AC24.cz

AC24.czZ domova

Sociální sítě

Reklama

Kde koupit Vědomí?

 

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 

Z domova

Valentin Kasatonov: Generál kontrarozvědky proti světovým bankéřům

Valentin Jurjevič Katasonov (1950) je doktor ekonomických věd, předseda Ruského ekonomické společnosti S. Šarapova, profesor katedry mezinárodních financí Moskevské státní univerzity mezinárodních vztahů.

Alexandr Dmitrijevič Něčvolodov (25. března 1864 – 5. prosince 1938) – historik, vojenský a veřejný činitel, ekonom. Člen Imperátorské ruské vojensko-historické společnosti. Autor čtyřdílného historického díla „Vyprávění o Ruské zemi“. Práce Něčvolodova A.D. „Od bankrotu k blahobytu“ je jednou z nejvýznamnějších analytik ruské rozvědky z ekonomické oblasti.

Číst dál: Valentin Kasatonov: Generál kontrarozvědky proti světovým bankéřům

Erik Best: Když se cloud rozežene

Budoucnost práce s počítačem je v cloudu, jak se tvrdí, a firmy i jednotlivci se ženou uploadovat svá data, aby k nim mohli mít přístup odkudkoli.

Pro velké společnosti s naditými kapsami je to pravděpodobně vhodná cesta, jelikož si mohou dovolit brát zřetel na všechny skryté nástrahy. Jestli jste ale malá firma anebo jednotlivec, tento způsob pro vás představuje celou řadu nových rizik. Možná si je úplně nepřipustíte, dokud o svá data nepřijdete v důsledku toho, že váš cloud nebyl tak dobře zabezpečen nebo zálohován, jak jste si mysleli.

Číst dál: Erik Best: Když se cloud rozežene

Claudio Depeyrac: Systému vyhovují chudáci bez vize

Život má být pro každého jen včera a dnes – navždy. Proč lidé v tom Matrixu žijí tak, jak žijí? Proč je dnes chtěno, aby lidé nemysleli a nevybočovali z davu? Proč?

Protože takoví lidé nic nedělají. Jsou předvídatelní, kategorizovatelní, ohební a v podstatě bezmocní. Tito lidé nepřijdou s žádným neočekávaným překvapením, nejsou hrozbou pro nějakou změnu a nic destabilizujícího. To je ideální svět, který si přejí všichni byrokrati, plutokrati i technokrati. Mají pak snadný život a čistou cestu.

Číst dál: Claudio Depeyrac: Systému vyhovují chudáci bez vize

IuRe podalo žalobu na Ministerstvo vnitra pro utajování informací

Nevládní organizace Iuridicum Remedium podala k Městskému soudu v Praze žalobu proti rozhodnutí Ministerstva vnitra, kterým ministerstvo odmítlo poskytnout kompletní utajovaný pokyn policejního prezidenta, který upravuje nakládání s lidskou DNA ze strany policie.

O zvýšení transparentnosti nakládání s DNA a přijetí zákona, který by tuto problematiku reguloval, bojuje IuRe již několik let a s prosazováním transparentnosti nakládání s DNA nám v současné době pomáhá zejména Fond Otakara Motejla. V současné době je využívání analýz DNA policií regulováno jen několika velmi obecnými paragrafy v zákoně o Policii ČR a trestním řádu.

Číst dál: IuRe podalo žalobu na Ministerstvo vnitra pro utajování informací

Erik Best: Jak československé legie pomohly Leninovi

Na komunistický převrat v únoru 1948 Češi nikdy nezapomenou, ale jedna historická událost, která komunistům připravila půdu, se pohodlně přehlíží. Zachycuje ji mimo jiné zajímavý ruský film s názvem „Admirál“ z roku 2008.

Film občas bývá přirovnáván k „Doktoru Živagovi“, protože oba vyprávějí milostný příběh na pozadí I. sv. války a Říjnové revoluce. „Admirál“ je o viceadmirálu Alexandru Kolčakovi z Ruského carského námořnictva, který se stane nejvyšším vůdcem a velícím důstojníkem celé Bílé armády v občanské válce proti bolševikům. 

Číst dál: Erik Best: Jak československé legie pomohly Leninovi

V září se bude konat v Česku velké letecké cvičení NATO

V České republice se ve dnech 3. až 15. září 2014 uskuteční rozsáhlé cvičení NATO, do kterého se zapojí příslušníci leteckých sil dvanácti států včetně Slovenska.

Informují o tom česká elektronická média s odvoláním na generální štáb českých ozbrojených sil.

Na manévrech s názvem Ample Strike 2014 se zúčastní i příslušníci ozbrojených sil Belgie, Dánska, Estonska, Holandska, Litvy , Lotyšska, Maďarska, Německa, USA a Velké Británie. Asistovat bude velitelství vzdušných sil NATO.

Číst dál: V září se bude konat v Česku velké letecké cvičení NATO

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás