Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaNikdo si s Ruskem nepřeje otevřenou ozbrojenou konfrontaci, říká generál Petr Pavel

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Nikdo si s Ruskem nepřeje otevřenou ozbrojenou konfrontaci, říká generál Petr Pavel

Armádní generál Petr Pavel se dostal na nejvyšší světovou funkci, jakou kdy Čech dosáhl. V současnosti je předsedou Vojenského výboru NATO. V rozhovoru pro časopis Reflex promluvil o několika žhavých tématech.

Armádní generál se domnívá, že studená válka, o které politici často hovoří, nenastala. Jde podle něj pouze o určité strategické soupeření.

„Jistá forma strategického soupeření, až konfrontace, ne ve smyslu vojenském, jen ideovém, ta probíhá. Já bych ten stav ale studenou válkou nenazval, protože má jinou formu," oznámil Petr Pavel.

Z jeho slov také vyplývá, že Rusko je jaderná velmoc, která má velký vojenský potenciál. Také se domnívá, že k vyhnutí konfliktu s Ruskem je nutná komunikace.

„Rusko je velká země s velkým vojenským potenciálem a mimořádnou schopností, pokud jde o jaderné zbraně. Nemůžeme vytvořit bariéru mezi námi a Ruskem. Jediná cesta, jak se vyhnout konfliktu a eskalaci napětí, je s Ruskem mluvit," uvedl generál.

O vystoupení z EU nebo NATO nechce armádní generál Petr Pavel ani slyšet, podle něj jsou takové návrhy nezodpovědné a riskantní. Budoucnost České republiky vidí jasně v EU a NATO.

„V případě EU si snad každý umí spočítat, jak draze bychom na snahu vystoupit z ní doplatili a jak moc by se snížila naše životní úroveň i perspektiva prosperity do budoucna. Pokud jde o bezpečnost, pak fakt, že NATO je naší bezpečnostní garancí, nejvyšší, jakou jsme kdy měli, těžko někdo zpochybní. Jsem naprosto přesvědčen, že budoucnost České republiky je v EU a v NATO," uvedl nakonec předseda Vojenského výboru NATO.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+54 # Wiloni 2018-04-12 16:04
Tak tak, šašku, přesně o to jde.
Nikdo nechce bojovat s Ruskem přímo, ale hezky pomalu rozesírat, tu přes opozici, tam přes kavkazské teroristy, nějaký ten výbuch a požár ...
Tak vám to teď šašci Trump naservíroval hezky načisto.
Teď ukaž Pavle, za co tě v NATO platí, jakou máš skutečnou odbornost, nebo jsi jen klasickej politruk...
A přitom jsi byl, co každé vystoupení, za co nejtvrdší (silový) postoj vůči Rusku.
Nejspíš došel v NATO centrále toaleťák ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+51 # Vaclav2 2018-04-12 16:10
přesně tak...šašek a ještě namyšlený, pro penízky páníčka udělá vše a zalže vše...teď trochu rozumně odbočil, ale před pár měsíci se to na videu nedalo poslouchat jak brojí proti RF a Krymu..Rozpovíd al se, jaké je Rusko agresivní, že si musíme dát pozor! A všichni naši politici se z něj pos... Nikdo nemá tu odvahu mu do očí říct že se nezmiňuje o páníčkovi pro kterého slouží, který už zpustošil jen tak pro potěšení desítky zemí, navršil miliony mrtvol a momentálně je to Syrie u které ale nechce skončit...
A .forum24 z něj dělá boha a Kollerovi nadává...který je mimo jiné velice dobrý analitik, který se pohybuje ve faktech...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+52 # josh (xy) 2018-04-12 16:37
Je to jen loutka v rukou mocných.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # Che 2018-04-12 16:51
Citace:
O vystoupení z EU nebo NATO nechce armádní generál Petr Pavel ani slyšet, podle něj jsou takové návrhy nezodpovědné a riskantní. Budoucnost České republiky vidí jasně v EU a NATO.
Pavlovi jde jen o prachy, kdyz se teroristicka NATO rozpadne, dostane jen cesky duchod a to se tomu saskovi nebude libit.

A teroristicka NATO neni zadna zaruka, naopak, az tu budou padat atomova slunicka tak se NATO na nas vy*ere, jako to zatim udelala vzdycky na jine.
A jeste bude mit SSA radost, protoze zozbit Evropu je to, co SSA za kazdou cenu chce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Vítězslav Crha 2018-04-12 18:54
Tak tak Wiloni tento chlapec na vojně byl naprostý srab a práskač.2 x dostal deku a tak to pak s ním už šlo a přestal práskat. Jestli jste si všimli,tak všichni tací trubci hlásají tu samou lež,že bez EU a NATO jsme v řiti a chudáci. Neřekl bych,protože přistoupení do systému BRYCZ by byl velmi dobrý počin a poprvé v dějinách lidstva by ČR stála na správné straně barikády. Vysvětlení je jednoduché,prot ože zlatá obchodní cesta bude nanejvýš ekonomická a oproti západu nebude dehonestující a nebude na dluh budoucnosti. Zato západ čeká do 2 let jistý propad jak dolaru,tak eura a s tím i pád tohoto svinského totalitního socialistického systému,postave ném na feudalistickém základu s prvky fašismu. To musí každý uznat že to není to pravé,co bychom si mohli přát,nehledě na muslimskou oddanost,která všechny tyto státy z EU vyžene také,protože toto politické seskupení prostě nepovolí. A to nemluvím i terorismu atd.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # Slovien 2018-04-12 16:08
„Jistá forma strategického soupeření, až konfrontace, ne ve smyslu vojenském, jen ideovém, ta probíhá. Já bych ten stav ale studenou válkou nenazval, protože má jinou formu," ... tak podľa Petra a Pavla ide len o strategické súperenie v ideovom zmysle ... to, že v Sýrii reálne každý deň zomierajú nevinní civilisti za aktívnej vojenskej podpory niektorých členov NATO, ktorí vyzbrojujú a cvičia teroristov, poskytujú im informačnú a logistickú podporu ...tak toto všetko p. generál Peter a Pavel považuje za ideové súperenie ...Ukrajina detto ... a o zničených krajinách BV a severu Afriky už ani nemá význam písať ... všetci to už dnes vedia ... skúste sa nabudúce radšej zdržať komentárov
, ako povedať takúto somarinu ...snáď keď ste teraz nastolili chaos a všetko toto vyprovokovali úmyselne, no snáď ste teraz všetci v NATO nedostali strach - Vy IDEOVÉ SÚPERENIE ...ste už zvyšku sveta iba na smiech ... nie , nie je to len ideové súperenie, NATO reálne rozvracia krajinu za krajinou a ničí nevinné ľudské životy ... nastal čas vás zastaviť !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-9 # balwan 2018-04-12 16:51 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # LubinenKremlBot 2018-04-12 16:53
Copak ty děvko levná v zeleným ,vlastizrádný žabičky chazarský se začínaj probouzet?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # George 2018-04-12 17:10
Tohle individum je jen dobře placenej dacan. K němu se nemá cenu vyjadřovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # jan tak 2018-04-12 18:12
No huráááááááá první potrefená husa takže voblečte mu baret bagančata a dejte mu samopal a pošlete ho do Syrie at jim tam kváká ty svoje moudra Doufam že je pojištěnej na smrt je to jeho riziko povolání
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # julius 2018-04-12 19:02
Neni to tak davno kdy rikal ze je nutne napadnou rusko i kdyby si mel nejaky zpusob vymyslet. To je ale inteligent ani nevi co mele. Je nutne kontaktovat pana Chocholouska tenhle uz neni svepravnej. Ten je doslova prezralej. A navic trpi ztratou pameti domnivajic ze ostatni take :-D.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # dastin 2018-04-12 19:58
Von si zase striknul do katat, on studoval v rusku, zna rusy a vi co se od nich da ocekevat. Molodci........
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # lubajs 2018-04-13 00:07
To je teda správný chameleón. Za minulého režimu sliboval věrnost a oddanost ČSSR, komunistické straně a Sovětskému svazu a teď s klidným svědomím dělá kariéru generála u svého dřívějšího úhlavního nepřítele. Fakt odporná kreatura, kam vítr tam plášť. Horší chameleón je snad už jen bývalý STbák a nomenklaturní kádr minulého režimu Štětina.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Monika 2018-04-13 01:54
Češi toho vám byl čert dlužen to je póvl a obrací se jako vítr po horách !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás