Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaMarkéta Šichtařová: Soukromí se přežilo. Teď pusťte stát až ložnice

Sociální sítě

Reklama

Markéta Šichtařová: Soukromí se přežilo. Teď pusťte stát až ložnice

Nedávno vody českého mediálního prostoru rozproudila zpráva, podle které „Apple odmítá odblokovat funkci iPhonu, která může zachránit životy.“ Alespoň takovými slovy byla zpráva uvozená.

O co ve zprávě šlo? Evropská asociace tísňového volání varuje, že ve výbavě smartphonů od Applu chybí speciální funkce, která dokáže s vysokou přesností určit místo, odkud člověk volá na pohotovostní linku.

Asociace si zejména stěžuje na to, že funkce je dostupná u telefonů používajících systém Android, nikoli však u telefonů značky Apple. Žádá proto Apple, aby službu ve svých telefonech zpřístupnil „v zájmu bezpečnosti“ svých zákazníků. I když slovo „žádá“ je možná až moc zdvořilé. Spíš to na Applu vyžaduje.

V podstatě je tedy celá záležitost stavěná do světla: Ošklivý, zlý Apple, kterému nezáleží na zdraví jeho zákazníků, odmítá spolupracovat s hodnými záchranáři, kteří se mohou přetrhnout, aby zdraví veřejnosti ochránili. Jenomže Apple jim přitom hází klacky pod nohy.

Takže si to pojďme přeložit a zbavit nánosu propagandistických hesel.

Už dneska existují mobilní aplikace, jako třeba aplikace Záchranka, kterou si může do mobilu nainstalovat kdokoliv, kdo o to stojí. Aplikace Záchranka tedy funguje stejně jako ona blokovaná aplikace Apple, která se stala jádrem sporu. Přesto je tu drobný rozdíl. Totiž u jednoho systému si zákazník může vybrat, jestli ho chce používat. U druhého je donucen. V jednom systému má člověk právo rozhodovat. Ve druhém je nesvéprávný a je rozhodováno za něj.

Nejspíš si teď říkáte, že vám asi toužím cosi sdělit o telefonech a bezpečnosti. Ale ne tak docela. Je to totiž mnohem závažnější. Daleko víc než o telefonech je to celé o svobodě, soukromí a sledování.

Nyní aplikaci udávající polohu může používat každý, kdo o to stojí. Tísňové linky, které jsou majetkem státu, ovšem tlačí na to, aby údaje o své poloze poskytoval každý, tedy i ten, kdo dnes nechce. Přeloženo do češtiny: Stát chce Apple donutit, aby mu pod záminkou bezpečnosti poskytnul nástroj ke sledování - a to i k nedobrovolnému sledování - každého člověka vlastnícího zařízení Apple. Stát tak v podstatě Apple nutí, aby do svých zařízení instaloval bezpečnostní díru, a legalizoval tak Velkého Bratra.

Protože přiznejme si, že o bezpečnost tu skutečně jde až v druhé řadě. A i kdyby o bezpečnost šlo v řadě první – já tvrdím, že nikomu nic není do mé bezpečnosti, pokud já sama k tomu nedám souhlas. Vlastně se tak dostáváme opět dál ve směřování ke státu po vzoru velkého bráchy. Povinné čipování lidí bude za pár let jen dalším logickým krokem.

Jestli se vám zdá představa povinného čipování uhozená, uvědomte si, že před dvaceti lety bylo naprosto nepředstavitelné, že by u sebe někdo měl zařízení, totiž telefon, které neustále sleduje jeho polohu. A před patnácti lety bylo nemyslitelné, aby stát tento telefon nutil povinně o vaší poloze dávat informace. Naopak mobilní operátoři v minulosti čelili tlaku, aby nikdy neposkytli polohové údaje svých klientů. Teď se logika evidentně obrací o 180 stupňů.

Celé to jen zapadá do širšího obrázku, kdy jakékoliv kroky, činy a dnes už i myšlenky člověka jsou sledovány. Tak třeba zákaz hotovosti: Ten se neustále blíží. Až bude zakázána hotovost a systém online plateb se propojí s EET, stát získá v reálném čase přehled o jakékoliv vaší transakci, a to i kdybyste chtěli žebrákovi na ulici dát almužnu. A stát se dokonce v tomto případě už ani netají tím, že je motivován snahou veškeré peněžní toky v ekonomice kontrolovat.

A že vaše myšlenky jsou jen vaše a je sci-fi, že by je stát mohl kontrolovat? Tak to se probuďte z pěkného snu. Když se vám líbí třeba Selena Gomez a vygooglíte si ji, myslíte, že se stát nemůže k téhle informaci dostat? Dneska třeba ještě ne, jenomže povinným předáváním dat o vaší poloze to začíná, a tím, co si googlíte, to bude za pět let pokračovat.

Stát zkrátka technologie zneužívá k tomu, aby nám ještě víc ukrojil z naší svobody. A protože se ohání záminkami, jako je bezpečnost u sledování polohy, nebo zabránění daňovým únikům u zrušení hotovosti, velká část veřejnosti na to ochotně skočí, nechá se ochočit.

Pro mě ale o důvod víc, proč si výrobce telefonu dobře vybírat. Tedy dokud to ještě má smysl. Dokud ho stát nezlomí.

Markéta Šichtařová

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-31 # Eva Kučerová 2017-08-31 15:45
Online půjčka bit.ly/OnlinePujcka, Půjčka na auto bit.ly/PujckaNaAuto, Krátkodobá půjčka s nulovým úrokem bit.ly/PujckaProLidi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # RUMLA 2017-08-31 16:12
kučerová kučerová, takhle si chléb jidášův nevyděláš, tady si lidi nepůjčujou:-))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Dascha 2017-08-31 16:40
S těma půjčkama už běžte někam!! Nejlépe do zádele!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # diamond 2017-09-01 08:20
Kučerovou sem poslal 5Kv1.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # LubinenKremlBot 2017-09-02 09:27
Cituji Eva Kučerová:
Online půjčka bit.ly/OnlinePujcka, Půjčka na auto bit.ly/PujckaNaAuto, Krátkodobá půjčka s nulovým úrokem bit.ly/PujckaProLidi

Pokud ti nebude stát tak ti je souložnice k prdu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # RUMLA 2017-08-31 16:11
joo, stejně dopadnem jak bílý myšky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Věra Štimová 2017-08-31 16:51
1. Absolutní kontrola lidstva

– čip v každé sebemenší věci, čip na řízení pračky, ledničky, auta, bytu, domu SPLNĚNO

– GPS sledovací čipy v každém pohyblivém elektrickém přístroji, mobilech, tabletech, autech, chytrých hodinkách SPLNĚNO

– nevypínatelné mobilní telefony prostřednictvím napevno zabudované baterie, která už se nedá vyndat a proto probíhá odposlech a sledování kamerami neustále SPLNĚNO

– kamery v každém elektrické přístroji mobilní telefony, tablety, počítače, televize,, auta, aby bylo možno sledovat neustále lidi a špehovat je SPLNĚNO

– elektronická evidence tržeb pro dokonalou kontrolu pohybu peněz a jejich postupné zastavení všem křesťanským spolkům a společenstvím SPLNĚNO

– přechod na bezhotovostní platby, zákaz hotovostních plateb NESPLNĚNO

– elektronické peníze, takzvané kredity na osobním podkožním čipu NESPLNĚNO

SATANAEL (pozn. Antikrist)

z blogu Petry Bostlové
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # RUMLA 2017-08-31 17:00
Ještě plánovaná reprodukce ti tam chybí...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Dost3 2017-09-07 10:40
Jen drobné úpravy:
Kamery v autech ještě nejsou a mobil si ještě stále můžete pořídit s vyjímatelnou baterií, u kterých je
x-letá povinnost výroby náhradních dílů.
To, co nás a naše potomky čeká je sice hrůzná představa, ale zřejmě díky plynulému a pomalému přechodu od jednoho omezení k druhému se, avšak zcela zrádně, zdá vzdálenou budoucností.
Příkladem v potravinářském prostředí může být např. máslo - tedy pro většinu občanů velmi známý produkt, který skokově zdražil.
Argument, že není smetana je blbost, výkupní cena mléka se snížila.
Tak jak to je?
Jen první vlaštovička, či buřkový černý mrak budoucího bezdůvodného vysávání peněz z kapes občanů.
No a když teď lidi mlčí a máslo dále kupují tak vše zdárně probíhá a může se přikročit k dalšímu kroku.
A Satan dobře ví kolik polínek přiložit, aby jej oheň nespálil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Věra Štimová 2017-08-31 17:00
890. Poselství Boha Otce ze dne 23. srpna 2013 v 15:00.


DĚTI, UŽ JSME JEN KRÁTKÝ ČAS OD VELKÉHO DNE


Má nejdražší dcero,

zatímco svět usiluje dát smysl zoufalství, jehož je svědkem, vězte, že všechno z této vřavy se musí stát před tím, než vezmu všechny, kdo Mě milují, do místa mého útočiště.

Brzy poznáte, kdo jsem Já, děti. Vy, kteří si Mnou nejste jisti, konečně poznáte Pravdu, a ta vám přinese velký pokoj. Zlo ve světě nyní vzrůstá a klam sestupuje. Musíte být silné, snažně vás prosím, když nyní očekávám den, kdy začne obnova, a všechny mé děti najdou útěchu v den, kdy se můj milovaný Syn ohlásí.

To, čeho jste svědky, je bitva mezi mou nebeskou hierarchií a Satanem a všemi jeho démony. Je to děsivé a velmi znepokojivé pro mnoho z vás, ale vězte, že zasáhnu ke zmírnění vaší bolesti. Vězte, že Mi patříte a že přinesu do světa pokoj, až jej zbavím zamoření.

Děti, jste jen krátký čas od Velkého dne, a i když se toho ještě mnoho musí stát, když svaté jméno mého Syna bude rozškubáno, bude to rychlé. Musíte se nyní dívat do budoucnosti, protože je to třpytivý drahokam takové velikosti, že v den, kdy vstoupíte do nové éry pokoje, zapomenete na pronásledování, které Zlý uvalil na svět. Musíte dělat to, k čemu vás vybízí můj Syn. Musíte zachovat klid, až vám budou odhaleny Pečetě, jež jsou všechny pro vaše vlastní dobro a dobro těch duší, pro něž vás žádám o modlitby za mé milosrdenství.

www.varovani.org/.../890.html
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Zdenek 1234 2017-08-31 17:01
No kamaráde co píšeš tenhle článek, řekl bych spíše, že je stát s google domluvenej ... Bude nutit hodného Googla, skrze kterého už v dnešní době beztak NSA a další [...]i šmírují každého na světě. Google pak chudáček malej bude muset souhlasit, i když je to pro něj "fuj" .. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # RUMLA 2017-08-31 17:02
"Zlatý komunisti, ty jakziva skoro nic nechtěli"...... .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jan Kadlec 2017-08-31 23:12
Přesně, jenom aby člověk držel hubu a krok...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Dost3 2017-09-07 10:41
Což by teď většina ráda udělala !!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # fujiminavaja 2017-08-31 18:31
hm... °-(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Věra Štimová 2017-08-31 21:46
Google získal kvantový počítač „Skynet“ od D-Wave

Podle článku publikovaného v Scientific American Google a NASA se teď dali dohromady, aby koupili 512-qubitový kvantový počítač od D-Wave. Tento počítač se nazývá „D-Wave Two“, protože je to už druhá generace tohoto systému. První systém byl 128-qubitový počítač. Druhou generací je teď 512-qubitový počítač.

To neznamená, že systém generace dva je pouze čtyřikrát výkonnější než systém generace jedna. Díky povaze qubitů, je ve skutečnosti 2 na 348 krát výkonnější než starý systém. Jinými slovy, je to předčí první D-Wave počítač násobkem tak obrovským, že si to lidským mozkem ani nelze představit.

Podle Googlu a NASA bude tento počítač pověřován výzkumem v oblasti „strojového učení“ – např. strojového učení, jak sám myslet. To není jen rozpoznávání řeči, rozpoznávání obrazů a učení robotických Humvees s .50-kalibrovými kulomety, ani jak vypátrat a odstřelit „nepřátelské bojovníky“ v amerických ulicích: je to o učení strojů, jak se sám poučit a sám myslet.

Za použití lidského mozku se na chvilku zamyslete nad tím, kde bude taková technologie nejspíš vládou použita z hlediska žádných lidských práv, žádného zákona a žádných omezení pro jejich moc.

Pokud hádáte, že k „analýzám dohledových dat od NSA“, dejte si jedničku.

Až se dohledová síť NSA přemění na umělou inteligenci, je lidstvo vyřízené

https://[...].wordpress.com/2013/07/21/jana-nagyova-v-cele-zednosatanistu-je-informuje/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # poutnikalf 2017-09-01 09:56
Osobně to považuji jen za krycí tanečky pro veřejnost. Jsem přesvědčen že vybrané tajné služby USA mají bezproblélmový přístup do nakosnutych jablek. Celý tento teatr má za účel přesvědčit lidi o dokonalém soukromí s těmito přístroji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás