Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaUpalování zvířat a šampionát EURO 2012

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Upalování zvířat a šampionát EURO 2012

„Dobrý den, podepíšete mi petici proti upalování zvířat na Ukrajině?“  Takto poslední dobu začíná moje komunikace s okolním světem. Dotázaní občané často vykulí oči a vyděšeně opakují: „Upalování zvířat? To někdo dělá?“

S touto problematikou bohužel není seznámena široká veřejnost, v celé Evropě se tímto skalně zabývají pouze ochránci zvířat. Je to ale problém týkající se každého civilizovaného člověka, který se pyšní tímto přízviskem. V nadcházejícím čase evropského fotbalového šampionátu EURO 2012 konajícího se na území Ukrajiny a Polska se ukrajinská města rozhodla k radikálnímu řešení přemnožení toulavých zvířat.

Tento problém, nekontrolovatelné množení psů a koček bez domova, zde přetrvává již několik let zanedbáván místními občany i vládou samotnou. Místní vláda se fakticky rozhodla řešit tento problém až v poslední době, kdy se snaží o „čistá“ pro návštěvníky atraktivní města, a to nelidským způsobem. Města pořídila pojízdná krematoria schopná rozpálit se na 900 °C. Toulavé nebo jen zaběhnuté psy loví státem pověřená odchytová služba. Ti důvěřivější, nechající se odchytit bez nutnosti střelby, jsou házeni do těchto pecí za plného vědomí. Ani ti postřelení však bolesti neujdou, neboť si s jejich city nikdo hlavu neláme. Ti, kteří ujdou upálení či zastřelení, skončí v kafilérce, taktéž zaživa. V parcích a na volných prostranstvích jsou rozmisťovány jedovaté návnady. „Jsou to jatka,“ řekl Asya Serpinski, šéf ukrajinského sdružení organizací na ochranu zvířat.  Také řekl, že zvířata jsou běžně usmrcována látkami, které jsou zakázány, protože způsobují bolestivou a trýznivou smrt. Ty například paralyzují dýchací systém, pes tedy umírá pomalu na udušení, trpí i hodiny. Tento problém Ukrajina již řadu let přehlížela a k radikálnímu „čištění“ měst se rozhodla až nyní v době nadcházejícího EURA 2012.

Proti tomuto nelidskému chování se postavila i slavná ochránkyně zvířat Brigitte Bardott, která napsala ukrajinskému prezidentovi Viktoru Janukovyčovi otevřený dopis, kde ho vyzývá k zastavení tohoto nelidského vraždění. Německá princezna Maja von Hohenzollern, která sama Ukrajinu navštívila a zúčastnila se sterilizačních operací přímo v Kyjevě, se také snaží o medializaci tohoto problému. Podle oficiálních zpráv již mělo vraždění zvířat ustat. Z podpultových informací od místních na Ukrajině žijících vraždění pokračuje v tichosti dál. Osoby známé jako „doghunters“ porušují zákon Ukrajiny „O ochraně zvířat před krutým zacházením" (2006, N27, Art. 230) a dosud nebyli potrestáni. Na ulicích měst už byly zavražděny desetitisíce toulavých zvířat.

Je třeba se na tento problém podívat ze všech stran. Místní lidé mající problémy s množstvím toulavých zvířat to však berou jako svou bernou minci. Jsou zaznamenány případy napadení smečkou toulavých zvířat. Avšak je třeba si v první řadě položit základní otázku: Kdo je za to zodpovědný? Člověk a zase jen člověk honosící se trůněním na vrcholu evoluce. Nedokonalé zákony, které ve svém znění neukládají jakoukoliv kontrolu nad chovem a starostí o chlupaté společníky.  Nezodpovědnost občanů, zvířata se přece v ulicích sama neocitla. Jejich množení, „smečkování“ a snahu o přežití jim jako inteligentní tvorové nemůžeme mít za zlé, vždyť my sami jsme zkázonosní až dost.

Je potřeba změna a mnoho států evropských zemí jako jsou Rakousko, Maďarsko, Německo, Řecko, Španělsko, Itálie, Nizozemsko, Rusko, Ukrajina, Chorvatsko, Francie, Švýcarsko, Česká republika, Polsko volá po spravedlnosti! Organizují se protestní akce, podpisové akce. Snaží se vysílat dobrovolníky na pomoc těm, kteří nám svou bolest jen těžko slovy popíší. Za Českou republiku na scénu přichází hnutí FAIR PLAY CZ, kde se aktivní ochránci zvířat snaží o sběr podpisů na petici proti zrůdnému zacházení, šíří informace a seznamují s nimi nevědoucí veřejnost. Na finanční podporu pro organizace snažící se pomoci v ulicích měst se přidružila česká nadace „Psí naděje“, která propůjčila svůj transparentní účet pro tyto účely. Přes e-shop na UA pro organizaci „Friend“budou zakoupeny potřebné materiální prostředky.

Řešením je stavba útulků, nařízení kontroly chovů zvířat, zavedení daní, povinných registrací, sterilizace a změna zákona „O ochraně zvířat“ celkově. Je třeba jednat jako lidé. Vždyť oni cítí bolest stejně, ne-li více než my. Je jen na nás, jak se zachováme. Buďme lidmi, ne nadarmo se říká: „Jak se kdo chová ke zvířatům, často se stejně dokáže chovat i k lidem“. Přijďte proto podpořit další demonstraci proti upalování zvířat a říci tím své hlasité NE!

Monika Hájková

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-8 # Honza 2012-05-17 10:49
Anonymous jsou všude až tak moc všude, že mě začínat být u prdele jejich [...]ní kyber jednání které umlčuje lidi v ulicích.Vždy se objevují když se něco řeší udělají výkřik do mediálních hlubin a nikdy se z jejich strany vůbec nic podstatného nestane....Jen ten dav co byl v ulicích s pocitem, že někdo vzal spravedlnost do svých rukou zůstane doma na zadku a čeká kde zase anonymous ukáže xicht!Zbabělost , manipulace a další podobné né příliš hrdinské jednání je mě tak někde tam dole u konečníku který neheknou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Pavla Pavlíková 2012-05-18 16:10
Ani jsem neměla sílu to všechno číst. Ti, co dokážou ublížit natož zabít nevinné zvíře, nejsou lidi. Fakt nechápu. :o
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # panpan 2012-05-21 13:41
podle me se dejou mnohem horsi veci na svete nez zabijeni premnoznejch zvirat,kazdej je strasne chytrej a najednou i litostivej,ze nekdo vubec muze neco takovyho udelat.... :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Anhans 2012-06-02 22:58
ANONYMOUS je psychologicka operacia s cielom globalizacie (nemaju ani stipku hamby si do svojho znaku davat olivove ratolesti) Aky je symbol globalne nastavenej tienovej svetovlady alias OSN ? Nahoda ? Olivova ratolest symbolizuje mier, stastie ale i vitazstvo sieg heil je v preklade slava vitazstvu a vtedy boli taktiez vsetci v tranze a riesili davovou psychozou akoze problemy. My vsetci mame svoje tvare a mame i svoje mena, nieje nas zrazu jedeneho krasneho dna presne 7 miliard, ako to radi tvrdia mass-media. Netvorime anonymnu masu. ANONYMOUS tak ako WIKILEAKS a dalsie sluzia pre infiltraciu tych, co pochybuju, tych, co hladaju a tych, co nemaju potrebu sa verejne prezentovat. Az zarazajuce su napr. informacie - kde OCCUPY WALL STREET financuje bankar alias business magnat G.Soros. Bankar proti korporacii a bankam ? nieco tu riadne smrdi a je to cele velimi velmi velmi divne ... Akonahle sa zacne cele mass-medialne spektrum venovat tymto "kvazi kauzam" prestavam tymto kauzam verit. Lebo casto maju odvratit pozornost od inych kauz a deformovat verejnu mienku. Pravda sa nemusi 1000x predtrcat pred TV obrazovkou, aby jej niekto zhypnotizovany nakoniec uveril. Poznamka na okraj - nemam nic proti rusom - su to nasi slovansky bratia, ale jedno je iste ... mass-media maju velku silu a to si uvedomovali nielen nacisti z III. nedokoncenej rise, ci vojska varsavskeho paktu v r. 1968 - VZDY ako prve miesta - obsadili ROZHLAS a TELEVIZIU ! nie kasarne ani obilne sila ci skoly ... tak ako teraz sa nam prezentuje III. EU dokonana verzia rise v obrazovkach denno-denne - ako je pre nas EU existencialne dolezita, osozna a nepostradatelna . Vytvaranie lzi, iluzii a polopravd, vymazanie historickeho kontextu, korenov a tradicii nasich otcov a nechut ucit sa novym veciam = to je dnesna doba. A skonci velmi zle.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Janek 2012-06-03 23:54
Co myslíte že zmůžete nějakou peticí nebo řvaním o právech zvířat, věřte že ABSOLUTNĚ NIC. Tohle je jen důsledek nikoli příčina, je to důsledek lidské hamižnosti, blbosti a hlavně nezodpovědnosti . Kdy se lidi naučí že kromě práv mají i zodpovědnost za své jednání, a musí přijmout i veškeré jeho následky?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # MA FA SI 2012-06-05 14:10
Cílem této akce je změnit přístup vlády, neb se dříve tento problém v dané zemi nezdál být problémem. Nastavit lepší měřítka... Některé evrop. státy nabídly možnosti, finanční pomoc. Je jen na ukrajinské vládě se rozhoupat a neotáčet se zády.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Vilém 2012-06-06 23:15
Člověk je zodpovědný za to, co k sobě připoutá. Většina těch zvířat je (byla) domestikována, tedy zodpovědnost nese člověk. Myslíme si, že jsme tzv."na vrcholu potravního řetězce, ale musím se přiznat, že občas si nříkám, že je čas, aby nás jako lidstvo s naším namyšleným a arogantním chováním,někdo poučil,jak to ve skutečnosti je. A že to bude bolet...toho jsem si vědom.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás