AC24.cz

AC24.czVideodokumentySpolečnostDefamation - Hashmatsa

Sociální sítě

Reklama

Kde koupit Vědomí?

 

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 

Nejnovější články

Silné fotografie s jídlem poukazují na rozdíl mezi chudými a bohatými

Vytvořeno 23.11.2014 13:13      Napsal AC24      Zobrazeno: 4644

Silné fotografie s jídlem poukazují na rozdíl mezi chudými a bohatými

Power Hungry je série fotografií od dvojice Henry Hargreaves a Caitlin Levin, která se zaměřuje na to, jaké rozdíly jsou ve stravě mezi bohatými a chudými lidmi v různých zemích a obdobích historie. Pro lepší ilustraci, jídla jsou servírovaná na stejném stole. „Chceme, aby si lidé doslova i obrazně sedli přímo za stůl, aby viděli nápadné rozdíly mezi majetnými a nemajetnými,“ popisují fotografie autoři. „Mnozí lidé po celém světě jsou nuceni přežívat z neuvěřitelné skromných jídel, nebo téměř z ničeho, zatímco bohatí si pochutnávají na často absurdním kulinářském luxusu.“

Číst dál...

VIDEO: Pryč s Porošenkem, skandoval dav v Kyjevě při návštěvě amerického viceprezidenta Bidena

Vytvořeno 23.11.2014 12:12      Napsal AC24      Zobrazeno: 2673

VIDEO: Pryč s Porošenkem, skandoval dav v Kyjevě při návštěvě amerického viceprezidenta Bidena

Předevčírem byl na Ukrajině státní svátek - Den důstojnosti a svobody. Jedním z bodu programu byla vzpomínka na padlé v den prvního výročí začátku nepokojů na kyjevském Majdanu, pokládání věnců a květin k pomníku obětí potyček s policií. Prezident Petro Porošenko zjevně nečekal, že tam zažije „menší Majdan“. Ukrajinský prezident se rozhodl zahrát na demokrata a popovídat si s lidmi v přítomnosti z Washingtonu - amerického viceprezidenta Joea Bidena. Hollywoodský scénář však nevyšel. Dav ho přivítal nepřívětivě a nepřátelsky.

Číst dál...

Komentář: Obamova pověst aneb Čím Bílý dům ohrožuje USA

Vytvořeno 23.11.2014 11:11      Napsal AC24      Zobrazeno: 1356

Komentář: Obamova pověst aneb Čím Bílý dům ohrožuje USA

Zahraniční politika Baracka Obamy je zhoubná pro USA. Známí američtí politici přiznali, že stále méně rozumí počínání svého prezidenta na světové aréně. Protiruské sankce, které podněcují USA, podkopávají celý systém mezinárodních vztahů. Bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger přiznal ve svém interview pro německý časopis Der Spiegel chybu Západu v ukrajinské krizi:„Krym je zvláštní případ. A hraje-li Západ být fair play, musí přiznat, že udělal chybu. Ukrajina vždy měla zvláštní význam pro Rusko. Nepochopení toho bylo fatální chybou,“ konstatoval Kissinger.

Číst dál...

Nový obraz nepřítele č. 1 pro Washington – Viktor Orbán z Maďarska

Vytvořeno 23.11.2014 10:10      Napsal AC24      Zobrazeno: 3211

Nový obraz nepřítele č. 1 pro Washington – Viktor Orbán z Maďarska

Maďarsko a jeho populistický národní ministerský předseda Viktor Orbán se dostali do hledáčku politických elit Washingtonu. A jeho hřích? Ve snaze definovat maďarskou národní identitu se nesklání před často destruktivním diktátem bruselské Komise EU. Avšak jeho kardinálním hříchem je prohlubování vztahů s Ruskem a jeho vzdorovitost vůči Washingtonu, když podepsal dohodu s Gazpromem, že zavede ruský plynovod Jižní proud do EU přes Maďarsko. Orbán sám od té doby, kdy byl v roce 1998 v Maďarsku zvolen druhým nejmladším ministerským předsedou, prošel po dlouhé politické cestě.

Číst dál...

Žena ze Švédska si nechala implantovat mikročip do ruky. Další se nadšeně přidávají

Vytvořeno 22.11.2014 20:20      Napsal AC24      Zobrazeno: 8712

Žena ze Švédska si nechala implantovat mikročip do ruky. Další se nadšeně přidávají

Švédsko se těší globální reputaci jako vůdce v rozvoji inovativních technologií. Chytí se ale trend vkládání mikročipů do lidského těla? Local promluvil s jednou s prvních Švédek, co se rozhodla pro implantát, aby s ním odemykala dveře do své kanceláře.  Stala se pokusným morčetem během konference o digitalismu, internetu a budoucnosti Sime 2014 ve Stockholmu. V souladu s cíli této události účastníkům nabídli, aby si nechali zdarma vložit mikročip – a Lantz po této příležitosti skočila.

Číst dál...

Homeopatie: Jaká je realita. Co vám masmédia neřeknou i zamlčí?

Vytvořeno 22.11.2014 13:13      Napsal AC24      Zobrazeno: 7575

Homeopatie: Jaká je realita. Co vám masmédia neřeknou i zamlčí?

Všimli jste si, že nám už několik let masmédia, politici a úředníci veřejně tvrdí něco, co ale v konečném důsledku znamená pravý opak, než nám původně říkali? Našemu pomazánkovému máslu musíme říkat jinak, protože to někomu vadí, rumu nebudeme říkat rum, protože to někomu vadí a lesním školkám budeme říkat asi taky jinak, protože to někomu vadí. Budeme zase lhát, ne moc, trošku.

Číst dál...

Wall Street žasne, jak se mohl Island opovážit uvěznit bankéře

Vytvořeno 22.11.2014 10:10      Napsal AC24      Zobrazeno: 7482

Wall Street žasne, jak se mohl Island opovážit uvěznit bankéře

Nemožné se stalo možným. Nikdy neříkej nikdy. Bankéři z Wall Streetu vyjeveně zírají na titulky přicházející z Evropy, kde stojí, že na Islandu byl bývalý generální ředitel největší banky této země, která se v roce 2008 účastnila na krachu ekonomiky této země, odsouzen k trestu vězení. Jak hlásí Valeuwalk, Sigurjon Arnason, který dostal rozsudek roku ve vězení, se oficiálně stal prvním bankovním ředitelem, který byl usvědčen z manipulací cen akcií této banky a z klamání investorů, věřitelů a úřadů mezi 29. zářím a 3. říjnem 2008, kdy se jmění banky hroutilo a strhávalo s sebou ekonomiku. 

Číst dál...

Gorbačov: Západ se už smířil s tím, že Krym je součástí Ruska

Vytvořeno 22.11.2014 9:09      Napsal AC24      Zobrazeno: 3866

Gorbačov: Západ se už smířil s tím, že Krym je součástí Ruska

V listopadu se stal Michail Gorbačov čestným hostem na oslavách 25. výročí pádu Berlínské zdi, které se konaly v Německu. V rámci své návštěvy se setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Po skončení schůzky řekl Gorbačov novinářům, že německá kancléřka se přiklání k tomu, že vztahy s Ruskem je třeba rozvíjet a zajistit, aby se dostaly na novou úroveň. Uvádíme některé výňatky z interview, které bývalý prezident SSSR poskytl listu Komsomolskaja pravda:

Číst dál...

Wayne Madsen: CIA vraždí kvůli prodloužení holandského neokolonialismu

Vytvořeno 21.11.2014 20:20      Napsal AC24      Zobrazeno: 5951

Wayne Madsen: CIA vraždí kvůli prodloužení holandského neokolonialismu

Patří k politice administrativy Baracka Obamy, aby odporovala udílení nezávislosti jakémukoliv území v Karibiku ze strany evropských koloniálních mocností. Holandský ministerský předseda Mark Rutte řekl v červenci 2013 vůdcům a lidu šesti holandských teritorií v Karibiku, že Holandsko je připraveno těmto ostrovům udělit nezávislost, ale Spojené státy jsou rozhodně proti takovýmto nápadům. Rutte byl na každém z ostrovů na návštěvě, a řekl tam, že osobně zařídí, že ostrov získá nezávislost, ale Spojené státy trvají na tom, že si Holandsko nad nimi podrží kontrolu kvůli dvěma hlavním faktorům:

Číst dál...

Erik Best: Co si budeme pamatovat z listopadu 2014?

Vytvořeno 21.11.2014 13:13      Napsal AC24      Zobrazeno: 3490

Erik Best: Co si budeme pamatovat z listopadu 2014?

Když je teď pětadvacáté výročí sametové revoluce za námi, lze si položit otázku, co si z něj po pár letech budeme pamatovat. Protesty proti prezidentovi, červené karty, vajíčka? Nebo si naopak vybavíme události, které k protestům vedly, tedy proruské výroky samozvaného Evropana, sprostá slova, či „stabilizaci společnosti“, jíž se chtěl Miloš Zeman učit od Číňanů? Anebo jeho zpáteční cestu letadlem dvou společností, které na revoluci nejvíce vydělaly? Mnozí budou za vrcholnou událost listopadu 2014 považovat odhalení busty Václava Havla v americkém Kongresu.

Číst dál...
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás