AC24.cz

AC24.czZ domova

Sociální sítě

Reklama

Kde koupit časopis Vědomí?

 

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 

 

Z domova

Erik Best: Vlastní Blesk islámští teroristé?

Bohuslav Sobotka si po návratu z USA řekl, že se bude tvářit jako státník, a na návštěvě Izraele prohlásil, že Islámský stát je nejvážnějším bezpečnostním rizikem, jemuž dnešní svět čelí.

Bojovníci IS se podle něj možná začnou vracet do západní Evropy a Česká republika prý nechce podcenit nebezpečí, které to může znamenat.

Kdyby to byla jen Sobotkova slova, mohli bychom nad nimi mávnout rukou s tím, že jde o jedno z jeho nicneříkajících improvizovaných vyjádření, podobně jako v případě jeho náhlé konverze k principům Václava Havla.

Číst dál: Erik Best: Vlastní Blesk islámští teroristé?

Chystá se zákon z dílny EU, který může ohrozit svobodu internetu v ČR

Na diskusním podvečeru, který se konal v organizační péči spolku Nová republika 11. 12. v Praze, zazněla poměrně masově obava, že může v blízké budoucnosti ke snahám o omezení či cenzury internetu. Důvod i záminka jsou zřejmé: Důvodem je nesporně rostoucí vliv informací, které si veřejnost hledá a nachází na internetových zdrojích, v přímé úměře k tomu, jak rostou dezinformační a propagandistické tendence v tzv. oficiálních či mainstreamových médiích. Tato tradiční média přicházejí o svůj monopol na šíření informací a neuvědomují si, že to je právě proto, že se místo věcného, co možná úplného a hlavně nestranného informování věnují prefabrikací pseudoskutečnosti, výrobě virtuální reality poplatné politickému zadání.

Číst dál: Chystá se zákon z dílny EU, který může ohrozit svobodu internetu v ČR

Námět: Od odcizené ČT ke skutečně České televizi

Již celá léta je neobjektivnost a neúplnost informací, které nám poskytuje Česká televize (ČT), rovněž tak její přezíravost k českým národním a státním zájmům, objektem řady odsudků. Mnozí z nás již mnohokrát psali různé dopisy Radě ČT, generálnímu řediteli ČT, demonstrovali proti uvedenému stavu. Vše marné! Nadto v nedávné době i v přítomnosti ČT viditelně všemožným způsobem podporovala a podporuje snad jakékoliv akce proti prezidentu republiky, ing. Miloši Zemanovi, tedy proti nejvyššímu ústavnímu činiteli ČR, včetně těch, jež nesou rysy výtržnictví, dokonce organizovaného.

Číst dál: Námět: Od odcizené ČT ke skutečně České televizi

Americká vláda varovala Senát před zveřejněním zprávy o tvrdých metodách CIA

Americká vláda varovala Senát před zveřejněním zprávy o tvrdých výslechových metodách Ústřední zpravodajské služby (CIA). Ministr zahraničních věcí John Kerry z tohoto důvodu telefonoval senátorce Dianne Feinstein, která chce zprávu publikovat už několik měsíců. 

Podle mluvčí ministerstva zahraničí USA Jen Psaki Kerry upozornil, že zpráva by mohla vyvolat nové násilnosti na Blízkém východě a ohrozit další životy amerických občanů.

Číst dál: Americká vláda varovala Senát před zveřejněním zprávy o tvrdých metodách CIA

Nejaktuálnější tendence současného maloobchodu

Tak jako podléhá změnám celý svět, podléhá jim i odvětví maloobchodního prodeje. Není zřejmé, jestli jsou všechny nové tendence pozitivní pro samotné obchodníky nebo jen pro zákazníky, ale jisté je, že pokud chcete ve svém podnikání úspěšně pokračovat, měli byste o nich aspoň vědět.

1. Jednou z nejaktuálnějších je návrat ke starším metodám obchodování. Díky tomuto přístupu můžeme na ulicích velkoměst opět vidět kiosky a pojízdné stánky, které dokážou své zboží a služby nabízet bez prostorových omezení, navíc s vynaložením o hodně nižších nákladů než u tradiční kamenné provozovny.

Číst dál: Nejaktuálnější tendence současného maloobchodu

Pavel Zeman jednal s americkým ambasadorem Schapirem, obsah schůzky tají

Jednou z prvních schůzek, kterou v ČR vykonal nový americký velvyslanec Andrew Schapiro, bylo setkání s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. O čem spolu 7. října v brněnské restauraci Rialto jednali, ale není určeno ke zveřejnění.

Nejvyšší státní zastupitelství tvrdí, že na zveřejnění detailů schůzky jeho šéf neshledal veřejný zájem, ambasáda USA schůzku nekomentovala vůbec.

Číst dál: Pavel Zeman jednal s americkým ambasadorem Schapirem, obsah schůzky tají

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás