AC24.cz

AC24.czZ domova

Sociální sítě

Reklama

 

Podporujeme

 

Speciál 11. září

[1.[2.[3.] [4.[5.][6.]

[7.] [8.[9.[10.[11.]

Spolupracujeme
 


Z domova

Duel měsíce: Jsou peníze špatné?

V rubrice nazvané Duel měsíce vždy položíme na webu AC24 anketní otázku a nejzajímavější příspěvky vyjdou vždy jednou za měsíc v časopise.

Jsou peníze špatné?

Ukrajinská bezpečnostní služba zkonfiskovala záznamy řízení letového provozu o malajském letadle

Když jsme před tím komentovali abnormality letové dráhy letu MH-17, řekli jsme, že „možná, než dospějeme k ‚jistému‘ závěru o zapojení rebelů nebo někoho jiného, by měla být před něčím obviněním zodpovězena otázka, proč se vlastně pilot odchýlil od svého obvyklého letového plánu, proč vletěl do uzavřeného vzdušného prostoru, a jaké vlastně dalo kyjevské řízení letového provozu instrukce, pokud nějaké, minuty před tou tragickou explozí?“ Tyto prosté odpovědi by mohly přijít, kdyby Ukrajina pouze zveřejnila záznam Řízení letového provozu mezi věží a letem MH 17, což taková Malajsie po ztracení letu MH 370 udělala, ten však dosud nebyl odhalen. (ilustrační foto)

Erik Best: Chomského vize volného trhu

Zajímavější než výrok Noama Chomského o disidentech před měsícem na tiskové konferenci v Olomouci byl jeho komentář na téma volného trhu. „Volný trh jako systém [vskutku] existuje. Je vnucen slabým zemím, silné jeho existenci nikdy nepřipustí. Spojené státy, Británie, Německo – nikdo z nich nemá volný trh. “

Chomsky argumentuje hlavně tím, že aby byl stát silný, musí za peníze daňových poplatníků podporovat klíčová průmyslová odvětví. Celá IT revoluce v naprosté většině vychází ze státního sektoru, podotkl Chomsky. Náklady a rizika nehrají roli, protože všechno se hradí z kapes daňových poplatníků.

Profesor Oskar Krejčí: USA jsou na ústupu, ale neradujte se. Hrozí obrovská válka

Světový politický systém je podle politologa a profesora Oskara Krejčího ve fázi přechodu z jednoho uspořádání do druhého. Což podle něj obvykle bývá spojeno s obrovskou válkou.

„Vkládali jsme naděje do Obamy, že zajistí plynulý přechod bez krveprolití. Nedokázal to. Naopak chaos ve světě se zvyšuje. Kde je jeho konec, si nedokáži představit. Jednou z variant je velká válka,“ varoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. (Foto: Daniela Černá)

Vyjádřil se v této souvislosti i ke krizím na Ukrajině a v Iráku.

Miloš Zeman: Zrušme víza pro ruské občany

Podle mínění prezidenta Miloše Zemana nejdou žádné důvody k tomu, aby byly na Rusko uvaleny sankce, naopak, pro ruské občany by měla být dokonce zrušena i vstupní víza do České republiky, protože i tato víza jsou zbytečnou překážkou.

Podle slov hlavy českého státu existuje šance pro rozšíření spolupráce mezi Ruskem a Evropskou unií, nemělo by se mluvit o sankcích a o izolaci, protože izolace ještě nikdy nebyla úspěšná, jejím důsledkem byla pouze ztráta vzájemného porozumění a vzájemné důvěry.

Duel měsíce: Existuje život po životě, nebo zemřeme a je konec?

V rubrice nazvané Duel měsíce vždy položíme na webu AC24 anketní otázku a nejzajímavější příspěvky vyjdou vždy jednou za měsíc v časopise.

Existuje život po životě, nebo zemřeme a je konec?

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás