AC24.cz

AC24.czVideodokumentySpolečnostDefamation - Hashmatsa

Nejnovější články

Význam ruského rozhodnutí vyrazit s humanitárním konvojem do Novorossie

Vytvořeno 23.8.2014 6:06      Napsal AC24      Zobrazeno: 123

Význam ruského rozhodnutí vyrazit s humanitárním konvojem do Novorossie

Ukázalo se, že Rusové už mají dost čekání. Doporučuji, abyste si všichni pečlivě prošli Prohlášení ruského ministerstva zahraničních věcí, které jsem dnes vystavil. Je to zajímavý dokument, protože kromě vysvětlení ruského rozhodnutí vyrazit, obsahuje rovněž i potenciální právní obhajobu tohoto bezprecedentního ruského rozhodnutí, které otevřeně porušuje suverenitu Ukrajiny. Dovolte, abych to vysvětlil. Prvním případem byl Krym, který byl rovněž „speciálním případem“.

Číst dál...

„Před tím jsem ještě neviděla lidi umírat,” zraněná dívka se podělila o hororové zážitky z ostřelování Doněcka

Vytvořeno 22.8.2014 19:19      Napsal AC24      Zobrazeno: 3976

„Před tím jsem ještě neviděla lidi umírat,” zraněná dívka se podělila o hororové zážitky z ostřelování Doněcka

Dělostřelba Ukrajinské armády navždy změnila život teenagerce z blízkosti Doněcka. Ta teď leží v nemocnici s roztrhanou rukou a zraněními od střepin. Dívka spatřila umírat několik lidí včetně dětí na břehu řeky, kam padaly granáty. Vládní síly ostřelovaly vesnici Zugres v Doněckém regionu na východní Ukrajině 14. srpna. Několik granátů zasáhlo pláž plnou lidí relaxujících u řeky, kde, jak hlásil kanál Rossiya 24 TV, šrapnely zabily 12 lidí. Několik lidí bylo jen zraněno a odvezeno do nemocnice.

Číst dál...

Rusko spěšně buduje vojenskou základnu jen 500 kilometrů od hranice USA

Vytvořeno 22.8.2014 15:15      Napsal AC24      Zobrazeno: 7481

Rusko spěšně buduje vojenskou základnu jen 500 kilometrů od hranice USA

Ruské námořnictvo urychleně buduje novou vojenskou základnu na polárním Wrangelově ostrově, kde ve středu první předsunutá jednotka ruské Tichomořské flotily vztyčila vlajku. Ostrov leží na nejvýchodnějším cípu asijské části Ruska, od území USA je vzdálen 500 kilometrů. Podle zprávy agentury ITAR-TASS na ostrov dorazily dvě lodi s nákladem stavebního materiálu, aby mohlo být zahájeno budování armádních objektů.

Číst dál...

Šéf Bezpečnostní služby Ukrajiny označil jízdu humanitární kolony za „ruskou invazi“

Vytvořeno 22.8.2014 13:13      Napsal AC24      Zobrazeno: 3984

Šéf Bezpečnostní služby Ukrajiny označil jízdu humanitární kolony za „ruskou invazi“

Šéf Bezpečnostní služby Ukrajiny Valentyn Nalivajčenko soudí, že jízda kolony s humanitárním nákladem z Ruska pro Ukrajinu je vpádem. „Označujeme to za přímý vpád. Pod cynickou rouškou Červeného kříže jedou vojenské automobily s dokumenty pro přikrytí“, řekl Nalivajčenko. Prohlásil, že více než 30 náklaďáků „nezákonně nastartovalo“ na ukrajinské území.

Číst dál...

Erik Best: Jak překonat rasovou propast v USA (násilně)

Vytvořeno 22.8.2014 11:11      Napsal AC24      Zobrazeno: 2801

Erik Best: Jak překonat rasovou propast v USA (násilně)

Jedna z mých nejživějších vzpomínek z dětství se týká rasových nepokojů v Durhamu v Severní Karolíně z července 1967. Tehdy mi nebylo ještě ani pět a žádné nepokoje jsem vlastně ani neviděl, ale tak dobře jsem si uvědomoval, co se o pár okresů dál děje, že jsem se uprostřed noci budil hrůzou. Vybavuji si, jak jdu k oknu a dívám se do klidné ulice v naší čtvrti s výlučně bělošským obyvatelstvem a představuji si, že se zpoza rohu brzy vynoří davy rozezlených lidí. Neobjevil se samozřejmě nikdo. Když jsme se o pár let později přestěhovali do Montany, rasová rozpolcenost na Jihu byla jedním z důvodů.

Číst dál...

Markéta Šichtařová: „Zakažme domácí porody!“

Vytvořeno 22.8.2014 9:09      Napsal AC24      Zobrazeno: 2682

Markéta Šichtařová: „Zakažme domácí porody!“

Je tomu šest dní, co se narodilo mé čtvrté dítě. Narodilo se doma. Stejně jako ty předešlé. Na tom by nebylo nic tak zajímavého. Tedy pokud bych žila v Německu, Belgii, Británii, Kanadě, USA… A mě by ani nenapadlo o tom psát. Popravdě, nenapadlo by mě o tom mluvit ani jako Češku, kdyby nebylo onoho legračního nápadu poslance Svobody iniciovat zákon zakazující domácí porody. Nemám totiž sebemenší potřebu komukoliv se zpovídat, či snad dokonce své pohnutky omlouvat. Do toho, jak a proč já přivádím své děti na svět, je každému pendrek – s výjimkou tatínka a onoho děťátka. Ale je tu jedno ALE: Onen poslanecký nápad.

Číst dál...

NASA se vzdá ruských raket

Vytvořeno 22.8.2014 8:08      Napsal AC24      Zobrazeno: 3674

NASA se vzdá ruských raket

NASA hodlá uzavřít smlouvu v hodnotě mnoha miliard dolarů s jednou z amerických firem na výstavbu raketoplánu pro dopravu astronautů k ISS. Nový raketoplán má nahradit ruské rakety Sojuz, napsal list The Washington Post. - Rusko vzkazuje NASA: Do vesmíru si skákejte na trampolíně Smlouva umožní USA zbavit se poprvé za dlouhá léta závislosti na ruské společnosti Roskosmos, které NASA platí 70 milionů dolarů za každé místo v Sojuzu. O uzavření smlouvy se ucházejí tři společnosti: SpaceX, Sierra Nevada a koncern Boeing.

Číst dál...

Jan Hnízdil: Budoucnost není, co bývala. Připravme se na černé labutě

Vytvořeno 22.8.2014 6:06      Napsal AC24      Zobrazeno: 4999

Jan Hnízdil: Budoucnost není, co bývala. Připravme se na černé labutě

Nejvíc bychom měli přemýšlet o událostech, které považujeme za nejméně pravděpodobné, které vytěsňujeme. Všichni cítíme, že se něco musí stát. Jen netušíme, jak bude změna vypadat a kdy k ní dojde. Od společenských autorit chceme slyšet, co nás čeká. V minulosti k tomu sloužil prognostický ústav. Sešli se v něm lidé různého ražení: Václav Klaus, Valtr Komárek, Miloš Zeman, Miloslav Ransdorf. To, co je spojovalo, bylo přesvědčení, že „prognóza je systematicky odvozená výpověď o stavu objektivní reality, která se oproti předpovědi nebo tvrzení opírá o vědecké poznatky“. Není.

Číst dál...

Na prahu nového světového systému

Vytvořeno 21.8.2014 18:18      Napsal AC24      Zobrazeno: 9609

Na prahu nového světového systému

Evropa byla opravdu šokovaná sankcemi, které Rusko zavedlo v odvetě za trestné akce uvalené Evropskou unií, Spojenými státy a některými dalšími státy. Není to jen ten psychologický účinek, který estonský ministr zahraničí Umas Paet definoval jako: „Dnes mají jen Spojené státy a Evropská unie právo potrestat zlobivé hochy, takže Rusko takové právo nemá.“ Skutečným důsledkem je chmurný výhled mnohých členů EU v důsledku reakce Moskvy. Zpočátku západní média nadšeně referovala, že ruské vedení dožene své lidi k umírání hlady. Ale tahle hodnocení se ukázala být hodně daleko od pravdy, stejně jako pochybná profesionalita jejich autorů postrádajících skutečné dovednosti vyžadované pro seriózní analytickou práci.

Číst dál...

Ruský zákaz na dovoz potravin z EU může mít za následek ztrátu 130 tisíc pracovních míst

Vytvořeno 21.8.2014 13:13      Napsal AC24      Zobrazeno: 5077

Ruský zákaz na dovoz potravin z EU může mít za následek ztrátu 130 tisíc pracovních míst

Ruský zákaz na dovoz potravin a zemědělských výrobků z Evropy se může stát příčinou ztráty 130 tisíc pracovních míst v Evropské unii. Informoval o tom belgický list Standaard. Rusko omezilo na začátku srpna na dobu jednoho roku dovoz zemědělské produkce a potravin ze zemí, které na ně uvalily sankce: a sice z USA, Kanady, Austrálie a Norska.

Číst dál...
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás