Úřad se úpěnlivě brání nařčení, že jde o cenzuru. Nicméně pro nás to cenzura je, protože podstata je stejná: Někdo samozvaný třídí informace na „správné“ a „špatné“ podle klíče údajné národní bezpečnosti - přitom stejný klíč používá i cenzura.

S totalitou máme spojené heslo: „Kdo není s námi, je proti nám!“ A to už k nám přišlo. V tisku jsme se dokonce mohli dočíst názor, že lidé, kteří jsou proti ministerstvu pravdy, jsou „buď blbí, nebo navedení, nebo rovnou kolaborují“. Upřímně: Výraz „kolaborace“ mě přímo děsí. Tohle slovo tu už bylo v těch nejhorších dobách. Jak je proboha možné, že bylo znovu recyklováno? Už zase to černobílé dělení světa?

U nás cenzura teprve začíná. Nebyli by to ale Němci, aby opět nebyli před námi a aby nebyli aktivnější. V Německu už mají druhý stupeň cenzury. V Německu jde totiž 6. února před soud Facebook za šíření falešných zpráv. Jakže?! Vždyť Facebook je soukromá firma, nikoliv veřejnoprávní médium. Takže je nehorázná hloupost na něj vztahovat novinářské normy. Trestné mají být činy – jenže teď už jsou trestná i slova. A to nikoli slova firmy, ale jen slova jejích klientů. Ještě chvíli tak dál a brzy budou trestné i myšlenky a sny.

A pak tu máme třetí stupeň cenzury. A to už je klasický totalitní režim. Zatím v Evropě ve své pravé, extrémní podobě neexistuje. Zatím. Ovšem děsivé je, že podobná ministerstva pravdy vznikají všude kolem nás.

A víte co? Mnohdy máme pocit, že je-li u nás zavedena nějaká opravdu velká hloupost a – s prominutím – buzerace, může za to tu EU, tu imigrační vlna a podobně. Jenomže tentokrát je to jinak, tentokrát se na nic a nikoho vymlouvat nemůžeme: Nikdo nás tentokrát k zavádění Ministerstva pravdy nenutil. Jen jsme se trochu inspirovali a dobrovolně se vezeme na globální vlně. Takové vlny zla se už světem přehnaly vícekrát a k ničemu dobrému nevedly.

Proto nabádáme všechny politické strany, které jdou do voleb: Jako cíl své volební kampaně si dejte zrušení Ministerstva pravdy. Jde o hodně.

Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+30 # smrťák 2017-01-13 10:04
.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Dědouch1 2017-01-13 11:56
"na hornom konci, na dolnom konci nabrúsil som si kosú"
Brzy si asi mákneš i v Evropě. :(
Jinak že jsi zpátky je dobře, dobře nám tak.
:DDD
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # smrťák 2017-01-13 12:03
.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Dědouch1 2017-01-13 14:56
Všude dobře, tak co doma... ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # .lak 2017-01-13 12:00
topra
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # smrťák 2017-01-13 12:10
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Dědouch1 2017-01-13 14:57
Kurva, ty jsi dobrej!
:DDD
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Lucif 2017-01-13 21:19
Ale on je ten malý prcek :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Dědouch1 2017-01-14 08:15
Pak je ještě lepší. :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Che 2017-01-13 10:40
Znam 2 osoby, ktere budou volit Burese. At uz vykladam cokoliv, je to zbytecne. Zrejme musi mnoho lidi nejdrive poradne padnout na drstku nez se jim rozsviti. Jsou proste nepoucitelni.

Proste jsme dosli z blata do louze (na hnoji).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # petr nope 2017-01-13 12:39
To je i můj případ pane Che.Znám dost lidí co toho Burese bude volit,včetně mojí baby,a ani té to nemohu vymluvit.A to ji jeden z jeho lidí nedávno vyhodil z práce!!!!To mi rozum nebere!!!...... ..a mám ten dojem,že takových nepoučitelných je hodně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # cocoa darriba 2017-01-13 17:05
" nevědomost je síla "

volební právo lidským zdrojům jest největší vynález
vládců a majitelů světa , nedělejte si iluze , jim se nerozsvítí ani, když padnou na držku , nemá se kde rozsvítit
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # krummer 2017-01-13 18:27
Tohle vidim jako staly problem, dav vzdy skoci na lopatu tomu nejvetsimu sibrovi, pak si drbe prazdnou hlavu a jede dalsi kolo, furt dokola , uz tisice let.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # .lak 2017-01-13 11:49
Tak trošku od lesa a příspěvek psaný jinam vyvěsím i tady. Vztažené tedy na bruselony mnohasekernický ch hejblí s kývajícími lokálními systémovými podlokajníky i u nich v dómu šapitó včetně a jimi kýžené kalegrianty.

Kladivo na čarodejnice genderově přetočené na muže a podpořené ministerstvem jediné [red]euformace[ /red] pravdy a tak agilní inšaláh s islámem v hlavě ujařmí okolí džihádem se souputníky a nosnými systémovými kalegrianty a ustájí ženu jejich vědci oceněnou čerstvě mezi hospodářská zvířata užitečností. Je potřeba si to dát alespoň do souvislostí a pochopit jak ten industriální mocenský strojek vlastně funguje a s průbojností pravého takto koncipovaného muže můžete bádat nad odolností mříží v cele. Či není snad lepší zkusit psí kšíry dát těm co ujařmují i za pomoci těch které na vějičku dominátoři zájmově obludí na stání v kóji. Takže lepší polovina lidstva těch co je zvyklá či vyžaduje nosit na rukou partnerů by kategoricky mohla jednou pochopit že i jim jde do tuhého a změnit s kapkou rozumu přístup k systému a tohle si hlavně sobě nedopustit a 100% odmítnout stávající administraci bruselon s křovím vezoucích se buržuú kteří stejně nic neovlivní a jsou pátou kolonou proti plátcům daní s královskými prebendami a jelikož se jedná záludně o nich (femen) s povolností v naprosté exploatování i žádaným opojením zájmových potěmkinovců (multikultur) a následně s padlými kulisami šálení i o realitu zcela bezvýhodné a i bezprizorní lidské nouze. Což je sen velkomožných ovládání mas s koncepcí NWO neofeudálního absolutismu a totality ad absurdum.
www.youtube.com/.../ time 7:00
blokprotiislamizaci.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Pokémon 2017-01-13 14:22
Ty naše politické zrůdy zavedly oficiální úřad korporátního fašismu a máme to i potvrzené, ale s matoucím názvem "Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám". Sere se to velmi rychle, nikdo není schopen čelit tomuto trendu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # .lak 2017-01-13 16:47 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # xy 2017-01-13 18:12
Proto nabádáme všechny politické strany, které jdou do voleb: Jako cíl své volební kampaně si dejte zrušení Ministerstva pravdy. Jde o hodně.
Ano, to si dají do kampaně stejně, jako vše co se doposud dalo,..např restituce, aj. Už se nic nepohne, už nemáme sílu!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Vítězslav Crha 2017-01-13 19:28
Myslíte? No všeho do času. Já jsem přesvědčen o tom,že se ve světě mnoho změní a všeobecná zahálka mladých bude u konce. Totiž příjde na to co je protipólem hazardních politik a ekonomik států,které naprosto ignorují lidský potenciál a zatím velmi dobrou myšlenkovou shodu s činností. Ať se to komu líbí,či nelíbí,příjde doba,kdy budou sečtena všechna negativa současnosti a příjdou na řadu bolestivé začátky budoucího pozitiva. Nebudu zde neustále omýlat písničku o krachu bank,burz a pod. Protože i to může být někým zneužito proti zdravému vývojovému stupni budoucího systému,který již má mnoho verzí jak jít dál. Ale ani jeden nepodporuje všeobecnou proinvestiční politiku v mezinárodním měřítku,ale opět myslí pouze sám za sebe bez zpětné vazby na budoucnost. Mnoho těchto možností jsem si prostudoval a všude jsem nalezl zápory v převaze. A to je špatně. Další se připravují nedaleko naší země a tak jsem zvědav. Jinak mohu mládež co nechce pracovat,že se jim ten čas ukrutně zkracuje a bez ohledu na výši dosaženého vzdělání. Krachy a bída pohnou vším pane xy.Jsem optimista,ale v tomto jsem realista a navíc dosti znalý věci, abych mohl toto napsat. Jinak i já z toho co bude mám obavy,ale pokud to změní lidstvo,tak to rád podstoupím a vyzkouším sám sebe před vyšším vědomím. Nebo se propadnu někam jinam? To přenechám osudu. Markétu Šichtařovou mám rád,protože opravdu ví co říká,pohybuje se v investičních kruzích a řídí se inteligenčním instinktem,kter ý z ní vyzařuje. Je vidět,že má svou práci ráda a těžce nese to co my ostatní zjišťujeme dnes a denně. Lidi mají uznávat svoji pravdu a za tu se prát a bojovat jako lvi. Nikdo to za vás neudělá.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Abigail Bennett 2017-07-02 14:26
What's happening, good web-site you have got in here
mymedicalfinds.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Abigail Bennett 2017-07-02 14:28
What's happening, good web-site you have got in here
mymedicalfinds.com/viagra-online.html
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás